Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audycje w radiu
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #21
 
W pracy Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.02.2009 04:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
 
Gary napisał(a):Za to Comie zdaje się, że trafnie wytknęli. Znaczy się podobiństwo "Ekharta" do "Shine on you crazy diamond" to sam zauważyłem i nawet o tym pisałem, podobnie podobieństwo "Popołudni bezkarnie cytrynowych" do Toola. Ale w "Spadam" nigdy nie dosłuchałem się tego motywu z "Under the bridge", a faktycznie tak jakby toczka w toczkę tak samo było. :roll:
Ja tam jakoś Floydów w "Ekharcie" nie słyszę. Nawet wczoraj na koncercei sięwsłuchiwałem specjalnie pod tym kątem, ale ani-ani. Ale za to wyraźnei słyszę ich w "Zbyszek" (szczególnie w wersjach koncertowych). Czy w Trójce to zauważyli?
"Spadam" ma podobną gitarę i chyba tyle. TOOLowe to dla mnie są na pewno "System", "Święta" i "Tonacja".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
19.02.2009 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
m@rek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 599
Dołączył: Apr 2008
Facebook Last.fm
Post: #23
 
Na szczęcie w pracy to ja decyduję czego słucham i jest to ......RMF. Icon_razz Radio gra bardzo cicho więc muzyki właściwie nie słyszę. Natomiast słucham z uwagą serwisów informacyjnych. W domu radia właściwie nie słucham, oprócz piatków (Radio ZP i LPMN) i sobót (Radio ZP i ZSiN). Nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem LP3, a byłem kiedyś jej wiernym fanem, od notowania nr 1.
19.02.2009 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Miszon napisał(a):Ja tam jakoś Floydów w "Ekharcie" nie słyszę.
Posłuchaj sobie gitary w intrze. Icon_wink2 Toć to bardzo charakterystyczne dźwięki. Icon_smile2
(dodam, że mi takie muzyczne cytaty wcale nie przeszkadzają).
19.02.2009 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
 
Mnie tam "Shine on..." to raczej kojarzy się z intrem klawiszowym ,a później solówką gitarową mocno bluesową. Ewentualnie solówką na saxie z pulsującym basie na podkładzie akordowym refrenu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
19.02.2009 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Jak na dzisiejsze opętanie... innymi rzeczami Icon_wink2 , to jestem prawdziwym maniakiem radiowym. Radio leci u mnie praktycznie przez cały noc i przestaje tylko wtedy, gdy słucham czegoś na komputerze lub ewentualnie oglądam telewizję (to akurat rzadko się teraz zdarza...). Z najczęściej słuchanych audycji to zdecydowanie: Dobranocka, Zapraszamy do Trójki, Raport o stanie świata, druga godzina Offensywy... Bardzo często słucham też: Za a nawet przeciw (ale głównie, gdy nie chodzę do szkoły), ftop5 (jeszcze...), Teraz polskie (przynajmniej początek), Zagadkowa niedziela (ale chyba tylko dlatego, że nic ciekawego nie ma rano Icon_wink ), Program alternatywny (przynajmniej raz w tygodniu), Trzecia Strona Medalu, Radiowy Dom Kultury i Klub Trójki. Czasami słucham też koncertów. Pewne audycje po północy też są ciekawe, jak Trójka pod księżycem, Kolonie francuskie czy ten program z muzyką głównie nordycką, ale godzina... niespecjalnie mi odpowiada Icon_wink Podobnie jest z Budzikiem, na który... rzadko kiedy się budzę Icon_mrgreen Kiedyś słuchałem często Minimaxu, Strefy... i LP3, ale tak: Kaczkowski moim zdaniem stracił trochę dryg do odkrywania intrygujących zespołów, bardziej zaszył się w swoich trzeszczących płytach, strefa była na poczatku bardzo ciekawa, ale niestety muzyka jest prawie caly czas w tym samym stylu. No a LP3... to wiecie. Pozostałe audycje są raczej sporadyczne.
Z innych stacji radiowych, to bardzo często słucham o 22 "Polska i świat", później audycje o 23 i o północy - różne, bardziej lub mniej praktyczne tematy, często psychologiczne - a w środy muzyka świata od północy. Jak zasnę, to przez chwilę słucham rano Sygnałów dnia, ale zdecydowanie wolę ZD3 Icon_smile2 Bardzo rzadko, ale czasem słucham jakichś tam audycji o północy w Dwójce - czasami można tam znaleźć prawdziwe perełki! Radio Rzeszów, Eska, RMF-Fm i Zetka tylko gdy naprawdę już nie mam czego słuchać... Swego czasu lubiłem odkrywać ciekawe radia internetowe, ale jakoś póki co nie mam na to czasu.

p.s. Wiecie, co to za audycja "Pod dachami Paryża"?
21.02.2009 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #27
 
prz_rulez napisał(a):Wiecie, co to za audycja "Pod dachami Paryża"?
tę audycję mogą znac tylko Nocne Marki Icon_smile2 Ja znam, ale słucham bardzo, bardzo okazjonalnie. 2-3 lata temu ściągałem ją i słuchalem w ciągu dnia, ale potem mi przeszło Icon_wink2

tak przy okazji:
prz_rulez napisał(a):Dobronocka
drobiazg ale istotny, bo pani nie nosi nazwiska Dobrań Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.02.2009 09:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
A to na pewno od nazwiska? Ja zawsze myślałem, że od "dobra" jako takiego, które ta "Dobronocka" ma czynić Icon_wink2 A nazwisko przy okazji Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.02.2009 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #29
 
aaktt napisał(a):A to na pewno od nazwiska?
na 100% Icon_exclaim

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.02.2009 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
No niech Ci będzie Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.02.2009 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
no więc, co to za magiczny Paryż?
21.02.2009 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #32
 
Piosenki francuskie i około-francuskie [np. polskie wersje ichnich hitów] Ale przede wszystkim starsze i nowe piosenki francuskie. Tyle Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.02.2009 11:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Aha. Dzięki za wyjaśnienie Icon_smile2
22.02.2009 12:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #34
 
Yacy napisał(a):
prz_rulez napisał(a):Wiecie, co to za audycja "Pod dachami Paryża"?
tę audycję mogą znac tylko Nocne Marki Icon_smile2 Ja znam, ale słucham bardzo, bardzo okazjonalnie. 2-3 lata temu ściągałem ją i słuchalem w ciągu dnia, ale potem mi przeszło Icon_wink2
Trafiłem raz na to, ale to zupełnie nie moje klimaty, więc po trzech utworach udałem się spać Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.02.2009 01:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
I znowu ftop5...
Ja temu kolesiowi chyba coś złego zrobię Icon_evil
22.02.2009 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
A co tym razem nie tak było?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.02.2009 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
prawie wszystko :]
23.02.2009 12:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
 
Yacy napisał(a):
aaktt napisał(a):A to na pewno od nazwiska?
na 100% Icon_exclaim
A to ciekawe! ja też w życiu nie pomyślałem o tym w ten sposób.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
24.02.2009 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #39
 
Ja słyszałem jak kilka razy się poprawiała, więc też mogę napisać, że na 100%. Icon_wink2
24.02.2009 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #40
 
Swego czasu były w Trójce modne audycje nazwane od imienia czy z nazwiska [właściwie do teraz to zostało, ale to tylko kontynuacja: TuBaron, MO, Manniak...] Były takie audycje jak RadioMann, Frutti Di Marek czy Markomania i nieodżałowany Manniak po ciemku. No i była/jest też Dobro[ń]nocka. Jeszcze pewnie cos mi uciekło, ale mam z tyłu głowy jak wpadnie tam gdzie powinno to dopiszę Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.02.2009 02:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości