Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 134 styczeń 2009
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 134 styczeń 2009
NOTOWANIE 134 STYCZEŃ 2009

  1. N- 01 CLINT EASTWOOD & JAMIE CULLUM - GRAN TORINO
  2. 02 02 LADYHAWKE - MY DELIRIUM
  3. 09 02 METALLICA - ALL NIGHTMARE LONG
  4. 01 03 KINGS OF LEON - USE SOMEBODY
  5. 14 02 FRANZ FERDINAND - ULYSSES
  6. 06 03 RAZORLIGHT - WIRE TO WIRE
  7. 03 06 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  8. 04 05 THE LAST SHADOW PUPPETS - MY MISTAKES WERE MADE FOR YOU
  9. 05 03 CRYSTAL CASTLES - CRIMEWAVE (CRYSTAL CASTLES VS.HEALTH)
  10. 20 02 EAGLES OF DEATH METAL - WANNA BE IN LA
  11. N- 01 WHITE LIES - TO LOSE MY LIFE
  12. N- 01 NOSOWSKA - KTO TAM U CIEBIE JEST
  13. 10 09 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  14. 07 06 KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
  15. 09 03 DUFFY - STEPPING STONE
  16. 11 04 BILLY TALENT FEAT. ANTI-FLAG - TURN YOUR BACK
  17. 17 02 THE RACONTEURS - OLD ENOUGH
  18. N- 01 FALL OUT BOY - AMERICA'S SUITEHEARTS
  19. 16 03 SLIPKNOT - DEAD MEMORIES
  20. 12 05 JACK WHITE AND ALICIA KEYS - ANOTHER WAY TO DIE
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:11 PM przez marsvolta.)
30.01.2009 03:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA
O Nowościach:

CLINT EASTWOOD & JAMIE CULLUM - GRAN TORINO

Oczywiście, że miałem dylemat czy nie Ladyhawke, której to pierwsze miejsce się po prostu należy. Nie mogłem się jednak oprzeć tej piosence Clinta, która od momentu gdy ją pierwszy raz usłyszałem oczywiście w fragmencie podczas rozdania „Złotych Globów”. Właściwie to taka forma przyjęcia, na który to słynni aktorzy i reżyserzy siedzą sobie razem przy stolikach lub przy barze (Colin Farrell, który na marginesie dostał nagrodę za wyśmienitą rolę w filmie In Bruges. Razem z Brendanem Gleesonem tworzą niesamowite widowisko „fuckin Bruges ”)
Wracają do tematu Clint musiał wygrać bo na pewno druga taka szansa się nie powtórzy, a tak przy okazji kto mógłby pokonać inspektora Harrego Callahan’a. Choć niestety na Złtych Globach piosenka nie wygrała. Ciężko pokonać Bossa w jego kategorii.

Gran Torino to model Forda z 72’. Clint gra w filmie Walta Kowalskiego weterana wojny w Korei. Jest już w podeszłym wieku, ale jak to on wie jak o siebie zadbać. Posiada wspaniały samochód, który staje się tematem filmu ponieważ wielu podrostków z okolicznych gangów ma na niego ochotę. Kowalski nie za bardzo lubi przybyszów z obcych krajów dlatego nie może pogodzić się z tym, że zamieszkują oni teraz w domach w których mieszkali wcześniej jego koledzy.

Taka tematyka filmu jak i kilka scen, które nie są w smak dzisiejszej publice z kraju odrodzonego przez Obamamę sprawiły, że film został bezczelnie pominięty tegorocznych nominacjach do Oskarów. A naprawdę Clint mógłby bez problemu dostać statuetkę z pierwszoplanową rolę męską, której jeszcze w dorobku nie ma. Ma za to cztery Oskary i parę nominacji. Może jeszcze kiedyś?

Piosenka, której współautorem jest Eastwood (genialny pianista i kompozytor polecam muzykę do „Mystic River”) to fortepianowa kompozycja, gdzie oprócz tego instrumentu nie słyszymy praktycznie żadnego innego instrumentu. Nie oznacza to bynajmniej, że utwór jest nudny. Słucha się go z wielką przyjemnością i zapartym tchem. Zwłaszcza w momencie, w którym zaczyna śpiewać Eastwood. Ten głos naprawdę zmusza do refleksji, a jednocześnie czuć, że te słowa padają z ust człowieka, który wiele już widział i wiele rozumie, ale jeszcze twardo stąpa po ziemi. W dalszej części śpiewa już Jamie Cullum. Nie jestem wielkim fanem tego artysty, natomiast muszę się zgodzić z tym, którzy go od lat chwalą, że to niesamowity talent.

Na koniec taka ciekawostka, że gdy Bruce Springsteen odbierał nagrodę Złoego Globa za swoją piosenkę The Wrestler (z filmu pod tym samym tytułem) był bardzo zadowolony i powiedział, że przynajmniej w tej kategorii mógł pokonać Clinta Eastwooda.

Gdy film wejdzie do kin w naszym kraju zachęcam aby się na niego wybrać. W amerykańskim boxoffice radzi sobie rewelacyjnie po trzech tygodniach dystrybucji w na terytorium całego kraju film zarobił już prawie 100mln dolarów, a nikt w szczególny sposób go nie promował i jest to całkowita niespodzianka dla wszystkich.


WHITE LIES - TO LOSE MY LIFE

Czy jest to debiut roku? Trochę opóźnili premierę tego wydawnictwa, za to są pierwszą gwiazdą tego roku. Wspaniałe recenzje i dosłownie wszędzie można natknąć się na tą piosenkę. Jeżeli jest się fanem twórczości Joy Division albo zespołu z innej za to naszej epoki Editors warto zwrócić na nich uwagę. Przyznam się uczciwie, że chociaż parę razy słyszałem poprzednie single z tamtego roku to jakoś nie starczyło mi uwagi, aby przyjrzeć się im lepiej. A był to duży błąd bo zwłaszcza Death to bardzo dobre nagranie. Na szczęście wszystko nadrobiłem teraz. Słucham tej płyty na okrągło.
To Lose My Life to utwór, który chwyta od razu i nie puszcza za szybko. Bardzo wciągająca jest linia basu. Na dodatek sposób w jaki śpiewane są pierwsze wersy utworu, a zwłaszcza świetny głos powodują, że tworzy się niesamowity nastrój, który podtrzymywany jest do samego refreny gdzie następuje zmiana. Ale to właśnie słowa refrenu, które nawiązują do przemijania sprawiają, że nie możemy o tej piosence zapomnieć.
Ostatnia rzecz to teledysk, który też jest majstersztykiem, ale to niestety trzeba zobaczyć za dużo by opisywać.

Nie wiem dlaczego, ale w naszym kraju nie ma najmniejszych szans na nowy zespół, który tak by zadebiutował. Obym się mylił i tego życzę wszystkim?
Jak nie to sam wezmę się do roboty!

NOSOWSKA - KTO TAM U CIEBIE JEST

Nie podobała mi się ta piosenka. I tak było do czasu bo naprawdę rzadko się zdarza, że muszę się przekonywać do piosenek Kasi. Ale tak to bywa, że czasem nie dostrzegamy wszystkiego od razu. Po przesłuchaniu płyty wszystko nabiera większego sensu i staje się jasne. Na dodatek gdy znamy już ten klimat, który niesie ze sobą to wydawnictwo łatwiej jest się wsłuchać „Kto Tam U Ciebie Jest” i docenić tą przecież w pewnym sensie klasyczną już kompozycję.

Nosowska śpiewa Osiecką. Niesamowite! Ale dlaczego nie? Skoro robi to świetnie!

Denerwują mnie komentarze tego typu, że odcina kupony od sławy. 8 albumów studyjnych Hey’a i 4 solowe Nosowskiej w ciągu 16 lat kariery naprawdę dobry wyniki co nie? Na dodatek koło dwóch milionów sprzedanych płyt. Już tyle zrobiła, że może robić co chce i bardzo dobrze, że potrafi nagrać i taką płytę!


FALL OUT BOY - AMERICA'S SUITEHEARTS

Single Fall Out Boy nie są już tak przebojowe jak onegdaj to bywało. Za to muzycznie zespół ma się całkiem nieźle. Słuchanie tej nowej płyty to naprawdę wielka przyjemność. Utwory są zaaranżowana i nagrane w taki sposób, że chce się słuchać tego na okrągło, bo ciągle można usłyszeć coś fajnego. Na pewno są dojrzalsi, może stracili trochę energii nie oznacza to jednak, że gorsi. Tylko przeboje to jakieś wielki nie są i choć to dziwne w przypadku takiego zespołu jak FOB cała płyta wypada lepiej niż poszczególne utwory oddzielnie. America’s Suitehearts to chyba najlepszy wybór z płyty Folie A Deux jeżeli by szukać piosenki, która miałby najlepiej ją scharakteryzować. Na uwagę zasługuje też świetny teledysk, bo w czasach kiedy to prawie wszystkie teledyski wyglądają tak samo i powoli staje się nudna chłopakom udało się wymyślić kreatywny, ciekawy i kolorowy obrazek do tej piosenki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:11 PM przez marsvolta.)
30.01.2009 03:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #3
 
A już niedługo moje płyty 21 wieku.
30.01.2009 03:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
zachęciłeś mnie opisem "Gran Torino". postaram się to zdobyć i posłuchać. a może mógłbyś jakoś udostępnić? Icon_smile2
heh, myślałem, że "All Nightmare Long" będzie na pierwszym... Tak z ciekawości - który singiel masz? bo ja mam pudełko na wszystkie 3, a na razie tylko pierwsza płytka w środku leży.
White Lies na razie mi jakoś nie podchodzą. Ale przesłucham płytę i może ocena się zmieni - tak jak u Ciebie było z Nosowską. Swoją drogą, cieszę się, że jednak Ci się piosenka spodoba, przepiękna.
ten akurat Fall Out Boy zupełnie mi się nie podoba.
o tym, że Ladyhawke coraz bardziej mi się podoba, już pisałem. teraz brakuje tylko wejścia na moją listę.
"The Age Of The Understatement" 9 miesięcy na liście! Icon_eek2 niesamowite!
30.01.2009 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #5
 
ku3a napisał(a):zachęciłeś mnie opisem "Gran Torino". postaram się to zdobyć i posłuchać. a może mógłbyś jakoś udostępnić? Icon_smile2
Będzie na moim chomiku.
ku3a napisał(a):Tak z ciekawości - który singiel masz?
Też mam to z atrapami, ale czekam właśnie na resztę.
ku3a napisał(a):"The Age Of The Understatement" 9 miesięcy na liście! Icon_eek2 niesamowite!
Może i długo, ale w końcu to moja piosenka roku i w zasadzie już spadają.
30.01.2009 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
marsvolta napisał(a):Będzie na moim chomiku.
dzięki Icon_smile2.
po weekendzie zajrzę, bo dopiero w niedzielę wieczorem będę przy domowym kompie.
30.01.2009 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
marsvolta napisał(a):01. N- 01 CLINT EASTWOOD & JAMIE CULLUM - GRAN TORINO
naprawdę dobry debiut. Miałem okazję posłuchać tego utworu wcześniej, ale jakoś do mnie nie dotarł. Dopiero teraz go doceniłem - ciekawy.
marsvolta napisał(a):11. N- 01 WHITE LIES - TO LOSE MY LIFE
świetny debiut Icon_biggrin3
30.01.2009 06:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #8
 
Nosowska późno coś.. co prawda u mnie tydzień temu była na 2 miejscu, ale coś mi się wydaje, że spadnie. :roll: Ale zobaczymy...
1 - nie znam
2 - znam i lubię. Icon_wink2
3 - Ku3a coś o tym wie, jak tego nienawidzę. Icon_razz
4 - znam i bardzo lubię, odnosi sukcesy na mojej liście
5 - świetne! U mnie awansowało jeszcze niedawno z 16-tego na 2-gie, potem co prawda mocno spadło, ale nadal uważam ten kawałek za niezły. Icon_smile2
6 - Razorlight i ballada.. coś co u nich lubię Icon_wink2

A patrząc na całą listę: 7 wspólnych kawałków + 3 czy tam 4 które już u mnie były. Także jedna, która dopiero będzie. Icon_lol
04.02.2009 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 146 styczeń 2010 marsvolta 8 2 047 28.02.2010 05:59 PM
Ostatni post: kleschko
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2009 marsvolta 3 1 414 22.01.2010 11:41 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 145 grudzień 2009 marsvolta 4 1 542 22.01.2010 11:39 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 144 listopad 2009 marsvolta 3 1 416 09.12.2009 03:37 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - notowanie 143 październik 2009 marsvolta 3 1 593 13.11.2009 01:18 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 142 wrzesień 2009 marsvolta 5 1 725 22.10.2009 02:34 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 141 sierpień 2009 marsvolta 2 1 254 02.09.2009 02:17 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 140 lipiec 2009 marsvolta 6 2 184 29.08.2009 04:29 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE PÓŁROCZA 2009 marsvolta 5 1 626 30.06.2009 03:56 PM
Ostatni post: bear
  MOJA LISTA - notowanie 139 czerwiec 2009 marsvolta 2 1 191 30.06.2009 02:46 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości