Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
kajman napisał(a):Totalnie drętwe i płaskie nagranie.
W Twojej ocenie. Dla mnie dzieje tam się sporo i w żadnym wypadku nie nazwałbym go "płaskim".
Zresztą takie przykłady można mnożyć Icon_smile
27.05.2018 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Tomekk napisał(a):W Twojej ocenie.
Niezaprzeczalnie.
AKT! napisał(a):a widzisz -- to ja jednak o czym innym
Tylko że ja pisząc o ślepym zaułku pisałem ewidentnie o kwestiach muzycznych a jeżeli Ty zmieniłeś kierunek wypowiedzi to już nie mój problem.
Tomekk napisał(a):Zresztą takie przykłady można mnożyć
I w prawie każdym moje odczucie pewnie byłoby podobne.
AKT! napisał(a):mniej lub bardziej nieporadnie stawiam diagnozę popkulturową a propos tego, co tu padło, że elektronika to ślepy zaułek
Ale stawiasz ją na bazie wypowiedzi dotyczącej zupełnie czegoś innego.
27.05.2018 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #23
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
"tylko gitary to prafdziwa muzyka, wszystko inne płaskie bez emocji i w ogóle żadne, tylko riffy to emocje" - Boże, kocham xDDDDD proponuję się otworzyć na inne gatunki, ściągając przy tym klapki na oczy.

Sama piosenka może być, Reni miała o wiele lepsze kawałki.
27.05.2018 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #24
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
No cóż, muzykę rockową od elektroniki wyróżnia to, że ta druga to właściwie studnia bez dna. Wystarczy porównać to co tworzy Goldfrapp, to co tworzy Reni, to co tworzyła Kylie Minogue, to co tworzy Alan Walker, to co tworzy Calvin Harris (teraz i 3-4 lata temu) i to co produkuje rodzimy rynek disco-polo. Wszystko to obraca się wobec pojęcia "muzyka elektroniczna", a porównując to ze sobą mamy całkowicie różne style. Muzyka rockowa (+ metalowa) też jest różnorodna, ale nie tak bardzo jak elektroniczna, której nie ograniczają żadne instrumenty. Zresztą już teraz co rusz widać jakieś pozwy o plagiat, bo ktoś użył podobnego (nawet nie tego samego) akordu co ktoś inny rok/10/20 lat temu.
Ale wracając do elektroniki, ogólnikowanie jej do "hurr durr, elektronika to nie prawdziwa muzyka, bo nie ma instrumentów" to idiotyzm. Czasy się zmieniają i prawie sto lat temu ludzie potrafili psioczyć na jazz, nazywając ją "tanią podróbką prawdziwej muzyki". A czy tak jest? Nie sądzę.
Dlatego proponuję trochę porzucić swój konserwatyzm i nie traktować z góry wszystkiego z nie swojego gatunku jak najgorszy ściek. Kajmanie, nikt nie każe ci lubić czegoś, za czym nie przepadasz. Po prostu twoje nastawienie jest co najmniej śmieszne i dziecinne. Dla przykładu, nie lubię rapu i hip-hopu lat '10, ale potrafię wybrać kilka kawałków, które doceniam i chociaż nie słucham ich na co dzień, mam o nich dobre zdanie i nie odrzucam ich tylko dlatego, że ogólnie nie przepadam za tym gatunkiem.
27.05.2018 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Ja jestem otwarty na rożne gatunki, ale w wielu z nich niewiele potrafię znaleźć. Po prostu szukam w muzyce innych wartości, których w tamtych trudno mi znaleźć.
A najbardziej chyba nie trawię country, które jest niewątpliwie gitarową muzyką - tylko że dla mnie jest to puste granie.
27.05.2018 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #26
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
I dlatego "Elektronika to od wielu lat ślepa ścieżka i jeżeli się jej mocno trzyma to nic ciekawego nie można przekazać. ". Bo Tobie "trudno znaleźć wartości".

[Obrazek: sideeyechloe.jpg]
27.05.2018 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #27
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Słychać tutaj bardziej echa "Kiedyś Ciebie znajdę" niż "Zakręconą" z którymi to utworami najbardziej kojarzę Reni. Widać że artystka dojrzała i wypracowała swój własny styl. Dałem u siebie do propozycji, jak mi się to osłucha to dam do zestawienia.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
27.05.2018 10:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Gaspard napisał(a):porównując to ze sobą mamy całkowicie różne style
Dla mnie nie takie same, ale zbliżone.
Gaspard napisał(a):nie ograniczają żadne instrumenty
To jest muzyka bez dźwięków? Bo jeżeli są dźwięki, to z czegoś trzeba je wydobywać. A tak ogólnie to właśnie muzyka elektroniczna w tej dziedzinie brzmi bardzo ubogo. Rockowa też często, kiedy się nie wykorzystuje jej możliwości. Ale dla mnie problem leży w przekazywanych treściach. W muzyce elektronicznej słyszę ich bardzo mało, najczęściej w ogóle.
Gaspard napisał(a):Dla przykładu, nie lubię rapu i hip-hopu lat '10
Ja nie lubię z żadnego okresu, ale też kilka rzeczy doceniam. Tylko że jest to kropla w oceanie.
27.05.2018 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
"Bo Tobie "trudno znaleźć wartości"." - Uważam, że wartości nie ma, bo zdominowała je elektronika. Nastąpiło podporządkowanie wszystkiego brzmieniu.
kolej_grzesiek napisał(a):Słychać tutaj bardziej echa "Kiedyś Ciebie znajdę" niż "Zakręconą"
No cóż, o ile Zakręcona mi specjalnie nie przeszkadza to Kiedyś to dla mnie totalny koszmar.
27.05.2018 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
kajman napisał(a):Nastąpiło podporządkowanie wszystkiego brzmieniu.
Rytmice raczej xd

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.05.2018 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Przyznam się, że ciężko mi w ogóle przy większości tego co znam mówić o rytmice, bo jest taka prymitywna, że aż uszy bolą. Wiem też że słowo brzmienie też nie jest najlepszym, ale nie mogę znaleźć tego o co mi chodzi, a popisy wirtuozerskie to chyba jeszcze mniej mi pasują.
28.05.2018 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 802
Dołączył: May 2012
Post: #32
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
W refrenie taki sam koszmar, jak w "Kiedyś Cię znajdę". Zresztą ta druga piosenka jest idealna na grzybobranie.
28.05.2018 07:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #33
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
(28.05.2018 07:42 PM)Adam1992 napisał(a):  W refrenie taki sam koszmar, jak w "Kiedyś Cię znajdę". Zresztą ta druga piosenka jest idealna na grzybobranie.
Gdzieś to już kiedyś czytałem Icon_wink
28.05.2018 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
kajman napisał(a):Przyznam się, że ciężko mi w ogóle przy większości tego co znam mówić o rytmice, bo jest taka prymitywna, że aż uszy bolą.
a jeśli dobrze rozumiem, wedle twojej definicji rytm musi być wysublimowany i nieoczywisty, żeby móc go rytmem nazwać
to takie krytykanctwo dla krytykanctwa, które nic nie wnosi
piszesz, że uszy ci więdną na różne sposoby i nie potrafisz tego nijak umotywować
ok, wierzę, że więdną, na szczęście nikt nie zmusza cię do słuchania; nie rozumiem tylko, i proszę, odpowiedz mi tym razem, dlaczego w każdym wątku, gdzie pojawia się temat muzyki elektronicznej musisz koniecznie zaznaczyć swoje zdanie na ten temat; my to już wszyscy wielokrotnie czytaliśmy, nie płynie z tego żadna wartość dodana (bo też zdanie to pozbawione jest argumentacji poza taką, że ci się nie podoba, a nie da się z tobą na ten temat nijak dyskutować); po co więc? nawet nie dlaczego, ale po co?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.05.2018 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Słyszałem niestety ten utwór (i na pewno minimum raz jeszcze go usłyszę), więc postanowiłem wyrazić opinię i jeżeli się to rozwinęło to nie tylko moja inwencja.
A jeżeli chodzi o rytm to jest in dla mnie jednym z najważniejszych elementów muzyki, dlatego też bardzo źle oceniam utworzy, w których w tym temacie bardzo mało się dzieje.
29.05.2018 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Reni Jusis - RENIXY (20. urodziny Kiedyś Cię Znajdę) Szymek79 7 139 20.11.2023 11:14 PM
Ostatni post: neo01
  Reni Jusis & Mateusz Banasiuk - Et si tu n’existais pas Szymek79 2 312 22.11.2022 11:13 PM
Ostatni post: gioconda2
  Czesław Mozil feat. Hania Rani - Z miłości neo01 1 426 08.02.2022 09:15 PM
Ostatni post: kajman
  Męskie Granie Orkiestra 2021 - Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości neo01 4 612 26.11.2021 11:39 PM
Ostatni post: inżynierek
  Muchy feat. Nosowska & Paweł Krawczyk - Psy miłości Szymek79 0 308 17.11.2021 05:43 PM
Ostatni post: Szymek79
  Reni Jusis - Lawenda Szymek79 0 144 24.06.2021 10:36 PM
Ostatni post: Szymek79
  thekayetan & Reni Jusis - Pole widzenia Szymek79 2 220 09.06.2021 10:57 PM
Ostatni post: kacper130700
  Reni Jusis - Voyage Voyage Szymek79 4 420 26.02.2021 01:29 PM
Ostatni post: kajman
  Reni Jusis - Aureola Szymek79 4 712 12.01.2019 07:17 PM
Ostatni post: kajman
  Reni Jusis - Ćma Szymek79 5 1 342 11.09.2018 11:11 AM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości