Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 155 październik 2010
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 155 październik 2010
NOTOWANIE 155 PAŹDZIERNIK 2010

  1. 07 03 ALICE IN CHAINS - LESSONS LEARNED
  2. 08 02 KINGS OF LEON - RADIOACTIVE
  3. 01 04 BRANDON FLOWERS - CROSSFIRE
  4. 15 02 STONE SOUR - SAY YOU'LL HAUNT ME
  5. 03 05 PARAMORE - CAREFUL
  6. N- 01 MY CHEMICAL ROMANCE - NA NA NA (NA NA NA NA NA NA NA NA NA)
  7. 02 03 MANIC STREET PREACHERS - (IT'S NOT WAR) JUST THE END OF LOVE
  8. 05 05 HEY - FAZA DELTA
  9. 04 04 KLAXONS - ECHOES
  10. 17 02 BULLET FOR MY VALENTINE - BITTERSWEET MEMORIES
  11. 09 07 BULLET FOR MY VALENTINE - THE LAST FIGHT
  12. N- 01 RAY DAVIES & METALLICA - YOU REALLY GOT ME
  13. 06 04 SKUNK ANANSIE - MY UGLY BOY
  14. 11 09 PEARL JAM - JUST BREATHE
  15. 12 12 ALICE IN CHAINS - YOUR DECISION
  16. 10 05 ELLIE GOULDING - GUNS AND HORSES
  17. N- 01 SKUNK ANANSIE - OVER THE LOVE
  18. N- 01 BRANDON FLOWERS - ONLY THE YOUNG
  19. N- 01 THE SMASHING PUMPKINS - FREAK
  20. 14 06 BLUR - FOOL'S DAY
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 03:10 PM przez marsvolta.)
03.11.2010 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA
O nowościach:

MY CHEMICAL ROMANCE - NA NA NA (NA NA NA NA NA NA NA NA NA)

Nie ukrywam, że na ten zespół i tą płytę czekałem bardzo długo. W zasadzie od wydanie epokowego albumu „The Black Parade” nie mogłem sobie wyobrazić jak powinien wyglądać nowy album My Chemical Romance. Kiedy nagrywa się tak wspaniały album powstaje od razu problem z kontynuacją czy też obraniem trochę inne ścieżki. Tak właśnie zrobili Chemical Romance nie ścigali się z cieniem swojego poprzedniego albumu. Po prostu postanowili nagrać kilka zwykłych fajnych piosenek. Oczywiście nie jest prawdą, że zrezygnowali z oprawy artystycznej i albumu i teledysku oraz koncertów. Akcja albumu “Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys” rozgrywać się będzie nie tak odległym, ale zniszczonym świecie z roku 2019. Trochę to wszystko przypomina „Mad Maxa” Wszystko to sprytnie podparte jest konwencją komiksu i nie przypadkiem w teledysku pojawia się Grant Morrison znany rysownik komiksów. W ostatnich latach pasja komiksowa Gerard Way’a wokalisty My Chem rozwijała się gdzieś na poboczu muzykowania, a efektem jest seria „The Umbrella Academy” . Wracając jednak do „Na Na Na” trzeba powiedzieć, że jest w tym utworze wszystko czego spodziewać możemy się po tym zespole. Dlatego nie może dziwić wspaniały i wciągający w zasadzie trasowy rytm, świetne wykrzyczane refreny, no i jak zwykle wspaniała solówka Raya Toro. Wszystko to dyskretnie podszyte jest subtelną elektroniką, która czasem pojawia się w tle i zwłaszcza na tle teledysku robi piorunujące wrażenie. Teraz już trochę spokojniej, aczkolwiek z niecierpliwością czekam na pełny album.

RAY DAVIES & METALLICA - YOU REALLY GOT ME

Tak się składa, że akurat teraz wychodzi płyta Raya Davisa “See My Friends”, a na tym albumie pojawiają się wielkie gwiazdy współczesnej muzyki rockowej. Bez wątpienia największa z nich jest Metallica, z którą Ray wykonuje jeden z największych przebojów The Kinks „You Really Got Me”. Pierwszy raz panowie spotkali się podczas uroczystości w Cleveland, Rock & Roll 25th Anniversary Concert. Wtedy wykonali „You Really Got Me” oraz “All Day and all of the Night”. Teraz Ray Davies postanowił odświeżyć największe hity The Knicks i oczywiście nie zapomniał o Metallice. Dlatego właśnie możemy dziś cieszyć się już studyjnym nagraniem „You Really Got Me”, które o tyle ciężko oceniać, że jest absolutnie kultowe i nie sposób przejść obok takiego utworu obojętnie. Po raz kolejny potwierdziło się jednak, że Metallica potrafi fenomenalnie robić covery. Oprócz dobrze nam znanego brzmienia Metallicowskich Les Pauli dostajemy wspaniałą solówkę Kirka. Nie sposób powiedzieć jak on to robi, że wpakował tam tyle trasowych elementów, a to nadaj świetnie brzmi i bije na głowę wykonanie Van Halen przede wszystkim swoją dynamiką.

SKUNK ANANSIE - OVER THE LOVE

Drugi singiel Skunk Anansie to ballada w starym stylu zespołu. Z początku nie widziałem czy taki wybór na drugi singiel jest prawidłowy, ale z perspektywy kilku tygodni muszę powiedzieć, że piosenka coraz bardzie zaczyna się sprawdzać. „Over The Love” zostało wydane co prawda w splicie z „Talk Too Much”, ale chyba ten utwór bardzie mi odpowiada. Jak to zwykle bywa w przypadku Skin konsekwentne buduje emocje w zwrotkach po czy następują wybuchy w refrenach. Jak to już mówiłem taki klasyczny Skunk Anansie i to mi się bardzo podoba.

BRANDON FLOWERS - ONLY THE YOUNG

Wspaniała płyta, wspaniały muzyk, wspaniała kompozycja. Jeżeli nie lubi się Flowersa to po prostu chyba już nigdy się go nie polubi, natomiast jeżeli akceptujemy jego styl, chyba zawsze można być zadowolonym z tego co robi. Tutaj powracaj z pulsującym „Only The Young”, który dodatkowo został wzbogacony o rewelacyjny obrazek wideo. Piosenka mniej przebojowa, niż „Crossfire” nie zmienia to jednak faktu, że bardzo mi się podoba takie rozwijanie melodii. W zasadzie od tego gościa, każdy mógłby się uczyć jak pisać piosenki.

THE SMASHING PUMPKINS – FREAK

To co dziś dzieje się ze Smashing Pumpkins ciężko nazwać rozkładem czy rozpadem. Z oryginalnego składu pozostał już zaledwie Billy Corgan. Jest to smutne ponieważ, nie możemy już chyba mówić o resztkach tamtego zespołu. Oczywiście wiadomo, że Corgan był i jest despotą oraz, że tak naprawdę on za wszystko w tym zespole odpowiadał. Dlatego można zachować choć trochę nadziei na przyszłość. Tym bardziej, że „Freak” taki moje nadzieje rozbudza. Taki właśnie brudny i nieprzewidywalny utwór jak z początków kariery zespołu. Jimmy Chamberlin był ostatnim,który trzymał historię grupy w jakiejś logicznej konwencji. Teraz równie dobrze Billy mógłby nazwać to projektem solowym.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 03:08 PM przez marsvolta.)
03.11.2010 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
nowości w większości spodziewane Icon_smile2.
a to, że będzie MCR to byłem pewien Icon_mrgreen .
Metallica i Skunk na mojej liście już są, MCR o nią walczy, a SP zaczyna się podobać.
marsvolta napisał(a):nie przypadkiem w teledysku pojawia się Grant Morrison znany rysownik komiksów.
scenarzysta Icon_wink2
marsvolta napisał(a):Teraz Ray Davies postanowił odświeżyć największe hity The Knicks
New York? Icon_wink2

pierwsza dwójka właściwie też łatwa do odgadnięcia. u mnie obydwa utwory wciąż walczą o wejście i obecnie chyba Alice jest bliżej.
cieszę się bardzo, że Stone Sour tak ładnie poszło. teledysk mi się bardzo spodobał Icon_smile2. i dzięki za link do materiału na onecie Icon_smile2.
04.11.2010 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 157 grudzień 2010 marsvolta 3 1 372 04.02.2011 06:19 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2010 marsvolta 0 890 28.12.2010 04:11 AM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 156 listopad 2010 marsvolta 4 1 440 13.12.2010 06:35 PM
Ostatni post: Remo
  MOJA LISTA - notowanie 154 wrzesień 2010 marsvolta 3 1 292 07.10.2010 10:21 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 153 sierpień 2010 marsvolta 5 1 483 16.09.2010 10:02 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 152 lipiec 2010 marsvolta 5 1 353 14.08.2010 10:35 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 151 czerwiec 2010 marsvolta 5 1 285 21.07.2010 05:23 PM
Ostatni post: furbul
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE PÓŁROCZA 2010 marsvolta 1 833 29.06.2010 01:43 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 150 maj 2010 marsvolta 5 1 277 09.06.2010 02:02 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 149 kwiecień 2010 marsvolta 2 1 055 17.05.2010 10:54 AM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości