Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #181
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
akurat prz pierwszy zaakceptował ankietę, więc myślę, że można przyjąć, że większości ona w ww. wydaniu pasuje
27.08.2018 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #182
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
to na czym stanęło? Jest jakaś ankieta niby, której nigdzie nie mogę znaleźć Icon_lol ale chyba rozmowy zmierzają donikąd...
28.08.2018 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #183
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Sundrajta napisał(a):W tym przypadku *obowiązek* traktuję (zapewne nie tylko ja) jako minimum zaangażowania w zabawę. Icon_lol
A nie np. tylko wybiórczy udział przy tych wykonawcach (powiedzmy trzy razy w roku), którzy nam zdecydowanie odpowiadają. Icon_wink
No ale właśnie dlatego pisałem o wzajemnym zaufaniu. I chociażby tym, że po prostu komuś mogłoby być przykro, gdyby mało osób zagłosowało.
Sundrajta napisał(a):prz, przy pewnym stopniu organizacji (który tu osiągnęliśmy), staramy się o adekwatnie (i demokratycznie) zorganizowany proces decyzyjny; nie wiem, czego nie rozumiesz
Demokracji (w ujęciu egalitarnym) to akurat niektórzy tu nie chcą, preferują oligopol.
Myślę, że strasznie się kombinuje, zamiast oprzeć się na zaufaniu.
W ogóle to mam jeszcze jeden pomysł, który można by zastosować: ci, którzy będą głosować w 80% głosowań w kolejce będą mogli mieć drugi typ w kolejce (tudzież osobną kolejkę - jak zwał, tak zwał). Myślę, że była to wystarczająca zachęta.
thestranglers napisał(a):akurat prz pierwszy zaakceptował ankietę, więc myślę, że można przyjąć, że większości ona w ww. wydaniu pasuje
Bo myślałem, że ona jest już dawno gotowa Icon_lol
Fajnie by było, gdyby dołączono do ankiety również moje dwie propozycje.
mike napisał(a):ale chyba rozmowy zmierzają donikąd...
Ja mam wrażenie, że i ta ankieta zmierza donikąd. Niektórzy się po prostu uparli - i tyle. "Zero zmian, my tu będziemy rządzić, my, królowie mycharts, a nie wy!"
Dobra, może ostatnie zdanie to lekka przesada, ale czasami tak to wygląda.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2018 09:28 AM przez prz_rulez.)
29.08.2018 09:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #184
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
prz_rulez napisał(a):moje dwie propozycje
A jaka jest ta druga?
prz_rulez napisał(a):Zero zmian
Nie sądzę, żeby przeszła taka opcja. Ja przypuszczalnie odpowiem 1b2b3a (odpowiedziałbym 1c jakby 2b było rozłożone w tym akurat przypadku na 15 tygodni).
prz_rulez napisał(a):ci, którzy będą głosować w 80% głosowań w kolejce będą mogli mieć drugi typ w kolejce
Idealne pole popisu dla przekrętów.
prz_rulez napisał(a):No ale właśnie dlatego pisałem o wzajemnym zaufaniu.
Grywałem kiedyś z kumplem w grę o nazwie wist. Po grze liczyłem lewy, mówiłem np Mam 15. Kumpel liczył swoje i mówił Wierzę ci.
29.08.2018 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #185
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
prz_rulez napisał(a):Ja mam wrażenie, że i ta ankieta zmierza donikąd. Niektórzy się po prostu uparli - i tyle. "Zero zmian, my tu będziemy rządzić, my, królowie mycharts, a nie wy!"
haluny masz i tyle

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2018 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #186
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Albo jeszcze jedna propozycja: żebyśmy głosami większości mogli kogoś, kto ma mało punktów, wrzucić poza kolejką.
29.08.2018 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #187
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
To co z ankietą?

WOLNE MEDIA!!!
07.09.2018 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #188
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
robić docsa?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.09.2018 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #189
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
jak widać większość zaakceptowała ankietę
07.09.2018 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #190
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
(07.09.2018 11:55 AM)AKT! napisał(a):  robić docsa?
Tylko nie docsa bo mój windows go nie czyta. Bez s na końcu może być.
07.09.2018 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #191
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
kurczę, nawet nie wiem, czy ja będę czytał go Icon_rolleyes
07.09.2018 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #192
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
To robimy to głosowanie? Bardzo burzliwa była dyskusja a teraz nagle wszystko utknęło...

WOLNE MEDIA!!!
15.09.2018 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #193
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
No właśnie. Icon_twisted

prz_rulez napisał(a):Sundrajta napisał(a):
prz, przy pewnym stopniu organizacji (który tu osiągnęliśmy), staramy się o adekwatnie (i demokratycznie) zorganizowany proces decyzyjny; nie wiem, czego nie rozumiesz
A to akurat nie jest mój cytat. Icon_eek
15.09.2018 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #194
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
czekam więc do poniedziałku na odpowiedź AKT'a w sprawie tworzenia ankiety
15.09.2018 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #195
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Niestety muszę i ja pożalić się, skoro to takie modne tutaj. Jestem absolutnie zszokowany że punkt miszona został dołączony do ankiety. Tworzy on całkowitą anarchię, której udało się nam uniknąć przez lata pracy naszej w trakcie tworzenia MCh Topów: pracy Waszej, która polega na słuchaniu i głosowaniu i pracy mojej w przedstawianie wyników.

Jeśli przejdzie ten punkt biorę pod uwagę rezygnację z prowadzenia zabawy.
20.09.2018 02:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #196
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Jak to anarchię?
Zerują się punkty, ktoś je zbiera od nowa, jak będzie zbierał szybciej niż reszta, to i tak przegoni tych co wolniej punktują i szybciej zaproponuje jeszcze raz.Tak jest zdaje się w promowaniu na forum.lp3.pl i jakoś nikt przez lata nie narzekał.
Zasada jest prosta i w przeciwieństwie do opcji zwiększania liczby odejmowanych punktów z 20 na 30-40-50, nie wymaga korekty za np. 2 lata i znowu zwiększania wtedy liczby odejmowanych punktow, ani też nie wymaga dawania jakiegoś bonusu nowym użytkownikom, czy też dawania bonusów tym, którzy nigdy nie proponowali. Ktoś może w każdej chwili dołączyć i jeśli regularnie będzie głosował, to jego kolejka przyjdzie równo z tymi, ktorzy w momencie jego dołączenia byli świeżo po zaproponowaniu czegoś. Obecnie startując od zera to zanim dogoni tych z góry tabeli to zaproponują oni już kilka razy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.09.2018 02:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #197
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Miszon napisał(a):Tak jest zdaje się w promowaniu na forum.lp3.pl
Jeżeli dobrze kojarzę to nie, chyba że zmieniły się tam zasady od czasu mojej rezygnacji z tej zabawy.
Miszon napisał(a):w przeciwieństwie do opcji zwiększania liczby odejmowanych punktów z 20 na 30-40-50, nie wymaga korekty za np. 2 lata
Przy zwiększeniu do 40-50 też nie powinno być korekty co kilka lat.
Miszon napisał(a):Obecnie startując od zera to zanim dogoni tych z góry tabeli to zaproponują oni już kilka razy.
Ale odjęcie po 10 punktów dodatkowo i przejście na powiedzmy odjęcie 40 punktów znacznie przyspieszy ten proces.
Wadą tej metody jest to, że w sytuacji jaka jest w tej chwili dwójka uczestników zabawy ma tyle samo punktów i ten drugi zgłaszający będzie cztery punkty w plecy w stosunku do pierwszego. Punktując potem systematycznie może trafić na taki układ, że następnym razem będzie zgłaszał pół roku później, co w przypadku innych rozwiązań będzie znacznie mniej prawdopodobne (zakładając, że będą uczestniczyć systematycznie).
20.09.2018 06:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dyskusja do anulowanego PN Metalliki EVENo 63 2 518 11.11.2020 06:38 PM
Ostatni post: neo01
  dyskusja na temat topu prza kajman 13 1 952 11.12.2018 09:13 AM
Ostatni post: kajman
  Propozycja nowego typu topów prz_rulez 14 2 651 17.11.2017 09:20 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości