Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Albumy EVENa
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #21
RE: Albumy EVENa
Miszon napisał(a):Najgorsza rzecz jaką od nich słyszałem i męczę się co tydzień rano słuchając tego w porannej audycji jako miejsca pierwszego Listy...
a to w jaki dzień grają pierwsze miejsce?
06.12.2018 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #22
RE: Albumy EVENa
W poniedziałki przed 9 rano.
06.12.2018 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #23
RE: Albumy EVENa
(06.12.2018 11:01 PM)kajman napisał(a):  Płyta jest faktycznie bardzo dobra, ale z tą różnorodnością to jednak trochę przesadziłeś.
Jeśli metal progresywny i rock progresywny to dwie różne gałęzie, to możemy mówić o różnorodności Icon_smile

Pod pewnymi względami jest różnorodna, choć nie da się ukryć, że na taką różnorodność stać prawie każdy album Icon_razz2 A jeśli Miszonowi nie spodobał się River Down Below, to raczej nie ma czego szukać na tej płycie. Dla mnie ten utwór i ta solówka na końcu są zabójcze. No, ale na Trójce chyba nie grają solówki Icon_rolleyes

A pierwszym singlem, przynajmniej dla mnie było Vale Of Tears. Jeśli Neo mówił o różnorodności to pewnie to miał na myśli, więc śmiało, Miszon, możesz skosztować Icon_razz2

Radio Epsilon
06.12.2018 11:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Albumy EVENa
EVENo napisał(a):Dla mnie ten utwór i ta solówka na końcu są zabójcze. No, ale na Trójce chyba nie grają solówki
Grają wersję singlową krótszą o 1,5 minuty.
06.12.2018 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #25
RE: Albumy EVENa
Oj to szkoda, nawet nie wyobrażam sobie tego króciaka.
07.12.2018 08:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #26
RE: Albumy EVENa
(06.12.2018 11:01 PM)kajman napisał(a):  Płyta jest faktycznie bardzo dobra, ale z tą różnorodnością to jednak trochę przesadziłeś.
Często zmieniające się tempa, różne instrumenty, zarówno mocne gitarowe riffy, jak i dużo wyciszonych dźwięków - to mam na myśli.
I rozumiem że ten singiel może męczyć, a całą płytę można inaczej odebrać.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.12.2018 09:37 AM przez neo01.)
07.12.2018 09:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Albumy EVENa
(06.12.2018 11:45 PM)kajman napisał(a):  
EVENo napisał(a):Dla mnie ten utwór i ta solówka na końcu są zabójcze. No, ale na Trójce chyba nie grają solówki
Grają wersję singlową krótszą o 1,5 minuty.
To sporo wyjaśnia dlaczego to brzmi jak niedokończony kawałek.
Chętnie zamieniłbym w takim razie solówkę żeby grali zamiast tego wstępu ogniskowego, przez to najtrudniej przejść.

Vale of tears fajny, szczególnie po 2 minutach, wtedy nawet bardzo. Ale niespójny. Co jest zresztą cechą ich utworów: te które mają zmiany nastrojów w trakcie brzmią jak pozlepiane z kilku piosenek, czasem to drażni, wskakując w środek nie jestem w stanie rozpoznać co było wcześniej albo co będzie później, strasznie sztuczne te zlepki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.12.2018 10:20 AM przez Miszon.)
07.12.2018 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #28
RE: Albumy EVENa
Miszon napisał(a):te które mają zmiany nastrojów w trakcie brzmią jak pozlepiane z kilku piosenek, czasem to drażni, wskakując w środek nie jestem w stanie rozpoznać co było wcześniej albo co będzie później
Wydaje mi się, że jest to jedna z cech metalu progresywnego Icon_wink Ta muzyka często zaskakuje swoją... nielogicznością Icon_razz2

Radio Epsilon
07.12.2018 12:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
RE: Albumy EVENa
Ale można by to jakoś ładniej łączyć. nie mówię, że tak mistrzowsko jak Queen, ale u nich są kompletnie od czapy zmiany.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.12.2018 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #30
RE: Albumy EVENa
Miszon napisał(a):Ale można by to jakoś ładniej łączyć. nie mówię, że tak mistrzowsko jak Queen, ale u nich są kompletnie od czapy zmiany.
A ja Ci mówię, że to jest jedna z cech metalu progresywnego xD

Radio Epsilon
07.12.2018 12:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #31
RE: Albumy EVENa
Polecam posłuchać więcej "klasycznego" prog-rocka (z lat 70.), tam przejścia między motywami i "klimatami" zwykle mają trochę więcej sensu. ;P

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.12.2018 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Albumy EVENa
Dokładnie, do tego piję

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.12.2018 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #33
RE: Albumy EVENa
To ja w takim razie polecam zajrzeć w kalendarz, zorientować się, że nie mamy już lat 70. i używanie terminu "metal progresywny" nie wzięło się znikąd. I ponownie zaznaczę, że to tylko moja obserwacja, ale dla mnie metal progresywny to właśnie taka nielogika wyróżniająca go na tle rocka progresywnego. Sekcje gitarowe wstawiane z czapy, częste rozpoczynanie wszystkiego od nowa, właściwie to wszystko na co Miszon tutaj narzeka - to dla mnie definicja metalu progresywnego. "Metropolis" Dream Theater jest tego chyba najlepszym przykładem. I to dla mnie jest ta cecha, która odróżnia go od rocka progresywnego, który swoją drogą w dzisiejszych czasach też zmienił się na tyle, że również powinien dostać osobną łatkę. Nie twierdzę, że jest zły, ale zupełnie niepodobny do tego, co właśnie grano w latach 70.

Radio Epsilon
07.12.2018 10:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: Albumy EVENa
Jak dla mnie to Riverside już dawno nie gra metalu progresywnego. No naprawdę, wystarczy posłuchać kilku kawałków z ostatniej płyty czy poprzedniej i można się bardzo łatwo o tym przekonać Icon_smile To jest raczej eklektyczna mieszanka pod wspólnym szyldem progresywnego rocka, z elementami psychodelii.

A co do tych zmian, to mnie szczególnie przeszkadzają te niepotrzebne, sztucznie dolepione "odpływające" końcówki w niektórych mocnych kawałkach, to chyba taka maniera Dudy, to chyba mój jedyny zarzut do tej akurat płyty (bo dwie poprzednie, szczególnie przedostatnia w większych dawkach nudzi).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.12.2018 11:20 PM przez neo01.)
07.12.2018 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Albumy EVENa
EVENo napisał(a):zupełnie niepodobny do tego, co właśnie grano w latach 70
Nie do końca, bo są też płyty nawiązujące do progu l. 70-tych i nie jest ich aż tak mało.
08.12.2018 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #36
RE: Albumy EVENa
kajman napisał(a):Nie do końca, bo są też płyty nawiązujące do progu l. 70-tych i nie jest ich aż tak mało.
Właśnie dlatego twierdzę, że to co robi np. Anathema powinno się już nazywać inaczej, bo można odnieść wrażenie, że prog gdzieś po drodze zmienił definicję. Im i wielu podobnym artystom daje się łatkę rocka progresywnego, choć większość piosenek opiera się na tym samym schemacie melancholijnego wstępu i narastającej dynamice zakończonej ścianą dźwięków. Jest multum zespołów robiących taką muzykę i znaleźli swoją niszę, która przejęła ten termin i robi go po swojemu.

Radio Epsilon
08.12.2018 10:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Albumy EVENa
Prog był zawsze bardzo szerokim pojęciem, bo chociażby muzyka King Crimson i Genesis to muzycznie bardzo odległe światy. A ELP i Yes leżą mocno w bok od linii łączącej poprzednio podane podmioty. I mógłbym wymienić jeszcze sporo wykonawców, którzy rozszerzali granice tego pojęcia. I te nowe zespoły mieściłyby się w granicach tego, co tamci artyści wyznaczyli, tylko większość z nich byłaby blisko pewnego fragmentu tej "mapy".
08.12.2018 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #38
RE: Albumy EVENa
kajman napisał(a):ELP
Co to?

WOLNE MEDIA!!!
08.12.2018 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #39
RE: Albumy EVENa
klasyka Art Rocka Icon_wink
08.12.2018 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Albumy EVENa
A konkretnie Emerson, Lake And Palmer.
08.12.2018 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości