Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
********************************************************************
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #1
Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Notowanie nr. 2 z dnia 28.07 1987 rok.
ZAPRASZAM:
20.14.2.Tina Turner-Break Every Rule.
19.N.1.T.Love-IV Liceum.
18.19.2.Kult-Hej ,czy nie wiecie.
17.N.1.Johny Hates Jazz-Shattered Dreams.
16.17.2.David Bowie-Glass Spider.
15.16.2.Marillion-Incommunicando.
14.7.2.Crowded House-Don't Dream It's Over.
13.N.1.Bon Jovi-Wanted Dead Or Alive.
12.6.2.Bon Jovi-Livin'On A Prayer.
11.5.2.Europe-Carrie.
10.13.2.Bryan Adams-Heat Of The Night.
9.9.2.George Michael-I Want Your Sex.
8.12.2.U-2-I Still Haven't Found What I'm Looking For.
7.10.2.Sztywny Pal Azji-Spotkanie z...
6.11.2.Pet Shop Boys-It's A Sin.
5.8.2.Cutting Crew-I Just Died In Your Arms.
4.4.2.U-2-With Or Without You.
3.3.2.Depeche Mode-Strange Love.
2.1.2.Madonna-La Isla Bonita.
1.2.2.Whitney Houston-I Wanna Dance With Somebody .
27.11.2017 10:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #2
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Bardzo dobre notowanie.
Gdybym wtedy prowadził listę (swoją drogą mając minus cztery lata) to na pewno załapała by się ponad połowa, a może nawet całość.
I mała uwaga - źle zapisałeś datę. Albo 28 lipca 1987, albo 28 lipca 1987 roku, ewentualnie po prostu 28.07.1987 bez słowa "rok" Icon_wink
28.11.2017 01:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #3
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
O tak wtedy przebój gonił przebój.Naprawdę było w czym wybierać.
28.11.2017 11:36 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adikman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 96
Dołączył: Aug 2017
Post: #4
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Świetna lista. Wybitna. Powiem szczerze, że twoje nowe notowania w ogóle mi się nie podobają. Nie ma tam kompletnie nic interesującego, a kiedyś sama czołówka muzyki pop. Skąd taka zmiana? Czyżby dlatego, że podążasz wyłącznie za radiem i po prostu skoro ono zeszło na psy, to nie mogleś uciec z tej pułapki? Jest przecież tyle ciekawej muzyki będącej w jakimś stopniu kontynuatorką tamtych tradycji, nie mówiąc o tych artystach, którzy wciąż nagrywają, ale nic takiego u ciebie nie widzę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017 12:37 PM przez adikman.)
28.11.2017 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #5
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Całe życie wychowałem się na radiu. Więc nadal bazuje na zasobach powszechnie znanych.To że kiedyś muzyka była inaczej (prościej ) odbierana nie oznacza że w dniu dzisiejszym jest bardziej skomplikowana.Po prostu ludzie są bardziej wybredni.
Cieszy mnie twoja opinia i komentarz.Ja twierdzę że kiedyś ta Lista była adekwatna do czasów z nią przeżytych.Teraz słucham innej muzyki i moja Lista wygląda tak jak ja po prostu inaczej.Pozdrawiam.
P.S. Myślę że będziesz stałym komentatorem mojej Listy (Archiwum).
28.11.2017 02:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Horngacher77 napisał(a):Po prostu ludzie są bardziej wybredni.
Stwierdzam, że radio spsiało do granic możliwości technicznych. Crowded House, Pet Shop Boys czy Johny Hates Jazz jakościowo biją na głowę Olly Murs, Maroon 5 czy James Hype. Nie wiem czy ludzie są bardziej wybredni - stwierdzam, że ludzie są bardziej niewybredni. Ludzie bazujący tylko na mainsteramowym radiostacjach są skazani na to, co znajduje się na ich playlistach. A że jakość leci na łeb - nie jest tajemnicą. Przychodzi człowiek w garniturze z Wielkiej Wytwórni i mówi dokładnie co ma być i kiedy grane. Radiostacje kombinują, jak wymigać się z ustawy o promowaniu Polskości upychają piosenki nocami, bo mają zobowiązania wobec tych Panów w garniturach. Do tego dochodzi lawinowo rosnąca ilość reklam i generalnie mielenie ciągle tej samej muzyki. Ciekawy jest przypadek Cutting Crew z Twojego zestawu, który mielony jest z niewiadomych względów przez radio Zet niemal codziennie, tak jakby nie można było puścić Pet Shop Boys. Zatem, ktoś, kto jest skazany lub lubuje się tylko w maintreamowych radiach (nie radio) w sumie nieświadomie robi sobie krzywdę, bo nie ma szans / nie chce dojść do innej muzyki. Niekoniecznie lepszej czy gorszej - po prostu innej. Ludzie w swej gonitwie nie chcą sięgać po pokrętło zmieniające stację. Nawet w radiach nie ma już pokręteł. Dlatego stwierdzam, że ludzie są niewybredni, bo nie chce im się pokręcić tym pokrętłem czy guzikiem.
adikman napisał(a):Jest przecież tyle ciekawej muzyki będącej w jakimś stopniu kontynuatorką tamtych tradycji, nie mówiąc o tych artystach, którzy wciąż nagrywają, ale nic takiego u ciebie nie widzę.
Nie grają tego w radiu - więc nie łudź się, że nowe OMD, czy TFF trafią na tę listę. Mylę się?
Notabene - ciekawe co o tym sądzicie (http://www.ftb.pl/temat/87039)

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2017 10:40 AM przez dziobaseczek.)
01.12.2017 10:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #7
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
dziobaseczek napisał(a):Nie wiem czy ludzie są bardziej wybredni - stwierdzam, że ludzie są bardziej niewybredni.

Mogę potwierdzić tę tezę na bazie własnych doświadczeń. Np. dla moich kolegów z pracy nie liczy się jaką muzykę gra dane radio, ale liczy się to żeby tylko coś grało. Jakość tej muzyki nie ma znaczenia.

dziobaseczek napisał(a):generalnie mielenie ciągle tej samej muzyki

To efekt tzw. formatu. Ktoś kiedyś sprawdził, że ludzkie ucho jest w stanie zapamiętać 40 utworów. Ta liczba stała się podstawą dla rozgłośni radiowych, które układają listę czterdziestu najczęściej granych utworów, tych które są wałkowane niemal non stop. Co jakiś czas jest ona zmieniana (w radiach nadających współczesną muzykę zmiany są bardzo często), ale w takich stacjach, gdzie grają głównie stare utwory (a takich stacji mamy w Polsce najwięcej), taka zmiana ma miejsce najwyżej 2-3 razy w roku. Stacje grające nowości, takie jak RMFMAXXX gra średnio 5-6 razy jakiś utwór na dzień, z kolei w takiej Esce na przykład są utwory puszczane kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Horror.
No i te reklamy pseudomedykamentów, od których można dostać białej gorączki albo rozwolnienia czy impotencji.
Na szczęście w domu mam możliwość odbioru radia z zagranicy i to drogą naziemną, konkretnie z Czech, które stanowi częściową odtrutkę na to, co jest grane polskich stacjach.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2017 12:18 AM przez kolej_grzesiek.)
02.12.2017 12:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Nie powiedziałbym, że stacje z Czech czy Słowacji są takie wspaniałe. No, ale zawsze to jakaś odmiana. No i "Radiozurnal" to moim zdaniem przykład dobrego radia informacyjnego.
Myślę, że u większości byłaby wtedy na liście taka muzyka, bo po prostu niewiele było wtedy dostępne.
A jeśli brak Ci utworów, to u nas list Ci dostatek z przeróżną muzyką, używaj aż miło Icon_wink
02.12.2017 12:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #9
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Jestem szczęśliwym posiadaczem kilku radioodbiorników z pokrętłem .I uwierzcie mi że naprawdę często tego pokrętła używam.
Wszystkie powyższe komentarze traktuje bardzo poważnie i zgadzam się z nimi prawie w 80 % -ach .
Wiem jaka jest różnica pomiędzy Pet Shop Boys ,a Maroon 5 czy też Crowded Housa ,a James Hype.
Ale szkopuł w tym że na dzień dzisiejszy moja Play Lista wygląda tak a nie inaczej .
Przez ponad 30 lat prowadzenia Listy Przebojów nigdy nie zastanawiałem się nad tym czy coś jest lepsze do słuchania czy gorsze.
Po prostu Moja Lista wygląda tak a nie inaczej.
Jeśli komuś starczy cierpliwości i wytrzymałości to zapraszam do śledzenia i komentowania Mojej Listy przebojów (Archiwum).Wtedy i tylko wtedy będzie można zobaczyć jak zmieniały się moje preferowane gatunki muzyczne i jak zmieniał się wizerunek tejże Listy na przełomie trzech dekad.
Jak to mówią "Kto szuka przyjaciela bez wad ,pozostanie bez przyjaciela".
Sam osobiście wychowałem się na PR 3.Ale teraz to stanowczo za mało by być tak ograniczonym (muzycznie).
03.12.2017 12:00 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Zaskakująca zbieżność światopoglądu. Trochę szkoda, bo myślałem, że się włączy Kajman czy prz i powie, że nie mam racji Icon_smile
prz_rulez napisał(a):A jeśli brak Ci utworów, to u nas list Ci dostatek z przeróżną muzyką, używaj aż mił
No właśnie - czy się to przekłada na słuchalność - nie. Oczywiście jest coś takiego, jak preferowanie playlist przez Youtube, ale i tak, jako anonim nie masz szans przebicia. Czy to, że moja lista jest dostepna na Spotify przyczyniło się do popularyzacji mojej muzyki? - oczywiście nie. Gdyby tę playlistę poleciła Doda czy Piasek - nagle okazuje się, że piosenki z mojej listy stają się wielkimi przebojami Icon_smile Gdyby wybrano coś z mojej listy na playlistę ZET - automatycznie utwór byłby rozpoznawalny.
Myślałem, że łatwość odtwarzania Youtube czy Spotify przyczyni się do popularyzacji indie, tymczasem jest jeszcze gorzej.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.12.2017 11:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #11
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Na dzień dzisiejszy jest tak że można słuchać czego dusza zapragnie z małym wyjątkiem jeśli to pasuje większości to jest OK.
Jest wiele stacji radiowych w których to ludzie wybierają pomimo wszystko tzw. Playlisty i wtedy zaczyna się kociokwik.Ponieważ nie każda muzyka łączy się z drugą w jakąś nazwijmy to harmonie.A koncerty życzeń można sobie samemu wyprodukować w zaciszu domowych pieleszy.
04.12.2017 12:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #12
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Każdy ma swoją drogę do doskonałości i niech tak pozostanie.Jeden lubi disco polo drugi hip hop czy alternatywę.Ja obecnie preferuję taki a nie inny styl muzyczny.Zapraszam dzisiaj na kolejne notowania (Archiwum ) .Wrzucę później.
04.12.2017 12:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Będę śledził. Jednak wiedz, że gust kreują media. Na tę chwilę media kreują korporacje muzyczne. Wybór w eterze jest mały, bo koncesje przydzielane są przy zbyt restrykcyjnych wymaganiach. Wobec tego ludzie wybierają, to co leci w mediach. A wystarczyłoby, jak kiedyś, gdy Dyrektor Muzyczny wtrąca czasem też rzeczy mniej znane / inne / spoza głównego nurtu - choćby incydentalnie. Póki co, stwierdzam, że media schlebiają niewyszukanym gustom.
Rozwiązanie - Likwidacja koncesji. KRRiT tylko do administrowania eteru i porządku w nim. Momentalnie wzrośnie konkurencja i udział niezależnych stacji. A udział niezależnych stacji to presja na molochy, by jednak sieczkę nie nazywać "najlepszą muzyką" i może wzbudzić w słuchaczu refleksję natury poznawczej. Model Amerykański funkcjonowania eteru i procedur koncesyjnych jest mi bodaj najbliższy.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.12.2017 01:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
dziobaseczek napisał(a):Myślałem, że łatwość odtwarzania Youtube czy Spotify przyczyni się do popularyzacji indie, tymczasem jest jeszcze gorzej.
Pewnie zależy w jakich kręgach. Ale fakt, skończyło się na tym, że pewne komercyjne utwory utrzymują się na listach przez x tygodni.

Też się zgadzam z usunięciem koncesji, w końcu skończyłoby się ściganie osób zakładających niezależne (nazywane dziś "nielegalnymi") stacje.

@Horngacher - gusta zawsze można poszerzać i do tego Cię gorąco zachęcam Icon_smile Nawet, jeśli nie gatunkowo, to chociaż geograficznie.
04.12.2017 05:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #15
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Jak to mówił pewien klasyk :"Jestem ZA ... a nawet , PRZECIW".
Oczywistym dla mnie jest to aby nie było stagnacji w odbiorze tej uczciwej dobrej muzyki ale daję sobie prawo takiego marginesu błędu w granicach średniej krajowej.Dziękuję za soczyste i konkretne komentarze które zostaną na pewno przeze mnie dość wnikliwie i dogłębnie przeanalizowane.
Tymczasem zabieram się do wpisu kolejnego notowania (Archiwum ) Mojej Listy Przebojów.Pozdrawiam.
04.12.2017 08:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #16
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Horngacher77 napisał(a):na pewno przeze mnie dość wnikliwie i dogłębnie przeanalizowane.
Trzymam za słowo. Włączaj też inne radiostacje a nie tylko ogólne dostępne. Możesz zacząć od tego: Playlista.
Znajdziesz tu niekoniecznie lepsze, ale inne piosenki.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
05.12.2017 11:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #17
RE: Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2 (Archiwum).
Lista stacji radiowych które codziennie albo prawie codziennie słucham jest dosyć bogata.A należą do nich zarówno stacje komercyjne jak i te regionalne.Także tych innych piosenek jest niezliczona ilość.Jak by nie było to i tak najlepsze z tych piosenek znajdą się na mojej Liście Przebojów.Albo wiem każdy z nas przyswaja te nutki na które najbardziej reaguje jego zmysł słuchu.Gorąco polecam także komentowanie Listy (Archiwum) w tym wątku.
05.12.2017 01:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 17 (Archiwum ) Horngacher77 0 9 041 25.01.2018 08:50 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 2200' Horngacher77 1 973 22.01.2018 10:25 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 16 (Archiwum). Horngacher77 0 812 18.01.2018 07:05 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 15 (Archiwum). Horngacher77 4 1 065 15.01.2018 11:48 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista przebojów RM Top30. Notowanie 2199 Horngacher77 1 1 038 14.01.2018 11:10 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 2198 Horngacher77 1 973 07.01.2018 10:22 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 14 (Archiwum). Horngacher77 0 760 06.01.2018 03:08 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 13 (Archiwum). Horngacher77 0 761 02.01.2018 09:50 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 2197 Horngacher77 1 880 31.12.2017 01:25 AM
Ostatni post: Horngacher77
  Lista Przebojów RM Top30. Notowanie 12 (Archiwum). Horngacher77 0 819 28.12.2017 11:16 PM
Ostatni post: Horngacher77

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości