Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armia - der Prozess
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #1
Armia - der Prozess
[Obrazek: proces1535dn2.th.jpg]

1. ZŁY PORUCZNIK
2. PROCES
3. STATEK BURZ
4. KATEDRA
5. PRZED PRAWEM
6. ANIMA
7. UNDERGROUND

"Po trzech latach od wydania płyty „Ultima Thule” ARMIA proponuje słuchaczom nowy materiał.
„Der Prozess” jest kolejnym koncept-albumem w historii zespołu. Już sama nazwa nasuwa skojarzenia z arcydziełem Franza Kafki, a sam Tomasz Budzyński nie wypiera się tej inspiracji. Mówi wprost, że odczytany po latach „Proces” stał się dla niego natchnieniem do napisania tekstów na nową płytą...
...Sześć utworów układa się w wyrafinowaną suitę, której twórcą jest gitarzysta Paweł Klimczak. Muzykę można określić jako bardzo oryginalne skrzyżowanie hard core’u, jazzu, a nawet współczesnej awangardowej muzyki poważnej. Gitarowa ściana dźwięku, fantastyczna gra nowego perkusisty Tomasza Krzyżaniaka i baśniowe dźwięki waltorni tworzą dość niesamowite tło dla mocnego, a momentami teatralnego głosu charyzmatycznego wokalisty...
...Płytę zamyka bonus w postaci utworu „Underground”, do nagrania którego zespół zaprosił uczestników oficjalnego forum internetowego zespołu ARMIA


źródło: http://www.armia.art.pl/

Mogę się mylić, ale krążek raczej nie zaistnieje na długo w mediach, sam pewnie bym się o tym nie dowiedział, gdyby nie lista Aro i informacje z sąsiedniego forum.
Zdecydowanie na plus piosenki "Zły porucznik", "Katedra", "Przed prawem" i "Anima".
Płytę można łatwo znaleźć zarówno w sieci jak i w sklepach muzycznych, więc może wystarczy, że podam tylko link do mojego aktualnego numeru jeden: http://www.chomikuj.pl/stavanger/free

.
15.02.2009 01:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Wczoraj wieczorem odpaliłem ten album, ale ze zmęczenia (było już po pierwszej w nocy) doszedłem tylko do 4 piosenki. Długo i mocno - to na razie zauważyłem. Dość proste liryki....dzisiaj podejdę do tej płyty drugi raz.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.02.2009 01:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
stavanger napisał(a):Mogę się mylić, ale krążek raczej nie zaistnieje na długo w mediach, sam pewnie bym się o tym nie dowiedział, gdyby nie lista Aro i informacje z sąsiedniego forum.
e tam, w "Teraz Rocku" płyta miesiąca Icon_smile2
16.02.2009 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Wolałbym Animal Collectove dać na płytę miesiąca, chociaż jak zobaczyłem, że dali recenzje tej płyty to się ucieszyłem, że w ogóle jest! Dziwne. To przecież nie rock.
Armia jest całkiem w porządku na razie tak 3'5/5. Podoba mi się. Dobra płyta.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2009 01:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości