Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
płyta 2017 roku
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
płyta 2017 roku
Było podsumowanie listy piosenek 2017 roku, to teraz pora na podsumowanie listy płyt. Tekst rozpoczynający praktycznie taki sam.
W roku 2017 zrobiłem 27 notowań swojej listy płyt. Zacząłem na samym początku drugiej połowy roku - 2 lipca, a skończyłem w ostatni dzień roku.
W tym wątku przedstawię, jak zwykle to czynię w swoich podsumowaniach roku, najlepszą dwudziestkę. Oczywiście z racji mniejszej liczby notowań, mniejsza jest też liczba punktów, które wystarczyły, by dostać się do tej najlepszej dwudziestki.
Również jak zwykle przy moich podsumowaniach, podawać będę jedynie liczbę punktów, bez liczby tygodni i najwyższej pozycji. Choć oczywiście co nieco z tych danych pojawi się w jakichś komentarzach.
16.01.2018 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: płyta 2017 roku
1. 262. Hardwired... to Self-Destruct - Metallica
2. 230. Zdrajcy Metalu - Nocny Kochanek
3. 138. Good Times - Mando Diao
4. 121. Temple Of The Dog - Temple Of The Dog
5. 85. Tata Kazika kontra Hedora - Kazik & Kwartet Proforma
6. 68. Tu - LemON
7. 63. Bat Out of Hell II: Back into Hell - Meat Loaf
8. 54. Przechodzień o wschodzie - Strachy na Lachy
9. 52. Ascension - Blindead
10. 38. Affliction XXIX II MXMVI - Blindead
11. 32. Poison the Parish - Seether
12. 31. Concrete and Gold - Foo Fighters
13. 30. From The Fires - Greta Van Fleet
14. 25. Emperor of Sand - Mastodon
14. 25. 11 Short Stories of Pain & Glory - Dropkick Murphys
16. 23. Lower The Bar - Steel Panther
16. 23. Apple - Mother Love Bone
18. 22. Identity - Ayden
18. 22. Mój dom - Kortez
20. 20. Płachta na byka - Zenek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2018 08:30 PM przez ku3a.)
16.01.2018 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: płyta 2017 roku
Zenek Kupatasa karierę solową zaczął niecałe 2 lata temu. W marcu 2016 wydana została jego pierwsza płyta solowa. A w tej chwili ma ich na koncie... 5!! Póki co najlepiej u mnie punktowała druga z nich, ale to się może zmienić, bo 2 ostatnie dopiero co wyszło i są na dobrej drodze, by wejść do dziesiątki. Muzycznie bez większych niespodzianek dla kogoś, kto zna Kabanosa.

20. 20. Płachta na byka - Zenek

Instrumentalna płyta w najlepszej dwudziestce podsumowania roku? A i owszem! Zgadza się, ja nie przepadam za rockiem progresywnym (a w zależności od użytego instrumentarium mogę nawet nie cierpieć Icon_wink2 ), ale prog-metal to już zupełnie inna historia. Czy wzbogacenie utworów o wokal wyszłoby płycie na dobre? Nie wiem, może tak, może nie, ale ja na pewno nie będę narzekać na to jak jest, bo jest znakomicie.

18. 22. Identity - Ayden

Kortez - i wszystko wiadomo, bo w niedługim czasie artysta wyrobił sobie u nas w kraju rozpoznawalną markę. Płyta jest w dwudziestce najlepszych płyt roku i jest duża szansa, że podobnie będzie w podsumowaniu 2018, ale jednak mogę powiedzieć, że pierwszy album podobał mi się wyraźnie bardziej. Bardziej do mnie trafiał. Większą liczbę utworów potrafiłem wyodrębnić i słuchać ich niezależnie od całości. Tutaj póki co to wszystko działa (nie licząc pierwszego singla) tylko jako całość.

18. 22. Mój dom - Kortez

Steel Panther - bo rock nie zawsze musi być strasznie napuszony i poważny. A wręcz przecież często nie jest, bo nie raz chodzi o dobrą zabawę. Panowie ze Steel Panther "dobrą zabawę" rozumieją w specyficzny sposób. Dla nich ten zwrot jest jednoznaczny. Choć może nie jedno-, bo kilka elementów lubią składać razem. Ale jeśli traktować to jako nabijanie się z jakiejś konwencji (ja tak traktuję), to okazuje się, że są to po proste bardzo fajne rockowe numery, które dają pozytywną energię.

16. 23. Lower The Bar - Steel Panther

Czy teraz już tak będzie, że co jakiś czas świat będzie obiegać informacja, że kolejny wielki rockowy artysta odszedł już do największej orkiestry świata? Wczoraj ta orkiestra znowu się powiększyła... A ze wszystkich tych osób, których już z nami nie ma, w ubiegłym roku największy wpływ na moją listę miał Chris Cornell. Co prawda w Mother Love Bone jego nie ma, ale jego śmierć miała pośredni wpływ na to, że po latach sięgnąłem po ich album. I trzeba powiedzieć - sięgnąłem po raz pierwszy. Wcześniej nie znałem ich nagrań, wiedziałem jedynie jaki gatunek reprezentowali. Dobrze, że przynajmniej po latach doceniłem.

16. 23. Apple - Mother Love Bone
16.01.2018 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: płyta 2017 roku
Mastodon to zespół, którego dopiero od stosunkowo niedawna śledzę na tyle, żeby słuchać całych płyt. "Once More 'Round the Sun" nie weszło do dziesiątki, "The Hunter" było w niej przez 4 tygodnie, a "Emperor of Sand" 2 razy dłużej, przy czym trzeba pamiętać, żeby w dziesiątce od razu w pierwszym notowaniu po powrocie listy. Czy to oznacza, że zespół gra teraz bardziej "pode mnie"? Czy może to, że ja już się przyzwyczaiłem do ich grania i bardziej mi się ono podoba? Tak czy inaczej, punktów coraz więcej.

14. 25. Emperor of Sand - Mastodon

Z kolei Dropkick Murphys to grupa, której wcześniej znałem tylko pojedyncze utwory, nie całe albumy. A gdy już zdecydowałem się, że poznam całą płytę, to od razu okazała się na tyle przebojem na mojej liście, że znalazła się w połowie drugiej dziesiątki podsumowania roku i zagwarantowała zespołowi, że na pewno będę chciał poznać ich kolejny album.

14. 25. 11 Short Stories of Pain & Glory - Dropkick Murphys

A ile punktów w sumie zdobędzie na mojej liście "From the Fires"? Bardzo mocno punktuje na początku 2018 i na zachętę na wcale nie pechowe miejsce podsumowania 2017. Tyle tylko, że obecność tego krążka na mojej liście jest dyskusyjna. Czemu? Bo od samego początku na mojej liście płyt obowiązuje zasada, że mogą się na niej pojawiać tylko pełne płyty studyjne, tzn. nie maksisingle, nie EPki, nie składanki, nie płyty koncertowe itd. No a "From the Fires" to właściwie podwójne EP. W momencie wrzucania na listę chyba się nad tym nie zastanawiałem i uznałem, że to jest pełnoprawna płyta. A teraz to już "po ptokach".

13. 30. From The Fires - Greta Van Fleet

Foo Fighters to, podobnie jak Mastodon, zespół, którego pierwszych płyt nie słuchałem w całości. Znałem tylko single, a płyty poznałem dopiero po latach. Natomiast od czasu "Echoes, Silence, Patience And Grace" zespół stopniowo budował bardzo silną pozycję u mnie. Czy najnowszy krążek spełnił oczekiwania? Chyba nie do końca, ale to tylko bardzo dobrze świadczy o zespole, skoro piszę tak o płycie, która w podsumowaniu roku zajęła miejsca na samym początku drugiej dziesiątki.

12. 31. Concrete and Gold - Foo Fighters

Seether to zespół, który nigdy nie awansował do ścisłej światowej rockowej czołówki, ale dla mnie jest takim klasycznym przykładem fajnego rockowego bandu, który gra swoje i nie próbuje się sprzedać, by na siłę wejść do mainstreamu. A przy okazji to ich "swoje" bardzo mi odpowiada. Gdyby ktoś mnie poprosił o wymienienie kilku czy kilkunastu aktualnych zespołów, które grają muzykę najbardziej reprezentatywną dla mojego gustu, to pewnie wskazałbym Seether. Na pewno nie w ścisłej czołówce, ale jednak bym raczej wskazał.

11. 32. Poison the Parish - Seether
18.01.2018 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: płyta 2017 roku
ku3a napisał(a):13. 30. From The Fires - Greta Van Fleet
Przesłuchałem i stwierdzam, że naprawdę dobra płyta Icon_smile2 Nie przeszkadza mi to, że to EP-ka, bo może właśnie dlatego zmieszczone są najlepsze piosenki, bez zapychaczy.
ku3a napisał(a):to tylko bardzo dobrze świadczy o zespole, skoro piszę tak o płycie, która w podsumowaniu roku zajęła miejsca na samym początku drugiej dziesiątki.
Otóż to. Czasem nasze oczekiwania w stosunku do danego ulubionego wykonawcy są wygórowane. A i tak dajemy im fory Icon_wink

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.01.2018 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: płyta 2017 roku
Właściwie to dwie kolejne płyty mogę opisać razem. Raz - że to ten sam zespół, a płyty sąsiadują ze sobą w podsumowaniu; dwa - że często były koło siebie w notowaniu (choć w podsumowaniu jednak jest zauważalna różnica w punktach na korzyść jednej z nich); trzy - często słuchałem tych dwóch płyt jedna po drugiej. Blindead. Zespół, którego od lat lubię słuchać, a nawet kiedyś widziałem ich na żywo, ale właściwie dopiero w ubiegłym roku tak na dobre zaistnieli na mojej liście. Co mi się podoba w ich twórczości? Przede wszystkich zbudowany klimat. Spokojne, narastające, nieraz wręcz monumentalne kompozycje. A do tego fajny, niski, męski głos. Mi bardzo rzadko podoba się wysoki męski głos. Ale to w tym momencie off topic.

10. 38. Affliction XXIX II MXMVI - Blindead
9. 52. Ascension - Blindead

Strachy na Lachy na ósmym? Tak nisko? Nisko, bo przecież, teraz od kilku tygodni na podium i tych punktów będą mieć o wiele więcej. Może nawet w podsumowaniu 2018 będą jeszcze wyżej? Ale z drugiej strony wysoko, bo przecież gdyby notowania mojej listy pojawiały się także w pierwszej połowie ubiegłego roku, to niejedna płyta miałaby więcej punktów niż "Przechodzień o wschodzie". Ale miejsca nieważne, ważne że Strachy nagrały bardzo dobrą płytę, z której niejeden utwór wybija się i wchodzi na nasze prywatne listy.

8. 54. Przechodzień o wschodzie - Strachy na Lachy
20.01.2018 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: płyta 2017 roku
Płyta "Bat Out of Hell II: Back into Hell" to jeden z takich archetypowych dla lat 90. rockowych albumów. Lubiłem ją bardzo już w tamtych czasach, gdy się ukazała, ale też potem co jakiś czas do niej wracałem. Ale nigdy na taką skalę, jak w ubiegłym roku. Od prawie roku słucham jej sobie co tydzień i mogę powiedzieć, że dla mnie nic a nic się nie zestarzała. Kapitalnie brzmi jako całość, ale pojedyncze utwory wyjęte z niej też ciągle pokazują swoją siłę.

7. 63. Bat Out of Hell II: Back into Hell - Meat Loaf

LemON to dla mnie jeden z najlepszych debiutantów ubiegłego roku. Tyle że debiutantów w sensie mojej listy, no bo grupa istnieje przecież już od paru lat i miała już na koncie płyty. Wcześniej jednak kojarzyła mi się z innym graniem. Płyta "Tu" to w wielu przypadkach takie snujące się kompozycje, ale takie, które dla mnie są po odpowiedniej stronie tego snucia się, tzn. nie dłużą się, nie przynudzają, a po prostu budują piękny klimat, trochę oniryczny, trochę nostalgiczny.

6. 68. Tu - LemON
21.01.2018 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #8
RE: płyta 2017 roku
(20.01.2018 12:59 PM)ku3a napisał(a):  9. 52. Ascension - Blindead
Słuchałem tej płyty i mnie nie przekonała, jakaś taka męcząca...
(20.01.2018 12:59 PM)ku3a napisał(a):  8. 54. Przechodzień o wschodzie - Strachy na Lachy
Nad tym albumem się zastanawiam. Rozumiem że polecasz? Icon_wink
21.01.2018 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: płyta 2017 roku
Starless napisał(a):Rozumiem że polecasz? Icon_wink2
może będzie dla Ciebie męcząca, nigdy nie wiadomo Icon_razz. mi się bardzo podoba.
21.01.2018 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: płyta 2017 roku
ku3a napisał(a):6. 68. Tu - LemON
LemOn i u mnie stał się jednym z odkryć. Co prawda wcześniej już był w top 30 z dwiema piosenkami, ale bez większych sukcesów. A płyta mocno i oczywiście pozytywnie mnie zaskoczyła. Takie przemiany to ja lubię Icon_smile2 Paradoksalnie jednak, jak może zdążyłeś zauważyć najlepiej sobie radzi "Cinematic", który pochodzi z drugiej, dosyć przeciętnej płyty. Ostatni, trochę schowany utwór, a jakże piękny, klimatyczny! Spokojnie mógłby być na najnowszym albumie.
Drugim, trochę mniejszym pozytywnym zaskoczeniem jest nowa płyta Mrozu. Także polecam.

Blindead muszę się bliżej przysłuchać. W pamięci mam tylko jeden kawałek Icon_wink
ku3a napisał(a):8. 54. Przechodzień o wschodzie - Strachy na Lachy
Pewnie i tak bym przesłuchał płytę, ale wyniki i polecenie jej przez Ciebie sprawiło, że szybciej po nią sięgnąłem i nie żałuję! Lepsza niż ostatnie albumy. Poniekąd klimatem wrócili do korzeni zespołu, tzn do pierwszej ich płyty. To dobrze, chociaż pamiętam, że byłem wielce rozczarowany, gdy po raz pierwszy usłyszałem Strach Na Lachy będąc wielkim fanem Pidżamy. Musiało upłynąć trochę czasu zanim zaakceptowałem i potem bardzo polubiłem tę stylistykę.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.01.2018 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: płyta 2017 roku
tadzio3 napisał(a):Paradoksalnie jednak, jak może zdążyłeś zauważyć najlepiej sobie radzi "Cinematic", który pochodzi z drugiej, dosyć przeciętnej płyty. Ostatni, trochę schowany utwór, a jakże piękny, klimatyczny! Spokojnie mógłby być na najnowszym albumie.
już dawno pisałem u Ciebie, że muszę to przesłuchać i... zapomniałem.
ale teraz już się wziąłem i posłuchałem. faktycznie klimatem podobne do "Tu", choć trochę odbiegające instrumentalnie. ale przede wszystkim - fajne Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):szybciej po nią sięgnąłem i nie żałuję!
cieszę się Icon_smile2.
22.01.2018 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: płyta 2017 roku
Wcześniej Kazik z Kwartetem Proforma jakoś bardzo mnie do siebie nie przekonywali. Było w porządku i tyle. Obawiałem się czy bez Kultu Kazik dźwignie ciężar zrobienia "Taty 3". Dźwignął! To jest podsumowanie listy płyt, więc cieszę się, że mogę napisać, że ten krążek lubię przede wszystkim właśnie jako płytę, jako całość. Owszem, jest jeden wielki przebój mojej listy, ale oprócz tego równa, wysoka forma pozostałych utworów. Każdego słucham z przyjemnością.

5. 85. Tata Kazika kontra Hedora - Kazik & Kwartet Proforma

Spośród rockowych artystów, którzy odeszli w 2017, najwięcej po śmierci osiągnął u mnie Chris Cornell. A wcale bym się tego nie spodziewał, bo nie miał u mnie przebojów. Oprócz jednego z dorobku Audioslave ("Be Yourself"). Oprócz tego nigdy w dziesiątce! Ale gdy sięgnąłem po Temple of the Dog, to pochłonęła mnie ta muzyka. Tak jak pisałem przy podsumowaniu utworów, nigdy wcześniej tej płyty nie słuchałem. A kolejnych ich nagrań nie będzie...

4. 121. Temple Of The Dog - Temple Of The Dog
22.01.2018 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: płyta 2017 roku
ku3a napisał(a):ale teraz już się wziąłem i posłuchałem. faktycznie klimatem podobne do "Tu", choć trochę odbiegające instrumentalnie. ale przede wszystkim - fajne
Fajne, a nawet bardzo, chociaż pewnie dłużyła Ci się końcówka Icon_wink
ku3a napisał(a):Obawiałem się czy bez Kultu Kazik dźwignie ciężar zrobienia "Taty 3". Dźwignął!
Zgadzam się! Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie, że z Kultem mogłoby wyjść gorzej! Widać tutaj przede wszystkim duże zaangażowanie zespołu do aranżacji i ogólnie wykonawstwa. Zapewne zdawali sobie sprawę, że nagrywają najważniejszy dla zespołu album.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.01.2018 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: płyta 2017 roku
tadzio3 napisał(a):pewnie dłużyła Ci się końcówka Icon_wink2
przy pierwszym słuchaniu trochę tak Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Zapewne zdawali sobie sprawę, że nagrywają najważniejszy dla zespołu album.
ciekaw teraz jestem ich dalszych losów, bez Kazika.
23.01.2018 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: płyta 2017 roku
Mando Diao to zespół, który przed 2017 rokiem prawie nic na mojej liście nie osiągnął. Jedynie "Dance With Somebody" się na niej pojawiło (choć trzeba przyznać, że osiągnęło bardzo dobre wyniki - 6 tygodni w pierwszej dziesiątce). A teraz proszę - podium podsumowania roku! Zaczęło się od tego, że spodobało mi się "Shake". Potem Spotify w playliście discover weekly zaproponował mi kolejny utwór z tej płyty. Też się spodobał. Potem posłuchałem tytułowego utworu. Wow, rewelacyjny! Decyzja była prosta - trzeba posłuchać całej płyty. No i proszę, tak słuchałem, że okazuje się, że to najlepiej punktujący na liście zagraniczny album, który miał premierę w 2017.

3. 138. Good Times - Mando Diao
23.01.2018 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: płyta 2017 roku
ku3a napisał(a):ciekaw teraz jestem ich dalszych losów, bez Kazika
Zapewne się nieźle wypromowali. Ich dalsza przyszłość zależy od tego jaką muzykę będą grali i czy chociażby Trójka zechce ich promować. Będę im kibicował.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
24.01.2018 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: płyta 2017 roku
Cytat:dla mnie jest takim klasycznym przykładem fajnego rockowego bandu, który gra swoje i nie próbuje się sprzedać, by na siłę wejść do mainstreamu
Pewnie zaproszenie Amy Lee niektórzy swego czasu uznawali za chęć wypromowania się...
No i mieli jednak kilka takich kawałków w stylu "Fine Again".
24.01.2018 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: płyta 2017 roku
ku3a napisał(a):3. 138. Good Times - Mando Diao
Płyty jeszcze nie słuchałem, więc niewiele o niej mogę powiedzieć. Znam tylko jeden utwór, który nie zdołał wejść do top 30, ale szansę jeszcze dam Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
24.01.2018 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: płyta 2017 roku
tadzio3 napisał(a):Zapewne się nieźle wypromowali. Ich dalsza przyszłość zależy od tego jaką muzykę będą grali i czy chociażby Trójka zechce ich promować. Będę im kibicował.
no ale oni już wcześniej mieli "solową" płytę.
prz_rulez napisał(a):Pewnie zaproszenie Amy Lee niektórzy swego czasu uznawali za chęć wypromowania się...
no w sumie tak. z "Broken" trafili na LP3 i dzięki temu np. ja się dowiedziałem o ich istnieniu.
prz_rulez napisał(a):No i mieli jednak kilka takich kawałków w stylu "Fine Again".
?
a co jest nie tak z tym kawałkiem?
tadzio3 napisał(a):Płyty jeszcze nie słuchałem
polecam (nie dziwne, skoro na trzecim w podsumowaniu Icon_wink2 ). bardzo fajne lekkie granie.
24.01.2018 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: płyta 2017 roku
Moją polską płytą roku zostają "Zdrajcy Metalu". Przez chwilę nawet (jakoś chyba w październiku) zastanawiałem się czy to może być moja płyta roku (w sensie liczbowym). Ale potem zwycięzca nie dał szans i wygrał z przewagą 32 punktów. Nocny Kochanek to zespół, który doskonale trafił w moje muzyczne upodobania i poczucie humoru. Choć nie od początku mieli z górki, bo pierwszy ich utwór z pierwszej płyty, który poznałem, wcale mi się jakoś specjalnie nie spodobał. Ale dałem szansę, reszta spodobała się znacznie bardziej, a teraz z niesłabnącym zdziwieniem obserwuje jak praktycznie z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej znani. Mam nadzieję, że nie zabraknie im pomysłów na teksty, bo to głównie one wyróżniają ich na tle innych wykonawców.

2. 230. Zdrajcy Metalu - Nocny Kochanek
24.01.2018 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta 2023 roku ku3a 23 899 28.01.2024 05:18 PM
Ostatni post: tadzio3
  płyta 2022 roku ku3a 34 4 684 01.01.2023 09:28 PM
Ostatni post: kajman
  płyta 2021 roku ku3a 53 6 488 17.01.2022 12:05 AM
Ostatni post: Yacy
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 222 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  płyta 2020 roku ku3a 40 5 280 28.01.2021 11:21 PM
Ostatni post: tadzio3
  płyta 2019 roku ku3a 27 4 956 11.02.2020 11:50 PM
Ostatni post: ku3a
  płyta 2018 roku ku3a 42 6 653 11.02.2019 11:54 PM
Ostatni post: tadzio3
  piosenka 2017 roku ku3a 47 36 482 11.01.2018 10:12 PM
Ostatni post: ku3a
  płyta 2016 roku ku3a 27 8 574 27.01.2017 05:32 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości