Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hit Generator
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Kiedyś pisali, że mają wrócić......tak po rocznej przerwie. Ale nie wyszło :/ Z tego co pamiętam ostatnim liderem było coś od DM, więc może nie chcą sobie psuć reputacji ;D
Ta lista opierała się na wszystkich innych listach w Polsce i słuchalności, nie mylę się? Nie wiem więc czy powró 30 ton miałby sens dla tych, którzy narzekają na to co leci teraz w radio...chociaż niby początek 2006 (bodajże wtedy zniknęli) to też nie były złote czasy, a zdarzyło się kilka ciekawych numerów.

Ja nie liczę, że w TV kiedyś pojawi się odpowiedni - przynajmniej dla mnie - program. Na pewno nie w polskiej...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.02.2009 02:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
30 Ton opierało się tylko na sprzedaży płyt, z tego co wiem Icon_razz
Czyli w zasadzie pokrywali się z OLiSem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.02.2009 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Na pewno nie na sprzedaży płyt, bo to był top piosenek. Zasady były takie, jak opisano wyżej.
11.02.2009 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
Oj, właśnie tak było, ale na listę wchodziły kolejne single (czy nie-single też) z tych albumów. Ale to na pewno była przede wszystkim sprzedaż płyt, w pierwszych latach listy wchodziły przecież nawet składanki jak Hop Bęc czy coś takiego, a dopiero później zmieniono to na poszczególnych artystów z tych składanek Icon_wink2

The Best of Smooth Jazz Ever Volume I prezentowało np. "Brown Sugar" D'Angelo, a teledysk był puszczany od "Untitled (How Does It Feel)" Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.02.2009 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Masz rację listy przebojów + płyty, czyli połowa racji. Icon_wink2

http://ww6.tvp.pl/4673,20050809233601.strona


Ten tekst dot. ostatniego wydania mnie rozwalił:
To ostatnie notowanie listy... Cóz powiedzeć można na jego temat? Jest na nim kilka dobrych utworów i kilka beznadziejnych - jak w każdym notowaniu. Ale z jednego twórcy Listy są zadowoleni - już nie będziemy musieli słuchać radosnej twórczości Piotra Rubika z tekstami typu "...tęcza wstążki, kiedy deszcz" i oglądać towarzyszącego mu klipu z Pawłem Delągiem...
Icon_lol

Icon_lol
11.02.2009 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Mi ten klip nie przeszkadzał Icon_smile2
11.02.2009 09:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
generalnie 30 Ton lubiłem, ale wkurzało mnie w nim to, że na jednej liście były piosenki i płyty. totalnie nie wiadomo o co chodzi. tak jakbym ja na swojej liście napisał, że na drugim jest "All Nightmare Long", a na pierwszym kotlety schabowe.
11.02.2009 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Płyty były chyba tylko wtedy jeśli nie były one sygnowane jakimś singlem i z tego co pamiętam (przynajmniej tak było w ostatnich kilkunastu miesiącach działania 30 TON) to głównie tyczyło się to składanek.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.02.2009 11:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
Nie, po prostu brali dane odnośnie sprzedaży płyt (co moim zdaniem było pewnym plusem), a wybierali z nich utwory. Nigdy całe płyty oficjalnie nie figurowały na liście, a jedynie utwory z nich Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.02.2009 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #30
 
Jak informuje Kasia Burzyńska (prowadząca zza kulis w green roomie Git generator wraz z Tomaszem Lipińskim, który ustepuje fotel jurora Małgosii Kościelniak m.i. dziennikarka RmfFm, wokalista jazzowa) co tydzien bedzie jeden nowy debiutant(jakiś mniej znany zespół) jakby w propozycjach do listy. Natomiast Beata Sadowska zdradza, że w 1. odcinku zobaczymy m.i. Kasię Wilk, Pectus, zespół Bracia i Andrzeja Piasecznego.

Ciekawe czy będa jakieś ograniczenia, bo np jedną piosenkę, możemy słuchac w tym programie w nieskończonośc i zespół ma co tydzień pobyt w show. Ciekawe czy w liście może bedzie więcej miejsc np 20. i na żywo bedą np debiuty, pierwsza trójka i wybrane zespoły z listy. Tak by było rozsądniej i nie śledzilibyśmy jednych i tych samych utworów tydzien w tydzień, chociaż z różnych wypowiadzi wynika, że tak właśnie będzie. Z drugiej strony ludzie by głosowali na tych co wystąpili live, a nie na tych, których puścili skót utworu. Niewiem jak to będzie. Najlepsze rozwiązanie to chyba duża rotacja utworów.
12.02.2009 01:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
 
wykonawcy z pierwszego odcinka wręcz porywający :roll:

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.02.2009 02:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
aaktt napisał(a):Nie, po prostu brali dane odnośnie sprzedaży płyt (co moim zdaniem było pewnym plusem), a wybierali z nich utwory. Nigdy całe płyty oficjalnie nie figurowały na liście, a jedynie utwory z nich Icon_smile2
to dziwne, bo ja pamiętam, że były całe płyty.
12.02.2009 11:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
cóż, ja nie, może w jakimś okresie robili wyjątki dla składanek, ale w większości to przecież były piosenki

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.02.2009 12:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
były płyty, były. a pozniej czasami były takie utwory, ze i tak było wiadomo co i z czego Icon_wink2
12.02.2009 01:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #35
 
Nudna, nie porywająca piosenka Braci, nie wpadający w ucho Fat Belly Family, disco-polowy Pectus i piosenka-pomyłka Kasii Wilk tak w skrócie o 1. odcinku Hit Generatora.
Jedynie dla mnie zwycięsko wyszedł z ładną balladą Andrzej Piaseczny i to on wygrał sobotni koncert. Na drugm uplasował się Pectus i ich też zobaczymy w kolejnym odcinku.
23.02.2009 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
o! Coś takiego było kiedyś na jedynce. Zbyt długo nie przetrwało :->
Żeby takie coś trwało, musiałyby być porywające utwory, a takie nasz show business bardzo rzadko produkuje. To nie szwedzki Melodifestivalen, gdzie zazwyczaj mamy 32 hity na 32 utwory...
23.02.2009 07:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #37
 
To niestety prawda (część o polskim mjuzikbiznesie). A nawet jeśli pojawią się jakieś hity, to ich wykonawcy na pewno nie będą skorzy do występowania w takich programach, bo po co im to?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.02.2009 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #38
 
prz_rulez napisał(a):o! Coś takiego było kiedyś na jedynce. Zbyt długo nie przetrwało :->
Ale o ile się nie mylę wtedy program był emitowany raz na miesiąc bez dużej promocji, nie tak ja teraz, co tydzień , z reklamami, oficjalną stroną, kulisami itd.

aaktt napisał(a):A nawet jeśli pojawią się jakieś hity, to ich wykonawcy na pewno nie będą skorzy do występowania w takich programach, bo po co im to?
A tu się jednak mylisz, bo ten program to jedna z niewielu okazji gdzie gwiazdy mogą zaśpiewac swoją piosenkę na żywo i w ten sposób ją wypromowac, innym sposobem są , specjalne koncerty, festiwale czy gale, ale te są nieregularne. No i gwiazdy lgną do tego programu. W drugim odcinku oprócz Andrzeja Piasecznego i grupy Pectus, zobaczymy m.i. Video" Będzie piekło" (numer 2. z mojej listy) i im będe kibicował oraz zespoł IRA z nagraniem Dobry czas, które wcześniej było w preselekcjach.

TVP2 potwierdziła udział w kolejnych odcinkach Kasii Kowalskiej ( u mnie dziś debiut Icon_mrgreen ), Patrycji Markowskiej, Zakopower oraz Marii Peszek

Dobra zabieram się za listę , niedługo wrzucę Icon_razz co nieco już zdradziłem
23.02.2009 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #39
 
No zobaczymy, póki co zdania nie zmieniam. Czekam na Dodę Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.02.2009 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Maria Peszek jakoś nie pasuje mi do tego projektu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.02.2009 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości