Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Urszuli
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Urszuli
no, ale ja tu mówię obdzieraniu z tego, co przychodzi z zewnątrz (sufjan sam pisze i komponuje swoje piosenki); nie mówię, że taka dekonstrukcja jest słuszna, bo było wielu, którzy z tymi nieswoimi pierwotnie piosenkami zrastali się tak, że zostawały ich na zawsze; zastanawiam się po prostu

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.02.2018 12:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Urszuli
AKT! napisał(a):a teraz jest już podstarzałą panią śpiewającą zupełnie żadne rzeczy dla nikogo
To w sumie akurat prawda, chociaż może jakichś fanów ma Icon_razz2

AKT! napisał(a):opowiada z dystansem i szczerze o swojej karierze
Czy szczerze? tego nie wiemy.

AKT! napisał(a):mam tylko wrażenie, że urszula sama z siebie, jakby ją odrzeć z tych tekstów, kompozycji, syntezatorów, stylizacji, to nie wiem, co by zostało
No nie do końca. Miała swój styl śpiewania i rozpoznałbym jej głos na pewno (bez tych dodatków). Znacznie gorzej wypadają pod tym względem wspólczesne gwiazdy muzyki pop w Polsce - Natalia Szroeder, Lanberry, Monika Lewczuk czy inne. One w ogóle nie mają charyzmy ani stylu.

AKT! napisał(a):sufjan sam pisze i komponuje swoje piosenki)
Urszula też przecież większość tekstów sama napisała.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2018 01:26 PM przez Tomekk.)
08.02.2018 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Tomekk napisał(a):Czy szczerze? tego nie wiemy.
chodzi mi o to, że to już zamknięty rozdział, więc nie musi się przejmować tym, co, jak i o czym mówi, bo jest w zupełnie innym miejscu -- to jest wartość takich rozmów, nie sądzicie?

Tomekk napisał(a):Znacznie gorzej wypadają pod tym względem wspólczesne gwiazdy muzyki pop w Polsce - Natalia Szroeder, Lanberry, Monika Lewczuk czy inne. One w ogóle nie mają charyzmy ani stylu.
ależ oczywiście! pełna zgoda

Tomekk napisał(a):Urszula też przecież większość tekstów sama napisała.
na pierwszych trzech płytach ani jednego Icon_wink na czwartek jeden, a drugi współtworzyła; zaczęła pisać sama dopiero do "Białej drogi", a jej najlepszy utwór po 89, czyli "Rysa na szkle" to tekst Olewicza

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2018 05:40 PM przez AKT!.)
08.02.2018 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Urszuli
AKT! napisał(a):a jej najlepszy utwór po 89, czyli "Rysa na szkle" to tekst Olewicza
A ja uważam, że po 89 "Na Sen" było najlepsze. Każdy ma swoich ulubieńców Icon_razz2
08.02.2018 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Urszuli
To może nie piszmy jeszcze, co według kogo jest najlepsze. Bo potem to już wszystko przed wynikami będziemy wiedzieć.
08.02.2018 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Dla mnie "Temat Bożeny". Poszła dwunastka. Polecam tego allegrowicza xD

Tomekk napisał(a):A ja uważam, że po 89 "Na Sen" było najlepsze. Każdy ma swoich ulubieńców Icon_razz2
To zrozumiałe Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.02.2018 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Urszuli
AKT! napisał(a):Dla mnie "Temat Bożeny".
Dla mnie to bodajże najgorszy utwór w całym zestawie.
09.02.2018 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Urszuli
nie żebyś mnie zdziwił

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.02.2018 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Właśnie się skapowałem, że nikt nie wrzucił "To, co było raz". Cóż... Tytuł piosenki adekwatny do sytuacji.
No, w końcu zagłosowałem. Generalnie co najmniej piętnaście utworów mogłoby się załapać - brak miejsca w top 10 w tym wypadku nie jest wstydem.
17.02.2018 12:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Urszuli
(07.02.2018 04:00 PM)AKT! napisał(a):  "(...) była taka artystka, którą opakowywałam, bez umiejętności wokalnych.
z tego zdania wynika ni mniej ni więcej tylko to, że pani Aleksandra nie ma zdolności wokalnych Icon_razz
ja generalnie jak robię mapę to robię ją bez umiejętności wokalnych.
Icon_mrgreen

ciekawe kto jest bardziej znany? Pani Ala czy Pani Ula Icon_wink2
wiem, że to nie jest wyznacznikiem, ale nie zbyt szanuję ludzi którzy źle się wypowiadają o osobach dzięki którym mają pracę/zarabiają/żyją na przyzwoitym poziomie.
na pewno nie skorzystam z usług pani Ali.
Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2018 02:15 AM przez Yacy.)
17.02.2018 02:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Urszuli
@pierwsza część - Yacy, genialneIcon_exclaim Icon_lol
Ale co do dalszej - czy w takim razie nie będziesz szanować każdego, kto mówi jawnie o wyzysku ze strony swojego szefa? A nie wszędzie mamy rynek pracownika, by móc spokojnie sobie zmieniać stanowiska jak rękawiczki...
No i mam wrażenie, ze to raczej nie ona ją zatrudniała, tylko ją zatrudniali.

Ale właśnie. Chciałem się spytać... Jak wam się podoba image Urszuli z lat osiemdziesiątych? Bo dla mnie jest on trochę... nienaturalny, agresywny. Zdecydowanie wolę jej naturalność z końca lat dziewięćdziesiątych.
17.02.2018 01:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Nie znam jej imagu z żadnych lat i nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Dla mnie mogłaby występować w zbroi lub nagi (a np metalowcy w kolorowych sukienkach), a i tak dla mnie miałoby znaczenie co i jak śpiewa.
17.02.2018 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Kajman, musisz koniecznie założyć jakiś FAQ i przykleić go sobie do profilu, żebyś nie musiał w kółko powtarzać tych samych rzeczy Icon_wink

Radio Epsilon
17.02.2018 11:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Urszuli
A możesz znaleźć, gdzie coś takiego napisałem wcześniej?
17.02.2018 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Yacy napisał(a):z tego zdania wynika ni mniej ni więcej tylko to, że pani Aleksandra nie ma zdolności wokalnych Icon_razz
nie wynika, tam jest wtrącenie, dwa przecinki, podmiotem zdania jest pani ula, nie pani ola Icon_wink

Yacy napisał(a):ale nie zbyt szanuję ludzi którzy źle się wypowiadają o osobach dzięki którym mają pracę/zarabiają/żyją na przyzwoitym poziomie.
ależ to było sto lat temu, ja to szanuję jako ciekawostkę niemającą dziś realnego znaczenia, niemogącą nikomu realnie zaszkodzić

prz_rulez napisał(a):@pierwsza część - Yacy, genialneIcon_exclaim Icon_lol
nie lubię wypominać takich rzeczy, ale jako filolog powinieneś znać się na przecinkach

prz_rulez napisał(a):Jak wam się podoba image Urszuli z lat osiemdziesiątych? Bo dla mnie jest on trochę... nienaturalny, agresywny
taka była epoka, taka była stylistyka; nie jest to mój styl, ale bardzo jest kunsztowny, z jednej strony nieco cyrkowy, przejaskrawiony, z drugiej jest glam i vogue, haj faszyn gdzieś w tym skryte; dzisiejsze trendy sceniczne odarto z artyzmu; ostatnio widziałem występ zalewskiego w snlu -- znakomity głos, ładna buzia, a tak się przebrał, że się nijak miało do czegokolwiek -- za duży niebieski garnitur z cekinową klapą; on próbuje być plastyczny i doceniam to, ale wychodzi to przeciętnie, próbuje być gwiazdą, ale gdzieś ginie, ktoś go średnio prowadzi

EVENo napisał(a):Kajman, musisz koniecznie założyć jakiś FAQ i przykleić go sobie do profilu, żebyś nie musiał w kółko powtarzać tych samych rzeczy Icon_wink
koniecznie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.02.2018 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Urszuli
AKT! napisał(a):nie lubię wypominać takich rzeczy, ale jako filolog powinieneś znać się na przecinkach
Nie uważam, żeby tam coś było nie na miejscu...?
AKT! napisał(a):taka była epoka, taka była stylistyka; nie jest to mój styl, ale bardzo jest kunsztowny, z jednej strony nieco cyrkowy, przejaskrawiony, z drugiej jest glam i vogue, haj faszyn gdzieś w tym skryte
Nie wiem. O ile jednak przy Izabeli Trojanowskiej i Małgorzacie Ostrowskiej mi nie przeszkadzał, o tyle tutaj...
18.02.2018 04:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Urszuli
prz_rulez napisał(a):Nie uważam, żeby tam coś było nie na miejscu...?
przecinki, owszem, s

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.02.2018 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Urszuli
"Yacy genialne" brzmiałoby moim zdaniem znacznie gorzej.
18.02.2018 07:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Urszuli
ależ ja nie o tych przecinkach!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.02.2018 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Urszuli
No to nie wiem o których.
18.02.2018 11:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości