Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LUMEN PODSUMOWANIE 2008 (brevis version)
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #21
 
aaktt napisał(a):Numer #4 lubię jak na Dianę, za którą niestety nie przepadam
Tak, Diana jest najlepsza, gdy śpiewa takie właśnie wysublimowane standardy Icon_biggrin3

saferłel napisał(a):Muszę się zapoznać z tymi trzema numerami, bo żadnego nie znam :/
Wszystkie trzy są na moim CHOMIKU . Suzanne i Dianę znajdziesz w folderze SMOOTH, a genialne, boskie, odlotowe "Slither" Anoushki i Karsha w folderze WORLD MUSIC. Polecam!!!
24.01.2009 10:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #22
 
Pora już na samo podium AD 2008. Brązowy medal otrzymuje:

3. "Elle" - MARI BOINE

Zmienna barwa głosu, niedająca się jednoznacznie zaszufladkować stylistyka, gdzieś na pograniczu folku, world, rocka i jazzu, a wszystko okraszone melancholijną tęsknotą gdzieś z północnych rejonów Norwegii sprawiają, że człowieka aż ciarki po plecach przechodzą. Tak, tak - Mari Boine ze swoim niezwykłym utworem elektryzuje mnie aż do dzisiaj. Piosenka "Elle" spędziła 6 tygodni na pierwszym miejscu i wciąż jeszcze przebywa na Lumen Liście!!!

Wszystkich, którzy tę piosenkę przeoczyli, zachęcam do przesłuchania: MARI BOINE "ELLE"
26.01.2009 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #23
 
2. "Zrób, co możesz" - ANNA MARIA JOPEK

Tak, tak - czym byłaby lista Jopkologa bez Anny Marii? Icon_mrgreen I tutaj niespodzianka! Singiel "Zrób, co możesz" pojawił się na liście już w 2007 roku i spędził wtedy 4 tygodnie na pierwszym miejscu, a w podsumowaniu ubiegłego roku zajął 11 miejsce. Kto by wtedy pomyślał, że rok później piosenka stanie się jeszcze większym hitem?

Swoją popularność w AD 2008 "Zrób, co możesz" zawdzięcza... Jotemowi i Ku3ie Icon_biggrin3 . Chłopaki zrobili, co mogli i to właśnie dzięki nim Jopkolog miał swoje pięć minut na Liście Przebojów Trójki. Zapowiadany przeze mnie utwór w 1350 notowaniu stał się przebojem wszech czasów Lumen Listy i jednocześnie miłym zamknięciem wieloletniej przygody z LP3.
29.01.2009 06:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Jopkolog napisał(a):Swoją popularność w AD 2008 "Zrób, co możesz" zawdzięcza... Jotemowi i Ku3ie Icon_biggrin3 .
Icon_smile2
Jopkolog napisał(a):Zapowiadany przeze mnie utwór w 1350 notowaniu stał się przebojem wszech czasów Lumen Listy i jednocześnie miłym zamknięciem wieloletniej przygody z LP3.
czemu "zamknięciem"?
29.01.2009 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #25
 
Utwór świetny, pozycja rewelacyjna, ale... też chciałem o to zapytać.
29.01.2009 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
 
abd3mz napisał(a):ale... też chciałem o to zapytać.
no mnie też najbardziej zainteresowal ten zwrot...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.01.2009 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #27
 
Już tłumaczę o co chodzi z tym "zamknięciem wieloletniej przygody z LP3".

Otóż po 16 latach słuchania Listy (co stanowi połowę mego życia) spełniło się moje największe marzenie: zobaczyłem Listę "od środka". Jakby tego było mało, mogłem samemu na niej wystąpić i w dodatku zapowiedzieć nie pierwszą lepszą piosenkę, ale właśnie ten utwór mojej UKOCHANEJ WOKALISTKI. Jak pamiętacie było to również dzień po JEJ urodzinach i z tej okazji mogłem JĄ też pozdrowić. Znaczenia dodatkowego nabiera fakt, że wziąłem jeszcze udział w pisaniu 3-go tomu książki o LP3. To było więcej niż mogłem sobie wymarzyć. Po tym wszystkim wiedziałem już, że mój stosunek do LP3 się zmieni. Jeśli wolno mi użyć metafory: raj został zdobyty. Czegóż więcej mi trzeba? Najskrytsze pragnienia zostały zaspokojone i po 15.12.2007 wiedziałem już, że Lista nie będzie w stanie dostarczyć mi większych emocji. Pomimo tej zmiany stosunku do LP3 nadal chciałem jej słuchać (chociaż lista bez Niedźwiedzia to już nie to samo i przyznaję otwarcie, że styl Balona nie bardzo mi odpowiada). Ostatecznie rozstanie z LP3 przypieczętowała zmiana jej terminu z piątku na sobotę. Zwyczajny brak czasu w sobotnie wieczory sprawił, że ważna część mojego życia związana z LP3 została zamknięta. Nie słucham już listy (chyba, że z rzadka nadarzy się jakaś okazja), sprawdzam tylko kolejne wyniki i w miarę regularnie staram się też nadal głosować na ulubione piosenki. Swoją drogą myślę też, że nawet, gdybym miał w soboty więcej czasu, to słuchanie dwóch list dwa dni pod rząd byłoby chyba nieco nużące. W ten sposób słucham już tylko Listy Niedźwiedzia. I choć niestety brakuje tu wielu moich piosenek, to jednak dzięki znajomości z panem Markiem stałym elementem tej listy jest mały "kącik włoskiej obecności" (mailowej, forumowej, czy w końcu osobistej). Zaś wszelkie braki muzyczne wypełnia mi skutecznie Lumen Lista. Jedyna, prawdziwa, moja własna...
30.01.2009 12:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #28
 
1. "To, co nienazwane" - ANNA MARIA JOPEK

Pora na najlepszą piosenkę AD 2008. Raz jeszcze Anna Maria z rewelacyjnego projektu "ID", tym razem w towarzystwie Dhafera Youssefa. To chyba jedno z najpiękniejszych muzycznych spotkań międzykulturowych jakie słyszałem: zwiewna dziewczyna z mazowieckich łąk i mężczyzna z dzikich pustynnych przestrzeni w tęsknej pieśni o ulotności tego, co niewypowiedziane. Ania i Dhafer spędzili łącznie 10 tygodni na pierwszym miejscu, ustanawiając tym samym nowy rekord listy. Muzyka absolutna!!!
03.02.2009 08:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
Jopkolog napisał(a):To chyba jedno z najpiękniejszych muzycznych spotkań międzykulturowych jakie słyszałem: zwiewna dziewczyna z mazowieckich łąk i mężczyzna z dzikich pustynnych przestrzeni w tęsknej pieśni o ulotności tego, co niewypowiedziane.
Bardzo ładny opis. Icon_smile2
Jopkolog napisał(a):Ania i Dhafer spędzili łącznie 10 tygodni na pierwszym miejscu
phi.
Icon_wink2
U mnie na drugim miejscu.
03.02.2009 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
gratulacje dla AMJ za dublecik.
ładne opisy, bardzo ładne!
04.02.2009 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LUMEN LISTA Notowanie 211 Jopkolog 1 2 323 13.07.2010 11:48 AM
Ostatni post: kleschko
  LUMEN LISTA Notowanie 210 Jopkolog 0 1 835 06.02.2010 08:45 PM
Ostatni post: Jopkolog
  LUMEN LISTA Notowanie 210 Jopkolog 0 1 737 06.02.2010 08:43 PM
Ostatni post: Jopkolog
  LUMEN LISTA Notowanie 209 Jopkolog 3 2 378 04.02.2010 03:26 PM
Ostatni post: Jopkolog
  LUMEN LISTA Notowanie 208 Jopkolog 5 2 931 27.01.2010 03:27 PM
Ostatni post: ku3a
  LUMEN LISTA Notowanie 207 Jopkolog 1 2 029 16.01.2010 03:42 PM
Ostatni post: michal91d
  LUMEN LISTA Notowanie 207 Jopkolog 0 1 574 16.01.2010 03:03 PM
Ostatni post: Jopkolog
  LUMEN LISTA Notowanie 206 Jopkolog 0 1 639 11.01.2010 01:20 PM
Ostatni post: Jopkolog
  LUMEN LISTA Notowanie 205 Jopkolog 0 1 630 04.01.2010 02:17 PM
Ostatni post: Jopkolog
  LUMEN LISTA Notowanie 204 Jopkolog 3 2 233 28.12.2009 02:34 AM
Ostatni post: mr.vingoe

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości