Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U2 - No Line On The Horizon
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
uzi napisał(a):no nie... jeszcze czekam aż ktoś powie o "trylogiach U2"... Icon_confused2
Icon_lol
Dla mnie płyty: "October", "War" i "The Unforgettable Fire" stanowią swoistą trylogię, ale to se ne vrati niestety Icon_frown Icon_frown
16.01.2009 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #22
 
Gary napisał(a):Dla mnie płyty: "October", "War" i "The Unforgettable Fire" stanowią swoistą trylogię
akurat te albumy nie są "powszechnie" uważane za trylogię. Icon_wink2 ale chwała Bogu, że może chociaż tu nie spotkam się z teorią trylogii jutowych... Icon_biggrin3
16.01.2009 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
uzi napisał(a):akurat te albumy nie są "powszechnie" uważane za trylogię. Icon_wink2 ale chwała Bogu, że może chociaż tu nie spotkam się z teorią trylogii jutowych... Icon_biggrin3
Ale napisałem, że dla mnie. Są po prostu w tym samym klimacie muzycznym. Może jeśli chodzi o teksty to nie, ale dla mnie zawsze muzyka na 1 miejscu. Icon_smile2
16.01.2009 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #24
 
Gary napisał(a):Ale napisałem, że dla mnie.
no i właśnie bardzo się cieszę, że nie przedstawiasz tej powszechnej wersji trójek U2. Icon_mrgreen
Gary napisał(a):Są po prostu w tym samym klimacie muzycznym.
hmm... no ja bym się jednak w tym przypadku pochyliła ku tej "właściwej" teorii trylogii i podpięłabym UF pod Drzewko i RAHa. Icon_wink2 ale okej, Twoje zdanie, szanuję i nie narzucam swojego. Icon_mrgreen
16.01.2009 09:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
uzi napisał(a):no i właśnie bardzo się cieszę, że nie przedstawiasz tej powszechnej wersji trójek U2. Icon_mrgreen
Nie znam żadnych. Icon_wink2

uzi napisał(a):hmm... no ja bym się jednak w tym przypadku pochyliła ku tej "właściwej" teorii trylogii i podpięłabym UF pod Drzewko i RAHa. Icon_wink2 ale okej, Twoje zdanie, szanuję i nie narzucam swojego. Icon_mrgreen
A to jakaś dziwna teoria, bo te płyty są w 3 kompletnie różnych klimatach muzycznych. Icon_smile2
16.01.2009 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #26
 
Gary napisał(a):A to jakaś dziwna teoria, bo te płyty są w 3 kompletnie różnych klimatach muzycznych. Icon_smile2
żart? Icon_wink2
no ejżesz... UF do JT nie pasuje? eee... bredzisz. Icon_wink2 Icon_razz
16.01.2009 09:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Oczywiście, a najbardziej "Rattle and Hum" mi tu nie pasuje.
(chyba, że na takiej zasadzie: zima - UF, wiosna - JT, lato - RAH. Icon_wink2 )
16.01.2009 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #28
 
Gary napisał(a):a najbardziej "Rattle and Hum" mi tu nie pasuje.
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 chyba mam zawał Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2
RAH? Amerikańska [!] koncertówka utworów TUFowych [!] i TJTowych [!] nie pasuje do TUF i TJT?... czegoś tu nie rozumiem... Icon_surprised
16.01.2009 09:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
uzi napisał(a):
saferłel napisał(a):jest Bomba i Linia. Obok siebie, od razu jedno przechodzi w drugie...
no nie... jeszcze czekam aż ktoś powie o "trylogiach U2"... Icon_confused2

Znów mnie nie rozumiesz Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.01.2009 09:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #30
 
saferłel napisał(a):Znów mnie nie rozumiesz Icon_mrgreen
dobra, wiem, że mam w mózgu watę, ale aż taka głupia nie jestem, przynajmniej na temat U2 Icon_mrgreen rozumiem, rozumiem! Icon_razz
16.01.2009 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Ale, że jest 1 piosenka z UF i 2 z JT i to w wersjach koncertowych, to o niczym moim zdaniem nie świadczy. Dla mnie RaH to środek lata na pustynii Arizona, a UF to środek zimy na Alasce lub Syberii. Icon_mrgreen Żeby zobrazować jak tę muzykę odbieram. Wystarczy posłuchać "I still heaven't door" z jednej i drugiej płyty. Różnica jest kolosalna.
16.01.2009 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
uzi napisał(a):
saferłel napisał(a):Znów mnie nie rozumiesz Icon_mrgreen
dobra, wiem, że mam w mózgu watę, ale aż taka głupia nie jestem, przynajmniej na temat U2 Icon_mrgreen rozumiem, rozumiem! Icon_razz

Ja nie miałem na myśli żadnej nowej trylogii, po prostu omijam Windows jako dodatkowe nagranie, tak samo Saints Coming (które teraz bardzo przeciętne mi się wydaje) i nie mam zamiaru opierać swoich opinii o ewentualnym brzmieniu plyty na ich podstawie, to inna bajka była. Było Bombs i od razu jest szansa rozwinięcie tego tematu lub poeksperymentowania na nowej płycie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.01.2009 09:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #33
 
Gary napisał(a):Ale, że jest 1 piosenka z UF i 2 z JT i to w wersjach koncertowych, to o niczym moim zdaniem nie świadczy.
wiem. chodzi mi też o te utwory, które pojawiły się dopiero na RAHu. jak dla mnie całkiem całkiem Dżoszułowate.
RAH był po to, żeby się Drzewko lepiej rozeszło po ludziach. i było w pewnym sensie kontynuacją Joshuy. słabszą, ale jednak. płyta pod szyldem "komercja w imię Joshua Tree!" Icon_lol
16.01.2009 09:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #34
 
saferłel napisał(a):Ja nie miałem na myśli żadnej nowej trylogii
nowej nie. nawet matematycznie się nie zgadza. Icon_razz
saferłel napisał(a):Było Bombs i od razu jest szansa rozwinięcie tego tematu lub poeksperymentowania na nowej płycie.
z tego, co wiem, to Jutu wybrało [słuszną] opcję eksperymentowania. co mnie cieszy.
tylko żeby nie wyszli na tym jak Gunsi - o to się modlę i odbywam mentalne pielgrzymki do Dublina.
16.01.2009 09:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Hehe Gunsi nie są źli. Fajną płytę nagrali Icon_smile Pobawili się elektroniką i to jest wielka jak na nich zmiana, dla U2 to już nic nowego....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.01.2009 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Ale Gunsom nie wyszło wcale źle... inna sprawa, że trochę za długo Icon_razz
no tak, U2 i od razu 3 strony tematu...
16.01.2009 10:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #37
 
saferłel napisał(a):Hehe Gunsi nie są źli.
są. odrażająco brudni i źli. Icon_lol
nie no, serio. niestety miałam "przyjemność" się zapoznać i... no właśnie przyjemność jedynie w cudzysłowie.
prz_rulez napisał(a):no tak, U2 i od razu 3 strony tematu...
no tak, U2 i uzi i od razu 3 tsrony tematu... Icon_mrgreen
16.01.2009 10:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
A mi właśnie Gunsi zaczynają się podobać Icon_biggrin3
Ech, wszyscy dostają podniety jak U2, Depeche Mode, Coma itd. wydają nowe płyty...
16.01.2009 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
prz_rulez napisał(a):no tak, U2 i od razu 3 strony tematu...
Bo U2 to taki zespół, w którym (prawie) każdy znajdzie coś miłego dla siebie. Bo są zwolennicy hegemonii Joshua Tree, inni uwielbiają Achtung Baby ponad wszystko, jeszcze inni Pop, a i jest taka mniejszość, do której ja się zaliczam ponad wszystkie stawia "War". A znam nawet takich co za "Zooropę" dadzą się pokroić (nielubiana bardzo przeze mnie). Także ino słuchać i znajdować miłe dla siebie dźwięki. Icon_smile2

PS. A GNR jest very good. Ja jestem po około 16 przesłuchaniach i nie nudzi mi się wcale, a wręcz przeciwnie. Icon_cool2 Zresztą za dużo tej elektroniki to tu nie ma. Wbrew pozorom. :roll:
16.01.2009 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #40
 
Gary napisał(a):są zwolennicy hegemonii Joshua Tree
wielbię
Gary napisał(a):uwielbiają Achtung Baby ponad wszystko
kocham
Gary napisał(a):jeszcze inni Pop
ubóstwiam
Gary napisał(a):ponad wszystkie stawia "War"
nie ponad wszystkie, ale uwielbiam
Gary napisał(a):za "Zooropę" dadzą się pokroić
...ręce odciąć dam. kozak płyta.
16.01.2009 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości