Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 628
Dołączył: May 2008
Post: #161
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
wprowadziłem pewne modyfikacje; myślę, że jeśli zdecydujemy się na ten bonus, to powinien być równy puli punktów zabieranych jednorazowo przy zgłaszaniu wykonawcy do topu -- tak przynajmniej zakładały wcześniejsze propozycje

dodałem też do ankiety propozycję Yacy'ego

jeśli do ankiety dojdzie, to zrobimy ją w Google Docs i dzięki temu, mam nadzieję, będzie bardziej czytelna niż tutaj

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2018 09:26 PM przez AKT!.)
16.08.2018 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #162
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Dzięki za pomoc, myślę że w przyszłym tygodniu możemy już z tym ruszyć. Icon_smile2
22.08.2018 05:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #163
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Cieszę się, że powstała tu rzeczowa dyskusja, której owocem jest przygotowana przez AKT!'a ankieta. Przy okazji dzięki i uśmiecham się w sprawie Google Docs. Icon_wink

Przypomnę co powstało:

AKT! napisał(a):I. Nie wprowadzamy żadnych zmian.

II. Wprowadzamy nowy system rotacyjny, w którym naprzemiennie zgłaszają nowego wykonawcę aktualny lider PLMT i lider PLMT wśród osób, które nie zgłaszały wykonawcy od czasu wprowadzenia PLMT.

III. Wprowadzamy zmiany:

1. Zwiększamy pulę zabieranych jednorazowo punktów przy zgłoszeniu wykonawcy do topu:
a. do 30
b. do 40
c. do 50
d. nie zwiększamy

2. Zmianę z puli punktów z pytania 1. wprowadzamy:
a. od razu
b. stopniowo (rozkładając przyrost równomiernie na 10 kolejnych edycji)
c. n/d

3. Odejmujemy po 10 punktów za każdego zgłoszonego od wprowadzenia PLMT wykonawcę:
a. tak
b. nie

4. Przyznajemy jednorazowy bonus punktowy dla osób, które do tej pory nic nie zgłaszały, równy nowej puli punktów zabieranych jednorazowo przy zgłoszeniu wykonawcy do topu:
a. tak
b. nie

5. Przyznajemy jednorazowy bonus punktowy na wejście przyszłym uczestnikom zabawy, równy nowej puli punktów zabieranych jednorazowo przy zgłoszeniu wykonawcy do topu:
a. tak
b. nie

By powoli zamykać temat zapytam wprost: czy macie coś przeciw takiemu obrazowi ankiety? Jeśli do niedzieli nie będzie sprzeciwu większości wobec któregoś z ww. punktów poproszę AKT'a o sporządzenie plebiscytu od poniedziałku.
24.08.2018 09:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #164
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
No cóż, ten kształt ankiety może doprowadzić do absurdów w odpowiedziach. Na przykład odpowiedź tak na 5 i nie na 4. Moim zdaniem 4 i 5 powinno być połączone w całość. Z drobiazgów jeszcze to przy stopniowym przejściu do 50 punktów powinniśmy to rozłożyć na 15 edycji.
24.08.2018 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #165
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
mi nie przeszkadza taki kształt, więc widzę że wobec braku sprzeciwu możemy przejść do sporządzania ankiety
26.08.2018 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #166
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Hah, ja już zagłosowałem, a tu wciąż trwała dyskusja na temat kształtu ankiety Icon_lol
Ja uważam, że (przynajmniej dla formalności, patrząc po podejściu niektórych...) powinna być opcja "usuwamy całe to liczenie i idzie każdy po kolejce, a gdy kolejka się kończy, robimy nową kolejkę dla wszystkich).
Swoją drogą, już myślałem, że coś tutaj zrozumiano... ale chyba niekoniecznie.
Powiedzcie mi tak szczerze - dlaczego (wy, niektórzy) tak bardzo upieracie się przy swoich przywilejach? Dlaczego nie chcecie, by ta zabawa była inkluzywna i dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych? Trochę to przypomina sytuację, gdy polityk się nachapał i teraz nie chce oddać swojej władzy, bo uważa, że mu się "należy".
Pomijając kwestię osób, które są niżej w rankingu, w ten sposób też na pewno nie zachęcimy nikogo spoza forum do niej. No bo co odpowiedzieć na pytanie "a kiedy będzie moja kolejka?"? "Wiesz, przy dobrych wiatrach za trzy lata, ale dla bezpieczeństwa przyjmij, że za 5"?
Wyjdźcie poza swoje jednostkowe myślenie i zastanówcie się proszę jeszcze raz.

P.S. Ja mam tylko nadzieję, że do poważniejszych sprawach życiowych nie podchodzicie na tych samych zasadach...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2018 11:26 AM przez prz_rulez.)
26.08.2018 11:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #167
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Może prowadzący doda ten wariant tylko niech go sformułuje tak, żeby był dla wszystkich zrozumiały.
26.08.2018 11:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #168
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Faktycznie, ja także nie rozumiem tego uporu trwania przy starym układzie? Icon_eek
Bo mamy promować tylko tych aktywnych, a jak ktoś nowy chce przyjść (tylko peerzet się pomylił, bo raczej spoza forum, to tutaj mało kto zagląda, a już na pewno nikt z tego grona nie jest aktywny Icon_lol), to już jemu nic się nie należy! Icon_twisted
W zabawie, którą sam prowadzę (ranking płytowy) nowy uczestnik ma od razu możliwość dodania dwóch albumów (zamiast jednego jak stali bywalcy) więc tam nikogo nie ograniczamy. Tylko muszę przyznać, że to i tak nie przynosi pożądanego efektu, bo ktoś nowy pojawia się tylko sporadycznie... Icon_wink
26.08.2018 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #169
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Bo w moim odczuciu pewne zmiany nie będą sprawiedliwe. Możemy zmienić zasady tak, żeby nowe osoby szybciej mogły proponować wykonawców ale żeby jednak promowane było zaangażowanie w zabawę. Bo np propozycja prz_ruleza oferuje uczestnikowi taką opcję: zapisuje się w kolejkę i nie bierze udziału w zabawie dopóki nie przyjdzie jego kolej zgłaszania, a potem znowu...
26.08.2018 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #170
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
kajman napisał(a):Może prowadzący doda ten wariant tylko niech go sformułuje tak, żeby był dla wszystkich zrozumiały.
ja osobiście nie zmienię nic w ankiecie AKT'a, a jeśli coś chcecie i będziecie mieli większość 'za' to już do Konrada z tym proszę
26.08.2018 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #171
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
(26.08.2018 03:50 PM)kajman napisał(a):  Bo w moim odczuciu pewne zmiany nie będą sprawiedliwe. Możemy zmienić zasady tak, żeby nowe osoby szybciej mogły proponować wykonawców ale żeby jednak promowane było zaangażowanie w zabawę. Bo np propozycja prz_ruleza oferuje uczestnikowi taką opcję: zapisuje się w kolejkę i nie bierze udziału w zabawie dopóki nie przyjdzie jego kolej zgłaszania, a potem znowu...
+1

WOLNE MEDIA!!!
26.08.2018 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #172
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Czyli, w dużym skrócie (i trochę w krzywym zwierciadle): waszym zdaniem trzeba innych sterroryzować, bo inaczej nie będą głosować. No genialne Icon_cool
26.08.2018 08:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #173
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
A mógłbyś przetłumaczyć na polski o co Ci chodzi?
26.08.2018 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #174
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Przecież to było po polsku
27.08.2018 12:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #175
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Jeżeli Cię dobrze rozumiem to odpowiem tak: Pracujesz to zarabiasz.
27.08.2018 08:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #176
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Ale to przecież ma być zabawa, a nie praca!
No i co jest ktoś winny temu, że np. poznał forum mycharts znacznie później?
No bez sensu.
Bądźmy inkluzywni, wyrozumiali i tolerancyjni!
27.08.2018 11:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #177
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Ale kajmanowi chodzi przecież o to, że ktoś z nowicjuszy mógłby korzystać tylko z przywilejów, za nic mając obowiązki! Icon_eek
I w tym sensie rozumiem jego obawy i w pełni popieram opcję, że nowe reguły trzeba zrównoważyć. Spoko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2018 11:56 AM przez Sundrajta.)
27.08.2018 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #178
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
"Obowiązki"? Normalnie robimy z tego jakąś sprawę wagi państwowej Icon_wink + widzę, że nie mamy do siebie wzajemnego zaufania...
27.08.2018 12:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #179
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
W tym przypadku *obowiązek* traktuję (zapewne nie tylko ja) jako minimum zaangażowania w zabawę. Icon_lol
A nie np. tylko wybiórczy udział przy tych wykonawcach (powiedzmy trzy razy w roku), którzy nam zdecydowanie odpowiadają. Icon_wink
27.08.2018 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 628
Dołączył: May 2008
Post: #180
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
prz, przy pewnym stopniu organizacji (który tu osiągnęliśmy), staramy się o adekwatnie (i demokratycznie) zorganizowany proces decyzyjny; nie wiem, czego nie rozumiesz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2018 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dyskusja do anulowanego PN Metalliki EVENo 63 2 534 11.11.2020 06:38 PM
Ostatni post: neo01
  dyskusja na temat topu prza kajman 13 1 964 11.12.2018 09:13 AM
Ostatni post: kajman
  Propozycja nowego typu topów prz_rulez 14 2 705 17.11.2017 09:20 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości