Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XXXTentacion - SAD!
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 591
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
XXXTentacion - SAD!
Singlem "SAD!" amerykański raper XXXTentacion promował swój drugi studyjny album pt. "?", który trafił do sprzedaży 16 marca. Utwór w bieżącym tygodniu tydzień po śmierci wokalisty trafił na szczyt Billboardu.


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.06.2018 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: XXXTentacion - SAD!
nie słuchałem go dużo, bo nie mój klimat, a i koleś mocno na skraju patalogii życiowo, ale ten kawałek ma nawet jakiś w miarę zapętlalny refren

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2018 09:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: XXXTentacion - SAD!
AKT! napisał(a):a i koleś mocno na skraju patalogii życiowo
Podejrzewam jak wielu z Twojej listy i każdego z nas...
Swoją drogą, zdziwiłem się, bo myślałem, że powinieneś się bardziej jarać jego muzyką.
29.06.2018 09:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: XXXTentacion - SAD!
nie jestem emonastolatkiem już, więc zdziwienie nieuzasadnione

prz_rulez napisał(a):Podejrzewam jak wielu z Twojej listy i każdego z nas...
pewnie i ja tego nie stygmatyzuję, wiem, że bywa w życiu różnie, ale tu zaczęły wchodzić jakieś srogie historie życiowe z pobitą ciężarną dziewczyną etc. czy chełpieniem się w wywiadzie, że skopał geja w celi, jak siedział w areszcie; nie oceniam ludzi, którzy identyfikują się z jego muzyką -- jeśli czują się z tym dobrze, nie ma problemu, ale sam, jeśli mam wybór, to wybieram odcinanie się od tego typu zachowań; a już na pewno nie zamierzam dołączać do lamentującego po jego śmierci cyfrowego chóru

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2018 10:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: XXXTentacion - SAD!
AKT! napisał(a):nie jestem emonastolatkiem już, więc zdziwienie nieuzasadnione
Wiesz, u Ciebie (u mnie zresztą też) są takie rzeczy, że.... you know Icon_wink
AKT! napisał(a):pewnie i ja tego nie stygmatyzuję, wiem, że bywa w życiu różnie, ale tu zaczęły wchodzić jakieś srogie historie życiowe z pobitą ciężarną dziewczyną etc. czy chełpieniem się w wywiadzie, że skopał geja w celi, jak siedział w areszcie; nie oceniam ludzi, którzy identyfikują się z jego muzyką -- jeśli czują się z tym dobrze, nie ma problemu, ale sam, jeśli mam wybór, to wybieram odcinanie się od tego typu zachowań; a już na pewno nie zamierzam dołączać do lamentującego po jego śmierci cyfrowego chóru
Jasne, to jest niefajne, ale... P. Diddy & R. Kelly raczej byli u Ciebie na liście, prawda? Icon_wink A oni świętoszkami też chyba nie byli (a może wciąż nie są?). U mnie z kolei byli Lostprophets, których (ex-, bo już nie istnieją) wokalista siedzi teraz w więzieniu za gwałt na nieletnich.
Mimo wszystko jakoś tak mi przykro, że na przykład nad Davidem Bowiem na forum rozpaczano wręcz tygodniami, a taki XXXTentacion... Zresztą, jak wielu innych - postawa "niech sobie zdycha, mam to gdzieś". Wydaje mi się, że każdego człowieka powinno być szkoda, zwłaszcza zabitego. Przecież taki ktoś mógł jeszcze całkowicie zmienić swoje życie i stać się przykładnym obywatelem.
Wybaczcie, znowu blablam od rzeczy.
29.06.2018 10:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: XXXTentacion - SAD!
prz_rulez napisał(a):P. Diddy & R. Kelly raczej byli u Ciebie na liście, prawda? Icon_wink A oni świętoszkami też chyba nie byli (a może wciąż nie są?).
R. Kelly jest kompletnym popaprańcem, to prawda, ale zrobił sporo fajnych numerów R&B; Diddy też miał kilka momentów; kryterium moralne nie jest ani jedynym, ani nadrzędnym; przy X nijak mnie ta muzyka nie grzeje i postanowiłem go odpuścić także ze względu na to, co robi; mógłby pewnie wejść na moją plejlistę, ale nie wszedł, także z powodów pozamuzycznych

prz_rulez napisał(a):siedzi teraz w więzieniu za gwałt na nieletnich.
gwałt na nieletnich to eufemizm; u mnie był chyba jeden utwór dawno temu, ale ta sprawa jest dosyć świeża w porównaniu do szczytu komercyjnego ich kariery

prz_rulez napisał(a):Mimo wszystko jakoś tak mi przykro, że na przykład nad Davidem Bowiem na forum rozpaczano wręcz tygodniami, a taki XXXTentacion...
nie zamierzam się złapać na tę tanią przynętę i napisać, że życie bowiego było więcej warte, bo absolutnie nie wartościuję w ten sposób, ale artystycznie bowie był bogiem, a x płotką -- i nie odmawiam nikomu prawa do żałowania go czy zachwytu nad jego muzyką, na pewno na jakimś poziomie był wrażliwym kolesiem, którego przytłoczyło trudne życie, ale moim zdaniem nie zdążył przekuć tego na prawdziwie angażujący materiał muzyczny; tylu ludzi codziennie odchodzi; nie starczyłoby życia, by ich wszystkich opłakiwać, a za nim jako twórcą płakać nie potrafię

prz_rulez napisał(a):"niech sobie zdycha, mam to gdzieś"
to nie tak, patrz wyżej; zresztą, on już nie żyje; to nie jest tak, że mamy cokolwiek szansę zmienić; zresztą, jak pisałem wyżej, ja go upamiętniać nie zamierzam, choć, jak widać po statystykach sprzedaży, jestem w mniejszości

prz_rulez napisał(a):Wydaje mi się, że każdego człowieka powinno być szkoda, zwłaszcza zabitego. Przecież taki ktoś mógł jeszcze całkowicie zmienić swoje życie i stać się przykładnym obywatelem.
jeśli jeszcze kiedyś pojawi się gdzieś wątek aborcyjny, to obiecuję zacytować Ci te dwa zdania Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2018 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: XXXTentacion - SAD!
AKT! napisał(a):jeśli jeszcze kiedyś pojawi się gdzieś wątek aborcyjny, to obiecuję zacytować Ci te dwa zdania Icon_wink
Trochę co innego ulżyć w (nawet potencjalnych, ale bardzo prawdopodobnych) cierpieniach, a co innego zrobić to z zemsty, porachunków czy czegoś tam...
Poza tym, jeśli ktoś miałby decydować o sensowności jego życia, to z dwojga złego niech robią to niezawisłe sądy.
AKT! napisał(a):ale artystycznie bowie był bogiem, a x płotką
Ale nie jest trochę tak, że to ludzie kreują to, kto jest bogiem, a kto jest zerem?
Moim zdaniem to wszystko jest bardzo subiektywne.
29.06.2018 11:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: XXXTentacion - SAD!
prz_rulez napisał(a):Poza tym, jeśli ktoś miałby decydować o sensowności jego życia, to z dwojga złego niech robią to niezawisłe sądy.
Od kiedy sądy decydują o sensowności życia? Protestuję przeciwko dookreślaniu roli sądów w ten absurdalny sposób!

prz_rulez napisał(a):Ale nie jest trochę tak, że to ludzie kreują to, kto jest bogiem, a kto jest zerem?
Na tym polega popkultura Icon_wink Bowie sam się fenomenalnie kreował, ale bez ludzi, którzy te kreacje uznali za interesujące, byłby nikim. X kreował się znacznie mniej spektakularnie, więcej, zwłaszcza teraz, po jego śmierci, dopisują do tego ludzie. Tym samym Twój argument obrócił się przeciw Tobie!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2018 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: XXXTentacion - SAD!
Wiesz, lepiej, żeby robili to specjaliści "na chłodno", niż zabijaki pod sklepem albo pod klatką.
AKT! napisał(a):Na tym polega popkultura
No to fatalna ta popkultura.
AKT! napisał(a):Tym samym Twój argument obrócił się przeciw Tobie!
Nic się nie obróciło.
29.06.2018 12:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: XXXTentacion - SAD!
prz_rulez napisał(a):Wiesz, lepiej, żeby robili to specjaliści "na chłodno", niż zabijaki pod sklepem albo pod klatką.
w żadnym wypadku to nie jest decydowanie o sensowności, ani też nie są one dla siebie alternatywami

prz_rulez napisał(a):No to fatalna ta popkultura.
lol

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2018 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #11
RE: XXXTentacion - SAD!
(29.06.2018 01:59 PM)AKT! napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):No to fatalna ta popkultura.
lol
Też bym nie równał całej popkultury z ziemią Icon_wink
29.06.2018 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: XXXTentacion - SAD!
prz mający pretensje do świata, że niektóre decyzje i opinie mają źródło poza jego mocą sprawczą, to never ending story; w ostateczności ten dojmujący, bezsilny żal przybiera takie kuriozalne formy Icon_wink ale wybaczamy mu, każdy z nas w skrytości musi mierzyć się z jakąś podobnego rozmiaru traumą Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2018 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: XXXTentacion - SAD!
AKT! napisał(a):w żadnym wypadku to nie jest decydowanie o sensowności, ani też nie są one dla siebie alternatywami
W przypadku skrajnego gangsterstwa to trochę jednak są, aczkolwiek chyba nie chcę wchodzić głębiej w ten temat.

Kuba1201 napisał(a):Też bym nie równał całej popkultury z ziemią Icon_wink
Nie chodzi o to, co ja sądzę o jej wszystkich elementach z osobna. Chodzi o (bez)sensowność całego mechanizmu.
29.06.2018 03:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 662
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: XXXTentacion - SAD!
prz_rulez napisał(a):Trochę co innego ulżyć w (nawet potencjalnych, ale bardzo prawdopodobnych) cierpieniach, a co innego zrobić to z zemsty, porachunków czy czegoś tam...
Mógłbym napisać, że co innego zabić kogoś, kto nie zdążył się (choćby potencjalnie) nacieszyć życiem, a co innego kogoś, kto już być może zdążył się już nim nacieszyć. Mógłbym idąc za Twym tokiem rozumowania napisać, że ktoś pomógł mu ulżyć w przyszłych cierpieniach. Mógłbym też napisać, że nie będzie miał już możności krzywdzić innych... Napiszę tylko, że nie ma znaczenia z jakich przyczyn kogoś zabito, istotne jest tylko że zabito i wartościować tego nie ma sensu.
prz_rulez napisał(a):Poza tym, jeśli ktoś miałby decydować o sensowności jego życia, to z dwojga złego niech robią to niezawisłe sądy.
Nikt nie ma prawa decydować o sensowności niczyjego życia.
A samo nagranie? Gdybym był złośliwy to napisałbym, że to dobrze, że nikt już nie będzie musiał słuchać jego kolejnych wypocin.
06.07.2018 09:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #15
RE: XXXTentacion - SAD!
kajman napisał(a):Mógłbym napisać, że co innego zabić kogoś, kto nie zdążył się (choćby potencjalnie) nacieszyć życiem, a co innego kogoś, kto już być może zdążył się już nim nacieszyć. Mógłbym idąc za Twym tokiem rozumowania napisać, że ktoś pomógł mu ulżyć w przyszłych cierpieniach. Mógłbym też napisać, że nie będzie miał już możności krzywdzić innych... Napiszę tylko, że nie ma znaczenia z jakich przyczyn kogoś zabito, istotne jest tylko że zabito i wartościować tego nie ma sensu.
Podpisuję się obiema rękoma.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.07.2018 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lil Wayne feat. XXXTENTACION - Don’t Cry Szymek79 2 540 24.01.2019 08:24 PM
Ostatni post: prz_rulez
  XXXTentacion - BAD! Szymek79 1 564 15.12.2018 11:09 AM
Ostatni post: Szymek79
  XXXTentacion & Lil Pump feat. Maluma & Swae Lee - Arms Around You Szymek79 1 628 16.11.2018 09:21 PM
Ostatni post: Szymek79
  XXXTentacion - Moonlight Szymek79 0 411 01.10.2018 01:30 PM
Ostatni post: Szymek79
  Noah Cyrus feat. XXXTENTACION - Again Szymek79 0 630 22.09.2017 09:56 AM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości