Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poczekalnia EVENa
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #1
Poczekalnia EVENa
Mam nadzieję, że nikomu nie będzie wadziło, jeśli założę temat podobny do tutejszego "Prz poleca". W planach na przyszły rok mam również otworzenie wątku z recenzjami płyt, zarówno nowych, jak i starych. Lubię pisać o muzyce zarówno obiektywnie, jak i emocjonalnie i mam nadzieję, że robię to w miarę ciekawie, tak więc zapraszam Icon_smile

Chcę jednak zacząć od czegoś prostego, czyli tematu z utworami, które są nowościami na mojej Liście. Będzie to mieszanka zarówno gatunkowa (choć głównie rockowa) jak i zasięgowa, bo choć słucham przede wszystkim wykonawców znanych, to czasem zdarzy mi się zwrócić uwagę na jakiegoś Andrzeja Citowicza, We Are The Empty albo innych artystów, o których prawie nikt nie słyszał Icon_smile

Nowości pojawiają się zazwyczaj co dwa dni. Czasem co trzy lub z dnia na dzień, zależy od tego jak dużo dobrych premier pojawiło się w ostatnim czasie. Jako, że w mojej poczekalni gości w tej chwili sam rock (Black Country Communion, Europe i Foo Fighters) to dzisiaj dokładam coś z innej beczki.

P. GrubSon - CWANY LIS


Nie jest to szczyt jego możliwości, ale GrubSon ponownie zahacza o skrajnie różne światy muzyki i choć ten świat wydaje się być nie z mojej bajki, to jest wykonany na tyle dobrze, by mi się spodobał.

Radio Epsilon
23.12.2017 12:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Poczekalnia EVENa
P. Stereophonics - BEFORE ANYONE KNEW OUR NAME



Długo ta piosenka czekała na swoją kolej i myślałem, że nigdy się nie doczeka. Była w rezerwie na wypadek gdyby nadeszła "susza" nowych piosenek. Ostatecznie jednak postanowiłem dać jej szanse. Utwór jest osobisty i dedykowany zmarłemu w 2010 roku Stuartowi Cable, który był pierwszym perkusistą grupy. Sama piosenka jest spokojna z akompaniamentem samego fortepianu i muzycznie niczym nie imponuje. Czekałem na inne single z tej płyty Stereophonics, ale ostatecznie Before Anyone Knew Our Name gości na mojej Liście, choć prawdopodobnie zbyt wiele tam nie zdziała. Niczym nie zachwyca i jedynie emocjonalne podejście jest tutaj dużym plusem.

Radio Epsilon
25.12.2017 05:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: Poczekalnia EVENa
P. U2 - THE BLACKOUT


Choć nowy album U2 to jedno z najsłabszych tegorocznych wydawnictw (zaledwie trzeci, który otrzymał ode mnie ocenę negatywną) to The Blackout jest wystarczająco dobrym utworem, aby znalazł się w mojej Poczekalni. Piosenka ma potencjał, ale brakuje jej nieco "powera". Słabą moc nadrabia melodią i (niestety) jest to jeden z najlepszych punktów płyty. Wersja z YouTube różni się od tej studyjnej, gdzie nie ma tych wszystkich efektów jak z występu na żywo.

Radio Epsilon
27.12.2017 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #4
RE: Poczekalnia EVENa
P. SOJA - BAD NEWS


To trzeci utwór promujący wydawnictwo Poetry In Motion na mojej liście i choć wyraźnie słabszy od dwójki poprzedników, to pokazuje jak fajny jest to album. "Bad News" ma w sobie moc, instrumental w refrenie daje wrażenie, że może świetnie spisywać się na koncertach, a do tego świetnie wpasowuje się w znaczenie tekstu. Zwrotki też brzmią jakby chciały kogoś zdissować. Kolejny dobry numer od grupy SOJA.
PS. Intro brzmi jakby zostało wyciągnięte z jakieś starej płyty Jean Michel Jarre'a Icon_biggrin

Radio Epsilon
29.12.2017 04:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: Poczekalnia EVENa
P. Paramore - IDLE WORSHIP


Podobnie jak w zeszłym roku, najbardziej przebojowo brzmiący wg mnie album doczekał się największej ilości "wyrywków" z tracklisty i ostatni z nich dostaje szansę już po nowym roku. Z reguły nie słucham takiej muzyki, ale nowa płyta Paramore jest tak pocieszna, że Idle Worship otrzymał przepustkę do mojej listy.

PS. W zeszłym roku odpowiednikiem "After Laughter" była płyta A Day To Remember "Bad Vibration", z której "wyciągnąłem" piosenkę Forgive And Forget, jeden z najlepszych utworów zamykających album, jakie słyszałem. W podsumowaniu rocznym zajął 36. miejsce.

Radio Epsilon
02.01.2018 11:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: Poczekalnia EVENa
P. Illusion - KTO JEST WINIEN?


Zmieniamy klimat... i to dosyć gwałtownie. Fanem Illusion nigdy nie byłem (zawsze wolałem Proletaryat), ale zespół szanuję i słuchać na żywo lubię, a kilka ich starych kawałków oczywiście znam. Specyficzny styl zespołu sprawia, że każdy ich utwór brzmi podobnie, więc ich najnowsze dzieło niewiele odstaje. Ma moc, klimat i dobry tekst. Brakuje mu chyba jedynie fajnego refrenu, ale wtedy chyba nie brzmiałoby to już jak Illusion Icon_wink

Ciekawie ta piosenka prezentuje się grana zaraz obok tamtego Paramore Icon_lol

Radio Epsilon
03.01.2018 12:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Poczekalnia EVENa
O, dam szansę temu utworowi Paramore.
08.01.2018 04:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #8
RE: Poczekalnia EVENa
W ostatnich dniach dałem szansę dwóm zespołom, których wcześniej nie słuchałem. Pierwszym z nich jest Beast In Black, który dotarł do mnie dzięki prz, który uparcie polecał mi piosenki z Nuclear Blasta Icon_razz2 Niestety, także w tym przypadku nie słyszę metalu, a bardziej japońskie techno, ale w sumie nawet fajnie to brzmi. W Orionie będzie jednak raczej w formie ciekawostki i raczej do takiej muzy wracać nie będę. Podoba mi się, ale jeden raz w zupełności mi wystarczy Icon_razz2
PS. Czy wszystkie teledyski na tym Nuclear Blaście muszą być takie tragiczne? Icon_biggrin

P. Beast in Black - BLIND AND FROZEN

Radio Epsilon
10.01.2018 07:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #9
RE: Poczekalnia EVENa
Oriona podbija ostatnio "Nie raj" grupy Lao Che, ale w poczekalni mojej listy był niedawno niezły misz-masz gatunkowy:

P. Pokahontaz & Bob One - CZARNE LUSTRA
P. W.E.T. - WATCH THE FIRE
P. Beth Hart & Joe Bonamassa - WHY DON'T YOU DO RIGHT
P. Kylie Minogue - DANCING
P. Judas Priest - LIGHTNING STRIKE


Zacznę może od Kylie, bo to chyba największa niespodzianka. Cóż, mam do niej słabość i tyle Icon_razz2 Poza tym, pop dawno u mnie nie gościł, więc jak nie ona, to kto? W Dancing nie podoba mi się tylko ten fragment "post-refrenowy". Sam refren jest super, ale jego końcówka, to dokładnie to, co w nowoczesnej muzyce tanecznej mnie irytuje najbardziej - wers jakby przerwany w połowie i jakiś koślawy nie-do-opisania-dźwięk-zrobiony-komputerem. Na tle innych nowości to i tak brzmi całkiem znośnie.

Czarne lustra to po prostu rap w dobrym wydaniu. Biorę. Beth i Joe z zupełnie innej bajki. Mega klimatyczny cover, tak dobrze wykonany, że to chyba pierwszy cover w historii mojej listy. Brawo. Judas Priest... średnie i momentami wręcz zabawne. No, ale riff słuszny. Takie moje gusta i już Icon_wink

W.E.T. to dla mnie kompletna nowinka. Melodyczny rock zawsze mnie bierze i prawdopodobnie sprawdzę nowy album tej kapeli. Ten singiel naprawdę mi się spodobał.



Dead In The Water. Raju, co za utwór.

Radio Epsilon
08.02.2018 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Poczekalnia EVENa
EVENo napisał(a):Zacznę może od Kylie, bo to chyba największa niespodzianka. Cóż, mam do niej słabość i tyle
Przyjnajmniej ona jest jasnym promykiem pozytywnej energii w tym zestawieniu Icon_razz2
09.02.2018 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #11
RE: Poczekalnia EVENa
Dziś mam coś takiego


Projekt znajomego z forum bonjovi.pl, którego od lat jestem, można powiedzieć, oficjalnym krytykiem Icon_biggrin To jest, podrzuca mi swoje piosenki jeszcze przed oficjalnym wydaniem Icon_wink Ale ja zazwyczaj nie mam co krytykować, bo zawsze brzmi super i choć najnowszy singiel TACE jest nieco inny od poprzedniej twórczości Andrzeja, to i tak słucha się go świetnie!

Z innych nowości na mojej liście wymienić mogę niespodziewany duet Stinga z Shaggym i piosenkę "Czy przyjdzie wiosna" Patrycji Markowskiej, której od lat nie słuchałem, więc jest to jej powrót do Oriona po wielu latach. W poczekalni także nowy Stone Temple Pilots i "Roll Me Under" (singiel słabszy od poprzedniego, ale daje jeszcze większy apetyt na nowy album), RSO z "Forever All The Way" (stary, dobry Sambora) oraz Kensington z utworem "Slicer".

Radio Epsilon
21.02.2018 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości