Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
Wydawało mi się, że on już wtedy nie żył, więc nie mógł nie wyrazić braku zgody. Moja oczień big culpa. Icon_redface Icon_redface Icon_redface
Niezależnie od tego i tak uważam, że takie rzeczy powinny być niemożliwe, chyba że po wyroku sądowym.
10.05.2018 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #142
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
(10.05.2018 04:40 PM)adameria napisał(a):  Bardzo szanuję Twoje zdanie, dlatego postaram się "nie wychodzić z kina", choć byłem bliski...
Cieszę sie, że zostajesz, Adamie. Icon_smile Wczoraj jak tu weszłam prawie doznałam szoku..

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
10.05.2018 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #143
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
kajman napisał(a):Niezależnie od tego i tak uważam, że takie rzeczy powinny być niemożliwe, chyba że po wyroku sądowym.
Icon_eek
ja uważam odwrotnie - to jest mój utwór, mam do niego prawo jak do swojej własności i to ja decyduję, czy ktoś może go wykonywać, przerabiać i na nim zarabiać czy nie. Wydawało mi się to oczywiste.
10.05.2018 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #144
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
Został stworzony i wydany więc stał się własnością publiczną.
10.05.2018 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #145
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
zdecydowanie zgadzam się z Tomkiem.
gdybym napisał utwór chciałbym mieć możliwość wyrażenia zgody lub niezgodzenia się na wersję którą ktoś proponuje.
mimo, że sytuacja ze Strachami nie była mi na rękę to tak uważam.
a z drugiej strony dodatkowa płyta w Autorze zrobiła na mnie korzystne wrażenie... Icon_wink2
Julia Marcell jakoś przekonała Boba Dylana, chociaż mnie nie Icon_razz

kajman Gintrowski jeszcze pięć lat cieszył się niezłym zdrowiem Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.05.2018 09:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #146
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
(10.05.2018 09:15 PM)kajman napisał(a):  Został stworzony i wydany więc stał się własnością publiczną.
ups. moje auto zostało wyprodukowane (stworzone) i wyjechało na drogi (wydane) i to w dodatku publiczne. czyli jest własnością publiczną?!
dobrze, że mam samochód w garażu. muszę uważać w centrach handlowych żeby nim ktoś nie odjechał.
właśnie odjechał - kajman chyba trochę odjechałeś Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.05.2018 09:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
Piosenkę słucha wiele osób, książkę czyta.
A jeżeli chcesz zrobić porównanie z samochodem to jest tak jakby na przykład pan Ford (i jego spadkobiercy) mieli prawo decydować komu można sprzedać ich samochód, a kto nie. Albo (już z dziedziny muzyki) gdyby Kazik mógł zadecydować, że Brzozowicz nie może słuchać jego płyt.
10.05.2018 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #148
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
czyli niematerialność dzieła powoduje, że można je używać bez ograniczeń?
mimo bzdurności uważam moje porównanie za bardziej trafne.
pomijam to, że dla mnie piosenka = płyta.
oczywiście łatwiej słucha się z mp3, ale nie wyobrażam sobie nieposiadania płyt.

co do Twojego porównania.
jeśli kupi płytę to niech słucha, chodzi o to, żeby nie przerabiać.
jeśli zmienisz karoserię i silnik to już nie będzie Ford.

gdybym chciał być artystą studyjnym, bez grania koncertów, to na czym miałbym zarobić jak nie na płytach?
często kupuję płyty bezpośrednio u Artystów (Pietrucha, ANN, i mniej znani) to może oni powinni rozdawać krążki za darmo?
przecież i tak mają kasę z koncertów...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.05.2018 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
RE: Mychartsowy Top Red Hot Chili Peppers
Ale moze przeniesmy sie do maselka maslaneog, czyli tematu tematycznego?
11.05.2018 11:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości