Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 653
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Singlem "Tyyyle Miłości" Reni Jusis zapowiada swój ósmy studyjny album.

[Obrazek: 51upgm4SlML._SS280.jpg]


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
25.05.2018 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Miałem pewne obawy, że to będzie coś w stylu "Bejbi Siter", ale na szczęście nie.
Uff.
26.05.2018 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
a dla mnie szkoda, bo choć jest ok, to jakoś po mnie ten odsłuch spłynął
szkoda, że się reni modnie wytatuowała, do twarzy było jej bez dziar

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.05.2018 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #4
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Podoba mi się. Takie w starym stylu, coś czego mi ostatnio bardzo brakuje
26.05.2018 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
AKT! napisał(a):do twarzy było jej bez dziar
Nie znam nikomu, komu byłoby z nimi do twarzy.
A utwór to katastrofa, kolejne potwierdzenie, że ta pani nie jest warta słuchania.
26.05.2018 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #6
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
(26.05.2018 10:49 PM)kajman napisał(a):  A utwór to katastrofa, kolejne potwierdzenie, że ta pani nie jest warta słuchania.
Oj, obawiam się, że jest. Od kilkunastu lat bezsprzecznie królowa polskiej elektreniki Icon_razz2 Kiedy sięgnąłem ostatnio do jej starszych krążków nie mogłem uwierzyć, że te utwory praktycznie w ogóle się nie postarzały i dalej potrafią mnie zaskoczyć
27.05.2018 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
I właśnie to jest najgorsze. Elektronika to od wielu lat ślepa ścieżka i jeżeli się jej mocno trzyma to nic ciekawego nie można przekazać.
27.05.2018 08:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #8
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
"Bejbi siter" było znacznie ciekawsze. Tu to jakaś łupanka bez sensu - i muszę zgodzić się z kajmanem co do powyższego.

WOLNE MEDIA!!!
27.05.2018 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
kajman napisał(a):utwór to katastrofa,
kajman napisał(a):Elektronika to od wielu lat ślepa ścieżka i jeżeli się jej mocno trzyma to nic ciekawego nie można przekazać.
Katastrofalnie się mylisz. Zgadzam się z opinią, że to królowa, ba, królowa jest tylko jedna.
Tak wiele przestrzeni, świeżości, zmyślnej kompozycji i aranżacji potrafi "wydziergać" mało kto.
Polubiłem ją od samego początku czyli "Rowerów dwóch" u Yaro i tak mi zostało.

Czy to jest TransMisja, czy Iluzjon czy Magnes czy Dzielna z Mielna - wszystko kupuję.
Wikipedia mówi: "W 1998 roku obroniła dyplom na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu."

A tutaj słyszę znakomite nawiązania do lat 80.
27.05.2018 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #10
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
(27.05.2018 12:22 AM)Gaspard napisał(a):  Od kilkunastu lat bezsprzecznie królowa polskiej elektreniki

Kurczę, ale to chyba niezbyt dobrze świadczy o polskiej elektronice, skoro jej aż tak niekwestionowana czołowa przedstawicielka od 12 lat nie wydała porządnej elektronicznej płyty Icon_smile A i nawet "Magnes" i "Transmisja" były co najwyżej niezłe, a nie świetne.

A utwór powyżej brzmi jak pierwszy lepszy electropop z polecanek Spotify.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.05.2018 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #11
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Dzięki, że mogę edytować swoje posty. Chodziło mi oczywiście o ten nowy utwór, a nie o "Rowery Dwa". "Rowery dwa" to klasyk. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.05.2018 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Trochę szkoda, że Reni nie śpiewa już wesołych piosenek. No, ale przynajmniej przekaz nie jest pusty.
27.05.2018 02:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #13
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
(27.05.2018 01:22 PM)Artur.O napisał(a):  A i nawet "Magnes" i "Transmisja" były co najwyżej niezłe, a nie świetne.
Zależy od gustu Icon_wink Dla mnie oba to rewelacja i chociaż mają słabsze momenty to i tak bardzo wysoko je oceniam
27.05.2018 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #14
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Gaspard napisał(a):Kiedy sięgnąłem ostatnio do jej starszych krążków nie mogłem uwierzyć, że te utwory praktycznie w ogóle się nie postarzały i dalej potrafią mnie zaskoczyć
prawda? "magnes" nadal <333333

kajman napisał(a):I właśnie to jest najgorsze. Elektronika to od wielu lat ślepa ścieżka i jeżeli się jej mocno trzyma to nic ciekawego nie można przekazać.
w przeciwieństwie do rocka, bo gitara to jest najwspanialszy instrument i greta van fleet, będąc co do joty kopią led zeppelin, prowadzą świat ku przyszłości xDDDDDDDDD proszę cię

trudno mówić o przyszłości, ale teraźniejszość to trap i techno, niezależnie od tego, czy kumacie, czy nie Icon_wink

Gaspard napisał(a):Zależy od gustu
jak wszystko Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.05.2018 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
AKT! napisał(a):teraźniejszość to trap i techno
Może Twoja teraźniejszość. Moja nie.
AKT! napisał(a):gitara to jest najwspanialszy instrument
Nie wiem czy akustyczna załapałaby się u mnie do top 10. Elektryczna byłaby znacznie niżej.
AKT! napisał(a):w przeciwieństwie do rocka
Całkowita zgoda. W rocku instrumenty mają znacznie mniejsze znaczenie niż w elektronice, w której muzyka podporządkowana jest instrumentowi/om, przez co jest płaska i bez wyrazu. Oczywiście w rocku takie przypadki się też zdarzają, a największą jego wadą potrafią być rozdęte solówki, ale jednak jest tam miejsce i na ciekawe kompozycje i na przestrzeń brzmieniową.
AKT! napisał(a):greta van fleet, będąc co do joty kopią led zeppelin, prowadzą świat ku przyszłości
Mam w nosie przyszłość. Chcę słyszeć interesujące utwory (czy ich przeróbki), przestrzenne, różnorodne wewnętrznie brzmieniowo i to jest dla mnie wyróżnik jakości muzyki.
27.05.2018 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #16
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
kajman napisał(a):Może Twoja teraźniejszość. Moja nie.
nie moja, nie twoja; ogólnie w kulturze masowej, której nie rozumiesz i nie śledzisz, więc nie jesteś w stanie się z tą diagnozą zgodzić lub nie

kajman napisał(a):Mam w nosie przyszłość. Chcę słyszeć interesujące utwory (czy ich przeróbki), przestrzenne, różnorodne wewnętrznie brzmieniowo i to jest dla mnie wyróżnik jakości muzyki.
spoko loko, ale nie o tym piszemy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.05.2018 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
kajman napisał(a):W rocku instrumenty mają znacznie mniejsze znaczenie niż w elektronice, w której muzyka podporządkowana jest instrumentowi/om, przez co jest płaska i bez wyrazu
Nie zawsze muzyka elektroniczna musi być bez wyrazu. Taki klasyk - np. "Take On Me". Jest bardzo charakterystyczne, z wyrazem, ciekawie zaśpiewane. Jeśli się chce i ma się talent, to w każdym gatunku można stworzyć coś dobrego.
27.05.2018 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
AKT! napisał(a):w przeciwieństwie do rocka, bo gitara to jest najwspanialszy instrument i greta van fleet, będąc co do joty kopią led zeppelin, prowadzą świat ku przyszłości xDDDDDDDDD proszę cię
Dobra, ja też widzę, że po świetnym (okej, przynajmniej DLA MNIE świetnym) okresie rockowej odnowy lat dwutysięcznych, dziesiątki wyglądają trochę jak manifest: "nie chcieliście, to my się teraz złośliwie zwiniemy i będziemy grać jak nasi dziadkowie". Jednak pisanie, że Greta van Fleet to "co do joty kopia Led Zeppelin" to chyba lekka przesada..
AKT! napisał(a):trudno mówić o przyszłości, ale teraźniejszość to trap i techno, niezależnie od tego, czy kumacie, czy nie Icon_wink
Pytanie jak rozumiemy techno, techno w wersji pierwotnej w sumie jest dosyć interesujące.
Natomiast trap... Jednym ze znaczeń tego słowa w języku angielskim jest "pułapka" i myślę, że w pewnym sensie nie ma w tym przypadku.
AKT! napisał(a):nie moja, nie twoja; ogólnie w kulturze masowej, której nie rozumiesz i nie śledzisz, więc nie jesteś w stanie się z tą diagnozą zgodzić lub nie
Ja śledzę, a nie zmienia to faktu, że (o zgrozoIcon_exclaim) oceniam ją niewiele lepiej niż Kajman.
kajman napisał(a):Mam w nosie przyszłość. Chcę słyszeć interesujące utwory (czy ich przeróbki) [...] i to jest dla mnie wyróżnik jakości muzyki.
Z tymi słowami się zgadzam (trochę mniej z tymi, które reprezentowane są przez trzy kropki w nawiasie kwadratowym).
27.05.2018 06:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
AKT! napisał(a):spoko loko, ale nie o tym piszemy
No cóż, ja uważam, że właśnie o tym. O tym, co jest wartością w muzyce.
Tomekk napisał(a):Nie zawsze muzyka elektroniczna musi być bez wyrazu.
Zgadza się, ale wtedy jeżeli muzyka wygrywa z elektroniką czyli, że ta druga ma funkcję usługową.
Tomekk napisał(a):Taki klasyk - np. "Take On Me".
Totalnie drętwe i płaskie nagranie. Dopiero stworzenie przestrzeni dzięki użyciu instrumentów nieelektronicznych pokazało, że ten utwór brzmi całkiem interesująco.
prz_rulez napisał(a):Jednak pisanie, że Greta van Fleet to "co do joty kopia Led Zeppelin" to chyba lekka przesada..
Wiesz, tak pisali 20kilka lat temu o Gunsach. Mówiono o nich Led Klones.
27.05.2018 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: Reni Jusis - Tyyyle Miłości
prz_rulez napisał(a):Jednak pisanie, że Greta van Fleet to "co do joty kopia Led Zeppelin" to chyba lekka przesada..
inspiracja 1:1

prz_rulez napisał(a):Pytanie jak rozumiemy techno, techno w wersji pierwotnej w sumie jest dosyć interesujące.
jakkolwiek, może być szeroko -- jeśli chodzi o europejską scenę klubową to niewątpliwie mamy renesans; a patrząc na mejnstrim -- pop nigdy nie był tak mocno elektroniczny jak dziś

prz_rulez napisał(a):Ja śledzę, a nie zmienia to faktu, że (o zgrozoIcon_exclaim) oceniam ją niewiele lepiej niż Kajman.
ale tu nie chodzi o ocenę; nie pytam, czy lubicie trap i techno, to inna sprawa; mniej lub bardziej nieporadnie stawiam diagnozę popkulturową a propos tego, co tu padło, że elektronika to ślepy zaułek

kajman napisał(a):No cóż, ja uważam, że właśnie o tym. O tym, co jest wartością w muzyce.
a widzisz -- to ja jednak o czym innym

kajman napisał(a):Wiesz, tak pisali 20kilka lat temu o Gunsach. Mówiono o nich Led Klones.
co wcale nie dziwi

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.05.2018 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Patrick the Pan - O bzdurach, tatuażach i miłości Szymek79 1 29 20.04.2024 08:37 AM
Ostatni post: kajman
  Reni Jusis - RENIXY (20. urodziny Kiedyś Cię Znajdę) Szymek79 7 199 20.11.2023 11:14 PM
Ostatni post: neo01
  Reni Jusis & Mateusz Banasiuk - Et si tu n’existais pas Szymek79 2 323 22.11.2022 11:13 PM
Ostatni post: gioconda2
  Czesław Mozil feat. Hania Rani - Z miłości neo01 1 471 08.02.2022 09:15 PM
Ostatni post: kajman
  Męskie Granie Orkiestra 2021 - Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości neo01 4 628 26.11.2021 11:39 PM
Ostatni post: inżynierek
  Muchy feat. Nosowska & Paweł Krawczyk - Psy miłości Szymek79 0 312 17.11.2021 05:43 PM
Ostatni post: Szymek79
  Reni Jusis - Lawenda Szymek79 0 155 24.06.2021 10:36 PM
Ostatni post: Szymek79
  thekayetan & Reni Jusis - Pole widzenia Szymek79 2 236 09.06.2021 10:57 PM
Ostatni post: kacper130700
  Reni Jusis - Voyage Voyage Szymek79 4 438 26.02.2021 01:29 PM
Ostatni post: kajman
  Reni Jusis - Aureola Szymek79 4 747 12.01.2019 07:17 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości