Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O utworach świątecznych słów kilka
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: O utworach świątecznych słów kilka
adameria napisał(a):u Ciebie pojęcie "nowoczesnej piosenki" jest raczej wypaczone
Dzięki Icon_lol
adameria napisał(a):np. wszelkie przeróbki kolęd w rytmie techno są dla mnie profanacją. Ot, rozróżnienie między Sztuką przez duże S, a "sztuką"
Oj, nie przesadzajmy już. Jeśli w ten sposób można przekonać młodych ludzi do kolęd, co w tym złego?
Inna sprawa, że może być tak, jak ja mam z wersją "Przybieżeli do Betlejem" Pospieszalskich - że w sumie mogłoby tam być "lalala gugugugu, lalala gugugugu, la la la, gu gu gu", a i tak by mi się podobało.
adameria napisał(a):Wolę śpiewać "Wśród nocnej ciszy"
Mnie akurat "Wśród nocnej ciszy" w dzieciństwie bardzo wkurzało. Dla mnie nie była to jakoś wyjątkowa kolęda i irytowało mnie, że w kościele ona ZAWSZE była pierwsza. Jak widać już wtedy miałem zapędy równościowe Icon_lol
adameria napisał(a):To żem podyskutował...
No bo napisałeś tak lakonicznie Icon_smile Zapraszam jednak do dyskusji z nami.
Kordian napisał(a):czasem jest okazja pośpiewać na zasadzie "fantu" za prezent
U mnie od kilkunastu lat nie ma czegoś takiego. Może i dobrze, bo moim zdaniem, żeby coś takiego zorganizować, to trzeba mieć pomysł i zrobić to z "jajem".
Kordian napisał(a):To może trochę lokalne "zboczenie", bo mój długoletni proboszcz przed święceniami był organistą i zawsze przywiązywał dużą wagę do wspólnego śpiewu na mszy, więc przenosi się to na śpiewanie w domach.
Pewnie u mnie też by tak było, gdybyśmy wszyscy już nie byli +18.
Kordian napisał(a):dodam że babcia przypomina z twarzy nosacza sundajskiego z memów
A dla mnie ta małpka jest całkiem słodka Icon_smile
Kordian napisał(a):Pewnie Cię źle zrozumiałem, ale nie śpiewamy, bo chyba nikt z rodziny nie pamięta "How Bizarre" OMC.
[Obrazek: hahaha.gif]
Kordian napisał(a):Na razie najbardziej utkwił mi w pamięci dziwny cover "Do You Hear What I Hear" Jamiego Lidella.
Ciekawe! Chyba warto przesłuchać całą płytę "We Are: The Guard's Indie Christmas".
Tomekk napisał(a):Właśnie dobrze, że babcia pilnuje tradcyji. Brawo dla tej pani.
Wiesz... To taka niejednoznaczna kwestia. Z jednej strony tradycja, ale z drugiej... No jeśli tradycja staje się sztuczna, to czy jest sens ją kultywować?
10.12.2017 05:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: O utworach świątecznych słów kilka
prz_rulez napisał(a):Jeśli w ten sposób można przekonać młodych ludzi do kolęd
Ale po co przekonywać ludzi do kolęd. Nie są tego warte.
prz_rulez napisał(a):No jeśli tradycja staje się sztuczna, to czy jest sens ją kultywować?
A czy w ogóle warto jakąś tradycję kultywować?
10.12.2017 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: O utworach świątecznych słów kilka
kajman napisał(a):Ale po co przekonywać ludzi do kolęd. Nie są tego warte.
Oj, bo zaraz Adam się wścieknie Icon_lol
Nie no, warte są choćby ze względu na dziedzictwo językowe.
kajman napisał(a):A czy w ogóle warto jakąś tradycję kultywować?
Bardzo trudne pytanie i nie wiem, czy na ten temat.
10.12.2017 07:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Zdałem sobie sprawię, że czas już układać zestawienie świąteczne...
...I w tym miejscu zdałem sobie też sprawę, jak wiele utworów świątecznych, które kiedyś lubiłem, traktuję dziś za infantylne i trącące plastikową wesołością. A może to ja się zrobiłem cyniczny...
16.12.2017 12:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Nie masz już pięciu lat, chociaż (i tutaj pozwolę sobie na złośliwość) czasami się zachowujesz tak jakbyś miał.
16.12.2017 04:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Myślę, że na złośliwości mógłbyś założyć osobny temat, ale fakt - jestem dziecinnie szczery i prawdziwy [Obrazek: krzywy.gif].

Co do kwestii czysto muzycznych - cóż, w takim razie układający muzykę w komercyjnych stacjach albo zatrzymali się na etapie pięciu lat, albo celowo chcą nas ogłupić. Bo powiedzmy, że artystom można wybaczyć.
16.12.2017 05:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #27
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Za to ty kajmanie to z całą pewnością przez cały czas zachowujesz się jak odpowiedzialny za czyny i słowa dorosły ,przykładny człowiek.
16.12.2017 06:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #28
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Jeśli nie warto według ciebie kultywować żadnej tradycji to weź się wystrzel od razu na księżyc.Tam nie ma żadnych tradycji.
16.12.2017 06:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Horngacherze, ale proszę, bez takich Icon_smile
Nie wiem, czy już pisałem... RMF Classic zmieniło się obecnie w RMF X-Massic. Czego kompletnie nie rozumiem, bo jest już internetowa stacja RMF Święta...
16.12.2017 06:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: O utworach świątecznych słów kilka
prz_rulez napisał(a):w takim razie układający muzykę w komercyjnych stacjach albo zatrzymali się na etapie pięciu lat
No coś Ty. Oni cały czas są w żłobku.
prz_rulez napisał(a):powiedzmy, że artystom można wybaczyć
Czy ja wiem? Może jednak niekoniecznie.
Horngacher77 napisał(a):Za to ty kajmanie to z całą pewnością przez cały czas zachowujesz się jak odpowiedzialny za czyny i słowa dorosły ,przykładny człowiek.
Oczywiście, że nie i nie zamierzam. Za stary jestem na to. Ale w dyskusjach na forum staram się zachować umiar i rozsądek.
Horngacher77 napisał(a):Jeśli nie warto według ciebie kultywować żadnej tradycji to weź się wystrzel od razu na księżyc.
A gdzie ja to napisałem? Zadałem tylko pytanie. Ale na pewno nie jestem przesadnym zwolennikiem tradycji.
Horngacher77 napisał(a):Tam nie ma żadnych tradycji.
No jak to? A te, które Twardowski wprowadził. Chyba, że chodzi Ci nie o Księżyc.
17.12.2017 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Przykład na to, że do muzyki świątecznej można podejść naprawdę niebanalnie.
https://soundcloud.com/acuni/zigo-feat-j...leigh-ride

http://www.deezer.com/track/11832706
17.12.2017 01:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Jak wygląda obecnie polski airplay, biorąc pod uwagę tylko utwory świąteczne?

01 Chris Rea Driving Home For Christmas (20)
02 Shakin' Stevens Merry Christmas Everyone (21)
03 De Su Kto Wie (25)
04 Wham! Last Christmas (27)
05 Mariah Carey All I Want For Christmas Is You (28)
06 Skaldowie Z kopyta kulig rwie (32)
07 Britney Spears My Only Wish (This Year) (34)
08 Margaret feat. The Voice Of Poland 2015 Finalists Coraz bliżej święta (35)
09 Gromee feat. Sound'n'Grace Zaśnieżone Miasta (36)
10 Band Aid Do They Know It's Christmas? (39)
11 Roan Ten zimowy czas (41)
12 Gwen Stefani feat. Blake Shelton You Make It Feel Like Christmas (43)
13 Cliff Richard Mistletoe and Wine (46)
14 Kayah Ding Dong (48)
15 Paul McCartney Wonderful Christmastime (50)
16 Varius Manx Hej Ludzie, idą Święta (51)
17 Bryan Adams Christmas Time (54)
18 Yello Jingle Bells (58)
19 Cyndi Lauper, Frank Sinatra Santa Claus Is Coming To Town (59)
20 Celine Dion Happy Xmas (War Is Over) (62)
21 Queen Thank God It's Christmas (67)
22 Hot Chelle Rae Jingle Bell Rock (70)
23 S Club 7 Perfect Christmas (73)
24 Steve Wariner Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow (76)
25 Slade Merry Xmas Everybody (77)
26 Natasha Bedingfield Shake up Christmas 2011 (Official Coca-Cola Christmas Song) (80)
27 Sia Santa's Coming For Us (82)
28 Tabb & Sound'n'Grace Święta będą cały rok (89)
29 John & Yoko And The Plastic Ono Band With The Harlem Community Choir Happy Xmas (War Is Over) (2010 Digital Remaster) (91)
30 Debbie Gibson Sleigh Ride (93)

W nawiasie pozycje w zestawieniu ogólnym. Zaskakuje dopiero czwarta pozycja Wham! oraz pierwsza dla Chrisa, aczkolwiek faktycznie słyszałem go często w tych radiach, których słucham.
19.12.2017 04:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: O utworach świątecznych słów kilka
prz_rulez napisał(a):06 Skaldowie Z kopyta kulig rwie (32)
A w którym miejscu on jest świąteczny. Zimowy jak najbardziej, ale z żadnymi świętami związku nie da się znaleźć.
Let It zresztą także z tego co zdążyłem się zorientować. Swoją drogą dla mnie to utwor Bubla. Tej wersji pewnie nigdy nie słyszałem.
19.12.2017 07:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 094
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: O utworach świątecznych słów kilka
O ile pamiętam na Szczepana (II dzień świąt) były tradycje urządzania Kuligów, przynajmniej w moich okolicach, także jest on w jakimśtam stopniu świąteczny. Taki odpowiednik Wielkanocnych procesji konnych - u mnie bardzo popularnych.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.12.2017 10:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: O utworach świątecznych słów kilka
kajman napisał(a):Swoją drogą dla mnie to utwor Bubla.
To przykre, bo przed nim śpiewali go już wszyscy i znacznie lepiej.

Lista jest marna, ale lider całkiem ładny.

kajman napisał(a):A w którym miejscu on jest świąteczny. Zimowy jak najbardziej, ale z żadnymi świętami związku nie da się znaleźć.
Granica jest cienka.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.12.2017 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: O utworach świątecznych słów kilka
AKT! napisał(a):To przykre, bo przed nim śpiewali go już wszyscy i znacznie lepiej.
Słyszałem sporo wersji (przy czym chyba wszystkie później) i żadna z nich nie zrobiła na mnie nawet w ćwierci takiego wrażenia jak Michaela (chociaż w większości ładnie brzmiały).
19.12.2017 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Zależy jak to rozumieć. Faktycznie, kuligi były kiedyś elementem szerszego celebrowania okresu świąteczno-karnawałowego. Zależy jak podchodzi się do terminu "okres świąteczny".
19.12.2017 08:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #38
RE: O utworach świątecznych słów kilka
kajman napisał(a):Słyszałem sporo wersji (przy czym chyba wszystkie później) i żadna z nich nie zrobiła na mnie nawet w ćwierci takiego wrażenia jak Michaela (chociaż w większości ładnie brzmiały).
nie kumam twoich kryteriów oceny, jest zupełnie żadna, inwencja na poziomie przyzwoitego, ale jednak cover bandu

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.12.2017 01:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: O utworach świątecznych słów kilka
Chciałbym, żeby cover bandy tak brzmiały Icon_lol
20.12.2017 02:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #40
RE: O utworach świątecznych słów kilka
buble ma ładny, rozpoznawalny głos i masę pieniędzy do wydania na sesje nagraniowe, w tym wypadku akurat nie o to mi chodzi

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.12.2017 04:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości