Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Franka Oceana
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Mychartsowy Top Franka Oceana
Od teraz do poniedziałku 14 maja zgłaszamy tu po dwa utwory ww. artysty. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.
08.05.2018 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #2
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Hmmm... ja czekam na sugestie bo sam nie wiem co zgłosić.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.05.2018 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #3
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Zgłoszę to, co się pewnie pojawiłoby i tak, ale dobra Icon_biggrin

Novacane
Pyramids
08.05.2018 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
"Swim Good"
"Super Rich Kids"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
08.05.2018 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Nikes
Thinkin Bout You
08.05.2018 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Nie wiedziałem, że znam aż 7 utworów. Co więcej 6 z nich jeszcze nikt nie zgłosił. Tak więc poczekam.
08.05.2018 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
(08.05.2018 08:22 PM)Artur.O napisał(a):  Hmmm... ja czekam na sugestie bo sam nie wiem co zgłosić.
Entliczek, pentliczek...
08.05.2018 11:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
To ja się trochę powtórzę Icon_wink

Miałem co prawda gwiazdorską rezerwę na podorędziu, ale po topach takich tuzów jak RHCP czy Whitney nie mam wyrzutów, że tym razem ode mnie znów coś mniej oczywistego. Frank był moim drugim wyborem przy Sufjanie -- jest jednym z najciekawszych songwriterów/piosenkarzy obecnie, cechuje go niesamowita wrażliwość, a na forum jest ledwie znany, znów więc postawiłem swoim zwyczajem na walor, powiedzmy, edukacyjny.

Co prawda na Spotify są tylko dwie płyty, ale w sumie Ocean wydał ich cztery -- zaczynając od fantastycznego "Nostalgia/Ultra", gdzie profanował m.in. Coldplay, MGMT czy Eagles (i przez tych ostatnich właśnie płyty nie ma na Spoti), a kończąc na reedytowanym na początku tego roku "Endless", które wykluczono ze streamingu także z powodów kontraktowo-prawnych. Mimo tego, mam nadzieję, że jakoś sobie poradzimy -- w razie czego służę pomocą Icon_wink

Na co warto rzucić uchem (nie wszystko jest na YT, znów przez prawa autorskie):

single:
"Chanel" -- szósty najlepszy utwór zeszłego roku według Pitchforka, a otwierająca go linijka “My guy pretty like a girl” została wyróżniona jako jeden z tekstów, które zdefiniowały 2017 rok w kontekście nienormatywnej seksualności i toksycznej męskości
"Sweet Life" -- muzycznie chyba jeden z najbardziej prostolinijnych i słonecznych numerów R&B w dyskografii Franka opowiadający o słodkim życiu w willi nad oceanem i obnażający bierność i bezrefleksyjność kalifornijskiej klasy wyższej
"Swim Good" -- drugi zwiastun płyty, która oficjalnie nigdy nie wyszła; przeszywający i emocjonalny z jednej strony, popowy i radiowy z drugiej
"Pink Matter" -- groteskowa i kosmiczna progsoulowa ballada opowiadająca historię wyciągniętą jakby z kosmicznej wersji "Truman Show"

nie-single, które definiują Franka bardziej niż niejeden singiel:
"We All Try" -- refleksyjny i inspirujący utwór o niezachwianej wierze w drugiego człowieka, z tytułową puentą, że przecież wszyscy próbujemy (znaleźć miłość)
"Bad Religion" -- poruszający akt spowiedzi przed muzułmańskim taksówkarzem; szczera, niemalże filozoficzna rozprawa o nieodwzajemnionej miłości, podparta brawurowym wokalem, sekcją smyczkową i finałem w stylu D’Angelo
"Ivy" -- o pogrzebanej przyjaźni/miłości/młodości w niewiarygodnie intymny sposób
"Pink + White" -- najbardziej aksamitny moment "Blonde"; uniwersalna, wzruszająca opowieść o przemijaniu
"American Wedding" -- bezpardonowa wariacja na "Hotel California" Eagles

covery:
"(At Your Best) You Are Love" -- kameralny soulowa wersja przejmującej ballady z repertuaru The Isley Brothers i Aaliyah
"Moon River" -- dysonantyczna i dość nowoczesna reinterpretacja standardu jazzowego

gdyby ktoś potrzebował więcej słów, to pisałem recenzje płyt:
"Blonde"
"Channel Orange"
"Nostalgia Ultra"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2018 12:08 PM przez AKT!.)
09.05.2018 12:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #9
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Chanel
Sweet Life
09.05.2018 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #10
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Jako że z tym panem dotąd było mi nie po drodze (i już miałem postąpić podobnie jak Aro), jednak po podpowiedziach i przesłuchaniu kilkunastu utworów, coś tam jednak intrygującego usłyszałem, dlatego wybieram:

Ivy
Bad Religion
10.05.2018 09:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Sundrajta napisał(a):Jako że z tym panem dotąd było mi nie po drodze (i już miałem postąpić podobnie jak Aro), jednak po podpowiedziach i przesłuchaniu kilkunastu utworów, coś tam jednak intrygującego usłyszałem
doceniam to bardzo i dziękuję Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.05.2018 10:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
ja też przesłuchałem kilka, ale gdy trafiłem na MOON RIVER, to się poddałem.
przykro mi ale nie dam rady, a zgłaszanie tylko dla punków nie ma sensu.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.05.2018 10:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #13
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Sorry ale Ja pas ,nie moje klimaty.
10.05.2018 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #14
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Yacy napisał(a):a zgłaszanie tylko dla punków nie ma sensu.
No pewnie że dla nich nie ma! Icon_lol
A tak serio, to też się nad tym zastanawiałem (że będę posądzany o ciułanie pkt.), jednak przeważyły względy poznawcze. Icon_cool
I dlatego cieszą mnie też słowa uznania od kolegi zgłaszającego:
AKT! napisał(a):doceniam to bardzo i dziękuję
10.05.2018 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #15
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Biking
Seigfried
10.05.2018 12:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #16
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Ja również postawiłam na aspekt edukacyjny i zgłaszam:

We All Try
Bad Religion

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
10.05.2018 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #17
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Sundrajta napisał(a):Jako że z tym panem dotąd było mi nie po drodze (i już miałem postąpić podobnie jak Aro)
żeby nie było, ja przesłuchałem kilkanaście utworów zanim podjąłem decyzję. Icon_smile
10.05.2018 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
Lilian, Bad Religion zostało już wcześniej zgłoszone.
10.05.2018 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #19
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
A ja ogarnąłem, że zgłosiłem nie tę piosenkę, o którą mi chodziło Icon_razz2 Ciekawe, czy ktoś ją zgłosi
10.05.2018 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: Mychartsowy Top Franka Oceana
dejmieeen napisał(a):A ja ogarnąłem, że zgłosiłem nie tę piosenkę, o którą mi chodziło Icon_razz2 Ciekawe, czy ktoś ją zgłosi
A o którą chodziło? Icon_smile

Lilian napisał(a):Ja również postawiłam na aspekt edukacyjny i zgłaszam:
Dziękuję Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.05.2018 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości