Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
AKT! napisał(a):wg mnie bonus powinny dostać wszystkie osoby, które jeszcze nigdy nie wybierały wykonawcy
W ogóle czy od czasu wprowadzenia PLMT (jeżeli to nie jest to samo, czego akurat nie wiem)?
Też o tym myślałem, ale powstaje kilka problemów czy nawet przeciwwskazań. Najpierw rozważmy dwa warianty:
1. Bonus to nie jest więcej niż 20 punktów. W takiej sytuacji niewiele daje tym najbardziej początkującym.
2. Bonus to więcej niż 20 punktów. W takiej sytuacji pokrzywdzone są te osoby, które zgłaszały wykonawcę jeden raz. Czym więcej punktów przyznamy jako bonus tym bardziej będą te osoby pokrzywdzone (przy ponad 40 także te, które zgłaszały dwa razy). Rozwiązaniem byłoby tym osobom przyznawać bonus 20 punktów mniejszy.
Możemy też doprowadzić do sytuacji, że przez kilka kolejnych topów zgłaszającymi będą na przemian barb42 i miszony, bo chyba tylko oni są bez zgłoszeń w czołówce klasyfikacji. I poza tym to wcale bardzo mocno nie poprawi sytuacji nowicjuszy.
Musielibyśmy także przyznawać bonus każdemu nowemu uczestnikowi zabawy.

Swoją drogą jeżeli już to byłbym za antybonusem czyli zamiast dodania powiedzmy 40 punktów osobom bez zgłoszeń i 20 z jednym odjąć 20 tym z jednym zgłoszeniem, a 40 z minimum dwoma. Po pierwsze nie będzie trzeba dodawać nic żadnemu nowo dochodzącemu do zabawy, po drugie będziemy pracowali na znacznie mniejszych liczbach, a po trzecie mogą z tabeli wypaść osoby od dawna nieaktywne, które punkty zdobyły na samym początku zabawy.
08.08.2018 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów - kajman - 08.08.2018 03:08 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dyskusja do anulowanego PN Metalliki EVENo 63 2 538 11.11.2020 06:38 PM
Ostatni post: neo01
  dyskusja na temat topu prza kajman 13 1 977 11.12.2018 09:13 AM
Ostatni post: kajman
  Propozycja nowego typu topów prz_rulez 14 2 731 17.11.2017 09:20 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości