Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 111 (17.01.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 111 (17.01.09)
Właśnie. Ja też nie wiem co się stało. Po kilku tyg żmudnej tułaczki, Fleet Foxes na pierwszym miejscu! Zdetronizowali Caroline, Nicka Cave'a i inne TV On The Radia Icon_wink Największa nadzieja sceny indie folk spełniła się w 100% na mojej liście. Teraz czas na nowe wyzwania, nie tylko na DLP, ale także w podsumowaniu płyt na rok obecny - bo Flety pod koniec 2009 wydają nowy album. Animal Collective, który w 2007 przekazywał jakieś znaki, że mogą być z niego ludzie (Peacebone) rozpoczyna z wysokiego C. My Girls już na drugim miejscu. Kto ma ochotę na energetyczny koktajl przy cholernie oryginalnej muzyce, która wyczyści mózg ze wszystkich naleciałości związanych z ciągłym spotykaniem na listach tych samych artystów, niech wpada po ten utwór na chomika!
Sit And Wonder trzeci raz na 10 miejscu. Zapewne doczeka się nowej Verve na liście, choć te dopiero ma nadejść...w Marcu. Warto jeszcze odnotować największe skoki w top 40. Morrissey - to było do przewidzenia, choć ktoś-kiedyś napisał (po tym jak Mor zadebiutował u mnie na 52), że pewnie zaraz wskoczy na podium - na razie jest 17. Calexico prawie +30 zarobiło. Urzeka mnie ten Amerykański folk i dzięki Bogu już prawie w ogóle zamazuje u mnie obraz przedstawiający folk z USA jako country :/
Wreszcie ucieszy się Rafał, bo Gang Gang Dance dobiło prawie do samej 20. Kolejny wysoko-witaminowy skok w ciągu kilku tyg. tego kawałka. Yacy pewnie zwróci uwahę na IAMX, który poszedł dwa oczka wyżej i jest już wyżej niż u niego Icon_razz2 Rozczarowało Girls Aloud. Spadło o jedno oczko i znów jest poza top 40. Trzeba czekać. Na koniec delikatnie zasugeruję by obserwować kawałek White Winter Hymnal, który blisko jest pobicia rekordu wszech czasów jeśli chodzi o ilość tyg. spędzonych na liście. To samo z utworem Deerhunter...ale on już na 67 miejscu.

Asobi Seksu - Familiar Light - czekałem z niecierpliwością na pierwszy mocny akt ze strony dream-popu/shoegazingu w roku 2009 i niestety się przeczekałem Icon_cry2 Asobi Seksu zdecydowanie obniżyli poziom w porównaniu do poprzedniej płyty Citrus. Na całe szczeście DLP jest dla piosenek, a nie całych płyt. I właśnie ten jeden (choć w przyszłości z pewnością wyłuskam jeszcze z płytki Hush jakieś lepsze fragmenty) dzisiaj pojawia się, i to na bardzo wysokim 29 miejscu. Familiar Light to taka bardziej popowa wizytówka Amerykanów, ale to właśnie w nim zachowali najwięcej z cech za jakie zawsze ich ceniłem. Przywołali też wspomnienia związane z późniejszym okresem działalności Cocteau Twins (ten ''przechodzony'' refren). Cieszę się, że nie usłyszałem tego nagrania wcześniej, bo odsłuchanie płyty po takim deserze byłoby....no właśnie, byłoby zjedzeniem deseru przed zupą....jeszcze w dodatku kapuśniakiem. Ble.

Röyksopp - Happy Up Here - Znacie ich lepiej ode mnie. Nie będę się z tym spierał. Grupa, którą mam na długiej liście swoich potencjalnych nowych ulubionych zespołów Icon_razz2 Znani mi jako jeden z lepszych przedstawicieli elektroniki - ale tylko z nazwy. 2009 przynosi ich nowy krążek - Junior. Już pierwszy singiel trafia na moją listę i zanosi się, że po takiej przysłowiowej marchewce wystawionej mi przed twarz, pójdę za nimi dalej i płyta Junior z całą pewnością zostanie rozpracowana jak najszybciej tylko można. Kto nie słyszał Happy Up Here może zrobić to bez trudu, w każdej chwili. Wystarczy wejść na ich oficjalną stronę, na której czeka nawet nie trzy minutowy utwór, bawiący się w kółko tym samym zapętlającym się motywem i bardzo słodkim głosem śpiewającym coś w stylu: Wiesz, jak bardzo Cię lubię, Wiem, że zawsze będę tu, wiesz, że z tego powodu bije mi serce... - bardzo sympatyczny początek roku ;]

The Music - Cold Blooded - Jak dawno ich tu nie było! Nigdy jednak nie zapomniałem o twórcach jednej z czołowych rock-elektronicznych płyt 2008 roku. Po prostu....całościowo urzekali, poszczególne piosenki również miały ogromny potencjał, który spoczął na poczekalni. Wreszcie po przemilczeniu dwóch nagrań singlowych (The Spike i Drugs) zaufałem Cold Blooded Animal. Z początku przypomina mi nieco eksperymentatorskie U2, potem wchodzi kąśliwy beat i przenikliwie zimny i chwytliwy refren. Od początku był to jeden z moich faworytów na płycie, a teraz jest noworocznym prezentem.

Ladyhawke - My Delerium - Kto na liście miał pewien czas temu ten numer? Niech się przyzna, to podziękuje mu za inspirację. Wiem, że zobaczyłem gdzieś My Delerium, co prawda chyba nisko, ale była to wystarczająca przypominajka. W końcu w 2008 sam byłem pod wrażeniem utworu Paris Is Burning, który był naprawdę sporym przebojem, przynajmniej miał taki potencjał, bo u mnie na liście według niektórych (gdyby tak spojrzeć na jego miejsca) radził sobie średnio. W każdym razie przez Delerium poznałem płytę Ladyhawke i bardzo cieszy mnie fakt, że Nowa Zelandia znów ma porządnego reprezentanta na świecie. O płycie może nie będę pisał, ale My Delerium to doskonały jej przedstawiciel i może służyć jako wizytówka. Elektroniczny i rockowy. Odważny i w stylu retro (aranżacje klawiszowe na lata 80). W dodatku ta gitara w refrenie brzmi jakby wyjęta z piosenki The Cure! Jestem za.

Wszystkie nowości są na chomiku.

Notowanie:

01. 05. 09. Fleet Foxes - He Doesn't Know Why
02. 09. 03. Animal Collective - My Girls
03. 01. 06. The Raconteurs - Carolina Drama
04. 02. 07. Nick Cave & The Bad Seeds - Lie Down Here (& Be My Girl)
05. 03. 11. Deerhunter - Nothing Ever Happened
06. 06. 05. Elbow - The Loneliness Of A Tower Crane Driver
07. 36. 02. Calexico - Writer's Minor Holiday
08. 12. 05. The Pains Of Being Pure At Heart - Young Adult Friction
09. 04. 06. TV On The Radio - Family Tree
10. 10. 14. The Verve - Sit And Wonder

11. 08. 08. Ladytron - Tomorrow
12. 16. 05. Matt Elliott - I Name This Ship The Tragedy, Bless Her And All Who Sail With Her
13. 07. 07. Portishead - Hunter
14. 13. 08. Kasia Nosowska - Na Całych Jeziorach Ty
15. 11. 10. Simply Red - Go Now
16. 18. 06. Kings Of Leon - Use Somebody
17. 30. 03. Morrissey - I'm Throwing My Arms Around Paris
18. 20. 08. Mercury Rev - Dream Of A Young Girl As A Flower
19. 15. 11. The Last Shadow Puppets - My Mistakes Were Made For You
20. 14. 10. Marillion - This Train Is My Life

21. 22. 04. Antony & The Johnsons - Her Eyes Are Underneath The Ground
22. 32. 04. Gang Gang Dance - House Jam
23. 17. 11. Tricky - Past Mistake
24. 26. 04. Franz Ferdinand - Ulysses
25. 19. 13. Metallica - That Was Just Your Life
26. 21. 13. The Cure - The Hungry Ghost
27. 29. 04. Rockettothesky - The Dead, Dead Water Lily Thing
28. 24. 08. Duffy - Rain On Your Parade
29. NE. 01. Asobi Seksu - Familiar Light
30. 31. 09. The Kills - Tape Song

31. 28. 11. R.E.M - Living Well Is The Best Revenge
32. 23. 14. Tindersticks - The Turns We Took
33. 27. 07. Travis - Song To Self
34. 34. 09. Coldplay - Life In Technicolor II
35. 25. 19. Portishead - We Carry On
36. 38. 07. IAMX - Think Of England
37. 44. 03. No Age - Sleeper Hold
38. 33. 11. Oasis - I'm Outta Time
39. 35. 15. The Raveonettes - Aly, Walk With Me
40. NE. 01. Röyksopp - Happy Up Here
-------------------------------------------------------------------------------------------
41. 40. 03. Girls Aloud - The Loving Kind
42. 42. 10. Voo Voo - Leszek Mi Mówił
43. 37. 12. Emiliana Torrini - Big Jumps
44. 39. 25. Fleet Foxes - White Winter Hymnal
45. 43. 02. Beck - Modern Guilt
46. 47. 05. Glasvegas - A Snowflake Fell (And It Felt Like A Kiss)
47. NE. 01. The Music - Cold Blooded
48. 49. 02. Sparks - Let The Monkey Drive
49. 51. 13. Cranes - Worlds
50. 41. 16. Elbow - The Bones Of You
51. 54. 03. Primal Scream - Beautiful Future
52. 55. 02. Madness - That Close
53. NE. 01. Ladyhawke - My Delerium
54. 48. 10. The Killers - Spaceman
55. 50. 18. The Verve - Rather Be
56. 45. 12. The Dears - Disclaimer
57. 46. 19. TV On The Radio - Halfway Home
58. 52. 15. Coldplay - Lost!
59. 53. 15. Shirley Manson - Samson And Delilah
60. 57. 14. Pustki - Parzydełko
61. 59. 18. M83 - Kim & Jessie
62. 56. 16. Garbage - Witness To Your Love
63. 58. 10. Razorlight - Wire To Wire
64. 62. 24. UNKLE - Cut Me Loose
65. 60. 09. Renton - Lazy Wild
66. 61. 12. Gabriella Cilmi - Sanctuary
67. 63. 25. Deerhunter - Agoraphobia
68. 65. 18. Calexico - Two Silver Trees
69. 67. 15. Maria Peszek - Muchomory
70. 64. 20. Coldplay - Yes/Chinese Sleep Chant

Z listy wypadły:

z 66 - Roisin Murphy - Slave To Love - po 19 tyg.
z 68 - Guns N' Roses - Chinese Democracy - po 10 tyg.
z 69 - Franz Ferdinand - Lucid Dreams - po 15 tyg.
z 70 - Hooverphonic - 50 Watt - po 20 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.01.2009 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
piękny numer 1, gratuluję. a jeszcze bardziej gratuluję pozycji 22, bo to z kolei mój aktualny numr 1 jest Icon_smile
dwóch najwyższych nowości jeszcze nie znam, trzeba się zapoznać Icon_smile
17.01.2009 06:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Listoholik napisał(a):piękny numer 1, gratuluję. a jeszcze bardziej gratuluję pozycji 22, bo to z kolei mój aktualny numr 1 jest Icon_smile
dwóch najwyższych nowości jeszcze nie znam, trzeba się zapoznać Icon_smile

Tym bardziej, że obie już gorąco zachwalałem Ci na naszych tajnych przesłuchaniach Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.01.2009 06:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):53. NE. 01. Ladyhawke - My Delerium
U mnie też debiutuje w tym tygodniu w podstawowym zestawieniu Icon_biggrin3
17.01.2009 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
 
a ja do tej Ladyhawke jakoś nie mogę się przekonać, żaden jej utwór jakoś nie zdołał wejśc do top 100, choć 3 single próbowały, na peljliście je miałem
17.01.2009 08:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #6
 
saferłel napisał(a):40. NE. 01. Röyksopp - Happy Up Here
Bardzo przypomina "Aple" Icon_smile2
17.01.2009 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
koszMAREK napisał(a):
saferłel napisał(a):40. NE. 01. Röyksopp - Happy Up Here
Bardzo przypomina "Aple" Icon_smile2

To też ich numer?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.01.2009 09:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
tak, singiel z 2001 roku
17.01.2009 09:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
bardzo ładny numer jeden ^_^
a ladyhawke mam już na liście płyt do przesłuchania

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.01.2009 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
Wszyscy tak zachwalają Fleet Foxes a ja ciągle nie mogę ich posłuchać jakoś...
Nie ma okazji... nowości jak zwykle nie znam, żadna nowość, chociaż tą najniższą już słyszałem, na razie średnie wrażenia. Nr 4 z Twojej listy jest w propozycjach do mojego notowania w piątek.
18.01.2009 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #11
 
Wszyscy tak zachwalają Fleet Foxes a ja ciągle nie mogę ich posłuchać jakoś...
Nie ma okazji... nowości jak zwykle nie znam, żadna nowość, chociaż tą najniższą już słyszałem, na razie średnie wrażenia. Nr 4 z Twojej listy jest w propozycjach do mojego notowania w piątek.
18.01.2009 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
aaktt napisał(a):bardzo ładny numer jeden ^_^
a ladyhawke mam już na liście płyt do przesłuchania

Ładny, ładny......spodziewałem się jakiejś euforii i całowania po rękach Icon_mrgreen Kiedy ostatnio mieliśmy wspólny numer z top 10? Pewnie King Of Leon, ale to nie działo się w tym samym czasie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.01.2009 06:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Paweł napisał(a):Wszyscy tak zachwalają Fleet Foxes a ja ciągle nie mogę ich posłuchać jakoś...
Nie ma okazji... nowości jak zwykle nie znam, żadna nowość, chociaż tą najniższą już słyszałem, na razie średnie wrażenia. Nr 4 z Twojej listy jest w propozycjach do mojego notowania w piątek.

Lubię te twoje sprzeczne komentarze Icon_wink2

Nick Cave? Kurcze, nie liczyłbym, że akurat u ciebie będzie miał szansę zadebiutować. No nic. Trzymam kciuki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.01.2009 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Girls Aloud drop? Icon_eek2
To chyba nie ma co liczyć na debiut Mando Diao...
18.01.2009 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
A co jedni z drugim mają wspólnego ? :]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.01.2009 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Bo pamiętam jak się podniecałeś, że tam PSB są gościnnie i w ogóle... a mimo PSB leci w dół!
18.01.2009 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
To ja znów zapytam - a co do tego ma mieć PSB :>?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.01.2009 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
Moi faworyci z TOP 10 , fatalnie. Carolina i Nick Cave w dół , dobrze że The Verve utrzymał nr 10.
Poznany u Ciebie Matt ładnie do góry , he za tydzien jak nic w TOP 10, oby nie z niej wykolegował "Sit And Wondera" Icon_wink2
Metallica z utworem nr 25 u Ciebie odniosła sukces , a mnie zaczyna brać i jest już bardzo blisko debiutu Icon_wink2
Z nowosci nic nie znam , ale poznam zapewne nr 40 i 53 Icon_smile2
19.01.2009 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Nie wiedziałem nawet, że zainteresuje cię elektroniczne granie w stylu Ladyhawke, a głównie Royksopp. Polecałbym najbardziej Familiar Light. Pewnie miałeś kiedyś styczność z takimi dźwiękami...shoegazing - to taka uduchowiona wersja rocka Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.01.2009 10:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #20
 
Zdaje się że gdzieś mi swita "What Else Is There? " i to chyba z LP3 . Ladyhawke no cóz rozprzestrzenia się po forum to też wypada poznać. Icon_smile2
19.01.2009 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości