Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1339 - 18.02.2018
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: notowanie 1339 - 18.02.2018
ku3a napisał(a):a co w moim komentarzu było nie na poziomie? że napisałem, że moim zdaniem dźwięki grane w RMF są dramatycznie słabe? miałem tego nie pisać? takie jest moje zdanie.
Wiesz, po prostu jestem trochę wyczulony na takie teksty. A, jak pisałem już wielokrotnie, mainstream A.D. 2017/2018 mi też, delikatnie mówiąc, średnio pasuje.

Swoją drogą... Lista daje pewnie z automatu odpowiedź twierdzącą, ale... Czy czujesz się zadowolony z faktu że muzyka rockowa/metalowa w dużej mierze niejako "okopała się na dobrze znanych pozycjach" i trochę przestała eksperymentować, jak to, moim zdaniem, miało miejsce przez wcześniejsze kilkanaście lat?
Być może powodem tego było poczucie, że i tak komercyjnego nic już nie ugrają (tak jak np. Metallica w latach dziewięćdziesiątych lub Placebo i Muse w latach zerowych), więc można powrócić do bardzo klasycznego grania...
Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi Icon_smile
23.02.2018 04:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: notowanie 1339 - 18.02.2018
jak zwykle szukasz dziury w całym Icon_wink2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.02.2018 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: notowanie 1339 - 18.02.2018
Miszon napisał(a):Strasznie progresywne, mnie kojarzyło się z jakimś King Crimson czy innym Yes, tylko ubranym w metalowe szaty.
a fu, absolutnie nie Yes i nie KC! Icon_razz
ja nie cierpię wysokich dźwięków! nie cierpię fletu, nie cierpię moogów, a to jest dla mnie kwintesencja progu.
natomiast bardzo lubię prog metal. wielokrotnie przykłady na to były na mojej liście.
i "Exist" to jest doskonały przykład takiego progmetalowego numeru. perkusja mnie rozkłada na łopatki za KAŻDYM razem jak słucham tego kawałka. słucham i po prostu "nie mam więcej pytań". i nawet nie wiadomo kiedy te pierwsze 7 minut zlatuje. a potem kolejne 8.
i ta deklamacja tekstu o tym jak mały jest człowiek w całym wszechświecie.
prz_rulez napisał(a):Wiesz, po prostu jestem trochę wyczulony na takie teksty. A, jak pisałem już wielokrotnie, mainstream A.D. 2017/2018 mi też, delikatnie mówiąc, średnio pasuje.
no więc widzisz.
a chyba znamy się na tyle długo i na tyle długo śledzisz moją listę, żeby wiedzieć, że nie odrzucam z góry żadnych dźwięków. a że jakieś gatunki pojawiają się najczęściej, a inne bardzo, bardzo rzadko to inna sprawa. po prostu mam swój gust, jak każdy. i po prostu napisałem, że to co słyszałem było potwornie słaaabe.
nie mówię, że cała muzyka grana przez RMF taka jest. nie wiem (i nie chcę wiedzieć) co tam leci przez cały dzień. na pewno zdarzają się też piosenki, które lubię. napisałem po prostu o tych, które dane mi było usłyszeć.
prz_rulez napisał(a):Czy czujesz się zadowolony z faktu że muzyka rockowa/metalowa w dużej mierze niejako "okopała się na dobrze znanych pozycjach" i trochę przestała eksperymentować, jak to, moim zdaniem, miało miejsce przez wcześniejsze kilkanaście lat?
czyli czy jestem zadowolony, że nie powstają jakieś nowe podgatunki, tak? tak, jak choćby grunge czy indie. niby nie powstają, ale np. w ostatnich latach daje się bardzo mocno zauważyć powrót takiego retro grania. White Stripes, a potem już poszło hurtowo. powrót do czegoś, co było kiedyś na pewno nie jest czymś nowym, ale, paradoksalnie, jest odświeżający.
natomiast czy ja czuję się zadowolony z tego, że nie ma teraz żadnej rewolucji? powiem inaczej - jestem zadowolony z tego ile teraz powstaje dobrej rockowej muzyki. ciągle poznaję nowych wykonawców, a tacy, których już znałem też nagrywają znakomite płyty. nie narzekam, muzycznie rock trzyma się nieźle. co innego, że niekoniecznie należy do mainstreamu.
23.02.2018 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: notowanie 1339 - 18.02.2018
ku3a napisał(a):nie wiem (i nie chcę wiedzieć) co tam leci przez cały dzień
W lutym leciało to: https://www.odsluchane.eu/top.php?r=2&m=2&y=2018
(nie kopiuję, bo skoro nie chciałeś wiedzieć... Icon_wink )
ku3a napisał(a):czyli czy jestem zadowolony, że nie powstają jakieś nowe podgatunki, tak?
Nawet nie podgatunki, ale bardzo niewiele dociera do mnie przebojowych utworów w stylu "Whiskey In The Jar" Metalliki czy "This Picture" Placebo. Nie twierdzę, że one się nie zdarzają, bo nie tak dawno trafiłem na takie rzeczy od grup Metalite i Kitty In A Casket (swoją drogą - polecam Icon_smile )... Ale zazwyczaj trafiam na nie teraz przypadkiem i to są dość mało komercyjne rzeczy. Więc za bardzo nawet nie wiem jak i gdzie ich szukać.
23.02.2018 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: notowanie 1339 - 18.02.2018
Chciałem coś napisać, ale tu tak ciasno jak na Krupówkach.
Wpadnę za tydzień.
Czyli pojutrze Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.02.2018 10:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości