Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Depeche Mode w Polsce.
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Depeche Mode w Polsce.
barb42 post_id=290434 time=1518616612 user_id=335 napisał(a):Któryś jest ulubionym koncertem?
to jest właśnie ten moment, ta chwila Icon_wink2

Minął prawie tydzień. Emocje opadły. To właściwy moment aby skrobnąć małe co nieco. Ku pamięci Icon_smile2


Decyzja o tym, że będziemy na wszystkich trzech koncertach wcale nie była taka oczywista.
Najpierw zakupiliśmy bilety do Gdańska/Sopotu. Płyta G1.
Ale ja zdaję sobie sprawę co znaczy dla Gosi DM, więc wkrótce zakupiliśmy bilety na dwa pozostałe koncerty.
W Krakowie płyta G2, a do Łodzi na trybuny. Icon_wink2


DZIEŃ PIERWSZY.

Nasze tournee zaczęło się w środę wczesnym rankiem.
Po kilku godzinach na dworcu w Krakowie odebrał nas Adam.
Barszczyk, brokuły i penne miały nas przygotować na kilka godzin imprezy. Icon_wink2
Do Krakowa przybyliśmy gdy panowała tam wiosna.
Niestety wyraziłem swoje zdziwienie, że nie ma śniegu. Bo u nas był.
Na koncert jechaliśmy już białymi ulicami Krakowa Icon_smile2
Zawsze trzeba uważać na swoje myśli i słowa… Icon_wink2
Bo mogą się spełnić...

[Obrazek: e39b124521ac8da1med.jpg]

W Tauron Arenie zajęliśmy miejsca zgodne z biletami czyli na dalszej płycie.Icon_wink2
Dźwięk był w moim odczuciu leszy niż dobry. Nie przeszkadzała mi perkusja Icon_wink2
Wizualizacje były jak na dłoni. Ale można je było omijać wzrokiem Icon_razz
A dzięki lornetkom mogliśmy się przekonać, że na scenie faktycznie są m.in.. Martin, Dave i Andy Icon_wink2

[Obrazek: c82c0751b37008e9med.jpg]

Sporym rozczarowaniem był brak bocznych telebimów, które ułatwiłyby śledzenie co się dzieje na scenie.

Co by się nie działo na scenie czy przed nią, to jednak najważniejsze jest towarzystwo.
A to w Krakowie było świetne!!!

[Obrazek: fbd00ec8abc0e091med.jpg]

Nie śledziłem specjalnie setlist, ale też nie uciekałem przed nimi.
Tak czy inaczej nie spodziewałem się niespodzianek.
Ale taka się zdarzyła, chociaż dowiedziałem się o niej po koncercie Icon_wink2
Chodzi mi o Strangelove.
Byłem pewien, że na jednym z łódzkich koncertów w 2010 lub w 2014 zagrali ten kawałek.
Bazując na internetowych setlistach okazuje się, że to było pierwsze wykonanie tego utworu w czasie naszych bytności na koncertach.
Do tego było to wykonanie bardzo oryginalne, bo wykonał go Martin!

Krótko o wszystkich dwudziestu jeden utworach napiszę na koniec.


Powrót do miejsca zakwaterowania miał miejsce już w tłusty czwartek, więc mimo tak późnej pory, spożyliśmy faworki/chruściki Icon_wink2

DZIEŃ DRUGI

We czwartek oczywiście wizyta na Rynku, w Sukiennicach.
Ale na początek kawa na Brackiej, w rewelacyjnej kawiarence NOWA PROWINCJA!

[Obrazek: d69a503c926043ebmed.jpg]

Zawsze gdy jesteśmy w Krakowie pojawiamy się tam na kawce Icon_smile2
Potem wycieczka po starym Krakowie z przewodnikiem - Adam dziękujemy!!!

Podróż do Łodzi oczywiście z trzema Depeszami Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.02.2018 01:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Depeche Mode w Polsce.
Generalnie w dniach koncertów czy to w Krakowie, Łodzi czy w Gdańsku nie było chwili byśmy nie widzieli/słyszeli osób, które wybierały się na koncerty Icon_smile2
Co kawałek szaliki, inne oznaki depeszomanii, a także depeszowe dźwięki.

DZIEŃ TRZECI

Nocleg mieliśmy tuż obok Piotrkowskiej. Co miało swoje plusy...

[Obrazek: 84fc4584fbad10abmed.jpg]

W Łodzi mieliśmy bilety na trybuny, więc nie musieliśmy się specjalnie spieszyć.
Byliśmy jednak tuż przed supportem.
Średnim. Na pewno słabszym niż byli np. Chvrches w 2014 roku.

W Łodzi to był dla mnie jednak zupełnie inny odbiór koncertu.
Siedzieliśmy dosyć wysoko mniej więcej na wysokości wybiegu dla Dave'a Icon_smile2

[Obrazek: 34ef219c51f5bac7med.jpg]

Właściwie nie zwracałem uwagi na wizualizacje.
Skupiałem się na scenie. I tu lornetka przydała się najbardziej Icon_smile2
No i czasami na widowni, bo widok z tego miejsca był momentami niesamowity!!!
Fakt, że tu można było sobie na spokojniejszych utworach przysiąść, wręcz odpocząć to był pozytyw.
Jednak zabawa na płycie jest zupełnie inna. I napiszę to - LEPSZA!!!
Nie chodzi o to, żeby cały koncert szaleć, ale jednak atmosfera jest nieco inna.

Pozytywnym zaskoczeniem był pierwszy utwór z "bisu".
Zamiast STRANGELOVE Martin wykonał I WANT YOU NOW!!!
Liczyłem, na to że w Gdańsku będzie kolejna zmiana…

DZIEŃ CZWARTY

Największym rozczarowaniem w czasie pobytu w Łodzi było dla mnie to, że …
nie widziałem stadionu mojego ukochanego WIDZEWA!!! Icon_razz
Podobno nie można go nie zobaczyć z tramwaju - mi się udało Icon_frown
Ale pewnie już za cztery lata kolejna trasa DM będzie przebiegać przez Atlas Arenę … Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.02.2018 01:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Depeche Mode w Polsce.
DZIEŃ PIĄTY

Każdy z trzech koncertowych dni różnił się od siebie tak jak tylko mógł.
Oczywiście pomijając setlisty, bo one były prawie niezmienne Icon_razz
Koncert w Gdańsku był właściwie u nas w domu Icon_wink2
Dlatego na ostatni koncert ruszyliśmy autem z Elbląga.
W Sopocie przed koncertem zdążyliśmy zahaczyć o molo i o … Sheraton Icon_wink2
Przed ERGO ARENĄ pojawiliśmy się dosyć wcześnie, aby mimo braku EE zająć przyzwoite miejsca.

[Obrazek: 2f65c5c9c6b0fca4med.jpg]

Jak się okazało w środku, tuż przed nami stały osoby z numerkami czyli te które weszły EARLY.
Czyli nasze założenia okazały się trafne - gdybyśmy mieli EE nasze miejsca niewiele by się różniły od tych które i tak mieliśmy.
Scenę była dosłownie kilka metrów przed nami Icon_smile2.

[Obrazek: a5571c9aa3ea81b9med.jpg]

No i to co pisałem przy okazji trybun - tu zabawa była zupełnie inna!
Może powinienem być rozczarowany tym, że nie było żadnej zmiany w setliście w porównaniu z Łodzią.
Może rozczarowaniem powinno być to, że właściwie wiedziałem gdzie będzie Dave na początku danego utworu i co zrobi na jego końcu. Icon_razz
Może tym, że w czasie NLMDA, po zaśpiewaniu refrenu postawi statyw przed perkusistą, potem go chwyci i przeniesie na przód sceny.
Następnie podniesie ręce i zaraz potem zacznie się "zboże" - od kilku koncertów dla mnie najbardziej niesamowity moment.
To nie miało ŻADNEGO znaczenia.
To był najlepszy koncert na tej trasie.
Nie zostawił Krakowa i Łodzi o lata świetlne. Co to to nie.
Był po prostu zwieńczeniem naszego tournee Icon_wink2
Może to działa na takiej zasadzie jak jest z moimi ulubionymi płytami.
Wiem co będzie na początku, jaki będzie kolejny utwór, jakie momenty zaistnieją w trakcie tego czy innego utworu.
Ale i tak włączam tę płytę po raz dziesiąty, dwudziesty trzeci czy trzydziesty drugi Icon_smile2
Generalnie nie żałuję ani chwili z tych kilku dni, mimo, że do tego momentu <pisane w piątkowy wieczór> nie doszedłem do siebie i dopiero jutro się wyśpię Icon_smile2



ps. W Łodzi kupiliśmy bilety na OPENERA, na 5 lipca.
Na Massive Attack. Na Dvida Byrne'a.
No i na Depeche Mode. Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.02.2018 01:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: Depeche Mode w Polsce.
kolorem czerwonym zaznaczyłem, po trzy najlepsze fragmenty koncertów.


Kraków, 7.02.2018.

Going Backwards Ciary!
It's No Good
Barrel of a Gun
A Pain That I'm Used To
Useless Zdecydowanie najlepsza wizualizacja, chociaż dla mnie w tle mogłyby być kadry z koncertu i byłoby ok. Icon_smile2
Precious Coraz bardziej lubię. Nie tylko koncertowo
World in My Eyes
Cover Me
Insight
Home
In Your Room Tu natomiast wizualizacja nie pasowała mi najbardziej, nawet bardziej od ETS.
Where's the Revolution Wybór singli z tej płyty był najlepszy z możliwych!!! Ktoś kto o tym decydował zrobił bardzo dobrą robotę Icon_smile2
Everything Counts
Stripped
Enjoy the Silence
Never Let Me Down Again Ciary po raz drugi!!!
Strangelove Wow! Byłem pewien, że już na jednym z wcześniejszych koncertów grali. A jednak to był mój debiut Icon_smile2 Świetna wersja, bo na wokalu Martin! Icon_smile2
Walking in My Shoes Już było wiadomo, że powoli zbliża się koniec…
A Question of Time
Personal Jesus


Łódź, 9.02.2018.

Going Backwards Dziś widzieliśmy ich już wcześniej niż reszta areny Icon_wink2 Jeszcze przed wejściem na scenę Icon_wink2 I znów ciarki!
It's No Good Dziś to była najlepsza ULTRA! Icon_smile2 A ogólnie płyta zyskała u mnie po tych koncertach. W końcu 1/4 każdego koncertu to był utwory z tej płyty!
Barrel of a Gun
A Pain That I'm Used To Koncerty zmieniają wiele, bardzo wiele… Kiedyś nie przepadałem za tym utworem, a teraz nawet jak słucham z płyty to mogę powiedzieć: bardzo lubię! Icon_wink2
Useless
Precious
World in My Eyes
Cover Me Kolejna świetna świeżynka, szczególnie na koncertach - rewelacja!!!
Insight Ten utwór to była chwila wytchnienia w czasie koncertów Icon_smile2 Martin i jego GŁOS!!! Icon_razz
Home
In Your Room
Where's the Revolution
Everything Counts
Stripped Kiedyś, wtedy, dawno temu uwielbiałem. Potem mi nieco przeszło, ale koncerty robią swoje. Dziś ponownie uwielbiam!!! Icon_wink2
Enjoy the Silence
Never Let Me Down Again Jednak "zboże" na trybunach to nie to co na płycie Icon_wink2 A z drugiej strony widok z trybun na bujającą się płytę - bezcenny! Icon_biggrin3
I Want You Now Jest! Jest! Jest zmiana!!! Szkoda, że tak mało zmieniają setlistę… Przydałoby się więcej takich smaczków…
Walking in My Shoes
A Question of Time Trybuny też mają swoje dobre strony - można sobie co nieco dokładniej zobaczyć Icon_smile2 Np. tańczącego Dave'a Icon_lol
Personal Jesus


Gdańsk / Sopot, 11.02.2018.

Going Backwards Trzeci raz i trzeci raz ciarki - nie zależy to ode mnie zupełnie, więc chyba warto było wziąć udział w tych trzech Wydarzeniach!!! Icon_wink2
It's No Good
Barrel of a Gun Jeśli musiałbym wskazać moment kiedy najmniej się działo to właśnie wskazałbym na ten utwór. Ale przecież nie muszę nic takiego wskazywać Icon_razz To nie jest recenzja, więc skupiam się tylko na pozytywach
A Pain That I'm Used To
Useless
Precious
World in My Eyes To również nie jest utwór z mojej górnej półki, ale dziś mnie ruszył!!! Icon_smile2
Cover Me
Insight
Home Jednak bliskość sceny też ma swoje plusy Icon_razz Chociaż bardziej chodzi o bliskość śpiewającego Martina Icon_biggrin3
In Your Room
Where's the Revolution
Everything Counts Rewelacyjnie zabrzmiało! Nie to żeby wcześniej było gorzej, ale jednak. No i Dave dał nam się wykazać wokalnie Icon_smile2
Stripped
Enjoy the Silence Zdaje się, że jestem o krok od tego aby oddawać głos na ten utwór na TWC, dlatego, że bardzo lubię, a nie za wykonawcę Icon_wink2 Koncertowo mnie rozwala!!!
Never Let Me Down Again Miały być po trzy najlepsze utwory z każdego koncertu, ale jednak dziś nie da rady inaczej… Czy to oznacza, że to był najlepszy koncert? Raczej tak. Może to dzięki miejscu w któym przeżywaliśmy koncert? Może jednak przednia płyta to jest to?
I Want You Now A jednak niestety bez zmian… A wyczytałem, że tym trzecim śpiewanym przez Martina utworem bywał ostatnio JUDAS. Szkoda…
Walking in My Shoes
A Question of Time Dziś podobnie jak na trybunach, było bardzo dobrze widać tańczącego Dave'a Icon_smile2
Personal Jesus Przez moment wydawało się, że wrócą na scenę i będzie prawdziwy bis... Ale przecież wiadomym jest, że to się nie zdarza Icon_wink2

Koniec.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.02.2018 01:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: Depeche Mode w Polsce.
dziękuję za opis, fajnie się czytało Icon_smile
18.02.2018 06:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Depeche Mode w Polsce.
A ja dziękuję za podziękowania, za to, że byliście w Krakowie, że byliśmy razem na koncercie.
Zdaję sobie sprawę, że płyta z tyłu, to nie jest to samo co z przodu, ale za to jaki świetny widok mieliście z trybun na całość!
Koncert będę pamiętał do końce życia, bo nie chodzę na wykonawców tego formatu zbyt często,
a przede wszystkim DM jest u mnie na podium wykonawców zagranicznych... niezmiennie od lat.
Latem mam zamiar wybrać się na kogoś, kto jest uważany za totalne próchno, a niektórzy już kładą Go do trumny,
ale zupełnie mnie to nie obchodzi, bo istotne jest to, jaki współtworzył zespół.
Wracając do DM - dlatego że są tak ważni dla mnie, czego by nie zagrali - byłoby pięknie,
jak to stwierdził do nas jeden z uczestników koncertu w kolejce do szatni po kurtkę.
Szkoda tylko, że akcja z "rewolucyjnymi" flagami zupełnie nie wypaliła...

Mój odbiór koncertu był nieco inny. Dopiero "Cover me" przeniosło mnie gdzieś w inny świat,
przecudowne były wykonania "Insight", "Home" i potem "Strangelove" (po raz kolejny potwierdza się,
jak bardzo lubię wokal Martina), a czar trzymał mnie do samego końca, choć apogeum osiągnął
przy pierwszych dźwiękach "Stripped"... ale to też z powodu mojej dawnej prywatnej listy przebojów
w latach 80-tych. I to moja całkiem prywatna, poza powyższym - niczym nieuzasadniona, opinia.
Takiej energii po tylu latach na scenie życzę wielu zespołom!
18.02.2018 09:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Depeche Mode w Polsce.
Fajnie mieliście. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.02.2018 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Depeche Mode w Polsce.
Yacy napisał(a):Barszczyk, brokuły i penne
Hoho [Obrazek: jem.gif]
Obawiam się, że u mnie takich smakołyków by nie było Icon_wink Więc może lepiej, że to Adam was stołował Icon_lol
A w tej kawiarni, co ciekawe, nigdy nie byłem.

Posłuchałem tego supportu. Black Line... Pewnie ludzie nie byli w klimacie na takie rzeczy.
18.02.2018 04:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #9
RE: Depeche Mode w Polsce.
Potwierdzam. Tak było Icon_smile Icon_smile

Co mi sie podobało?? pewnie trochę powtórzę z tego co Jacek pisał, ale co tam...
wizualizacja do Going Backwards i Dave chodzący/tańczący na podwyższeniu Icon_smile
(wizualizacją były kolorowe plamy które stopniowo znikały)
podczas tych 3 koncertów nie było piosenki która by mi sie nie podobała, która by nie pasowała.. tutaj wszystko było super świetnie!
wizualizacja do Useless genialna, ciekawa, wciągnęła mnie gdy po raz pierwszy ją zobaczyłam - w Krakowie Icon_biggrin
Strangelove w niezwykłej wersji zaśpiewany przez Martina w Krakowie..

tzw. "zboże" podczas "Never..." na wszystkich 3 koncertach jak zawsze mi sie podoba, wtedy czuje się ten klimat, że wszyscy depesze którzy przychodzą posłuchać swojego ulubionego zespołu - że wszyscy jesteśmy jedną wielką "rodziną". Klimat niezwykły...
Klimat ten jeszcze się pogłębił w Gdańsku, gdzie publika duuuużo śpiewała. ... odśpiewaliśmy Everything Counts jak długo się dało Icon_wink , końcówkę Home, pociągnęliśmy końcówkę I Want You Now (czego nikt wcześniej nie zrobił na żadnym z poprzednich koncertów), odśpiewaliśmy Enjoya oraz Personala oraz to do czego Dave namawiał - It's No Good i Question Of Time...
Hala Ergo Arena (w Gdańsku) mniejsza od pozostałych Atlas i Tauron, bardziej sprzyjała wytworzeniu odpowiedniego nastroju. Czuło sie coś specjalnego. W Gdańsku też okazało sie ze wokół mnie stoi dużo osób z mojego rodzinnego miasta. Jeden depesz z Tczewa sam mnie zaczepił, dziewczyna po prawej stronie powiedziała że mnie rozpoznaje i przyznała że też jest ze Tczewa... Przede mną zdaje się też widziałam kogoś z Tczewa ale twarz rozpoznałam tylko dzięki facebookowi.

Cudownie było usłyszeć od Dave'a "Good evening Gdansk", wiedząc jak trudny jest nasz język dla cudzoziemnców Icon_smile Zabrzmiało świetnie, salwę oklasków dostał za to. Icon_biggrin
Cieszę się, że akurat tutaj w Ergo Arenie byliśmy na płycie GA1, chłopaków mieliśmy na scenie jak na dłoni, były momenty że widziałam Dave'a i wiedziałam że w tym momencie on na mnie patrzy... Icon_biggrin (chyba podczas "World In My Eyes").
Mogliśmy z bliska podziwiać taniec Dave'a z detalami... i Martina jak gra na gitarze.
No i przede wszystkim widziałam na własne oczy radość chłopaków i ich uśmiechy... Gdański koncert dał im wiele wiele radości, też miałam wrażenie że mieli ochotę na nieplanowany bis Icon_razz

Taki skrót (oczywiście nie oddający wszystkiego) pokazujący kilka ciekawych chwil:

chwila z czasem 6:43
Dave: "that's very nice, very nice" Icon_biggrin Icon_biggrin Icon_biggrin
(nigdzie wczesniej tego nie słyszałam)
RotflRotfl

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2018 12:47 AM przez Lilian.)
20.02.2018 12:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości