Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój pierwszy raz.
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #21
RE: Mój pierwszy raz.
nie pamiętam go z tamtego notowania... a czy chcę posłuchać Love in an Elevator? nie, dzięki Icon_smile
29.01.2018 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Mój pierwszy raz.
prz_rulez napisał(a):Właśnie słucham sobie Snukaskiego
Tak to się odmienia. Mi się wydawało, że to są te Snukaski.
29.01.2018 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: Mój pierwszy raz.
kajman napisał(a):Teraz daty
Dzięki serdeczne za info! Mam nadzieję, że nie musiałeś przeszukiwać specjalnie w tym celu każdego notowania. Icon_wink Skądinąd fajnie, że nawet takie wyszukane szczegóły są gdzieś dostępne. Swoją drogą trochę wstyd, że nie wiedziałem o podwójnych numerach 1 i o tym, że wiele razy w początkach listy była taka sytuacja na innych pozycjach. Widocznie nie rzuciło mi się to w oczy w trakcie przeglądania archiwalnych notowań w gazetce "Lista". Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2018 09:34 AM przez thestranglers.)
30.01.2018 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Mój pierwszy raz.
thestranglers napisał(a):Mam nadzieję, że nie musiałeś przeszukiwać specjalnie w tym celu każdego notowania.
Mam takie zeszyty z podsumowaniami na zasadzie utwór, a potem punkty od 30 za pierwsze miejsce ułożone w kolejności pojawiania się na liście. Na górze każdej strony może pojawić się pod datą czerwona kreska i oznacza ona podwójną pozycję w tym notowaniu.
Dwie uwagi:
1. Zanotowane mam top 30 niezależnie od liczby utworów w podstawowym notowaniu, więc w pierwszych dwóch latach mogłem podawać notowania z podwójnymi pozycjami w poczekalni, a wtedy, gdzie było top 40 nie podawać tych z czwartej dziesiątki. No ale pytałeś o top 30.
2. Zdarzały się notowania, gdzie były dwie podwójne pozycje (raz chyba nawet trzy, ale pewności nie mam).
30.01.2018 09:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Mój pierwszy raz.
Przesłuchałem ten utwór Aerosmith. Myślę, że sam utwór jest spoko, natomiast ewentualnie czepiałbym się klipu Icon_wink
Co do Snukaskiego/Snukaskich - nie wiem, Ty raczej lepiej się znasz.
30.01.2018 01:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: Mój pierwszy raz.
prz_rulez napisał(a):Co do Snukaskiego/Snukaskich - nie wiem, Ty raczej lepiej się znasz.
też pamiętam jak prz - pan Snukaski, swoją drogą gościu by się ucieszył, że o nim piszemy Icon_wink
30.01.2018 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: Mój pierwszy raz.
Szczerze ciężko wspomnieć sobie pierwsze świadomie usłyszane i odnotowane w świadomości notowanie. Jedyne co mi mocno utkwiło w głowie - gdy słuchałem już z wypiekami na twarzy - to debiut Crowded House - Don't Dream It's Over, czyli znakiem tego było to 269 notowanie z 9 maja 1987. Ale pamiętam też, że najpewniej wcześniejsze notowania też ukradkiem podsłuchiwałem. Było to raczej incydentalne. Sądzę, że gdzieś od 100 notowania już kojarzyłem to zjawisko ze świadomością.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
30.01.2018 02:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #28
RE: Mój pierwszy raz.
To może ja też dorzucę swoje trzy grosze. Listy zacząłem słuchać dzięki mojemu ulubionemu zespołowi. T.Love miał grać koncert w programie Offensywa, zaraz po 22:00. Była to trasa Prymityw, czyli szczyt mojej fascynacji tą kapelą. Radio załączyłem wcześniej, z ciekawości, co tam w Trójce się gra. Nie wiedziałem nawet, że trwa Lista Przebojów.

Odpaliłem radio i usłyszałem:
Aaaaaandrzeeeeeejuuuuuuuu. Aaaaaandrzeeeeeejuuuuuuuu. Reeeetyyy, reeeetyyy, jeeeejuuuu.

Tak, otóż moja pierwsza styczność z LP3 to niezastąpiona Joanna Kołaczkowska i "Song Porzuconej". Zaskoczony byłem tylko odrobinę, bo Polskie Radio to przecież kultura, więc nic dziwnego, że grają utwór Kabaretu Hrabi. Zdziwiłem się dopiero, gdy zorientowałem się, że to Lista i szczerze mówiąc do dzisiaj nie wiem dlaczego ten utwór (mający już wtedy ładnych parę lat) nagle w LP3 się znalazł. Tak czy siak, dalsza część notowania sprawiła, że audycją tą zainteresowałem się na dłużej.

Dziś już nie mam czasu, ale kiedyś poszukam, które konkretnie było to notowanie i co pamiętam ze swoich początków z Listą najbardziej, ale na ten moment na pewno mogę wymienić Skubasa i Organka. Pamiętam nawet, że był taki zbieg okoliczności, że "Głupi ja" cały czas lądował na 10. miejscu i Helen go chyba trzy razy z rzędu zapowiadała Icon_lol

Radio Epsilon
01.02.2018 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Mój pierwszy raz.
Ale to był na bank zespół.
01.02.2018 12:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Mój pierwszy raz.
EVENo napisał(a):nie wiem dlaczego ten utwór (mający już wtedy ładnych parę lat) nagle w LP3 się znalazł
Ponoć wygrał jakiś plebiscyt na najlepszy utwór kabaretowy wszechczasów.
01.02.2018 08:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: Mój pierwszy raz.
dziobaseczek napisał(a):Jedyne co mi mocno utkwiło w głowie - gdy słuchałem już z wypiekami na twarzy - to debiut Crowded House - Don't Dream It's Over, czyli znakiem tego było to 269 notowanie z 9 maja 1987.
O, to już wiem dlaczego nie chciałeś do topu CH za dużo zgłaszać rzeczy z późniejszych lat. Masz pewnie po prostu sentyment do DDIO i obstawiam 12 pkt właśnie dla tego nagrania.
27.02.2020 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #32
RE: Mój pierwszy raz.
O, fajny wątek Icon_smile
Mój pierwszy raz z LPP3 to była końcówka roku 1997, pierwszy usłyszany kawałek to "Całuj mnie" i tak mnie wzięło na dobre Icon_smile
Wcześniej z radiowych list przebojów słuchałem tylko Hop-Bęca na RMF-ie, właściwie nic nie wiedziałem o Trójce i trafiłem na Listę przypadkiem przerzucając na walkmanie (tak, tak, było kiedyś coś takiego Icon_razz2) stacje.
Kilka notowań później było podsumowanie roku i wtedy to już był zupełny odlot: Meta z "Mama said" chyba na 3., jeszcze wysoko kojarzę "Discoteque" i zwycięstwo "Staring At The Sun" - jak to wtedy wszystko świetnie brzmiało! Ech, młodość... Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
27.02.2020 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #33
RE: Mój pierwszy raz.
Stranglers - znasz mnie i wiesz, że nie faworyzuje faworytów. Twoja prognoza może się nie ziścić

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.02.2020 12:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #34
RE: Mój pierwszy raz.
To mnie akurat cieszy.
27.02.2020 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości