Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
not. 734 (26.01.2009)
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
not. 734 (26.01.2009)
01 01 Fleet Foxes - Your Protector [4x]
02 02 Coldplay - Lovers in Japan
03 06 Jeff Buckley - Hallelujah
04 03 Fleet Foxes - White Winter Hymnal
05 05 Arcade Fire - Burning Bridges
06 04 Bon Iver - Skinny Love
07 11 Lao Che - Hydropiekłowstąpienie
08 09 Fleet Foxes - Blue Ridge Mountains
09 14 Queen - Death on Two Legs (Dedicated to...
10 07 Metallica - All Nightmare Long

11 08 Pustki - Parzydełko
12 12 Fisz Emade - Wiosna 86
13 10 Bon Iver - Blindsided
14 15 Fleet Foxes - He Doesn't Know Why
15 20 Grzegorz Tomczak i Iwona Loranc - Szukałem cię wśród jabłek
16 13 Pustki - Nie zgubię się w tłumie
17 19 Kate Bush - Sunset
18 26 Fleet Foxes - Heard Them Stirring
19 47 Lao Che - Hiszpan
20 16 Coldplay - Life in Technicolor II / Life in Technicolor

21 38 Serj Tankian - Honking Antelope
22 22 Fisz Emade - Szef kuchni
23 17 Fleet Foxes - Oliver James
24 21 Pustki - Senty menty
25 24 Guns N' Roses - Better
26 29 Fleet Foxes - Tiger Mountain Peasant Song
27 18 Bon Iver - Flume
28 --- Lady GaGa - Poker Face
29 23 Bon Iver - The Wolves (Act I and II)
30 49 Lao Che - Czarne kowboje

31 RE Bruce Springsteen - Working on a Dream
32 43 Rafał Olbrychski - Tatango
33 25 MGMT - Kids
34 28 Eddie Vedder - Society
35 --- Voo Voo - Puszcza
36 40 Lady Pank - Wspinaczka (czyli historia pewnej rewolucji)
37 42 Guns N' Roses - This I Love
38 --- Brainstorm - French Cartoon
39 27 Bon Iver - For Emma
40 48 Bruce Springsteen - The Wrestler

41 41 David Gilmour - A Great Day for Freedom (Live)
42 30 Eddie Vedder - Guaranteed
43 RE Happysad - Taka historia
44 35 Portishead - We Carry On
45 RE Lao Che - Drogi Panie
46 RE Kings Of Leon - Use Somebody
47 34 Pustki - Nie tak miało być
48 36 The National - Fake Empire
49 45 Snow Patrol - Crack the Shutters
50 --- The Ting Tings - We Walk

blisko:
Coma - Wola istnienia

Bon Iver - Lump Sum
Fleet Foxes - Ragged Wood
Bloc Party - Ion Square
Kings Of Leon - Sex on Fire
Fleet Foxes - Quiet Houses
29.01.2009 02:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
 
Komentarz do mojej listy:
1. Liski trzymają mocno, 4 tygodnie z rzędu na pierwszym miejscu dla nowego utworu to jak na moją listę wielkie osiągnięcie. Świetne, kto nie zna niech się zapozna, np. TU.
2. Najlepszy kawałek Coldplaya na ich ostatniej płycie. Nie nudzi mi się, mimo że jest już 31 tygodni na liście.
3. Pod koniec 2008 roku ten utwór dotarł do 2. miejsca oficjalnej listy singli w UK. Szkoda, że niewiele osób to zauważyło... Może byłby jakiś sukces na forumowej.
7. Wróciło do dziesiątki po ponad pół roku. Ech, maj mi się przypomina, Augustów i inne wyjazdy. Icon_smile2
9. Jakoś nigdy wcześniej nie zauważyłem tego utworu. Mocny, fajnie zaśpiewany przez Freddiego.
19. Hiszpan zadebiutował na mojej liście w połowie marca 2008. Jakoś nikt wtedy nie przepadał za tym utworem, a teraz proszę, prawie pół roku na LP3, a na tutejszej forumowej aż do czwartego miejsca doszło. Icon_razz
22. Według wielu jeden z najlepszych polskich hiphopowych utworów ostatnich lat.
28. Chwyciło bardzo, o ile pierwszy singiel wzbudził u mnie odruchy wymiotne, ten podoba mi się. Ale pewnie szybko spadnie.
31. Jeszcze nie mam i nie słyszałem płyty Bossa, może jutro, przed Zlotem. Icon_smile2
35. Jak pierwszy raz usłyszałem fragment myślałem, ze to jakiś remiks "Majty 2009" Waglewa z synami. Icon_mrgreen Będzie jeszcze wysoko.
38. Ładne, zupełnie nie spodziewałem się takiego utworu w wykonaniu Brainstorm.
40. Boss w drodze po Oskara. Na szczęście utwór znalazł się na płycie jako bonus.
43. Do ostatniej płyty happysadu wracam często. I tym razem udało się coś "wykroić" na singla. Icon_smile2
50. Wiele razy to ostatnio w Trójce słyszałem, na początku lekko mnie denerwowało, ale potem się spodobało. Będzie wyżej.

Najbliżej listy była nowa Coma. "Pierwsze wyjście..." to był u mnie polski hit roku na płytowej, "Leszek Ż" to najwyżej notowana polska piosenka w podsumowaniu moich list. I choć druga płyta była słabsza, to Coma pozostała dla mnie najważniejszym młodym rockowym zespołem z Polski i bardzo czekałem na nową płyte. Tymczasem pierwszy singiel był (jest) tak beznadziejny, że do tej pory nie zmusiłem się do przesłuchania płyty. Na szczęście drugi singiel jest dobry, jest jeszcze szansa. Icon_smile2

Jeszcze słowo o U2, chyba moim ulubionym wykonawcy wszech czasów. Sam nie wiem co sądzić o "Butach". Na początku nijakość, po kolejnych odsłuchach jest lepiej, nawet całkiem dobrze. Ale wydaje mi się, że gdyby zagrał to jakiś nieznany zespół, nigdy bym nie zauważył tego utworu. :roll: Vertigo, które swego czasu też mnie rozczarowało, od Butów jest lepsze.
29.01.2009 02:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
adr napisał(a):01 01 Fleet Foxes - Your Protector [4x]
02 02 Coldplay - Lovers in Japan

ok, wszystko super, ale przez ten coldplay na drugim, to nawet fleet foxes potrafi słabiej świecić na tym pierwszym miejscu, normalnie z gwiazdy robi się nagle żarówka 25 wat ;/
29.01.2009 03:17 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
Listoholik napisał(a):ok, wszystko super, ale przez ten coldplay na drugim, to nawet fleet foxes potrafi słabiej świecić na tym pierwszym miejscu, normalnie z gwiazdy robi się nagle żarówka 25 wat ;/
Powiedziałbym wręcz, że odwrotnie... widząc Coldplay jakoś tak Fleet Foxes ładniej widnieje na fotelu lidera.
adr napisał(a):28 --- Lady GaGa - Poker Face
Ble... wychodzi mi to już bokiem.
adr napisał(a):31 RE Bruce Springsteen - Working on a Dream
Się człek starzeje, ale nagrywa...nic specjalnego, ale jednak fajny, typowy jak na niego utwór.
Cytat:38 --- Brainstorm - French Cartoon
Świetnie.. Icon_wink2
Cieszy mnie także Lao, Kingsi, no i oczywiście Coldplay w czołówce.
Fajnie opisujesz poszczególnie miejsca, szkoda, że tak nie każdy robi. Icon_smile2
29.01.2009 10:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
adr napisał(a):19. Hiszpan zadebiutował na mojej liście w połowie marca 2008. Jakoś nikt wtedy nie przepadał za tym utworem, a teraz proszę, prawie pół roku na LP3, a na tutejszej forumowej aż do czwartego miejsca doszło. Icon_razz
ja mam nadzieję, że dotrwa do soboty i że będzie okazja bawić się przy tym na zlotowej Liście już po raz drugi Icon_biggrin3
29.01.2009 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
adr napisał(a):3. Pod koniec 2008 roku ten utwór dotarł do 2. miejsca oficjalnej listy singli w UK. Szkoda, że niewiele osób to zauważyło... Może byłby jakiś sukces na forumowej.
19. Hiszpan zadebiutował na mojej liście w połowie marca 2008. Jakoś nikt wtedy nie przepadał za tym utworem, a teraz proszę, prawie pół roku na LP3, a na tutejszej forumowej aż do czwartego miejsca doszło. Icon_razz
28. Chwyciło bardzo, o ile pierwszy singiel wzbudził u mnie odruchy wymiotne, ten podoba mi się. Ale pewnie szybko spadnie.
38. Ładne, zupełnie nie spodziewałem się takiego utworu w wykonaniu Brainstorm.
3. Niektórych osób listy singli nie interesują. Niektórzy (czasem Ci sami co poprzednio) wprowadzili sobie ograniczenie wieku utworów.
19. Gdyby tak jeszcze Summers lost chciało u Ciebie wrócić. Też pojawiło się u Ciebie w podobnych okolicach czasowych i też było, kiedy nikt inny tym utworem się jeszvcze poważnie nie zainteresował, a teraz to ścisła czołowka podsumowanie wszechczasów.
28. Może to dlatego, że nie słyszałem poprzedniego singla, ale ten bardzo mi się nie podobał.
38. Tutaj zgadzam się całkowicie.
29.01.2009 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości