Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Cranberries
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
The Cranberries
Od 15 stycznia słucham tylko ich. No prawie.
Postanowiłem, że zbiorę pewne rzeczy związane z zespołem i samą Dolores.
Będzie wspomnienie koncertu, będą wycinki z last.fm, będzie top, a nawet topy.

Pewnie bardziej zakładam ten wątek dla siebie, bo ciągle nie mogę ogarnąć tej sytuacji...
I to ma swoje uzasadnienie. Jak zacząłem przeglądać różne miejsca, to okazało się, że mniej lub bardziej, The Cranberries zaznaczyli tam swoją obecność.

Na pewno są moim ulubionym wykonawcą lat '90.

Na szczęście udało mi się być na ich koncercie. A trochę się wahałem...

W 2006 roku zacząłem pisać na blogu. Przetrwał w sumie dwa lata.
Generalnie wklejałem tam MOJĄ LISTĘ, ale było też miejsce na różne zapowiedzi płytowe, pisałem o tym czego słucham, na co czekam.
Jedną z pierwszych informacji, która ukazała się w połowie lutego była zapowiedź singla Dolores.

Cytat:Are You Listening?
20 lutego 2007

Taki tytuł będzie nosiła pierwsza solowa płyta Dolores O’Riordan – wokalistki The Cranberries. Płyta będzie miała swoja premierę 8 maja w USA i w podobnym terminie w Europie.

Pierwszy singel „Ordinary day” pojawił się już w sieci i … spowodował, że bardzo, bardzo niecierpliwie czekam na oficjalną premierę singla pod koniec kwietnia!!!

Prezentowałem tam też swoje Topy. Pierwszym był ... nie, nie Żurawin. Pierwsza była Renata Przemyk, ale już jako drudzy pojawili się tam The Cranberries. To był marzec 2007.

Utworów do topu słuchałem jeszcze tradycyjnie z płyt CD. A jeśli mp3 to tak trochę nieśmiało. Wtedy zarejestrowałem się na last.fm.
I co było pierwszym przesłuchanym i przescroblowanym utworem? (to ten na samym dole):

[Obrazek: 14b052094abbe7eemed.jpg]

Pewnie ma to znaczenie żadne, podobnie jak inne statystyki z last.fm, które tu wkleję,
ale to wszystko składa się na obraz zespołu, który był/jest dla mnie bardzo ważny.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.01.2018 11:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: The Cranberries
Moje powiązania z last.fm i The Cranberries są tak duże, że nawet mój nick wziął się od nazwy zespołu - na last.fm brzmi on "cranberrries".
Dla mnie to też najwazniejszy zespół lat 90, od zawsze ich lubię, od kiedy pamiętam ich twórczość była mi bliska.
Podobnie jak Ty wyczekiwałem nowego solowego singla Dolores. Kupiłem "Are You Listening?" w 2008 r. "Black Widow" do chwili obecnej wywołuje we mnie ogromne emocje.
Dlatego rozumiem co dla Ciebie znaczy muzyka tego zespołu i dokonania samej wokalistki.

Odkąd zarejestrowałem się na last.fm The Cranberries chyba przez 4 lata prowadzili w liczbie odsłuchań. ulegli jedynie Edycie Bartosiewicz.
29.01.2018 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: The Cranberries
no niestety...
czas żałoby minął.

najpierw nie byłem w stanie tego zrobić, potem rozłożyła mnie choroba,
a teraz niestety życie płynie dalej...
tak więc wspomnienia skończą się na jednym poście.

ale nadal gdy słyszę głos Dolores, to nadal robi się smutno...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.05.2018 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: The Cranberries
Yacy napisał(a):no niestety...
czas żałoby minął.
[...]
a teraz niestety życie płynie dalej...
Przyznam, że trochę nie rozumiem.
Że teraz specjalnie chcesz się odciąć od The Cranberries? Czy o co chodzi?
28.05.2018 12:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: The Cranberries
nie wiem skąd taki wniosek.
po prostu nie będzie tu wspomnień.
tyle.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.05.2018 08:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: The Cranberries
Ja po prostu jestem osobą, dla której nie ma "po prostu", ja lubię wiedzieć dokładnie co i jak Icon_wink
Wiem, w przeciwieństwie do niektórych.
28.05.2018 08:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości