Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piosenka EVENa 2017
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #1
Piosenka EVENa 2017
Punktowe podsumowanie rozstrzygnięte, ale jak bardzo odzwierciedla ono moje wrażenia z 2017 roku? Przekonamy się w najbliższych dniach, kiedy prezentował będę tutaj moje Top 40 plebiscytu "Piosenka roku". Ten ranking powinien być bardziej miarodajny i postanowiłem zrobić go jak najszybciej, gdy zauważyłem jak wiele utworów w Orionie jest zdecydowanie za nisko (pierwsze zdziwienie miało miejsce w okolicach setnego miejsca). Z resztą, sami się o tym przekonacie, bo przy każdej piosence będę dopisywał, na którym miejscu była w podsumowaniu rocznym i w niektórych przypadkach różnica jest ogromna! Cóż, tak już mam, że czasem doceniam jakiś utwór dopiero po czasie Icon_wink

Ustaliłem też zasadę 1 wykonawca - 1 tytuł, więc zanim przejdziemy do Top 40, krótkie "Honorable Mentions". Pomoże ono domyślić się kto będzie walczył o zwycięstwo Icon_wink

Utwory, godne odnotowania, ale poza Top 40:
Anathema - LEAVING IT BEHIND (39. w Orionie Roku)
Foo Fighters - THE SKY IS A NEIGHBORHOOD (43.)
Gotthard - STAY WITH ME (31.)
Krzysztof Zalewski - MIŁOŚĆ MIŁOŚĆ (6.)
Liam Gallagher - WALL OF GLASS (55.)
Nothing But Thieves - SORRY (53.)
Paramore - HARD TIMES (24.)
Stereophonics - CAUGHT BY THE WIND (29.)
SOJA - FIRE IN THE SKY (88.)
T.Love - KWARTYRNIK (11.)

Odliczanie zaczynam wieczorem. Macie swoje typy? Icon_wink

Radio Epsilon
04.01.2018 11:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Piosenka EVENa 2017
Ta dziesiątka jako całość kompletnie mnie nie bierze, a szczególnie razi to Stereo (chociaż dobrze, że jest tutaj, bo to całkiem przyzwoite będzie wyżej). Boli, że jest to Foo, bo oznacza to, że słabiutkie Run będzie w głównym zestawie.
04.01.2018 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: Piosenka EVENa 2017
Miałem zacząć wczoraj, ale "coś mi wypadło". Startujemy więc teraz.

40. Flogging Molly - WELCOME TO ADAMSTOWN (107. w Orionie Roku)
Na nowej płycie Flogging Molly znalazło się kilka fajnych utworów i trudno było mi wybrać pomiędzy skocznym Welcome To Adamstown, a emocjonalnym We Woke Up. Wybór padł na ten pierwszy utwór, ponieważ jego radosny klimat sprawia, że od razu chciałoby się znowu znaleźć na Przystanku Woodstock, gdzie zespół ten grał w 2015 roku. Trąbki w piosence przypominają mi zaś Poparzonych Kawą Trzy, a takie brzmienie jest dosyć nietypowe dla Flogging Molly Icon_biggrin

39. Pokahontaz & Kaliber 44 - 404 (28.)
Taka nowinka, bo to taka nawijka Icon_wink Zastanawiałem się czy najpierw wrzucić na moją listę singla Czarne Lustra, czy postawić na utwór, który kupił mnie od razu. Decyzja ta sprawiła, że 404 widnieje w rankingu na 2017, a nie 2018 rok. Piosenka ta była prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną w historii polskiego rapu, Pokahontaz i K44 w końcu nagrali wspólny numer. Aby trafić do każdego, jest właściwie o niczym, a i tak słucha się go wybornie. Głośniki aż topią się z nadmiaru jakości.

38. Rise Against - THE VIOLENCE (15.)
Dziś już prawie zapomniałem o tej płycie, jak i o tym singlu. Do tego stopnia, że zdziwiłem się, że wygrał majowe podsumowanie. Wracając jednak do niego przypomniałem sobie, że faktycznie był dobry i choć Rise Against najlepsze lata ma już za sobą, to wciąż potrafi nagrywać przekonywujący materiał.

37. Daria Zawiałow - MIŁOSTKI (7.)
Jeden z dowodów na to, że pierwsza "10" mojego punktowego podsumowania była szokująca Icon_eek Darię lubię i Miłostki też bardzo mi się podobają, jednak nie spodziewałem się takiego wyniku, tym bardziej, że nie był to najlepszy singiel Zawiałow z tej płyty. O samej piosence mogę powiedzieć niewiele, po prostu jest ładna, jak właściwie wszystkie na debiutanckim albumie artystki.

36. Edguy - RAVENBLACK (22.)
Zmieniamy klimat. Nie spodziewałem się Edguya na mojej liście, bo dawno o tym zespole zapomniałem. Przypadkiem dowiedziałem się jednak o ich nowym wydawnictwie i dałem szansę singlowi promującemu. Spodobała mi się jego prostota, ot zwyczajny heavy metal. A dla mnie nie ma nic lepszego, niż zwyczajny heavy metal Icon_biggrin Jest energia, jest melodia, są gitary, jest śpiewanie. Czegoż chcieć więcej? Icon_wink

Radio Epsilon
05.01.2018 01:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #4
RE: Piosenka EVENa 2017
35. Lorde - GREEN LIGHT (34. w Orionie Roku)
Dobrze wspominam ten utwór. Choć totalnie nie jest w moim typie, zawsze sprawiał, że miałem ochotę kręcić tyłkiem Icon_razz2 Bardzo udana kompozycja, dużo się w tej piosence dzieje, jest dynamiczna i po prostu przebojowa. Słabym punktem jest tekst, ale Lorde to taka dziewczyna, że trudno spodziewać się lepszego. Najważniejsze, że ma ciekawą barwę głosu i dużo zmysłowości Icon_wink

34. Gotthard - MY OH MY (47.)
Trudno w to uwierzyć, ale grupę Gotthard poznałem dopiero w tym roku, a przecież grają muzykę tak jakby "pode mnie" Icon_biggrin Z ich ostatniej płyty największe sukcesy w Orionie święcił utwór Stay With Me, ale gdy grupa nie wydała kolejnego oficjalnego singla, wrzuciłem ten kawałek. Dużo daje mu samo umieszczenie pod koniec tracklisty albumu, gdy rozbrzmiewa w głośnikach po kilku miałkich utworach i od razu przypomina, że zespół stać na więcej. Był to mój faworyt od pierwszego odsłuchu i tak już zostało.

33. Jean-Michel Jarre - OXYGENE 17 (42.)
Gdy przeczytałem po raz pierwszy tytuł tej piosenki, miałem w głowie wiele myśli. Bez zastanowienia jednak ją odpaliłem i się nie zawiodłem. Bardzo ciekawy, świeży numer, który jest częścią trylogii Oxygene. Trzeba przyznać, że ta płyta Jarre'owi wyszła całkiem dobrze i choć wiele osób nazwie to odcinaniem kuponów, to ja się bardzo cieszę, że ta seria doczekała się kolejnego wcielenia.

32. Paramore - FAKE HAPPY (26.)
To, jak bardzo przywiązałem się do tej piosenki potwierdza między innymi fakt, że zadebiutowała w Orionie z miejscem na podium, a to się rzadko kiedy zdarza. Fajny, emocjonalny kawałek z interesującym tekstem. Niby niczym nie wyróżnia się na tle pozostałych utworów z tej płyty, ale jednak spodobał mi się najbardziej i często go nucę.

31. Eluveitie - EPONA (8.)
Fani byli pełni strachu po roszadach w składzie zespołu, ale pierwszy singiel "nowego" Eluveitie rozwiał wątpliwości. Kapitalna piosenka z kapitalnej płyty, co tu dużo gadać Icon_biggrin

Radio Epsilon
06.01.2018 12:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Piosenka EVENa 2017
EVENo napisał(a):Słabym punktem jest tekst, ale Lorde to taka dziewczyna, że trudno spodziewać się lepszego.
co to miało znaczyć?
piosenka jest niezła, pomysłowa, wyróżniająca się, a tekst jest w porządku, nie widzę w nim niczego złego i chyba bym go nie zmieniał.
06.01.2018 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: Piosenka EVENa 2017
30. Kasabian - YOU'RE IN LOVE WITH A PSYCHO (14. w Orionie Roku)
Mega pozytywny utwór, który podobno rządził nerdowskimi imprezami Icon_lol I faktycznie, słuchając go mam ochotę tańczyć w sposób, nazwijmy to, losowy. Melodia i tekst refrenu sprawia, że uśmiecham się od ucha do ucha, choć tak naprawdę nie mam ku temu powodów. Nie wiem dlaczego, ale najlepszym słowem, jakim mógłbym opisać tę piosenkę to "kolorowa".

29. The Cranberries - WHY (21.)
The Cranberries zawsze miało swój z pozoru banalny, ale w jakiś sposób wyjątkowy styl. Bardzo lubię ten zespół i Why jest kolejnym świetnym numerem w ich repertuarze. Utrzymany tutaj jest klimat niektórych piosenek, które były na topie na przełomie wieku, jak na przykład Maybe od Brainstorm. Po prostu ładny utwór.

28. Black Country Communion - COLLIDE (57.)
Mało brakowało, a o istnieniu tej supergrupy nigdy bym się nie dowiedział. Na szczęście Collide zmieniło ten stan rzeczy. Bardzo mocny utwór z ostrym wokalem, surowy, ciężki, ale jednocześnie z papierami na przebój. Muzyka Black Country Communion wydaje się być bezkompromisowa, ale znajduje się w niej miejsce na dużo melodyjności.

27. Taylor Hawkins - RANGE ROVER BITCH (91.)
Niska pozycja w Orionie Roku wynika z tego, że dopiero z czasem zorientowałem się, że ten utwór nie jest zwykłym zapychaczem lub żartem (jakim jest teledysk), a naprawdę świetną, hard rockową kompozycją. Dziś już wiem, że do tej piosenki będę wracał często, daje mi pozytywną "śmiechawkę" i zachęca do śpiewania, bo to właśnie sekcje śpiewane i wokal Taylora Hawkinsa są tu największą zaletą.

26. Chris Cornell - THE PROMISE (101.)
W czwartek, 18 maja utwór ten zaliczył największy w historii Oriona awans, wskakując z dziewiątego na pierwsze miejsce. Jego historia miała się skończyć szybko i zostać zapomniana, a Chris Cornell miał napisać kolejne piosenki, które gościłyby na listach przebojów. W czwartek, 18 maja miałem w sobie wiele emocji, od rozpaczy, przez złość, po czarny humor. Dziś pozostało wzruszenie, dotykające mnie podczas słuchania między innymi tego utworu.

Radio Epsilon
08.01.2018 06:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #7
RE: Piosenka EVENa 2017
25. Roger Waters - WAIT FOR HER (66. w Orionie Roku)
Pierwszy raz tej płyty słuchałem u znajomego i pamiętam naszą reakcję na utwór Deja Vu. Po prostu paraliż, od razu wiedzieliśmy, że Roger Waters nagrał niesamowity album. Z piosenek goszczących w Orionie wybrałem jednak Wait For Her, nieco spokojniejszy, bardziej stonowany i nie targający aż tak emocjami, choć wciąż poruszający.

24. T.Love - BLADA (98.)
Kolejnym powodem, by zrobić to zestawienie jak najszybciej, był fakt, że Blada była najniżej notowaną piosenką T.Love w tym roku. Najprawdopodobniej dlatego, że polubiłem ten utwór zanim został singlem i zapomniałem to dosadnie udowodnić w Orionie. Piosenka ma luźny i fikuśny klimat, ale poza tym ma w sobie dużo mocy, przede wszystkim w tekście i sposobie jego śpiewania w refrenie. Niezależnie, czy śpiewamy go kobiecie, czy Polsce, możemy zrobić to z dużym zaangażowaniem.

23. Greta Van Fleet - HIGHWAY TUNE (38.)
Proszę o fanfary - oto odkrycie roku! Szał popularności może rozpocząć się, bo media tak są, ale czasem zdarza się, że ludzie sami odkrywają, co dobre i tak właśnie jest z Gretą Van Fleet. I nawet ja, choć wciąż jestem młody, czuję się wręcz dziwnie, gdy rynkiem muzycznym trzęsie grupka nastolatków, która nawet nie próbuje mieć własnego stylu. I niech tak zostanie, bo nikt im nie zabroni. Pytanie, w jakim kierunku podążą i jak dobrze się spiszą w przyszłości? Ja trzymam za nich kciuki jak za żaden inny zespół młodego pokolenia. W nich moja nadzieja!

22. GrubSon & Promoe - RUDEBOY STANCE (30.)
Kochanie, nie sprzątaj, GrubSon pozamiatał. Pierwszy singiel z najnowszej płyty rapera faktycznie zabujał, że aż miło. Świetna melodia, jeszcze lepsze flow i mnóstwo, mnóstwo pozytywnej energii. Chce się śpiewać, chce się tańczyć, chce się żyć!

21. Steven Wilson & Ninet Tayeb - PARIAH (17.)
Piosenka, do której bardzo często wracałem tej jesieni. Świetny duet, w której główną rolę grają kompozycja Stevena Wilsona i fantastyczny głos Ninet Tayeb. A jako że tekst również do mnie trafił, to naprawdę męczyłem ten numer. I mimo to, dziś wciąż potrafi u mnie wywołać dreszcze. Piękna piosenka.

Radio Epsilon
09.01.2018 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #8
RE: Piosenka EVENa 2017
20. Amnezja & Natalia Sikora - STANY (23. w Orionie Roku)
Garść emocji, szczypta klimatu i duża łyżka fajnego tekstu. Przepis na panierkę do soczystego kawałka mięsa, którym jest ta piosenka. Wyrazistego smaku nie mają tu niestety instrumenty, ale śpiew - petarda. I nie mówię tu o samym wokalu Sikory, ale też o melodii i rosnącym napięciu. Kolejny kapitalny numer, do którego warto czasem powrócić.

19. Depeche Mode - WHERE'S THE REVOLUTION (3.)
Niedawno powiedziałem, że Depeche Mode poza Enjoy The Silence mogłoby dla mnie nie istnieć. Nie jestem fanem i nigdy nie będę. W 2017 roku jednak trafili do mnie jak nigdy wcześniej. Where's The Revolution to absolutny top wśród singli tej dekady: fenomenalna i bardzo pomysłowa kompozycja, przebojowa moc i tekst, który trafia (a przynajmniej powinien trafiać) do mas. The train is coming, the train is coming... Icon_biggrin

18. Noel Gallagher’s High Flying Birds - HOLY MOUNTAIN (18.)
Wielu z Was pewnie uśmiecha się pod nosem, gdy widzi ten utwór na wysokim miejscu. Melodia skradziona z przeboju Rickiego Martina, tekst absolutnie do niczego i ogólnie odczuwalny jakiś taki brak chęci do stworzenia czegoś ambitnego. No cóż, ale... buja Icon_biggrin Buja, bo ma bujać. Jeśli potraktujemy tę piosenkę z przymrużeniem oka, potrafi się ona wkręcić niemiłosiernie i mnie to właśnie spotkało.

17. Stone Temple Pilots - MEADOW (19.)
Stone Temple Pilots kojarzony jest z nurtem grunge, ale zawsze mieli w swojej twórczości więcej luzu, niż inne kapele z tamtego okresu. Meadow brzmi jak idealny kawałek na rock and rollową imprezę, jest głośny, skoczny i dynamiczny. Kojarzy mi się nieco z AC/DC, a to oznacza, że powinien dobrze sprawować się na koncertach. Póki co, dobrze sprawuje się też w rytmicznym machaniu głową Peace

16. Deep Purple - TIME FOR BEDLAM (1.)
A oto i sensacyjny Orion Roku. Nie można odmówić tej piosenki potencjału, gitary grają jak należy, muzyka wpada w ucho i całość można bez problemu polubić. Łatwo jest mi się z tym utworem utożsamić, ale z biegiem czasu stracił nieco w moich oczach. Wciąż jednak ciężko mi usiedzieć w miejscu, gdy słyszę ten numer, ma kilka rewelacyjnych momentów.

Radio Epsilon
10.01.2018 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: Piosenka EVENa 2017
EVENo napisał(a):Kolejny kapitalny numer, do którego warto czasem powrócić.
To prawda, mi się trochę zaczęli nudzić, ale teraz znowu bardzo lubię.
w moim podsumowaniu doszli do piątej dziesiątki Icon_smile
liczę na więcej takich numerów od Natalii Sikory.

EVENo napisał(a):Melodia skradziona z przeboju Rickiego Martina
No jest trochę podobne, ale wątpię, żeby Noel wzorował się na "She Bangs" Icon_razz2
poza tym propozycja Noela jest duzo lepsza niż ta od Ricky Martina.
10.01.2018 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: Piosenka EVENa 2017
Tomekk napisał(a):poza tym propozycja Noela jest duzo lepsza niż ta od Ricky Martina
Wiesz, może i lepsza, ale Rickiego już się słyszało i mimowolnie nuciło milion razy. Ale też wolałbym, żeby to Noel bujał imprezami Icon_biggrin
Dzisiejszy odcinek zacznę z resztą od piosenki, w której podobieństwo do innej jest dużo bardziej rażące. W dobrym tego słowa znaczeniu.

15. Nothing But Thieves - AMSTERDAM (10. w Orionie Roku)
Over and over and over and over again Icon_biggrin Pierwszy singel drugiego krążka Nothing But Thieves nie mógł nie stać się hitem. Żywa melodia i kompozycja pełna wigoru, łatwo wpadająca w ucho. Stylistycznie bardzo podobna do wielkiego hitu grupy Jimmy Eat World "The Middle", co praktycznie skazało utwór na sukces, bo takich numerów nie sposób nie lubić Icon_smile

14. Amy Macdonald - AUTOMATIC (20.)
Dziwne, że dopiero przy tej piosence przekonałem się do Amy. Wcześniejszy singiel, Dream On, przeszedł obok mnie niezauważony, ale dziś wiem, że mógłby w Orionie osiągnąć wiele. Mimo to, utworem, w którym najbardziej jestem zakochany jest Automatic. Sprawia, że sam mam ochotę chwycić za gitarę i grać go na koncertach. Cudowna prostota w muzyce.

13. Stereophonics - ALL IN ONE NIGHT (44.)
Pierwsze wrażenie nie było imponujące. Ot, po prostu Stereophonics i ich średnie, niczym nie wyróżniające się granie. Tekst jak zwykle napisany na kolanie, a w refrenie jakieś "o-o-o", jak to w ogóle może mi się spodobać? No i dałem się złapać, bo "o-o-o" zapewniło piosence skuteczne zagnieżdżenie się w mojej głowie, a i nawet do tekstu się przekonałem. Do tego kilka ciekawych efektów dźwiękowych przewijających się przez utwór i w ten sposób All In One Night znalazło się w ścisłej czołówce mojego podsumowania roku.

12. Blackfield - HOW WAS YOUR RIDE? (5.)
Lekkie nagięcie zasad, bo miała być jedna piosenka na wykonawcę, a Steven Wilson ponownie się tu pojawia... no, ale kto powiedział, że muszę wiedzieć o tym kto znajduje się w składzie Blackfield? Icon_razz2 Stylistyka jest jednak praktycznie taka sama. W How Was Your Ride spodobało mi się przede wszystkim rosnące napięcie i melancholijny klimat.

11. Liam Gallagher - FOR WHAT IT'S WORTH (63.)
I znów trochę żałuję tej zasady o wykonawcach, którą narzuciłem po to, by uniknąć zalewu tych samych artystów w czołówce. Mogłem jednak uwzględnić wyjątki, bo Wall Of Glass równie mocno zasłużyło na okolice pierwszej "10", co For What It's Worth. Wybrałem jednak ten drugi utwór ze względu na przekaz. Jak śpiewał kiedyś Elton John: Sorry Seems to Be the Hardest Word.

Radio Epsilon
11.01.2018 05:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #11
RE: Piosenka EVENa 2017
10. Anathema - CAN'T LET GO (82.)
Wrzesień przyniósł najprawdopodobniej najwięcej przebojów w Orionie i przez to punktowy wyniki tej piosenki jest mizerny. Dzięki niej jednak zainteresowałem się zespołem Anathema i muszę przyznać, że bardzo go polubiłem. Wiele ich utworów brzmi podobnie i Can't Let Go się na tym tle nie wyróżnia, ale ma w sobie coś, co sprawia, że właśnie do niego wracam bardzo często.

9. Krzysztof Zalewski - POLSKO (9.)
Oby jak najmniej takich tworów powstawało w przyszłości. Pamiętam, że kilka razy ten singiel spadał w Orionie, ale pewne wydarzenia dziejące się wokół sprawiały, że znów wracał na szczyt. Choć Zalewski śpiewa, że nie da złapać się na złość, to właśnie taki gniew słychać tu najbardziej. Świetnie zaśpiewane, mocno wykonane i trafia w samo sedno. "Musisz bardzo kochać mnie, skoro mówisz mi, co mam robić i z kim".

8. Strachy Na Lachy - CO SIĘ Z NAMI STAŁO (41.)
I kolejna kompozycja, pod którą podpisuję się rękami i nogami. Stylówy Grabaża jest tu aż za dużo, szczególnie w refrenie, ale to właśnie sprawia, że utwór brzmi interesująco. Niby prosta piosenka, ale niesie za sobą jasny przekaz. Również tutaj czuć wiele złości, ale też współczucia.

7. SOJA - MOVING STONES (12.)
Cały czas używam wyrażenia, że SOJA "kupiła mnie" nową płytą, ale naprawdę żadne inne nie przychodzą mi do głowy. Trafne teksty śpiewane, czasem wręcz rapowane w dosadny sposób i porcja dobrego grania sprawia, że ich nowymi piosenkami mogę wyrażać samego siebie. Moving Stones jest przy tym moim faworytem, można z tego utworu wyciągnąć wiele motywacji, ale też odrobinę smutku.

Radio Epsilon
13.01.2018 05:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Piosenka EVENa 2017
Jakoś nie czuję, żeby "Why" było jak "Maybe" Brainstormu. Bardziej niestety ja popłuczyny Icon_frown Rozumiem sentyment, ale...
13.01.2018 06:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #13
RE: Piosenka EVENa 2017
(13.01.2018 06:23 PM)prz_rulez napisał(a):  Jakoś nie czuję, żeby "Why" było jak "Maybe" Brainstormu. Bardziej niestety ja popłuczyny Icon_frown Rozumiem sentyment, ale...

Sam nie wiedziałem do której piosenki to porównać, musiałbym bardziej poszperać. "Maybe" tak naprawdę nigdy nie lubiłem Icon_razz2

Radio Epsilon
14.01.2018 12:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #14
RE: Piosenka EVENa 2017
6. Nocny Kochanek - ZDRAJCA METALU (48.)
Jednego majowego dnia wybrałem się w rowerowego tripa i nuciłem ten utwór przez całą podróż Icon_biggrin Tak już czasem bywa, szczególnie kiedy numer jest chwytliwy, a ten jest. Klasyczny heavy metal w nieklasycznym wydaniu, bo otoczony prześmiewczym tekstem. Zdecydowanie najlepszy utwór na nowej płycie Nocnego i idealny wybór na singla.

5. Organek - WIOSNA (13.)
W podsumowaniach rocznych nie można zapominać o tym, że kilka miesięcy temu miało się zajawkę na jakąś piosenkę, a Wiosnę śpiewałem w koło Macieju wiele razy. Piękno tkwi w prostocie i nie ma chyba lepszego na to dowodu, niż ten utwór. Stylistycznie przypomina mi początki happysadu, tekst choć o niczym, to jednak o czymś i całość świetnie sprawdza się na koncertach. Takie piosenki śpiewa się latami.

4. Piotr Bukartyk - O PRZYJAŹNI (54.)
Zastrzelił mnie tym utworem. Bukartyk zawsze pisze fajne rzeczy, ale takiego arcydzieła się po nim nie spodziewałem. Co za piosenka! Piękna muzycznie i tekstowo, pełna emocji, powodów do przemyśleń i wzruszeń. Może nie jest to najlepsza piosenka roku, ale z pewnością najbardziej poruszająca. Co. Za. Piosenka.

Radio Epsilon
14.01.2018 04:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Piosenka EVENa 2017
EVENo napisał(a):4. Piotr Bukartyk - O PRZYJAŹNI (54.)
O, wreszcie coś, co bardzo mi się podoba.
14.01.2018 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Piosenka EVENa 2017
Dla mnie "Why" jest niestety dość mdłe. Gdyby nagrał to jakiś anonimowy wykonawca, to raczej sentymentów by nie było.
@Nocny Kochanek - no na pewno było to coś ciekawego, aczkolwiek u mnie tylko jeden tydzień w top 50.
EVENo napisał(a):Stylistycznie przypomina mi początki happysadu
Bo ja wiem... Ja bym na to chyba nigdy nie wpadł.
I czy tak kompletnie o niczym? Chyba jednak nie...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.01.2018 04:32 PM przez prz_rulez.)
14.01.2018 04:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #17
RE: Piosenka EVENa 2017
Z dotychczasowo ujawnionych pozycji moi ulubieńcy to Lorde, Daria, Paramore i Amy MacDonald (chociaż z tym singlem akurat zbyt wiele u mnie nie osiągnęła. "Dream On" natomiast było na szczycie).
14.01.2018 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #18
RE: Piosenka EVENa 2017
(14.01.2018 04:27 PM)kajman napisał(a):  
EVENo napisał(a):4. Piotr Bukartyk - O PRZYJAŹNI (54.)
O, wreszcie coś, co bardzo mi się podoba.
Ciesz się chwilą, podium będzie dla Ciebie maratonem koszmarów Icon_razz2

3. Kazik & Kwartet ProForma - TA DROGA BYŁA DALEKA (16.)


Podoba mi się to pianino, podobają mi się te gitarki, podoba mi się tekst i melodia, podoba mi się wszystko. Wcielenie Kazika poza Kultem jeszcze nigdy nie brzmiało tak... niewyraziście Icon_biggrin Ale właśnie to mi się w tym kawałku podoba. Raz jeszcze pochwalić muszę Kwartet Profroma za stworzenie muzyki do tego albumu, bo zrobili to rewelacyjnie. Utwór ten natomiast jest niby stonowany, ale ma nieco zadziorności. I po raz kolejny mam ochotę chwycić za gitarę i samemu to grać - podium musiało być! Najlepszy polski utwór roku.

Radio Epsilon
14.01.2018 04:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #19
RE: Piosenka EVENa 2017
2. Cellar Darling - AVALANCHE (2.)


Avalanche, Ava-Avalanche, Ava-Ava-Avalanche, Ava-Ava-Ava-Avalanche, Ava.
Jedno słowo powtórzone z jakieś sto dwadzieścia razy i oto mamy najbardziej chwytliwy refren 2017 roku. Właśnie dlatego byłem przekonany, że Cellar Darling zdobędzie tytuł Oriona Roku, ich utwór brzmi po prostu przebojowo i wżyna się w ten sposób w głowę, sprawiając, że chcę go słuchać ponownie i ponownie i ponownie. Cóż, zabrakło dwóch punktów. Tutaj również na miejscu drugim i mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedyna piosenka w tym zestawieniu, w której tekst nie miał absolutnie żadnego znaczenia. Po prostu refren. Ten cholerny refren. Odważę się na stwierdzenie, że Avalanche to takie tegoroczne Faded - uwielbiam, choć sam nie końca rozumiem dlaczego. No fenomen po prostu Icon_razz2

Radio Epsilon
14.01.2018 06:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Piosenka EVENa 2017
Na pewno ciekawe.
14.01.2018 06:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Topy EVENa: Tuzin EVENo 86 5 740 25.10.2020 07:02 PM
Ostatni post: EVENo
  Topy EVENa: Extra EVENo 1 012 48 568 14.06.2020 09:20 PM
Ostatni post: kajman
  Topy EVENa: 3x3 EVENo 38 2 623 07.07.2019 08:23 PM
Ostatni post: kajman
  Topy EVENa: 70 Extra EVENo 61 4 142 09.02.2019 10:47 PM
Ostatni post: EVENo
  (Ostatnia taka) Lista EVENa 28 EVENo 9 1 475 19.04.2018 07:46 PM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 27 (+ podsumowanie marca) EVENo 0 699 06.04.2018 05:21 PM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 26 EVENo 1 990 30.03.2018 10:11 AM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 25 EVENo 0 655 23.03.2018 11:22 AM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 24 EVENo 1 756 16.03.2018 06:54 PM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 23 EVENo 3 1 058 10.03.2018 08:49 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości