Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 116 z 30.01.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 116 z 30.01.09
Tym razem mój komentarz będzie raczej krótki, bo lista ułożona już wczoraj.
Na szczycie bez zmian czyli kolejny raz The man I love. Być może za tydzień będzie zmiana, bo był poważnie zagrożony. A tym zagrożeniem były debiutujące tydzień temu Goryle w utworze Formicary. A może być jeszcze ciekawiej, bo kolejne Goryle, tym razem jako The companions debiutują jeszcze wyżej niż poprzednie, bo na miejscu 6.
Podium uzupełnia raczej niespodziewanie To co nienazwane, które przypomniało sobie swoje najlepsze dni i przez większość dytansu było drugie, ale uległo na finiszu. A tuż za nią wielki tłum bardzo silnych zawodników i do 10 miejsca do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto które miejsce zajmie. Większość z nich to już starzy wyjadacze, ale jest i kolejny debiut. Tak jak A great day nie do końca mnie przekonywał, to Take a breath od razu mnie zachwyciło.
Dalej to już tylko o nowościach. Rozelfowała mi się lista, bo na 39 zadebiutowały The evils of rock & roll, a Blackballowi niewiele zabrakło do top50. Żywiołak po kilku mniej mi się podobających nagraniach oczarował mnie utworem Latawce. Po dwóch balladach Gunsów pojawił się na mojej liście I.R.S. sporo od nich ostrzejszy. Nie posłuchałem ostrzeżeń i w ten sposób na mojej liście pojawiło się Uciekaj moje serce.
No i jeszcze o jednym powrocie. W poprzednim notowaniu The kingdom było na ostatnim miejscu w mojej poczekalni i wyglądało na to, że jest na wylocie, a teraz pojawiło się już na 40 miejscu.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top50.
1. 1. 8 THE MAN I LOVE - Rokia Traore
2. 9. 2 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
3. 7. 74 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
4. 3. 22 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
5. 2. 41 SUMMERS LOST - Hurt
6. N. 1 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
7. 10. 9 THIS I LOVE - Guns n'Roses
8. 6. 5 JESZCZE ZIMA - Nosowska
9. N. 1 TAKE A BREATH - David Gilmour
10. 4. 18 SUMMERTIME - Eva Cassidy
11. 8. 2 NAWET GDY NOC POKRYWA CIENIEM ZIELONĄ ZIEMIĘ - Osjan
12. 12. 10 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc
13. 13. 19 SIT AND WONDER - The Verve
14. 5. 21 COME ALIVE - Foo Fighters
15. 15. 7 THE SWITCH AND THE SPUR - The Raconteurs
16. 21. 70 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
17. 16. 17 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy
18. 17. 8 GRAVEST SHOW OF EARTH - Bigelf
19. 19. 7 UNDERNEATH THE STARS - The Cure
20. 14. 20 RICH KID BLUES - The Raconteurs
21. 22. 2 TIME MUST HAVE A STOP - Votum
22. 18. 55 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
23. 11. 37 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
24. 23. 21 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
25. 37. 15 SOMEWHERE - Eva Cassidy
26. 33. 6 TOY COLLECTION - Katie Melua
27. 25. 10 ZMYŚLENI - Grzegorz Tomczak & Lena Piękniewska
28. 38. 4 WHAT IF - Cog
29. 24. 11 CAMINHO - Dorota Miśkiewicz
30. 20. 27 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
31. 31. 9 ABERINKULA - The Mars Volta
32. 27. 5 SHOW ME THE MONEY - Buddy Guy
33. 26. 34 NAGLE - Anna Maria Jopek
34. N. 1 LATAWCE - Żywiołak
35. 29. 20 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
36. 39. 19 ARA BATUR - Sigur Ros
37. 48. 11 THE SPACE FOR THIS - Cynic
38. 28. 6 THE JUDAS KISS - Metallica
39. N. 1 THE EVILS OF ROCK & ROLL - Bigelf
40. P. 2 THE KINGDOM - Portal
41. 30. 6 KOKAINA - Nosowska
42. 32. 10 THE FINAL TRUTH - Lunatic Soul
43. 34. 9 PAST MISTAKE - Tricky
44. 36. 75 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
45. 46. 55 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
46. 35. 7 COUNTING SHEEP - Bigelf
47. N. 1 I.R.S. - Guns n'Roses
48. 45. 7 KTO TAM U CIEBIE JEST - Nosowska
49. P. 16 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
50. N. 1 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska


poczekalnia:
EVOLUTIONARY SLEEPER - Cynic
BLACKBALL - Bigelf
NIE MANIPULUJ - Voo Voo
42. SORRY - Guns n'Roses
40. CERULEAN SKIES - Maria Schneider Orchestra
43. PORCELAIN HEART - Opeth
1000000 DIED TO MAKE THIS SOUND - Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band
TO TAME A LAND - Dream Theater
41. MALIN CZAR - Grzegorz Bukała
44. MAGIC DOORS - Portishead
47. THE GARDEN - Unitopia
HALLELUJAH - Alexandra Burke
BIG JACK - AC/DC
49. CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
EYES LOSE THEIR FIRE - Kyte
HONKING ANTELOPE - Serj Tankian
FLJOTAVIK - Sigur Rós
THE DULL FLAME OF DESIRE - Bjork & Anthony Haggerty
SATT ATT SE - Dungen
SNUFF - Slipknot
CREATIVE - Leon Jackson
BRING OUT THE SUN (SO ALIVE) - Von Hertzen Brothers
CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
PROSPECT'S MARCH/POPPYFIELDS - Coldplay
ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
KSIĘŻYC W NOWIU - Hanna Banaszak
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
DEVOUR - Shinedown
BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - David Foster & Josh Groban & Brian McKnight
CLOWNS - Goldfrapp
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
50. THE DEAD DEAD WATER LILY THING - Rockettothesky
LOUD - Sammy Hagar
NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz
MED SUD I EYRUM - Sigur Ros
WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy
A GREAT DAY FOR FREEDOM - David Gilmour
NATTURA - Bjork
PIGEON DRUMMER - No-Man
INDIGO - Pendragon
BURDEN - Opeth
HER EYES ARE UNDERNATH THE GROUND - Antony & the Johnsons

leżakownia:
I WILL WRITE PEACE ON YOUR WINGS AND YOU WILL FLY OVER THE WORLD - Sleepmakeswaves
03.02.2009 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #2
Re: kajman30 nr 116 z 30.01.09
kajman napisał(a):Tak jak A great day nie do końca mnie przekonywał, to Take a breath od razu mnie zachwyciło.
No mi zdecydowanie bardziej wcześniejszy singiel się podoba Icon_lol (nie ujmując świetności tego utworu)
Czyli w takim razie Take A Breath było owym rozwiązaniem zagadki? Icon_eek2 Nie znam jeszcze gustów tutejszych użytkowników, ale żeby nikt jeszcze nie wprowadził tego utworu na listę Icon_confused

[Obrazek: Kaczy93.gif]
03.02.2009 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
dziś komentarz nietypowy.
nic Ci nie wyrzuciłem? Dziwne.

HALLELUJAH - Alexandra Burke
EYES LOSE THEIR FIRE - Kyte
SATT ATT SE - Dungen
BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - David Foster & Josh Groban & Brian McKnight
LOUD - Sammy Hagar
mogę poprosić o te utwory na chomiku albo o informację gdzie są?
03.02.2009 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
abd3mz napisał(a):dziś komentarz nietypowy.
nic Ci nie wyrzuciłem? Dziwne.
HALLELUJAH - Alexandra Burke
EYES LOSE THEIR FIRE - Kyte
SATT ATT SE - Dungen
BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - David Foster & Josh Groban & Brian McKnight
LOUD - Sammy Hagar
mogę poprosić o te utwory na chomiku albo o informację gdzie są?
Teraz mi dwa wyrzucisz. A co do utworów to na razie tylko o Dungen, który jest u Listoholika i Hagar, który jest u Ciebie.
04.02.2009 12:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
cieszą mnie debiuty "I.R.S." i "Uciekaj, moje serce"
04.02.2009 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #6
 
kajman napisał(a):9. N. 1 TAKE A BREATH - David Gilmour
Po poprzednim znanym wszystkim forumowiczom nagraniu Gilmoura czuję pewien niedosyt. Zapowiadał się dość dobrze, a tu jakoś jakby niespełniony. 'Take A Breath' fajnie się zapowiada, ale ... no właśnie.. czy nie pójdzie w ślady poprzednika?
kajman napisał(a):4. 3. 22 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
Długo Cię trzyma to nagranie. Icon_wink2
kajman napisał(a):50. N. 1 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
Samego nagrania nie znam, ale jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy, którą się podzieliłeś zapowiadając Nosowską na LP3. Icon_razz
04.02.2009 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #7
 
Choc wczesniej znałem przyblizone wyniki obecnego notowania, i tak jest kilka niespodzianek.
Po pierwsze swietnie poradziły sobie Goryle . O ile ten pierwszy to było do przewidzenia, to ten nowszy zadebiutował wyżej niż sam sie tego spodziewał Icon_biggrin3
Po drugie, dorwałem wreszcie wersję z Gdanska Gilmoura i przyznam że bardzo mi sie podoba.
Po trzecie, Dzis takze mam w planie odwiedzic wyjatkowe Zoo w ktorym są same chomiki Icon_lol
No a z tej klatki napewno musi to byc m.in. nr 1, który fantastycznie sobie radzi.
Na uwage zasługuje zwyzka formy "This I Love", oraz "What If'' .
natomiast z pozostałych nowosci cieszą oczywiscie oba Bigelfy a takze nowe Gunsy, z tym ze akurat IRS był u mnie z rok temu , i chyba nie bedzie miał szansy powrotu po tak długim czasie.
No i "Uciekaj moje serce" ktore na Odlocie krytykowałem Icon_wink2 , całkiem miło mi sie sluchało w ostatniej Rockiestrze .
05.02.2009 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):cieszą mnie debiuty "I.R.S." i "Uciekaj, moje serce"
Jak to prawie zawsze bywa, cieszą Cię utwory, których nie ma na Twojej liście. Icon_wink2 Ale mamy na swoich listach tak niewiele wspólnego, że to nic dziwnego.
06.02.2009 09:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Paweł napisał(a):
kajman napisał(a):9. N. 1 TAKE A BREATH - David Gilmour
Po poprzednim znanym wszystkim forumowiczom nagraniu Gilmoura czuję pewien niedosyt. Zapowiadał się dość dobrze, a tu jakoś jakby niespełniony. 'Take A Breath' fajnie się zapowiada, ale ... no właśnie.. czy nie pójdzie w ślady poprzednika?
kajman napisał(a):4. 3. 22 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
Długo Cię trzyma to nagranie. Icon_wink2
kajman napisał(a):50. N. 1 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
Samego nagrania nie znam, ale jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy, którą się podzieliłeś zapowiadając Nosowską na LP3. Icon_razz
9. Oby nie. Jak dla mnie jest znacznie ciekawszy.
4. Oj, trzyma. Lubię takie odloty (zbieżność słów przypadkowa).
50. To tylko robiło takie wrażenie. Akurat o tym wiem dopiero od tygodnia, bo tamta wersja wpadła mi w uszy podczas przygotowywania konkursu na Odlot.
06.02.2009 09:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Aro napisał(a):1. Choć wczesniej znałem przyblizone wyniki obecnego notowania, i tak jest kilka niespodzianek.
2. Po pierwsze swietnie poradziły sobie Goryle . O ile ten pierwszy to było do przewidzenia, to ten nowszy zadebiutował wyżej niż sam sie tego spodziewał Icon_biggrin3
3. Po drugie, dorwałem wreszcie wersję z Gdanska Gilmoura i przyznam że bardzo mi sie podoba.
4. Po trzecie, Dzis takze mam w planie odwiedzic wyjatkowe Zoo w ktorym są same chomiki Icon_lol
5. No a z tej klatki napewno musi to byc m.in. nr 1, który fantastycznie sobie radzi.
6. Na uwage zasługuje zwyzka formy "This I Love", oraz "What If'' .
7. natomiast z pozostałych nowosci cieszą oczywiscie oba Bigelfy
8. a takze nowe Gunsy, z tym ze akurat IRS był u mnie z rok temu , i chyba nie bedzie miał szansy powrotu po tak długim czasie.
9. No i "Uciekaj moje serce" ktore na Odlocie krytykowałem Icon_wink2 , całkiem miło mi sie sluchało w ostatniej Rockiestrze .
1. Nie będzie niczym nowym, jeżeli powiem, że także dla mnie. Mam nadzieję, że za jakieś 2 godziny znowy czymś zaskoczę.
2. Ten pierwszy też chyba na finiszu podreperował nieco wynik. A ten drugi faktycznie po powrocie mi jeszcze trochę przywalił. Zobaczymy na co je stać.
3. Przyznam, że się nie dziwię. Icon_wink2
4. Ja ostatnio dokarmiłem całe stado i teraz bez obawy będę mógł wchodzić do wszystkich klatek.
5. Może i mój będzie dla mnie milszy, bo ostatnio nic nie pozwolił chomikować, a dyrekcja zoo umywała ręce. Ale poszukaj u chomika S czyli a.
6. O kolejną będzie już trudniej, bo jak zwykle ciasnota.
7. Ten niższy był sygnałem dla tego wyższego, że czas się ruszyć. Tutaj zdradzę, że w kolejnym notowaniu nie stracą.
8. Tak to bywa, ale się nie dziwię. Tyle świetnych nowych rzeczy jest na Twojej liście.
9. Cieszy, że nie jest tak źle.
EDIT do 1.
Niestety nie zdążę. Wyniki albo za godzinę z hakiem albo koło 18.
06.02.2009 09:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
kajman napisał(a):Jak to prawie zawsze bywa, cieszą Cię utwory, których nie ma na Twojej liście
a myślisz, że mi się podoba tylko to, co na mojej liście jest? Icon_wink2
06.02.2009 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Wszystkie nowości znam i lubię - oprócz tej najwyższej, a skoro jest tylko jedna to nie będzie problemu z wygospodarowaniem czasu na poznanie jej. Nieczęsto się zdarza taka sytuacja ;] Powrót Marii Jopek na podium - tak jak pisałem kilkanaście tyg. temu Icon_biggrin Zawsze w czołówce. Verve jeszcze w czołówce. Świetnie. Czekam na jakieś kolejne przebłyski ich geniuszu na twojej liście, bo na Forth już kilka równie wysmakowanych numerów jak ten. I pomyśleć, że bronili się przed spadkiem kilka tyg. wstecz. Widzę, że jest jeszcze jedna nowość, której nie znam - kolor ci nie wsiąkł w Żywiołaka. Tricky u mnie ostatnio w górę, to tutaj na przekór w dół ;] Myślałem ostatnio co by tu od Metallici u siebie wprowadzić, posłuchałem Cyanide i All Nightmare, ale tym razem w ogóle nie przykuły mojej uwagi - jakiś kryzys je dopadł :/ Wygląda na to, że Judas Kiss to najpoważniejszy kandydat.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.02.2009 10:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #13
 
jakies problemy z wysłani m posta cholipcia,
Dobra robie sobie przerwe, bo podwójnie zaczałem widziec te swoje posty Icon_lol
06.02.2009 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #14
 
kajman napisał(a):Ale poszukaj u chomika S czyli a.
dzieki juz wyczaiłem Icon_wink2 Wieczorem po pracy postaram się zapoznać.
kajman napisał(a):Tutaj zdradzę, że w kolejnym notowaniu nie stracą.
Przyznam że mnie to bardzo ucieszyło
kajman napisał(a):Niestety nie zdążę. Wyniki albo za godzinę z hakiem albo koło 18.
. nie ma sprawy , dobrze sie sklada , w tych okolicach napewno bede przy kompiuterku, a o 19 LPMN przecież. [alez ten tydzien mi smignał ,
a dodatkowo z TOP-em Dźemu jestem jak na razie w lesie Icon_wink2 ]
06.02.2009 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
saferłel napisał(a):1. Wszystkie nowości znam i lubię - oprócz tej najwyższej, a skoro jest tylko jedna to nie będzie problemu z wygospodarowaniem czasu na poznanie jej. Nieczęsto się zdarza taka sytuacja ;]
2. Powrót Marii Jopek na podium - tak jak pisałem kilkanaście tyg. temu Icon_biggrin Zawsze w czołówce.
3. Verve jeszcze w czołówce. Świetnie. Czekam na jakieś kolejne przebłyski ich geniuszu na twojej liście, bo na Forth już kilka równie wysmakowanych numerów jak ten. I pomyśleć, że bronili się przed spadkiem kilka tyg. wstecz.
4. Widzę, że jest jeszcze jedna nowość, której nie znam - kolor ci nie wsiąkł w Żywiołaka.
5. Tricky u mnie ostatnio w górę, to tutaj na przekór w dół ;]
6. Myślałem ostatnio co by tu od Metallici u siebie wprowadzić, posłuchałem Cyanide i All Nightmare, ale tym razem w ogóle nie przykuły mojej uwagi - jakiś kryzys je dopadł :/ Wygląda na to, że Judas Kiss to najpoważniejszy kandydat.
1. Cieszy mnie, że lubisz, może polubisz i tą najwyższą.
2. Jeszcze nigdy nie była poza top10. To wyczyn jak na te 70kilka tygodni. Inne mają znacznie mniej.
3. Na razie nie napotkałem na równie (jak dla mnie dobre). Jedynie AS przez pewien czas miało szansę.
4. Już wsiąkł.
5. I pewnie będzie trudno mu się podnieść.
6. JK to bardzo dobry kandydat - jak na razie mój nr 2 z płyty.
06.02.2009 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości