Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 TIËSTO
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #21
RE: TOP 50 TIËSTO
Pierwszą dwudziestkę można odsłuchać na Spotify. Gdzie się dało, wrzucałem radio edity. Z całej 50-tki dwa utwory są poza Spotify.
https://open.spotify.com/user/1110013087...U7PKrmmMvA

5 - kolejny remiks który powstał na fali "Silence" i kolejny megahit. Przynajmniej dla mnie.
4 - Jak wcześniej pisałem o ibizowych czy Chicane'owych klimatach, to tu jest już absolutna perfekcja w tej kategorii. Ibizowo-progresywna bomba.
3 - Trochę zakopana została melodia zapożyczona z "Re-Form" Kid Vicious, a w rzeczywistości to niewiele zmieniony remiks DJ Tiësto owego utworu, tylko wydany pod nowym tytułem. Wielowątkowy, wykorzystujący wszystkie techniki studia Tijsa kawałek.
2 - Drugi remiks DJ Tiësto stworzony przez Dennisa i do dzisiaj największy sukces Tiësto. Utwór w 2000 roku osiągnął 3. miejsce w UK (zaraz za "Black Coffee" All Saints i "Against All Odds" Marii i Westlife; co prawda tam singiel był promowany remiksem Airscape, a nie Tiësto) a 7. w Holandii. Bardzo często obwoływane najlepszym utworem trance wszechczasów (chociaż całkiem popularny jest też prog-house'owy remiks Fade, który ukazał się rok wcześniej). W oryginale jest to typowy new age'owy utwór, który wyróżnia się jednak dwoma rzeczami: mrocznym tekstem o samobójstwie, z dramatycznym finałem... oraz udziałem znanej Sarah McLachlan, której wokal naprawdę nadaje tonu piosence. Dwa lata później stał się bazą do tanecznych remiksów, a że był już rok 1999, to oczywiście były to remiksy prog house'owe i epic trance'owe. Dla mnie definitywną wersją oczywiście stał się remiks DJ Tiësto. Dla niektórych ta wersja spłyciła, a dla innych skomercjalizowała ten utwór (co mnie trochę dziwi, zwłaszcza, że te same osoby zdają się preferować remiks Airscape - to dopiero kicz). A ja uważam, że drużyna Tiësto "oczyściła" tą piosenkę z nowowiekowego brudu, bez wpadania w przesadną siekę, aranżacja idealnie się dopełnia z wokalami. No a prawdziwa kulminacja, czyli... breakdown i supersawy... tutaj wyjątkowo wypada niebanalnie, niosąc na sobie cały ładunek emocjonalny refrenowych wersów Sary. Ten utwór w pojedynkę stworzył popyt na podniosło-emocjonalny pop-trance, który masowo do dzisiaj jest tworzony (nie wiem, po co), ale zdecydowanie, zdecydowanie nic z tego się nie zbliżyło do poziomu "Silence".
1 - Skondensowane wszystko co najlepsze w epic trance. Jest rolujący bas, chyba cztery różne linie melodyczne, każda genialna. Najbardziej charakterystyczny jest oczywiście ten róg (czy co to tam jest). Icon_smile Bardzo przemyślane breakdowny, każdy kolejny zupełnie zmienia postać utworu. Jak na trance to bardzo plastyczne nagranie. Wraz z "Out of the Blue" rozbudził wielki apetyt na trance i oba nagrania zdefiniowały "brzmienie roku 1999" (rok, rzeczywiście, dominacji trance na brytyjskiej liście przebojów). Zaraz potem pojawili się Darude, Barthezz.. i tak dalej. Szczytowe osiągnięcie Tijsa i Ferry'ego.

1. Gouryella - Gouryella From The Heavens (1999) odsłuch (Radio Edit) (Original Mix)
2. Delerium - Silence (DJ Tiësto's In Search of Sunrise remix) Silence (Remixes) (singiel) (2000)
3. DJ Tiësto - Suburban Train In My Memory (2001) odsłuch (Radio Edit)
4. Kamaya Painters - Northern Spirit The Collected Works (1998) odsłuch
5. Jan Johnston - Flesh (DJ Tiësto remix) Flesh (singiel) (2001) odsłuch

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.10.2018 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #22
RE: TOP 50 TIËSTO
kiedyś bardzo lubiłem taką muzykę ale głównie remixy starszych utworów
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2018 07:26 PM przez tomas585.)
09.10.2018 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #23
RE: TOP 50 TIËSTO
Drugie miejsce bardzo na plus, świetny ten remiks Icon_smile

Ogólnie to całkiem ciekawy pomysł z prywatnymi topami wykonawców, bardzo fajnie, że ktoś w ogóle takie coś robi.
09.10.2018 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #24
RE: TOP 50 TIËSTO
(09.10.2018 07:26 PM)tomas585 napisał(a):  kiedyś bardzo lubiłem taką muzykę ale głównie remixy starszych utworów
Taką tzn.? Icon_wink A co się stało, że przestałeś? Icon_wink

(09.10.2018 07:53 PM)Kuba1201 napisał(a):  Drugie miejsce bardzo na plus, świetny ten remiks Icon_smile
Mam nadzieję, że inne pozycje również przyciągną twoją uwagę. Icon_biggrin

(09.10.2018 07:53 PM)Kuba1201 napisał(a):  Ogólnie to całkiem ciekawy pomysł z prywatnymi topami wykonawców, bardzo fajnie, że ktoś w ogóle takie coś robi.
Dzięki. Icon_smile Kiedyś było ich dużo więcej na mycharts, ale dużo się pozmieniało od tamtego czasu. Zawsze lubię poczytać kogoś, kto się zna na rzeczy.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.10.2018 07:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #25
RE: TOP 50 TIËSTO
Artur.O napisał(a):Taką tzn.? Icon_wink

trance , techno . kiedyś była taka strona djwitek pobierałem stąd mp3

Artur.O napisał(a):A co się stało, że przestałeś?

zacząłem bardziej interesować się rockiem , muzyką z lat 60,70,80
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2018 01:41 PM przez tomas585.)
10.10.2018 01:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości