Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Jestem zdecydowanie przeciw.
26.03.2018 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
ale przeciw czemu?
ja jestem za dyskusją, ale pewnie będę przeciw składankom Icon_wink2
chyba, że będą ciekawe argumenty Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.03.2018 10:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #23
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Okej to ja jestem przeciw, bo nie chcę słuchać piosenek z Eurowizji.
Wystarczająco ciekawy argument? Icon_twisted

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.03.2018 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
można dopuścić a dać ostatnią pozycję, w czym problem...? Icon_rolleyes
26.03.2018 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
ale można posłuchać i dać pozycję wyższą Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.03.2018 11:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Yacy napisał(a):ale można posłuchać i dać pozycję wyższą
no to jesteś trochę niekonsekwentny Icon_razz2
26.03.2018 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Wiecie. To też nie chodzi o wpychanie wszystkich składanek typu NOW! czy That's What I Call Music! Natomiast w przypadku składanek eurowizyjnych czy, nie wiem, tribute'ów w stylu "Ǎhk-to͝ong Bāy-Bi", to trochę krzywdzące jest, by się nie pojawiały, bo w wielu wypadkach te utwory nie pojawią się już nigdzie indziej na longplayu (ewentualnie jakichś specjalnych edycjach bonusowych).
No i bycie przeciwko czemuś, bo Eurowizja... No to moim zdaniem bardzo słabe. Oby to był żart.
26.03.2018 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
(26.03.2018 11:09 PM)thestranglers napisał(a):  no to jesteś trochę niekonsekwentny Icon_razz2

a możesz rozwinąć myśl?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2018 11:15 PM przez Yacy.)
26.03.2018 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #29
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Najpierw napisałeś, że 'będziesz przeciw składankom'.
27.03.2018 01:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
bo raczej będę, ale jak przejdą i ktoś zgłosi składankę, to posłucham i potraktuję jak pozostałe płyty.
wydaje mi się, że bardziej konsekwentny być nie mogę, stosując przyjęte zasady do wszystkich płyt. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.03.2018 08:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
ja jestem przeciw składankom, ale za płytami firmowanymi przez różnych wykonawców , które nie są składankami (tu za przykład mogą posłużyć choćby showcase'y firmowane przez całe wytwórnie np. zeszłoroczne "mono no aware" albo piosenkowe soundtracki składające się z oryginalnych piosenek np. ost do "a wrinkle in time"); próbowałem to rozdzielić przy okazji dyskusji o tym, co dopuszczamy, a czego nie, ale dyskusja była wielowątkowa i ostatecznie postulat przepadł, a głosowanie było uproszczone i zakładało wybór całego pakietu opcji

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.03.2018 08:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #32
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
kajman napisał(a):Jestem zdecydowanie przeciw.
Dobrze wcześniej zauważył Yacy, jesteś przeciw ankiecie czy przeciw składankom? Icon_lol

prz_rulez napisał(a):te utwory nie pojawią się już nigdzie indziej na longplayu
Całej muzyki świata i tak tutaj nie zmieścimy! Icon_twisted

No właśnie najpierw (przed rozpoczęciem ankiety) powinniśmy rozstrzygnąć o jakie składanki w ogóle chodzi?
Bo np. soundtrack jest czymś innym niż składanka typu Wiosna RMF-u czy coś w tym stylu, albo "Greatest Hits" jakiegoś artysty.
Showcase'y Icon_eek pierwsze słyszę o takiej formie albumu ale rozumiem, że to nadal rodzaj płyty z cyklu Różni Wykonawcy? Icon_rolleyes
Zatem przed ogłoszeniem ankiety proszę prz_ruleza o dokładne zdefiniowanie pytania do niej i wtedy pozwolimy się pozostałym aktywnym uczestnikom wątku wypowiedzieć merytorycznie czy też może bardziej precyzyjnie w jej temacie. Icon_idea
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2018 09:23 AM przez Sundrajta.)
27.03.2018 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Zdecydowanie przeciw składankom, przeciw ankiecie także, bo od jej wyników zależy mój udział w tej zabawie.
27.03.2018 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Ciężko jest to jednoznacznie zdefiniować, gdyż każdy przypadek jest inny. Ogólnie chodzi o wydawnictwa specjalne, gdzie utwory tworzone są bezpośrednio pod składankę (lub pod event, którego płyta jest jakby dopełnieniem).
Nie rozumiem, czemu wam te składanki tak przeszkadzają. Ba, mam wrażenie, że to jedyna szansa na dodanie jakichkolwiek przypraw do tego steku miałkich i przeciętnych płyt (a jeśli coś się wybija, to kończy na dole tabeli).

kajman napisał(a):Zdecydowanie przeciw składankom, przeciw ankiecie także, bo od jej wyników zależy mój udział w tej zabawie.
Icon_eek Ty chyba sobie kpisz. Przecież to zwykły szantaż jest, a Ty jesteś zbyt inteligentnym człowiekiem na tak niskie zagrania...
27.03.2018 12:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Sundrajta napisał(a):Showcase'y Icon_eek pierwsze słyszę o takiej formie albumu ale rozumiem, że to nadal rodzaj płyty z cyklu Różni Wykonawcy? Icon_rolleyes
to nie rodzaj płyty, raczej słowo, którego użyłem do opisania charakteru takiego wydawnictwa, gdzie kilku(nastu) wykonawców z danej wytwórni specjalnie na okoliczność danej płyty nagrywa czasem wspólnie, czasem osobno numery na taką płytę -- to nie składanka, ale płyta sygnowana przez różnych wykonawców

natomiast nie jestem pewien, na ile eurowizyjne płyty można zaliczyć do płyt sygnowanych przez różnych wykonawców, które nie są składankami; RYM klasyfikuje je rozmaicie -- czasem jako kompilacje, czasem jako albumy nagrane przez różnych wykonawców: https://rateyourmusic.com/classifiers/Eu...0Contest/5

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.03.2018 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #36
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
I dlatego że składanki są tak nie definiowalne (chyba użyłem kiepskiego określenia), to trudno nawet ułożyć jednoznaczne pytanie do ankiety! Icon_eek
Dlatego jestem za tym by niczego nie poprawiać i nie zmieniać. Bo gdy tylko wpuścimy do Rankingu składanki (jak zwał tak zwał, ale w sumie to się do tego sprowadza), ta lista umrze śmiercią naturalną.
Robienie cyrku z poważnej (a może jedynie ambitnej) idei porównywania dorobku artystów stworzonego na jakiejś tam przestrzeni czasowej (czasami nawet wieloletniej), a zamkniętej w nagraniu albumu, nijak ma się do pomysłu by wrzucać może nawet nie przypadkowe, lecz nagrane przez kilkanaście zupełnie różnych osobowości artystycznych płyty, które niekiedy wiąże spójny pomysł, a czasem wręcz brak tegoż aż nadto jest widoczny, dla własnego widzimisię, to z pewnością nie są moje klimaty.
Jeżeli ktoś nie potrafi w ciągu miesiąca znaleźć płyty autorskiej i musi podpierać się tego typu protezami, to już zapewne jego problem?
Dlatego w tym momencie jestem przeciwny nawet tworzeniu ankiety, której postulaty w trakcie trwającej dyskusji jak widać zdecydowanie popiera tylko jedna osoba, a druga jest ledwie im przychylna, mija się z celem.
Gdyż ta powoduje tylko zniechęcenie do samej zabawy, a u niektórych wręcz zamiar jej opuszczenia! Aha i w całej rozciągłości zgadzam się z opinią kajmana. Icon_confused

Na zakończenie zaś dodam, że w tym natłoku rozpraszających informacji, trzy osoby wciąż nie zgłosiły albumu na kwietniowe podsumowanie. Icon_arrow
27.03.2018 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
to może taka ankieta:
A - jestem za ankietą w sprawie zmian w regulaminie dotyczących "składanek".
B - jestem przeciw ankiecie w sprawie zmian w regulaminie dotyczących "składanek".

Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2018 01:39 PM przez Yacy.)
27.03.2018 01:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #38
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
w regulaminie jest to rozgraniczone na:
* kompilacje wydanych już wcześniej utworów,
* kompilacje utworów różnych wykonawców

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.03.2018 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
prz_rulez napisał(a):Przecież to zwykły szantaż jest
Nie, to jest postawienie sprawy otwarcie. A przecież nie muszę brać udziału w tej zabawie i nic się nie stanie, jeżeli nie będę.
prz_rulez napisał(a):Ty jesteś zbyt inteligentnym człowiekiem
Cieszy mnie, że masz dobre zdanie o mojej inteligencji. Icon_biggrin
27.03.2018 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Ranking Płytowy - notowanie IV, kwiecień 2018
Sundrajta napisał(a):Jeżeli ktoś nie potrafi w ciągu miesiąca znaleźć płyty autorskiej i musi podpierać się tego typu protezami, to już zapewne jego problem?
Uuuu, jaki pocisk Icon_twisted

A nie można po prostu wrzucić pomysłu konkretnej składanki wystarczająco wcześniej i wtedy się zastanawiać?

I cały czas nie rozumiem, czemu was te składanki tak gniotą Icon_wink

kajman napisał(a):Nie, to jest postawienie sprawy otwarcie. A przecież nie muszę brać udziału w tej zabawie i nic się nie stanie, jeżeli nie będę.
Teraz też sobie kpisz.
I - patrz wyżej - co by Ci te składanki tak przeszkadzały? Echh, nie pojmuję, nie pojmuję...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2018 04:28 PM przez prz_rulez.)
27.03.2018 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ranking Płytowy - notowanie XXXI, lipiec 2020 Sundrajta 22 4 056 05.08.2020 11:33 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXX, czerwiec 2020 Sundrajta 24 3 460 29.06.2020 06:00 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXIX, maj 2020 Sundrajta 21 2 444 31.05.2020 11:22 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXVIII, kwiecień 2020 Sundrajta 26 2 327 26.04.2020 08:18 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVII, marzec 2020 Sundrajta 25 2 627 30.03.2020 11:52 AM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVI, luty 2020 Sundrajta 53 4 130 02.03.2020 06:20 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking Płytowy - notowanie XXV, styczeń 2020 Sundrajta 50 3 651 02.02.2020 11:39 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXIV, grudzień 2019 Sundrajta 41 3 436 06.01.2020 06:34 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Ranking Płytowy - notowanie XXIII, listopad 2019 Sundrajta 116 6 557 02.12.2019 12:45 AM
Ostatni post: Yacy
  Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019 Sundrajta 145 7 902 04.11.2019 04:04 PM
Ostatni post: Sundrajta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości