Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 861 - 09.09.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 861 - 09.09.2007
Dzisiejsza lista ma trzech zwyciezcow. Po zeszlotygodniowym piorunujacym debiucie Katie Melua moglo sie wydawac, ze to murowany numer jeden. I mi tez sie tak wydawalo. Rzeczywiscie okazala sie jednak dla Katie nie tak rozowa. Nie udalo sie wyprzedzic Linkin Park, choc zadecydowalo ostatnie przesluchanie, kiedy to nie bylem jeszcze pewien co dac na pierwszym. Naprawde malo brakowalo, by lider sie zmienil. Moze za tydzien... Tym bardziej, ze nastepne 4 piosenki za "If You Were A Sailboat" bardzo ostrza sobie apetyty na poprawienie swoich notowan w kolejnym... notowaniu Icon_wink2. Nie spodziewaliscie sie, ze "Bleed It Out" bedzie 4 razy na pierwszym? Ja tez nie. Myslalem, ze raz, moze dwa i lider sie zmieni. Za tydzien moze byc jednak ekstremalnie trudno ponownie wygrac...

Skok Avenged Sevenfold z poprzedniego tygodnia na czwarte miejsce byl troche wynikiem przypadku, czy moze raczej efektem slabszej formy konkurentow. Teraz jednak "M.I.A." pokazalo pelna klase. Miejsce na podium nie podlega dyskusji i nie jest zadnym przypadkiem. Doskonale poradzilo sobie rowniez "Fluorescent Adolescent". I to nawet nie jest efekt wyjazdu. Po prostu ostatnio tak mocno zaczelo mi sie to podobac. Co wiecej, jest to juz wynik lepszy niz osiagnal "Brianstorm", ktory to doszedl do miejsca siodmego.

Ale pisalem, ze dzisiaj jest trzech zwyciezcow. Jednym jest Linkin Park, a kim sa pozostali dwaj? Tydzien temu pisalem, ze "Ten Ton Brick" to zdecydowanie najbardziej podchodzacy mi kawalek Hurtu. Spodziewalem sie, ze w tym tygodniu pojdzie kilka oczek do gory, moze nawet do pierwszej polowki drugiej dziesiatki, ale nie spodziewalem sie, ze wykona az tak wielki skok! Strzez sie czolowko!

Na wiekszosci wyjazdow sa jakies piosenki ktore mocno zyskuja, bo albo sie je wtedy czesto slyszalo, albo sie z czyms kojarza, cos przypominaja itd. Ja tak mialem teraz z kawalkiem "Take Her Back" - The Pigeon Detectives. Kilka razy slyszalem to w roznych sklepach muzycznych, po ktorych sie krecilem i mocno mi sie wbilo w umysl. Ciekawe czy w nastepnych tygodniach odbior bedzie taki sam. Poki co genialny wynik w pierwszym tygodniu pobytu na liscie. Z pewnoscia to jeden ze zwyciezcow tygodnia. W ogole to ostatnio jakos bardzo duzo jest bardzo wysokich nowosci, od razu w pierwszej dziesiatce.

Skoro juz jestesmy przy nowosciach, to oprocz "Take Her Back" sa jeszcze dwie, juz dobrze znane na forum. U mnie od kilku tygodni byly bardzo blisko wejscia i gdybym robil takze czwarta dziesiatke listy to juz od miesiaca widzielibyscie je u mnie. Trudno w tej chwili przewidziec to jak wysoko zajda Clawfinger i Foo Fighters, jak i to ktory z kawalkow zrobi wieksza kariere.

Fantastycznym skokiem popisali sie dzis takze Less Is More. Tydzien temu lekkie zalamanie, ale dzis zdecydowanie to sobie odbili, wiec tydzien temu less, dzis more. A jak za tydzien?

Wykruszaja sie juz powoli Manic Street Preachers. Jedna piosenka wypadla, a pozostale cztery staczaja sie w dol. Moze jednak sie skusze na to "Suicide Is Painless" Icon_cool2 . Nalezy jednak zwrocic uwage, ze "Underdogs" od 15 tygodni jest w trzeciej dziesiatce! Najlepsza pozycja to, zaledwie, osiemnasta. Ale plyta wciaz niepobita, juz dziewiaty raz na szczycie.

Cala lista plyt wciaz mocno znieruchomiala, ale to prawdopodobnie po raz ostatni. Moze juz we wtorek bede miec w swoim rekach dwie nowe plyty (Ira, happysad), a zaraz potem szykuja sie Mark Knopfler, Katie Melua, James Blunt, Serj Tankian. A sa jeszcze moje nabytki z wyjazdu. Co prawda to wszystko albumy nienajnowsze, ale co to za roznica, wczesniej ich nie znalem w calosci, wiec jak najbardziej maja szanse na wejscie na liste. Mysle, ze juz wkrotce w plytach bedzie bardzo ciekawie.

Notowanie 861:

01. 01. 05. 05. Bleed It Out - Linkin Park
02. 02. 02. 02. If You Were A Sailboat - Katie Melua
03. 04. 03. 03. M.I.A. - Avenged Sevenfold
04. 09. 02. 02. Fluorescent Adolescent - Arctic Monkeys
05. 22. 01. 01. Ten Ton Brick - Hurt
06. NN. 01. 01. Take Her Back - The Pigeon Detectives
07. 03. 08. 08. AutumnSong - Manic Street Preachers
08. 05. 13. 13. Map Of The Problematique - Muse
09. 10. 06. 06. Goodbye - Lionel Richie
10. 06. 04. 04. The Unthinking Majority - Serj Tankian

11. 07. 02. Evolution - Korn
12. 11. 26. The 80's - Robbie Williams
13. 13. 03. 1973 - James Blunt
14. 08. 06. Bouncing Off Clouds - Tori Amos
15. 12. 14. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers
16. 28. 03. Nienasycenie - Less Is More
17. 17. 19. Surrender - Billy Talent
18. 15. 15. Running Up That Hill - Placebo
19. 16. 02. True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
20. 14. 12. Heart-Shaped Glasses - Marilyn Manson
21. 21. 15. Icky Thump - The White Stripes
22. 20. 11. I'm Just A Patsy - Manic Street Preachers
23. 23. 03. Londyn dzwoni - Radio Bagdad
24. 18. 10. Rag And Bone - The White Stripes
25. NN. 01. The Price We Pay - Clawfinger
26. 19. 04. 14 - Paula Cole
27. 24. 04. Sympathy For The Devil Part 666 - Sweet Noise
28. NN. 01. The Pretender - Foo Fighters
29. 25. 18. Underdogs - Manic Street Preachers
30. 29. 09. Dlaczego - Kury

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

26. 12. Elizabeth - XIII. Stoleti
27. 02. Selfish Jean - Travis
30. 14. Rendition - Manic Street Preachers

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 849:

01. 01. 11. 11. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
02. 04. 06. 02. Favourite Worst Nightmare - Arctic Monkeys
03. 02. 09. 09. Libertad - Velvet Revolver
04. 06. 12. 12. Because Of The Times - Kings Of Leon
05. 03. 12. 12. Icky Thump - The White Stripes
06. 05. 18. 18. Razorlight - Razorlight
07. 07. 31. 06. 9 - Damien Rice
08. 08. 56. 56. Black Holes And Revelations - Muse
09. 09. 09. 09. Zeitgeist - The Smashing Pumpkins
10. 10. 16. 09. Fear Of The Dark - Iron Maiden
09.09.2007 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #2
 
ku3a napisał(a):06. NN. 01. 01. Take Her Back - The Pigeon Detectives
Tego to ja się tutaj nie spodziewałem - i to tak wysoko! Miło ujrzeć coś takiego Icon_mrgreen
10.09.2007 04:10 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Na Twojej liście najbardziej kibicuję 3 piosenką i niestety 2 z nich: Placebo i Sweet Noise spadają, dobrze chociaż, że Less is More awansuje.
Zastanawiałem się, z czym z Twojego zestawu się zapoznać i okazało się, że tylko 2 piosenek nie znam. Drugiej poznać nie chcę (przynajmniej na razie), bo pewnie jest blisko wylotu, a ja mam jeszcze z 20 piosenek do przesłuchania z opcją ich pojawienia się na liście.
10.09.2007 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Co się odwlecze to...może za tydzień Katie będzie na 1 miejscu? Icon_smile2 Chyba, że ubiegną ją Arctic Monkeys, które robią nieoczekiwaną karierę. Mam nadzieję, że nie powtórzy wyniku Tori, która wydawało się, że jest blisko, a teraz już poza dziesiątką.
"Icky" mimo, że listy nie podbił tak jak na innych listach Icon_mrgreen to jednak przebywa już 15 tygodni, więc jakąś karierę można powiedzieć, że zrobił.
"Underdogs" robi podobną karierę jak u mnie kiedyś "Empire", które również najwyżej doszło do 18 miejsca, ale było dość długo na liście. Icon_smile2 Spadek "Rendition" mnie nie martwi, bo przecież jak na niesinglowy numer to i tak długo się utrzymywało na liście. A poza tym trzeba ograniczyć to "szaleństwo". Icon_mrgreen
10.09.2007 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
ku3a, bardzo dobre notowanie z mega skokiem Hurtu. Tak trzymać Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
10.09.2007 07:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
vingoe napisał(a):Tego to ja się tutaj nie spodziewałem - i to tak wysoko!
czemuz, ach czemuz? Przeciez to calkiem dobrze przystaje do muzyki ktora najbardziej lubie. Jedyny problem byl taki, zebym to po prostu uslyszal i poznal.
kajman napisał(a):Zastanawiałem się, z czym z Twojego zestawu się zapoznać i okazało się, że tylko 2 piosenek nie znam. Drugiej poznać nie chcę (przynajmniej na razie), bo pewnie jest blisko wylotu, a ja mam jeszcze z 20 piosenek do przesłuchania z opcją ich pojawienia się na liście.
to nie ma wyjscia, zostaje Robbie Icon_wink2
Gary napisał(a):Co się odwlecze to...może za tydzień Katie będzie na 1 miejscu? Icon_smile2
jest to wielce prawdopodobne Icon_smile2
Gary napisał(a):Chyba, że ubiegną ją Arctic Monkeys, które robią nieoczekiwaną karierę. Mam nadzieję, że nie powtórzy wyniku Tori, która wydawało się, że jest blisko, a teraz już poza dziesiątką.
rzeczywiscie zupelnie nieoczekiwane wyniki. Na razie chcialoby sie powiedziec, ze sytuacja podobna do Tori im nie grozi, ale przeciez 2 tygodnie temu tez bym nie przypuszczal, ze w 2 tygodnie "Bouncing..." spadnie z 2. na 14.
Gary napisał(a):A poza tym trzeba ograniczyć to "szaleństwo". Icon_mrgreen
spoko, wlasnie slucham skladanki... Icon_razz
10.09.2007 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #7
 
Bardzo fajna czołówka Icon_smile2 zwłaszcza że ta nowa Katie wysoko. No a może za tydzień bedzie jeszcze lepiej? Icon_wink2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
11.09.2007 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #8
 
ku3a napisał(a):vingoe napisał/a:
Tego to ja się tutaj nie spodziewałem - i to tak wysoko!


czemuz, ach czemuz? Przeciez to calkiem dobrze przystaje do muzyki ktora najbardziej lubie. Jedyny problem byl taki, zebym to po prostu uslyszal i poznal.

Więc teraz będę trzymał kciuki byś więcej takich rzeczy poznawał. Jakby co, to służę pomocą Icon_biggrin3
11.09.2007 02:02 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #9
 
Bardzo dobra nowość na 28. Icon_wink
11.09.2007 07:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
PS Ten Hurt na piątym to jakieś nowe nagranie?
11.09.2007 07:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
Katie na 2 Icon_frown no byłem pewien, ale co się odwlecze to nie uciecze Icon_smile2
Hurt kilkanaście oczek do góry - nieźle! u mnie tak dobrze sobie nie radzą i już nie poradzą ...
A co z Knopflerem? u Ciebie z 16 na 19 a u mnie z 16 na 15 czyli też nie najlepiej. Chyba trzeba posłuchać Punish the monkey...
cieszy mnie również Radio Bagdad i kilka innych kawałków

A co z listą płyt? Musisz faktycznie posłuchać kilku innych niekoniecznie nowych Icon_smile2
Pozycja AM bardzo mnie cieszy Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.09.2007 09:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
No nareszcie FF i Clawfinger się przebili Icon_biggrin3 Już myślałem że się nigdy nie doczekam Icon_wink2 Bardzo miło zaskakuje też ogromny skok dziesięciotonowej cegłówki Icon_smile2 I wychodzi na to że niespodziewanie jest teraz wyżej niż u mnie Icon_wink2 Za to Serj już niżej niż u mnie Icon_confused

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
11.09.2007 10:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
vingoe napisał(a):Więc teraz będę trzymał kciuki byś więcej takich rzeczy poznawał. Jakby co, to służę pomocą Icon_biggrin3
ok Icon_smile2
Paweł napisał(a):PS Ten Hurt na piątym to jakieś nowe nagranie?
ano, a wiecej na ten temat poczytasz sobie u speca na temat Hurtu, czyli mrsapa
Yacy napisał(a):Katie na 2 Icon_frown no byłem pewien, ale co się odwlecze to nie uciecze Icon_smile2
"tylko" drugie miejsce nie wynika z tego, ze Katie doszla do szczytu swoich mozliwosci, tylko z rewelacyjnej postawy Linkin Park. Po prostu dwoch kawalkow na pierwszym nie moglo byc. Katie jednak wciaz zyskuje, wiec... Icon_smile2
Yacy napisał(a):A co z Knopflerem? u Ciebie z 16 na 19 a u mnie z 16 na 15 czyli też nie najlepiej. Chyba trzeba posłuchać Punish the monkey...
juz bardzo niedlugo do premiery plyty, wiec licze, ze ten fakt rowniez wplynie pozytywne na losy "True Love...". Plyta bedzie miala swoja "polska" wersje, za jakies 28 zl... Zastanawiam sie czy wybrac to, czy wersje z DVD za 60... Niby porownujac cenowo odpowiedz jest prosta, ale jednak Mark to moj ulubieniec od zawsze... Poki co dzis odebralem 2 plyty z muzyka do "Cal" i "The Princess Bride" Icon_smile2
Yacy napisał(a):A co z listą płyt? Musisz faktycznie posłuchać kilku innych niekoniecznie nowych Icon_smile2
no przeca pisalem co z lista plyt i jakie sa perspektywy Icon_wink2.
A sa one naprawde dobre. Po pierwsze dzisiaj odebralem w nowym i pachnacym jeszcze farba salonie pewnego czarodzieja 2 plyty - Ire i happysad (nie liczac dwoch plyt Marka o ktorych pisalem, ale na liscie plyt u mnie nie moze byc skladanem i soundtrackow), jest tez kilka plyt ktore bardzo mnie interesuja, a wyjda w ciagu kilka najblizszych tygodni, a co wiecej wczoraj dostalem plytke mp3 z nagranymi kilkoma albumami i bede sie im mocno przysluchiwac, bo nie wszystkie znam w calosci, a niektorych w ogole - Eva Cassisy, Michael Buble, Josh Groban, David Foster. Miod, prawda? Licze, ze dzieki tym wszystkim czynnikom lista plyt mocno sie zmieni w ciagu miesiaca.
p.u.r.h. napisał(a):No nareszcie FF i Clawfinger się przebili Icon_biggrin3
tez sie ciesze, ze w koncu sie udalo Icon_smile2
p.u.r.h. napisał(a):Za to Serj już niżej niż u mnie Icon_confused
no jakis kryzys przechodzi... Mam nadzieje, ze jeszcze go przezwyciezy...
11.09.2007 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
aha, no i zapomnialem powiedziec, ze jest tez przeciez prawie 70 nowych piosenek w NL3, wiec co prawda nie sa to plyty, ale nastepna potezna dawka nowej muzyki. Ciezko bedzie to wszystko poznac tak dobrze jak by sie chcialo.
11.09.2007 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
ku3a napisał(a):2 plyty z muzyka do "Cal" i "The Princess Bride"
CAL dla mnie zdecydowanie najlepszy soundtrack Marka. Świetny!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.09.2007 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
ja chyba nie mam ulubionego. Bardzo mi sie podoba "Metroland" i jego spokojnie dalbym na pierwszym, gdyby nie to, ze samego Marka tam za malo.

jestem po pierwszym przesluchaniu happysadu. To co mi sie rzucilo w oczy jeszcze przed uslyszeniem pierwszego dzwieku to okladka. Poprzednia plyta - marna, plastikowa okladka bardzo slabej jakosci. Teraz - bardzo fajne kartonowe. Dzwiek na drugiej plycie - slaaaaby! Cichy, niewyrazny. Cala plyta taka jakby byla niskim kosztem zrobiona. Teraz juz dzwiek bez zarzutu. No i sama muzyka - ciezko cos powiedziec po jednym przesluchaniu, tym bardziej, ze w miedzyczasie czytalem jedno i drugie forum. Ale "Dluga droga w dol" rzucila mnie na kolana Icon_exclaim To jest TEN happysad! To sa TE emocje! Ten bol ktory sie pojawia gdy sie slucha. Ten sam co w moich ukochanych ich piosenkach. I niech to na razie wystarczy...
11.09.2007 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):Zastanawiałem się, z czym z Twojego zestawu się zapoznać i okazało się, że tylko 2 piosenek nie znam. Drugiej poznać nie chcę (przynajmniej na razie), bo pewnie jest blisko wylotu, a ja mam jeszcze z 20 piosenek do przesłuchania z opcją ich pojawienia się na liście.
to nie ma wyjscia, zostaje Robbie Icon_wink2
Nie ma obawy, jeżeli coś zechcę na siłę poznawać, to zawsze mam jeszcze jednych Manionych. Icon_mrgreen
11.09.2007 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Na razie spadaja piosenki, które lubię, ale czekam na następne, może będzie lepsze.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.09.2007 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Dobra lista. Kilka wyśmienitych kawałków jak AM, MSP (Autumnsong, Imperial, I'm Just A Patsy), Muse czy Korn.
Choć np już pojawienie się Lionela (nadal twierdzę, że trójka niejako wmusiła w ludzi sympatię do tej piosenki, ale ok - to moje zdanie) i Katie tak wysoko ściąga uśmiech z mojej buzi. Nowości fajne, nieznam tylko Clawfingera, musze się zapoznać w takim razie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2007 08:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
 
saferłel napisał(a):trójka niejako wmusiła w ludzi sympatię do tej piosenki
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2

Piosenka była już na kilku listach gdy Trójka włączyła to o playlisty! Niedźwiedź raz to zagrał i ... odszedł. "Wmuszenie"? Ja ją sam sobie wmusiłem. Tak jak pozostałe 29 utwrów z Mojej Listy Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.09.2007 08:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości