Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #41
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Napiszę krótko: nie.
Żadnych składanek.
27.03.2018 05:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #42
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
prz_rulez napisał(a):A nie można po prostu wrzucić pomysłu konkretnej składanki wystarczająco wcześniej i wtedy się zastanawiać?
A przecież jest lista płyt na forum LP3 więc kto Ci broni tam wrzucać co tydzień (czy rzadziej, jak ja to robię) swoje ulubione płyty. Składanki też tam mogą być gdyż w odróżnieniu od tej listy, tam możemy zgłaszać dowolny album z dowolnego roku. Icon_eek
Ranking nie musi być identyczny z innymi listami, właśnie o to mi chodziło, żeby się jakoś wyróżniał na tle pozostałych. Icon_idea
I już raz była ankieta i przeszła opcja doboru albumów mniej rygorystyczna od tej, którą sam proponowałem. A zmienianie zasad gry co kilka miesięcy, tylko dlatego że płyty się nie podobają? Przynajmniej lepiej wszyscy się orientujemy w tym co się współuczestnikom podoba. Icon_cool
prz_rulez napisał(a):Ba, mam wrażenie, że to jedyna szansa na dodanie jakichkolwiek przypraw do tego steku miałkich i przeciętnych płyt (a jeśli coś się wybija, to kończy na dole tabeli).
To jest akurat dziwny argument? Wszak ja również mógłbym napisać, że odpadła bardzo wartościowa płyta SnL. Icon_eek A kajman to dopiero ma powody do rozczarowania, gdyż jego propozycje jeszcze częściej nie mogą się przebić do Topu!
Jednak z tego powodu nie psioczymy i nie rezygnujemy z udziału tutaj. Icon_twisted

vingoe napisał(a):Napiszę krótko: nie.
Żadnych składanek.
I taką postawę to ja rozumiem. Oklasky

prz_rulez napisał(a):I - patrz wyżej - co by Ci te składanki tak przeszkadzały? Echh, nie pojmuję, nie pojmuję...
Nie pasują do głównej koncepcji RP. Cwaniak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2018 05:30 PM przez Sundrajta.)
27.03.2018 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
No ja nie zrezygnowałem, jak widać, ale stwierdzam fakty.
Sundrajta napisał(a):I taką postawę to ja rozumiem. Oklasky
Cóż za obiektywizm...
Swoją drogą, może jednak rozwiniesz, Vingoe, swoje "napiszę krótko"? Bo fajnie mieć jakieś argumenty jednak...
Sundrajta napisał(a):Nie pasują do głównej koncepcji RP. Cwaniak
Ale to nie powinna być koncepcja jednej osoby, tylko powinna zadowolić w jakimś stopniu wszystkich...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2018 05:42 PM przez prz_rulez.)
27.03.2018 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #44
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
No ale przecież była już dyskusja na ten temat... Icon_rolleyes
27.03.2018 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
prz_rulez napisał(a):Teraz też sobie kpisz.
A w którym miejscu? Mi na tej zabawie aż tak nie zależy, szczególnie że muszę się przedzierać przez mnóstwo płyt, które kaleczą moje uszy i nic na nich nie znajduję. Ale jeszcze jestem w stanie strawić, ale sieczki (w znaczeniu mieszanki, nie poziomu; chociaż tego też się nie spodziewam) to już niekoniecznie, szczególnie że mam jeszcze w pamięci koszmarny top zeszłorocznej Eurowizji (w tym roku brać udziału nie będę).
27.03.2018 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Rozumiem, że może nie zależy, ale to takie bardzo niekoleżeńskie i stawia mnie w niekomfortowej sytuacji.
Wiecie, na pewno nie mam zamiaru kruszyć kopii o jakiś top, ale... I Kajman, i Sundrajta (wypowiedź parę postów wyżej zabrzmiała jak delikatna wersja "nie podoba ci się? to spier... gdzie indziej") chyba troszkę zapędzili się z wypowiedziami.
27.03.2018 08:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
prz_rulez napisał(a):to takie bardzo niekoleżeńskie
No sorry, ale nie widzę w tym nic niekoleżeńskiego. Biorę udział w tym na co mam ochotę i nie widzę, żeby miało komuś to przeszkadzać czy uczestniczę czy nie. I chyba nikt nie widzi w tym problemu. No chyba że potrzebny jest jakiś komplet to wtedy może być (jak w typowaniu wyników kopanki).
27.03.2018 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #48
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
prz_rulez napisał(a):"nie podoba ci się? to spier... gdzie indziej"
Ale ja Cię przecież nigdzie nie wypędzam? Tylko wiem że tam też masz konto, a o dziwo taki aktywny nie jesteś? Icon_rolleyes
28.03.2018 08:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
jeśli chodzi o ankietę, to jestem na tak - bo dyskutować i głosować zawsze można. Na każdy temat.
Ale co do samego pomysłu "przepchnięcia" składanek to jestem przeciw. Zaraz pewnie się pojawią rzeczy typu "Hity lata 2018" itd.
Wtedy ta zabawa traci sens, bo wiadomo, że jeśli na danej składance będą same hity i teoretycznie najlepsze z najlepszych, to ona zazwyczaj będzie w rankingu wyżej niż płyta pojedynczego zespołu.
28.03.2018 03:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #50
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
No raczej nie inaczej. Icon_wink
28.03.2018 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Tomekk napisał(a):jeśli na danej składance będą same hity i teoretycznie najlepsze z najlepszych, to ona zazwyczaj będzie w rankingu wyżej niż płyta pojedynczego zespołu
Czy ja wiem? Niektórzy mogą mieć alergię na hity i właśnie je uważać za utwory gorszy. Do tego w takich składankach jest mnóstwo utworów wykonawców, których raczej nikt z nas by nie zgłosił. U mnie na przykład takie składanki pewnie byłyby na samym dnie. Jedyne, które może by się przebiły to tributy z coverami sensownych (w moim odczuciu) wykonawców.
28.03.2018 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #52
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Tomekk napisał(a):Wtedy ta zabawa traci sens, bo wiadomo, że jeśli na danej składance będą same hity i teoretycznie najlepsze z najlepszych, to ona zazwyczaj będzie w rankingu wyżej niż płyta pojedynczego zespołu.
tak? myślę, że wręcz przeciwnie
zresztą składanki mogą być ambitniejsze, jest mnóstwo wspaniałych kompilacji tematycznych zwykle o charakterze archiwalnym, ale nie zawsze

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2018 06:03 PM przez AKT!.)
28.03.2018 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #53
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
dziwię się, że w ogóle jest podejmowany temat o składakach, jakby nie było czego słuchać w rankingu topowym.


Moja propozycja:
Piotr Bukartyk - O zgubnym wpływie wyższych uczuć [2017-IV]
28.03.2018 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #54
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Aro napisał(a):dziwię się, że w ogóle jest podejmowany temat o składakach, jakby nie było czego słuchać w rankingu topowym.
składanka eurowizyjna jest z materiałem premierowym więc nie wrzucajcie wszystkiego do wora składanek danego podmiotu enty raz wydanych tylko żeby zarobić
28.03.2018 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Aro napisał(a):dziwię się, że w ogóle jest podejmowany temat o składakach, jakby nie było czego słuchać w rankingu topowym.
BO NIE MA Icon_lol
thestranglers napisał(a):składanka eurowizyjna jest z materiałem premierowym więc nie wrzucajcie wszystkiego do wora składanek danego podmiotu enty raz wydanych tylko żeby zarobić
Dokładnie. To "zwykła" premierowa płyta.
28.03.2018 08:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #56
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
ja postuluję rozdzielenie tych dwóch rzeczy od samego początku, ale nikt nie odniósł się choćby raz do tego, wszyscy tylko składanki składanki składanki, a może właśnie nie składanki tylko albumy niekompilacyjne wydane przez różnych wykonawców? tych regulamin teoretycznie nie wyklucza pod warunkiem, że uznamy tę płytę nie za kompilację, a za album

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2018 07:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #57
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Właśnie, ale jak to w ogóle dostrzec i odróżnić?
Bo dla mnie np. kompilacja to udział w nagraniu płyty więcej niż jednego podmiotu artystycznego? Czyżby było inaczej?
29.03.2018 07:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #58
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
oczywiście!
definicja za polską wiki: "ogólny termin używany w odniesieniu do wydawnictwa muzycznego, złożonego z utworów, które nie zostały zaplanowane jako pojedyncze dzieło. Kompilacje często składają się z utworów różnych artystów: ścieżki dźwiękowe, samplery wytwórni płytowych, albumy tematyczne), choć czasami poświęcone są jednemu artyście"

anglojęzyczna wiki wyróżnia aż 10 typów kompilacji:
* best of,
* inne składanki jednego wykonawcy np. bisajdów,
* bokssety,
* tematyczne kompilacje wielu artystów np. piosenki świąteczne czy miłosne -- z zastrzeżeniem, że albumy tego typu z oryginalnym materiałem to nie kompilacje (jako przykład "A Christmas Gift for You" Phila Spectora),
* gatunkowe kompilacje wielu artystów (w tym soundtracki),
* kompilacje przebojów wielu artystów,
* promosy lub samplery zwykle jednej konkretnej wytwórni,
* kompilacje promocyjne służące celom marketingowym np. dodawane do gazety czy innego produktu,
* producenckie (różni wykonawcy, jeden producent),
* business-to-business promo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2018 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
No dobra, nie mam lepszego pomysłu, więc:
[Obrazek: 220px-Poppy_-_Poppy_Computer.png]
Poppy - Poppy.Computer (06.10.2017)

P.S. Ona naprawdę ma stronę internetową Poppy.Computer Icon_eek
31.03.2018 09:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Wydawało mi się, że już zgłaszałem, ale skoro nie to:
Polly O'Keary And The Rhythm Method - Black Crow Callin'
Płyta z maja 2017.
Wprawdzie chciałem zgłosić inną płytę, ale jest dostępna tylko na chomiku w wersji flac, więc nawet odsłuchać jej tam nie można.
31.03.2018 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ranking Płytowy - notowanie XXXI, lipiec 2020 Sundrajta 22 4 055 05.08.2020 11:33 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXX, czerwiec 2020 Sundrajta 24 3 458 29.06.2020 06:00 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXIX, maj 2020 Sundrajta 21 2 444 31.05.2020 11:22 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXVIII, kwiecień 2020 Sundrajta 26 2 327 26.04.2020 08:18 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVII, marzec 2020 Sundrajta 25 2 626 30.03.2020 11:52 AM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVI, luty 2020 Sundrajta 53 4 130 02.03.2020 06:20 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking Płytowy - notowanie XXV, styczeń 2020 Sundrajta 50 3 651 02.02.2020 11:39 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXIV, grudzień 2019 Sundrajta 41 3 435 06.01.2020 06:34 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Ranking Płytowy - notowanie XXIII, listopad 2019 Sundrajta 116 6 555 02.12.2019 12:45 AM
Ostatni post: Yacy
  Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019 Sundrajta 145 7 895 04.11.2019 04:04 PM
Ostatni post: Sundrajta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości