Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #41
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Artur.O napisał(a):Zresztą widać, że to trochę idzie wraz z wysokim HDI. Skandynawia, Niemcy, Irlandia (to prawie UK - nawet nie zwróciłem uwagi, że też łapie się do tego topu xD), dalej Europa Zachodnia, a reszta to trochę bardziej z tyłu - rzadko co się wybija, a dziesiątki lat za żelazną kurtyną niestety zrobiły swoje.
Tylko, że teraz żyjemy w dobie internetu, więc bez problemu możemy sięgać po wykonawców z krajów że tak to ujmę nie topowych! Świetnym przykładem takiego postępowania jest prz_rulez, który lubi właśnie taką muzykę nie z pierwszych stron... portali. Icon_lol
A może właśnie teraz jest za łatwo? I nadal z lenistwa najczęściej ludzie sięgają po to co jest popularne i gdzieś tam osłuchane? Icon_rolleyes

Lilian napisał(a):Zauważyłam, że Vanessa Paradis już jest, więc zmieniam na Neneh Cherry
Ok.
14.03.2018 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
To, że coś się nie wybija, nie znaczy, że jest gorsze.
15.03.2018 01:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
To ja mam takie pytanie czy stały duet sygnowany (powiedzmy) nazwiskami jego członków może być zgłoszony. Przy okazji czy jego członek także osobno. Mam taki układ, a poza tym zespół, w którym występował jeden z podanych już artystów, ale tutaj to chyba oczywiste, że tak.
15.03.2018 06:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #44
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
kajman jeśli chodzi Ci o Al Bano i Rominę Power, wydaje mi się, że powinna być taka możliwość, bo sam Al Bano też co nie co nagrał
Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2018 09:22 AM przez Yacy.)
15.03.2018 09:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #45
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Stały duet typu Simon & Garfunkel jak najbardziej. I chyba nikt nie miałby wątpliwości gdyby także oddzielnie któryś z artystów duetu został zgłoszony? Icon_rolleyes
A ostatnia część pytania nie wymaga komentarza, bo już mamy taką sytuację.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2018 09:26 AM przez Sundrajta.)
15.03.2018 09:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Yacy napisał(a):kajman jeśli chodzi Ci o Al Bano i Rominę Power
No nie, bez jaj. Chodzi mi o duet południowoeuropejsko-brytyjski (nota bene z nazwą pochodzącą nie od nazwisk a od imion).
Sundrajta napisał(a):A ostatnia część pytania nie wymaga komentarza, bo już mamy taką sytuację.
Jakoś przeoczyłem. W tej części czy w poprzednich?
15.03.2018 09:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #47
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
W tej jest Tarja i Nightwish. Icon_wink
15.03.2018 10:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #48
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
miszony napisał(a):Markéta Irglová ( Czechy)
a nie lepiej The Swell Season (Chechy/Irlandia)? byliby u mnie wspólnie znacznie lepiej pozycjonowani Icon_wink

miszony napisał(a):Okay, nie zauważyłem to w takim razie mój wybór zamiast Röyksopp to Vanessa Paradis ( Francja)
no i super Icon_biggrin

Sundrajta napisał(a):Jest Charlotta, a wciąż nie ma jej ojca? Moim zdaniem on o wiele więcej osiągnął. Icon_rolleyes
ja jeszcze się wstrzymuję, ale w razie czego będę ratował sytuację Icon_wink

Sundrajta napisał(a):A może właśnie teraz jest za łatwo? I nadal z lenistwa najczęściej ludzie sięgają po to co jest popularne i gdzieś tam osłuchane? Icon_rolleyes
niestety
nawet gdybym zgłosił rosyjskie Kino, to i tak jestem prawie pewien, że odpadliby w przedbiegach, a to klasyka post-punku Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2018 04:37 PM przez AKT!.)
15.03.2018 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #49
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Gdyby ktoś miał jeszcze wolne miejsce w swojej szóstce i nie wiedział na co głosować, jest np. U2 z Irlandii, którego nikt nie zgłosił.

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
15.03.2018 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Ja mam chwilowo minus 6 wolnych miejsc.
16.03.2018 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Znienawidzicie mnie zapewne, ale znów drążę temat: kiedy ta ostateczna lista krajów została ustalona?

Anyway, też mam problem z wrzuceniem. Raz, że mam raczej percepcję singlową, dwa - przecież to wszystko z miejsca przepadnie. To po co wrzucać? Serio...
16.03.2018 12:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Znienawidzicie mnie zapewne, ale znów drążę temat: kiedy ta ostateczna lista krajów została ustalona?

Anyway, też mam problem z wrzuceniem. Raz, że mam raczej percepcję singlową, dwa - przecież to wszystko z miejsca przepadnie. To po co wrzucać? Serio...
16.03.2018 12:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Awtograf - ZSRR, Rosja
Brainstorm - Łotwa
Clawfinger - Szwecja
Vypsaná fiXa - Czechy
Vangelis - Grecja
U2 - Irlandia
16.03.2018 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Jeden problem ubył. Teraz mam już taką szóstkę pewniaków, ale jakby ktoś jeszcze dał szansę komuś z moich rezerwowych to bym się ucieszył.
16.03.2018 08:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #55
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
prz_rulez napisał(a):Znienawidzicie mnie zapewne, ale znów drążę temat: kiedy ta ostateczna lista krajów została ustalona?
Czy Tobie wszystko trzeba tłumaczyć jak dziecku? W końcówce wątku z amerykańskim topem pisałem:
Sundrajta napisał(a):A że na zrobienie ankiety czasu nie ma, to przyjmę taką regułę: kraje, które są wątpliwe czyli Azerbejdżan, Armenia, Cypr, Gruzja, Izrael, Kazachstan i Turcja dopuszczę do europejskiego topu, o ile do końca dnia dwie osoby nie odrzucą któregoś z nich.
Sundrajta napisał(a):(...) Ostatecznie mogę do jutra przedłużyć, powiedzmy do dwudziestej!

Lilian napisał(a):jest np. U2 z Irlandii, którego nikt nie zgłosił.
Już miałem napisać, że to jest zmowa i nie dodaje się ewidentnego faworyta europejskiej edycji! Ale już jest. Icon_lol

prz_rulez napisał(a):Anyway, też mam problem z wrzuceniem. Raz, że mam raczej percepcję singlową, dwa - przecież to wszystko z miejsca przepadnie. To po co wrzucać? Serio...
1) To że masz percepcję singlową nie przeszkadza chyba za bardzo? Można się domyśleć lub sprawdzić czy dany wykonawca wydał w regulaminowym czasie jakąś płytę?
2) Wybierz takich, których lubisz najbardziej lub takich, którzy wg Ciebie mają największe szanse. Tancze

adameria napisał(a):Awtograf - ZSRR, Rosja
Lubię poznawać takie starocia. Icon_cool Tylko że ich nie ma na Spotify. Icon_frown
Bo już z jedną ekipą sprzed kilkudziesięciu lat się trochę zapoznałem i ma ona pewne szanse na punkty ode mnie. Ok
16.03.2018 09:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #56
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Może ktoś byłby tak miły i dodał Patricię Kaas? Dzięki
16.03.2018 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #57
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Wgryzłem się w twórczość Awtografa i o dziwo piosenka "Bluz Kapriz" podpisana jako autorska przez ich lidera Aleksandra Sitowieckiego na chomiku brzmi muzycznie i tekstowo niczym "Dziwny jest ten świat" Niemena. Icon_eek Jednak na YT brzmi już całkiem inaczej! A zatem na chomiku była źle podpisana, bo to był zapewne cover Polaka? Icon_rolleyes
Zaiste dziwny jest ten świat. Icon_twisted
16.03.2018 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Nie znam dokładnie ich twórczości, taka jest prawda, ale mam winyla na półce, który swego czasu bardzo mi się podobał.
Radziecki rock - to było coś niezwykłego.
Natomiast nie zdziwiłbym się gdyby kopiowali i to w nie jednym utworze.

Nie przeczytałem postu Lilianki zanim nie wrzuciłem propozycji.
Jak bum cyk, cyk. Za to spojrzałem na pierwszy post i wpadłem w osłupienie. Icon_eek
Nie wierzyłem, wydawało mi się, że Sundrajto coś przeoczyłeś.
Tymczasem, rzeczywiście, nie było U2. No, szok!
Kojarzę jak na sąsiednim forum ten zespół został przy okazji poprzedniej płyty
odsądzony od czci i wiary, co było jedną z przyczyn mojego opuszczenia tamtego forum.
Dlatego tym razem nie zdziwiłbym się teorii spiskowej w postaci zmowy milczenia,
choć te zawsze staram się wkładać między bajki.
Zatem... nic nie jest oczywiste i jestem niezmiernie ciekaw jak im pójdzie,
bo może pójść o wiele gorzej niż się wszyscy spodziewają.

Zwłaszcza, że propozycję dałem ja Icon_lol (no i mamy wzorową teorię spiskową dziejów! Icon_lol)...
ale proszę się nie martwić, na Kraftwerk będę głosował i to będzie moja czołówka,
bo kocham twórczość tego zespołu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2018 12:15 PM przez adameria.)
16.03.2018 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #59
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
U2 był u mnie w gronie rozpatrywanych.
Ale wiedziałem, że jeśli ja nie dam tych, których dałem to raczej nikt (może poza dwoma wykonawcami) by ich nie dał.
Dlatego U2 musieli liczyć na innego zgłaszającego Icon_wink2
A oni nagrali kilka świetnych płyt,więc ostatnie ich dokonania nie mogą przesłonić tego co zrobili w latach 80 czy 90.

Ja na Kraftwerk i innych niemieckich wykonawców też chyba Icon_razz oddam swój głos Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.03.2018 01:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #60
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
A jeśli chodzi o Niemców, to jeszcze kilku bardzo ważnych brakuje...
Możliwe, że tutaj wcale U2 nie zwycięży, choć z pewnością będzie jednym z głównych faworytów. Dlatego podobnie do Yacego ich nie zgłaszałem (bo czułem że ktoś inny to zrobi), a wrzuciłem kilku mniej oczywistych artystów. Icon_idea
16.03.2018 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiś Top Polskich Wykonawców Muzycznych EVENo 155 6 417 10.03.2024 08:53 AM
Ostatni post: kajman
Gwiazdka Pierwszy TOP Krajowych Wykonawców Muzycznych Sundrajta 378 58 506 05.02.2023 09:26 PM
Ostatni post: Sundrajta
Gwiazdka Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 541 52 043 13.03.2018 11:47 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 428 57 134 07.10.2017 08:35 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Noc Muzycznych Pejzaży ALBUM 2014 Yacy 0 1 787 31.12.2014 02:42 PM
Ostatni post: Yacy
  Noc Muzycznych Pejzaży - WYBIERAMY ULUBIONY ALBUM ROKU 2013 Yacy 8 5 248 14.12.2013 03:58 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości