Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
Wczoraj przez przypadek przypomniałem sobie o świetnej stronie, jaką jest explr.fm. Pozwala Co prawda strona jest w stanie zawiesić się w połowie i czasami dość wybiórczo nie wczytuje niektórych wykonawców (pomijam kwestie niektórych błędnych tagów), ale i tak jest świetnym źródłem po(d)glądowym.

Moja mapka wygląda mniej więcej tak:
[Obrazek: mapka_explrfm.jpg]

A jak wyglądają wasze?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2018 11:08 PM przez prz_rulez.)
21.06.2018 11:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #2
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.06.2018 11:27 AM przez Dobromiera.)
22.06.2018 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
Według Ciebie Azja Środkowa nie istnieje Icon_sad
Taka drobna prośba: czy mógłbyś zmniejszyć tę mapkę? Bo niestety na przykład u mnie wyświetla się zaledwie do Tajlandii.
22.06.2018 06:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
U mnie do Indii.
Przyganiał kocioł garnkowi, bo u Ciebie Afryka to kpina.
22.06.2018 06:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
[Obrazek: cac4236947f0c.png]

Nic nadzwyczajnego, ale mimo to ciekawe dane do analizy Icon_biggrin U mnie na czele jednak USA, choć stawiałem na Polskę.

Duży, ba - PRZEOGROMNY błąd systemu, traktujący U2 jako zespół brytyjski.

Radio Epsilon
22.06.2018 09:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
Są niestety takie błędy, zwłaszcza w przypadku wykonawców z różnych krajów, którzy mają te same nazwy. Sporo wykonawców z Cypru jest kwalifikowanych do Grecji, przez co Cypr wypada u mnie dość blado. Ale no, w sumie nic dziwnego - w końcu ich piosenki faktycznie są w Greek.
Jeszcze jedną wadą jest to, że nie biorą pod uwagę tagów w językach narodowych. Tak więc wszystkie "polskie", "ellinika", "kartuli"... I tak dalej są olewane.

P.S. Obrazek się niestety nie wyświetla.
22.06.2018 10:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
(22.06.2018 06:32 AM)prz_rulez napisał(a):  Według Ciebie Azja Środkowa nie istnieje Icon_sad

No nie no, przecież stamtąd jest: https://www.youtube.com/watch?v=oxb-BVwDwTU Icon_smile
Ale tak to serio z niczym mi się nie kojarzą te kraje. Chociaż i tak ogólnie moja mapa jest mniej pusta niż 3 czy 4 lata temu.

(22.06.2018 06:32 AM)prz_rulez napisał(a):  Taka drobna prośba: czy mógłbyś zmniejszyć tę mapkę? Bo niestety na przykład u mnie wyświetla się zaledwie do Tajlandii.

Kurczę, nie wiem, co imgur zrobił z tym obrazkiem bo pierwotnie był 2 razy mniejszy :/ serio. Ale udało mi się edytować post.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
22.06.2018 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
W załączeniu -        

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.06.2018 01:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #9
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
[Obrazek: 9u2k2s.png]

Jakieś to dziwne Icon_lol KORA jest z Nowej Zelandii Icon_lol
22.06.2018 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
kajman napisał(a):Przyganiał kocioł garnkowi, bo u Ciebie Afryka to kpina.
Całkiem znośnie jest w Afryce Północnej, RPA, oraz, o dziwo, w Somalii. Natomiast reszta... Faktycznie skłania mnie do tego, by w końcu zająć się tym rejonem, bo niestety zawsze był on (pewnie poza wspomnianym RPA i kilkoma przebojami z Egiptu czy Maroka) u mnie na uboczu.

Ale w takim razie nie wiem jak nazwać sytuację na mapce Mike'a Icon_surprised
22.06.2018 03:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
u mnie tak:
[Obrazek: explr.png]
wygrywa oczywiście, znaczną przewagą usa, dalej uk (heh), polska, japonia, francja, kanada, brazylia, australia, a potem już poniżej stu
wielu, nawet dosyć oczywistych na moje oko, artystów mi nie wliczyło, pewnie ze względu na brak tagów, ale i tak fajnie Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2018 05:13 PM przez AKT!.)
25.06.2018 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
Hah, wybrałeś specjalnie taką mapkę, żeby było słabo widać Icon_wink
Ej, ale za 171 krajów szacunek! Icon_surprised Choć pewnie u mnie też by tyle było, gdyby wszystko było otagowane...
AKT! napisał(a):(heh)
A czemu heh?
25.06.2018 05:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: explr.fm, czyli poznaj swoją własną muzyczną mapę świata!
bo nie czuję się miłośnikiem brytyjskiej muzyki; owszem, wydali na świat wielu wspaniałych artystów, muzyków i piosenkarzy, ale w ogólnym rozrachunku trudno mi się z uk identyfikować Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Hah, wybrałeś specjalnie taką mapkę, żeby było słabo widać Icon_wink
oj nie, wybrałem taką, bo spodobały mi się kolory Icon_biggrin

prz_rulez napisał(a):Ej, ale za 171 krajów szacunek! Icon_surprised Choć pewnie u mnie też by tyle było, gdyby wszystko było otagowane...
muszę koniecznie nadrobić koreę północną; jest trochę rzeczy poza spotifajem w sieci dostępnych, ale trudno się do nich dokopać Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2018 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości