Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 931 - 11.01.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 931 - 11.01.2009
Jakie będą konsekwencje gdy w czołówce niemal wszyscy zwiększają poziom i chcą wyprzedzać innych? Albo będą duże zmiany, albo prawie nic się nie zmieni, bo nikomu nie przyjdzie do głowy dać się wyprzedzić. I tak to właśnie wygląda - póki co pierwsza dwójka nie do ruszenia, a potem kilka piosenek walczy ze sobą i zwiększa poziom pierwszej dziesiątki. Tym razem różnica między tą dziesiątką i resztą była znaczna i nikomu nie udało się przekroczyć granicy.

Na liście 4 nowości. Trochę się bałem, że nowe nagrania Franza Ferdinanda mi się nie spodobają, bo "Lucid Dreams" było fatalne. Na szczęście po kilku przesłuchaniach "Ulysses" złapał... wiatr w żagle. Bałem się również w przypadku Razorlight. "Wire To Wire" długo nie mogło mnie do siebie przekonać, ale jak już się udało to proszę jak ładnie sobie radzi. Co więcej, drugi singiel, "Hostage Of Love" złapał mnie natychmiast, spodobał się chyba od pierwszego przesłuchania. Zobaczymy która "taktyka" przyniesie lepsze rezultaty. Jakby tego było mało, coraz bardziej podoba się cała płyta "Slipway Fires" i już teraz pojawia się w dziesiątce najlepszych. Pozostałe 2 nowości po polsku i obydwie wymagały większej liczby przesłuchań, żeby się spodobać na tyle, żeby stanąć na wybiegu. Liczę na to, że "Muchomory" podobać mi się będą dłużej niż "Rosół". W tej chwili wydaje mi się, że jest na to duża szansa. Natomiast forma utworu "Zgaś moje oczy" mam wrażenie, że w dużej mierze będzie zależec od liczby przesłuchań. Ostatnio słuchałem nieco częściej, dzięki czemu Akurat debiutuje.

Notowanie 931:

01. 01. 16. 16. All Nightmare Long - Metallica
02. 02. 16. 16. The Day That Never Comes - Metallica
03. 03. 03. 03. Rozprawa o robokach - Kazik
04. 04. 03. 03. Kto tam u ciebie jest? - Nosowska
05. 06. 02. 02. Better - Guns N'Roses
06. 07. 04. 04. Snuff - Slipknot
07. 05. 09. 09. Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
08. 08. 05. 05. I'm Outta Time - Oasis
09. 09. 07. 07. Pussylicker - Frutti di Mare
10. 10. 07. 07. Appalachian Springs - The Verve

11. 13. 21. Hiszpan - Lao Che
12. 14. 17. Chemicals - Scars On Broadway
13. 11. 13. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
14. 12. 05. My Mistakes Were Made For You - The Last Shadow Puppets
15. 17. 05. Mariola - Kazik
16. 15. 31. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
17. 16. 08. Guitar Gangsters & Cadillac Blood - Volbeat
18. 18. 21. Devour - Shinedown
19. 40. 02. Anusia - Kazik
20. 23. 75. M.I.A. - Avenged Sevenfold
21. 21. 08. Mnie nie zwiedziesz - Bracia
22. 19. 09. Przeżyjemy zło - Totentanz
23. 20. 11. Cyanide Sweet Tooth Suicide - Shinedown
24. 26. 03. Wire To Wire - Razorlight
25. 24. 17. Praca za szejset - Frutti di Mare
26. 27. 30. Carolina Drama - The Raconteurs
27. 28. 16. Watercolor - Loaded Moses
28. 29. 19. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
29. 22. 08. Sound Of Madness - Shinedown
30. 43. 02. Kokaina - Nosowska
31. 32. 38. mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
32. 31. 20. Stepping Stone - Duffy
33. 33. 04. Miłość, trzeźwość i pokora - Kasia Kowalska
34. 25. 11. Chinese Democracy - Guns N'Roses
35. 30. 13. Paranoja - Totentanz
36. 39. 55. Alexander - Myslovitz
37. 35. 37. Bóg zapłać - Lao Che
38. NN. 01. Ulysses - Franz Ferdinand
39. 37. 14. Elephants - Rachael Yamagata
40. NN. 01. Hostage Of Love - Razorlight
41. 38. 06. Tańcz! Parlando - Mirosław Czyżykiewicz
42. 34. 04. Like Suicide - Seether
43. 36. 11. Náttúra - Björk
44. 41. 38. Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che
45. NN. 01. Muchomory - Maria Peszek
46. 44. 16. The Unforgiven III - Metallica
47. 46. 03. Ostatni raz - Zabili Mi Żółwia
48. NN. 01. Zgaś moje oczy - Akurat
49. 42. 09. Nocne ulice - Strachy na Lachy
50. 45. 10. Sleep When I'm Dead - The Cure

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

47. 05. Nie opuszczaj mnie - Edyta Górniak
48. 15. Lazarus On Down - The Nightwatchman & Serj Tankian
49. 25. Many Shades Of Black - The Raconteurs
50. 34. Czarne kowboje - Lao Che

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 919:

01. 01. 18. 18. Death Magnetic - Metallica
02. 02. 41. 41. Gospel - Lao Che
03. 03. 06. 06. Silny Kazik pod wezwaniem - Kazik
04. 04. 03. 03. Osiecka - Nosowska
05. 06. 09. 09. Hipertrofia - Coma
06. 05. 12. 12. Frutti di Mare - Frutti di Mare
07. 08. 10. 10. The Sound Of Madness - Shinedown
08. NN. 01. 01. Slipway Fires - Razorlight
09. 10. 04. 04. Tribute To Queen - Bracia
10. 07. 07. 07. Chinese Democracy - Guns N'Roses

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

09. 20. 20. Scars On Broadway - Scars On Broadway
12.01.2009 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Jakie dobre nowości w tym tyg. Icon_smile Nie liczyłem, że Razorlight wyrośnie na tej liście na jednego z czołowych przedstawicieli indie. Za to Franz Ferdinand wraca na należne im miejsce. Nie wiem co tak bardzo Ci się w tym Lucid nie podoba, ale spróbuj przesłuchać 8 minutową wersję albumową, która z tym kawałkiem, który znasz ma wspólną....tylko nazwę. Ja zresztą jestem już po wysłuchaniu płyty i recce. Fajny albumik Icon_smile
Kosmetycznie potraktowałeś 10, a Spiteri już 9 tyg tam trwa! Wbrew moim obawiam nie udało się Verve spaść ze strefy punktowanej, a ja właśnie wczoraj dowiedziałam się, że Valium Skies idzie na 3 singla, w Marcu - ale to raczej ciebie nie interesuje, zakładam.
Ciekawe czy Muchomory poradzą sobie lepiej u ciebie niż u mnie. I nie mówię to o konkretnych miejscach. Razorlight to pewne zaskoczenie. Dostanie się do 10 tutaj to nie lada sztuka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.01.2009 02:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #3
 
ku3a napisał(a):01. 01. 16. 16. All Nightmare Long - Metallica
02. 02. 16. 16. The Day That Never Comes - Metallica
Czadowy szczyt!!!

38. NN. 01. Ulysses - Franz Ferdinand
Super, że tak wysoko debiutuje Icon_smile2
12.01.2009 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
łe.
Jak Lao Che wchodziło na listę to Alexander już tam był, a teraz POWOLI ją opuszcza, a on ciągle się trzyma.
Świetny wynik Maji. Icon_smile2
12.01.2009 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
bez przetasowań w Top 10, a szkoda, bo mógłby już z niego wypaść Slipknot czy Frutti di Mare. Cieszy awans Gunsów(choć nieduży). Niektóre nagrania są ponad 30 tyg.
To jest wyczyn! choć wiem, że na kilku innych listach to normalne zjawisko Icon_smile2
12.01.2009 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Jak można się domyślić niezmernie mnie cieszy nowość Akuratu. Na razie nie jest to rewelacyjny wynik, ale licze na wyższe pozycje. Z tego co pmaiętam na liście były wcześniej dwa utwory ("Fantasmagorie" i "Tylko najwięksi"), ale bez ogromnych sukcesów. Teraz też na to nie licze, ale cieszę się, że te kilka tygodni pobędzie w top 50. "Ostatni raz" mam nadzieję, że nie ostatni raz. Przynajmniej nie teraz.
A na górze zestawienia jak sam pisałeś jest raczej statycznie. Ale nie oznacza, że źle i mało ciekawie, bo ten stan rzeczy jest jak najbardziej zadowalający Icon_smile2
Do "All Nightmare Long" na razie nie mogłem się przekonać, ale powoli, powoli... Na razie trafa na moją poczekalnię w tym tygodniu.
"Hiszpan" zadziwia nie tylko na LP3 Icon_smile2 O M.I.A już nie wspomnę. Icon_wink2
No i szkoda "Lazarus On Down"

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.01.2009 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Nie liczyłem, że Razorlight wyrośnie na tej liście na jednego z czołowych przedstawicieli indie.
nie? przecież oni osiągali znakomite wynikami z piosenkami z drugiej płyty, a ona sama była naprawdę wielkim przebojem na mojej liście Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Franz Ferdinand wraca na należne im miejsce. Nie wiem co tak bardzo Ci się w tym Lucid nie podoba, ale spróbuj przesłuchać 8 minutową wersję albumową, która z tym kawałkiem, który znasz ma wspólną....tylko nazwę.
to pocieszające Icon_smile2. przesłucham na pewno, jak tylko... będę mieć sprawną kartę dźwiękową w komputerze... Icon_frown
saferłel napisał(a):właśnie wczoraj dowiedziałam się, że Valium Skies idzie na 3 singla, w Marcu - ale to raczej ciebie nie interesuje, zakładam.
wiedzieć warto, ale nie żeby to wpływało na moją opinię albo na to co ma szanse na mojej liście Icon_wink2
koszMAREK napisał(a):Czadowy szczyt!!!
i tak już od kilku tygodni Icon_smile2
abd3mz napisał(a):Świetny wynik Maji. Icon_smile2
niektórzy się spodziewali, że wypadnie z listy, a tu... gucio Icon_mrgreen
tadzio3 napisał(a):niezmernie mnie cieszy nowość Akuratu. Na razie nie jest to rewelacyjny wynik, ale licze na wyższe pozycje
ja też Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Z tego co pmaiętam na liście były wcześniej dwa utwory ("Fantasmagorie" i "Tylko najwięksi"), ale bez ogromnych sukcesów
a w którym momencie zaczyna sie ogromny sukces? Icon_smile2 nie pamiętam w tej chwili wyników i tutaj nie sprawdzę, mogę w domu, ale "Fantasmagorie" były chyba całkiem blisko dziesiątki.
tadzio3 napisał(a):Do "All Nightmare Long" na razie nie mogłem się przekonać, ale powoli, powoli... Na razie trafa na moją poczekalnię w tym tygodniu.
mam nadzieję, że będzie tak jak u mnie z pierwszym singiel - przecież długo się musiałem przekonywać. ten mnie zachwycił praktycznie od pierwszego przesłuchania.
13.01.2009 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):a w którym momencie zaczyna sie ogromny sukces?
U Ciebie - od momentu wejścia do top 10 Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):mam nadzieję, że będzie tak jak u mnie z pierwszym singiel - przecież długo się musiałem przekonywać. ten mnie zachwycił praktycznie od pierwszego przesłuchania.
To u nas jest zupełnie odwrotnie, bo "The Day..." własnie zachwycił mnie od razu po pierwszym przesłuchaniu. Czułem się tak samo jak po raz pierwszy usłyszałem "One" bądź "Unforgiven"

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.01.2009 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
nieważne jak jest na początku - ważne żeby u Ciebie skończyły na dwóch pierwszych miejscach, tak jak u mnie Icon_mrgreen .
13.01.2009 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #10
 
eh, ta Metallica jak kury na grzędzie zajęła 2/3 podium. Chyba nie będzie zaskoczeniem, że wcale mi się to nie podoba Icon_wink2 Nowości bardzo okej, szczególnie te dwie najwyższe.
14.01.2009 01:10 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
W pierwszej dziesiątce niewielkie ruchy, czyli prawie jak u mnie. Ale najważniejsze, że "Better" oczko do góry! Icon_smile2
"MIA" kolejny raz do góry! Icon_mrgreen
Debiut "Ulyssesa"! Icon_biggrin3
4 świetne piosenki wypadły. Icon_frown Szkoda, a jednak "życie toczyło się dalej". (sporo Dżemu ostatnio słucham Icon_wink2 ) Zresztą Lazarus u mnie też on down.
Na koniec statystyka: 11 wspólnych utworów - nieźle.
14.01.2009 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Fakt, przypomniałem sobie, no ale może dlatego Ci Razorzy tak teraz mnie zaskoczyli, bo ta płyta słabsza od poprzedniej i po prostu wziąłem ich za nowy band Icon_biggrin, tak inny od poprzedniej ekipy ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2009 08:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Melomaniak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2008
Post: #13
 
1 i 2 u mnie tak samo Icon_biggrin3 Icon_wink2
15.01.2009 12:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #14
 
troszkę mnie tu nie było i przeoczyłem, że u również u Ciebie tak świetnie sobie poczyna Pani Nosowska. Do moich radości także muszę zaliczyć dzielne trzymanie się w dziesiątce The Verve. A z nowości zdecydowanie wybieram Akurat.
15.01.2009 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
top10 bez zmian i ... pewnie znów będzie bez zmian, bo utwory poniżej, albo wiekowe, albo już w dół patrzą... No może Mariolla albo coraz śmielsza Anusia zapukają do top10. Oby Panna A. Icon_smile2 [nie napiszę, że wole ją od Panny M... nie, nie napiszę tego Icon_mrgreen]
Nowości u Ciebie z różnych "moich" szufladek...
No, bo tak ;
dwie najwyższe i u mnie zaczynają zaglądać do top50. Nieśmiało, ale to i tak dużo w porównaniu do tego, co było kilkanaście dni temu. A było kiepsko, bo jakoś ani jeden ani drugi kawałek na mnie wrażenia nie zrobił...
Maria... Szkoda, że ona dostała Paszport, bo gdyby dostały Pustki to byłyby w El. na czerwcowym koncercie... Ale może ktoś inny będzie...? Zdziwiłem się, że w nominacjach nie było LAO CHE...
a najniższa [właśnie, czemu jest najniższa...? Icon_mrgreen] to mój sam top obecny!!! Cieszę się, ze się u Ciebie pojawili Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.01.2009 11:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Gary napisał(a):4 świetne piosenki wypadły. Icon_frown
tak, same znakomite rzeczy. ale zapisały piękną kartę na liście, więc wypadek mniej martwi. tylko Edyta zrobiła mniej niż ją stać. ale jakoś miałem zbyt zabiegane te tygodnie i jakoś mi było nie po drodze z tym utworem. wiem, że powinien zdziałać o wiele więcej...
Yacy napisał(a):top10 bez zmian i ... pewnie znów będzie bez zmian
szansa na to całkiem niemała Icon_wink2
Yacy napisał(a):nie napiszę, że wole ją od Panny M... nie, nie napiszę tego Icon_mrgreen
cichaj! Icon_razz
Yacy napisał(a):Cieszę się, ze się u Ciebie pojawili Icon_wink2
już kilka tygodni temu pisałęm, że mi się podoba, ale dopiero teraz zdołało wejść Icon_smile2. z czego zresztą bardzo się cieszę Icon_smile2.
16.01.2009 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #17
 
Dla mnie nadal rewelacyjna pierwsza szostka Icon_biggrin3 Poźniej też fajnie bo bardzo lubie nr 8 i 10 Icon_wink2 Taaa mnie nie zwiedziesz a.... i tak wszystkich wyprowadziłes w pole Icon_mrgreen z ta genialną M.I.A. . Piekny wynik 75 tygodniowy duzo namieszał na Twojej liście i w naszych głowach, a ile z tego był w TOP 10 w ubiegłym roku. Icon_razz
No dobra juz.. koniec z teoriami..... co nie zmienia jednej najważniejszej kwestii , bardzo mi się podoba powrót utworu do TOP 20 Icon_biggrin3 . Mało pisze o Lao prawda.. No cóz.. akurat tą sa utwory które mnie nie chwyciły... ale gdybym miał wybrac jednego z z nich z Twojej listy ... byłyby to Kowboje ale akurat wypadli .
Kaziki fantastycznie 3 utwory w TOP 20 Icon_biggrin3 . Ładnie takze Nosowska .
A z nowosci we wtorek poznałem Franza Ferdinanda , Razorlight i swietny Akurat Icon_smile2
16.01.2009 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Aro napisał(a):Poźniej też fajnie bo bardzo lubie nr 8 i 10 Icon_wink2
rozumiem, że 7 Ci nie podchodzi a 9 nie znasz, tak? Icon_smile2
Aro napisał(a):A z nowosci we wtorek poznałem Franza Ferdinanda , Razorlight i swietny Akurat Icon_smile2
a "Muchomorów" nie poznałeś? Icon_smile2
16.01.2009 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #19
 
ku3a napisał(a):rozumiem, że 7 Ci nie podchodzi a 9 nie znasz, tak?
Siódemkę poznałem na LP3 i choc początki były obiecujące to później mi się znudziło troszkę.. Frutii podrzucił mi chyba Seba Icon_wink2 znaczy Astrolog , ale w tej chwili nie pamiętam tego kawałka , nie mam go przy sobie. Jestem w pracy.... Icon_smile2
ku3a napisał(a):a "Muchomorów" nie poznałeś? Icon_smile2
Marię poznałem jakiś czas temu , i po Rosole moim nr 2 jest na razie H.....awiak Icon_wink2
A za dwa tygodnie bede prawie na Centralnym..... Icon_wink2
16.01.2009 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Aro napisał(a):po Rosole moim nr 2 jest na razie H.....awiak Icon_wink2
tego ja nie znam, bo cała otoczka wokół tej płyty mi się nie podobała i nie zachęciła do poznawania kolejnych rzeczy. A na "Muchomory" się skusiłem, bo saferłel zachwalał.
16.01.2009 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości