Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molestowanie seksualne
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #101
RE: Molestowanie seksualne
Tomekk napisał(a):Z tej mapki wynika, że w moim regionie jest najwięcej przestępstw i ponad 50% mieszkańców głosuje na PO, a to chyba nie jest prawda.
Materiał pomocniczy, do pokazania kajmanom, jak można łatwo ulegać stereotypom.
kajman napisał(a):Nie, uważam, że obietnice wyborcze są po to, żeby przyciągnąć głosujących.
Wybór polityka polega na tym, że mi coś obieca. A ja chcę, by mi obietnice zrealizowano.
kajman napisał(a):Po czym można część tych sensowniejszych z nich realizować.
Jeśli obietnic niezrealizowano lub zrealizowano wybiórczo - kontrakt społeczny jest nieważny. Polityk powinien iść na zieloną łączkę w momencie, gdy sprzeniewierzył się obietnicy.
kajman napisał(a):A co ma piernik do wiatraka.
Jeśli obietnica zakłada finansowanie programu z jakiegoś pomysłu np. z ucięcia czy zatamowania niekontrolowanego wycieku VAT - to ma sporo.
kajman napisał(a):A do tego co poniżej to zapytam czy normalni ludzie będę się mnożyć tylko po to, żeby otrzymać 500+
Mam znajomego, który haruje i mało z tego ma. Nie każdy jest młody, zdrowy i wykształcony, jak Kajman. 500+ był pierwszym momentem, gdy mógł kupić dzieciom coś więcej niż tylko jedzenie.
kajman napisał(a):A ludzie, których podstawowym, a może jedynym dochodem jest właśnie ten fundusz mają ewidentnie interes, żeby się mnożyć i zgarniać forsę.
Nie widzę nic złego w tym, by ludzie mieli dzieci i się rozmnażali. Wiem, że świat foruje kult aborcji, ale pozwól, że uprzejmie oddam mocz na tę ideę i stwierdzam - każdy impuls na poprawę demografii i przyciągnięciem spowrotem wygonionych na obczyznę przez Nowoczesnych - jest z mojego i mojego kraju puntu widzenia dobry, zwłaszcza, że nie jest to żadne rujnowanie. Oczywiście o rujnowaniu dużo mówią ci, którzy trząsa portkami przed nieuniknionym więzieniem (z byłym Premierem i jego synem na czele). Piszesz, jak domorosły socjolog a nie masz żadnego poparcia w faktach i liczbach.
kajman napisał(a):I logiczne jest, że będą elektoratem partii, która te pieniądze im gwarantuje.

No nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.
Gdyby nie twoja insynuacja o alkoholikach i o patologii, której nie chcesz odwołać. I chyba już nie odwołasz - może się mylę. Rozbudowywałbym argumentację i podał więcej sensownych przykładów, ale mając na przeciwko rozmówcę, który stosuje retorykę Urbana - raczej nie widzę na horyzoncie żadnej korzyści z dalszych dywagacji. Także nie wypowiem się też na temat spłycającej zagadnienie wypowiedzi w temacie reformy edukacji.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2017 10:42 AM przez dziobaseczek.)
04.12.2017 10:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: Molestowanie seksualne
dziobaseczek napisał(a):Czy nie jest to przypadkiem segregowanie ludzi?
Bo tych ludzi stać?
dziobaseczek napisał(a):Ja znam człowieka, który pobiera 500+ i je daje ludziom, którzy są w biedzie.
Brawo! Tyle, że raczej takich ludzi jest niewielu...
dziobaseczek napisał(a):Komentarz może być tylko jeden - obłuda w najczystszej postaci.
Nie wiem, czy obłuda. Napisała to, jak czuje. Nie napisała, że lubi teksty Rudnickiego.

kajman napisał(a):Że społeczeństwo nam zdziadzieje i patologie będą miały coraz większy udział w społeczeństwie.
Nie przesadzałbym, natomiast warto byłoby zrobić badanie na temat tego jaka grupa pod względem wykształcenie oraz majętności najczęściej płodzi dzieci. Obawiam się jednak, że chyba już znam wyniki...
dziobaseczek napisał(a):Retoryka w stylu prz.
Ale może tak bez ad personam, gdy nie odnosi się to do tej persony?
dziobaseczek napisał(a):wydawało mi się po wielu z Tobą rozmowach, że unikasz takich gimbusowych uogólnień. Zreflektuj się i zmień, bo myślę, że to jakaś chwilowa słabość. No ale skoro chcesz koniecznie robić takie podziały, to stwierdzam, że oczywiście jest wolność słowa i masz prawo gadać różne niedorzeczności.
Uważam, że to był bardzo niefajny tekst wobec Kajmana, na który IMO sobie nie zasłużył.
dziobaseczek napisał(a):do pokazania kajmanom, jak można łatwo ulegać stereotypom
A dziobaki nigdy im nie ulegają?...
dziobaseczek napisał(a):Jeśli obietnic niezrealizowano lub zrealizowano wybiórczo - kontrakt społeczny jest nieważny. Polityk powinien iść na zieloną łączkę w momencie, gdy sprzeniewierzył się obietnicy.
Tu się zgadzam. Choć czasami może lepiej, że ich nie wypełnia...
dziobaseczek napisał(a):Mam znajomego, który haruje i mało z tego ma.
Fakt. Cieszę się, że to zauważyłeś.
dziobaseczek napisał(a):Nie każdy jest młody, zdrowy i wykształcony, jak Kajman.
Albo niewiedza, albo niefajne to było...
A wykształcenie, cóż... Kształcić można się dzisiaj do późna... Może czasami w jakiejś podrzędnej szkółce, a nie na Oxfordzie, ale można.
dziobaseczek napisał(a):Wiem, że świat foruje kult aborcji, ale pozwól, że uprzejmie oddam mocz na tę ideę
Echhh, spłaszczyłeś tak poważną kwestię do jednego złośliwego zdania.
A podobno sam nie lubisz "spłacających zagadnienie wypowiedzi"...
dziobaseczek napisał(a):Nie widzę nic złego w tym, by ludzie mieli dzieci i się rozmnażali.
A ja widzę. Z tym, że większość ludzi wciąż tego nie rozumie. Ale im dłużej ludzkość będzie istnieć, tym dłużej będą trwać wojny i krzywdy. Poza tym, posiadanie dziecka (już samo to, jak to brzmi!!! Jakby dziecko było przedmiotem) jest egoistyczne. I tak w Europie mniej, ale są kultury, gdzie to już jest totalny egoizm - a słyszy się komentarze, że to my w Europie jesteśmy niemądrzy, bo płodzimy za mało dzieci!
Ale przynajmniej więcej z nich będzie mogło żyć dostatnio, a nie w biedzie i głodzie...
Choć i tak twierdzę, że przynajmniej 99% rodziców nie powinno mieć dzieci.
kajman napisał(a):każdy impuls na poprawę demografii i przyciągnięciem spowrotem wygonionych na obczyznę przez Nowoczesnych
Ale Nowoczesnej nie było jeszcze w planach, gdy zaczęli wyjeżdżać...
No i nie wszyscy byli wygonieni, niektórzy chcieli.
05.12.2017 12:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #103
RE: Molestowanie seksualne
Odniosę się zdawkowo, bo nie wierzę już w siłę tej dyskusji. A nie mam wsparcia z prawej strony i dochodzi do tego, że będąc prawicowcem bronię 500+ i idei socjalistycznych Icon_smile Mimo, że wielokrotnie wspominam, że program jest socjalistyczny i może być co najwyżej początkiem, do wyswobodzenia ludzi z opresyjnej ideologii pielęgnowanej po porozumieniu przy okrągłym stole.
prz_rulez napisał(a):Ale Nowoczesnej nie było jeszcze w planach, gdy zaczęli wyjeżdżać...
To był Palikot, PO, UW i cała masa podobnych Nowoczesnych formacji. Zachęty typu - Weź kredyt, wyjedź za granicę, i tak „sprzedamy zakłady, bo nie są niewiele warte”, Oligarchu paś się – podatnik się zrzuci a to i tak „wiedziałem, że to wszystko lipa” - wręcz zszyło się z ich stylem kierowania legislacją. Można godzinami...
.N jest n-tym klonem ww zjawisk.
prz_rulez napisał(a):No i nie wszyscy byli wygonieni, niektórzy chcieli.
Większość chciała, bo nie była w stanie znieść Balcerowiczowskiej wersji kapitalizmu. Ale była też masa tych, którzy faktycznie cierpieli biedę z uwagi na dramatyczny proces pauperyzacji spowodowanej planem ww Pana, analogiczny, jak w krajach Ameryki Łacińskiej.
prz_rulez napisał(a):Choć i tak twierdzę, że przynajmniej 99% rodziców nie powinno mieć dzieci.
Nie będę komentował uogólnień i tej cyfry. Być może wynika z jakiejś traumy, nie wiem. Ale gdy ktoś mi podaje takie cyfry, to raczej chyba się nie zdziwisz, że nie potraktuję tego poglądu poważnie.
prz_rulez napisał(a):że to my w Europie jesteśmy niemądrzy, bo płodzimy za mało dzieci!
Potraktuję zagadnienie utylitarnie (za co mnie pewnie zbesztasz, bo spłycanie do jednego wątku) - Z punktu widzenia człowieka lewicy - nie patrząc na ZUS, jako instytucję - chcesz otrzymywać emeryturę na starość? Na innych aspektach się nie skupiam, bo jak nie dotarło to już nie dotrze.
prz_rulez napisał(a):Ale przynajmniej więcej z nich będzie mogło żyć dostatnio, a nie w biedzie i głodzie...
Kiedyś rodziny wielodzietne żyły i wcale nie były nieszczęśliwe. Moja Babcia miała 10 rodzeństwa - każdy wyrósł na porządnego człowieka. Bieda nie jest kryterium, na bazie którego stwierdza się, ile procent rodziców nadaje się do posiadania dzieci. Ale przynajmniej więcej z nich będzie mogło żyć dostatnio - może gdyby realizować jakąkolwiek politykę prorodzinną przez ostatnie 28 lat a nie antyrodzinną - nie byłoby tego problemu biedy w rodzinach wielodzietnych. W wielu przypadkach znacznie lepiej się rozwijających niż single. Bycie rodzicem jest przywilejem a nie dopustem.
prz_rulez napisał(a):Poza tym, posiadanie dziecka (już samo to, jak to brzmi!!! Jakby dziecko było przedmiotem) jest egoistyczne
Ja wyznaję zasady podobne do Niniejszych. Słowo posiadanie faktycznie uważam za niewłaściwe. Zgadzam się.
prz_rulez napisał(a):A dziobaki nigdy im nie ulegają?...
mówmy o konkretnym przypadku a nie gdybajmy, ok? To był rażący przypadek stereotypów.
prz_rulez napisał(a):Echhh, spłaszczyłeś tak poważną kwestię do jednego złośliwego zdania.
Kwestia jest poważna, ale kierunek jej traktowania jest wysoce tendencyjny. No bo świat postępowy foruje kult aborcji. W Kanadzie ostatnio babka zabiła (udusiła) zaraz po urodzeniu - sąd przyznał jej, że to była aborcja legalna, bo nie miało jeszcze 9 miesiąca - dziewczynka (zdrowa) urodziła się przed terminem. Prz - ta ideologia już całkowicie wypiera macierzyństwo, które ja uznaję za pozytywne. Kobieta może sobie rozporządzać dzieckiem, jak własnym ciałem. Nie chcę tego tematu rozwijać, bo tutaj jesteśmy po przeciwnej stronie i nigdy się nie dogadamy.
prz_rulez napisał(a):Albo niewiedza, albo niefajne to było...
nie wiem, nie znam Kajmana - po pogrubieniu sądzę, że młody nie jest. Nie było celowe obrażenie kajmana. Zresztą nie sądzę, by się obraził.
prz_rulez napisał(a):Bo tych ludzi stać?
To są rodacy - zasługują na gest, tak jak inni. Polecam definicję socjalizmu wg guru Różu Luksemburg. W socjalistycznym społeczeństwie nie będzie żadnych różnic między ludźmi, wszyscy będą zupełnie równi jak bracia. Nie będzie bogatych ani biednych, panujących i podwładnych. Fabryki, maszyny, ziemia, kopalnie, warsztaty będą należały do wszystkich, do społeczeństwa, jak dziś ogrody publiczne i skwery. Przedmioty wytworzone będą również składane do magazynów publicznych. Każdy w miarę pracy będzie otrzymywał z tych magazynów wszystko potrzebne mu do życia. Kto nie będzie nic robił, nie będzie miał prawa do niczego. Dlatego, aby nie umrzeć z głodu – wszyscy zdrowi i silni będą pracowali.
prz_rulez napisał(a):Brawo! Tyle, że raczej takich ludzi jest niewielu...
Kolejny domorosły socjolog, tym razem z zacięciem statystycznym.
prz_rulez napisał(a):Ale może tak bez ad personam, gdy nie odnosi się to do tej persony?
Sołówka a'la Bono. Perskusja ala Dave Lombardo. Retoryka ala prz. Masz swój łatwo rozpoznawalny styl. To powód do dumy. Z resztą nie wziął się z niczego.
prz_rulez napisał(a):jaka grupa pod względem wykształcenie oraz majętności najczęściej płodzi dzieci. Obawiam się jednak, że chyba już znam wyniki...
Podziel się... Wtedy taka dyskusja będzie miała sens jako próba interpretacji tych wyników.
prz_rulez napisał(a):Napisała to, jak czuje. Nie napisała, że lubi teksty Rudnickiego.
Nie komentuję, szkoda mi mojej przepony. Każdy niech sobie wyrobi zdanie na bazie jej wypowiedzi stawiając koło siebie tematycznie dwa wpisy z jej środowiska i spoza.
prz_rulez napisał(a):Uważam, że to był bardzo niefajny tekst wobec Kajmana, na który IMO sobie nie zasłużył.
Cieszę się, że bronisz kajmana - natomiast podtrzymuję stanowisko. Fałszywe, krótkowzroczne uogólnienie. A moje słowa choć mocne nie są obraźliwe. Wręcz przeciwnie. Byłem zdziwiony takim ogólnikiem
prz_rulez napisał(a):A wykształcenie, cóż... Kształcić można się dzisiaj do późna...
I jak w korporacjach medycznych - dopóki Ci się nie powinie noga... Korporacje wyżymają, bo wiedzą, że mogą. A na własnym rozrachunku zje Cię Hydra o której wspomniałem wyżej. Nie zrozumiesz, dopóki nie będziesz na czyimś miejscu. Wg Róży Luksemburg Starzy, niedołężni, chorzy i dzieci będą pielęgnowani i utrzymywani przez społeczeństwo. Kolejny dowód na to, że socjalizm w klasycznym tego słowa rozumieniu jest utopią, skoro nawet ludzie z tego środowiska stwierdzają, że rozwiązaniem jest iść do szkoły (niekoniecznie Oksfordu)
Pora powoli likwidować 500+ i dawać ludziom bogacić się a nie innych.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
05.12.2017 09:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #104
RE: Molestowanie seksualne
[Obrazek: 39944388_1875571892465235_10476033316413...e=5C099ABC]

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.08.2018 08:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #105
RE: Molestowanie seksualne
obrazek się nie wyświetla

ale myślę, że podsumowywanie tej sprawy memem jest trochę słabe; nawet jeśli faktycznie wyszło to memicznie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2018 09:40 AM przez AKT!.)
23.08.2018 09:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #106
RE: Molestowanie seksualne
Podsumowanie jest najlepsze z możliwych. Bo tylko mem jest w stanie odzwierciedlić logikę tej akcji.

A teraz widać?

[Obrazek: 39944388_1875571892465235_10476033316413...e=5C099ABC]

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t...e=5C099ABC

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.08.2018 09:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #107
RE: Molestowanie seksualne
Ale ona walczyła z molestowaniem kobiet. Widać mężczyźni zasługują na to, żeby ich molestować.
A na poważnie to nic nie zmienia.
23.08.2018 10:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #108
RE: Molestowanie seksualne
dziobaseczek napisał(a):Podsumowanie jest najlepsze z możliwych. Bo tylko mem jest w stanie odzwierciedlić logikę tej akcji.
sprawa, podobnie jak wiele tych związanych z #metoo, nie jest wcale jednoznaczna
a weinsteina należało dawno napiętnować; moim zdaniem dobrze, że argento to zaczęła; to, jaki obrót rzecz przybrała później, jest osobną kwestią

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2018 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #109
RE: Molestowanie seksualne
kajman napisał(a):A na poważnie to nic nie zmienia.
Zmienia duzo, bo pokazuje hipokryzje tego towarzystwa. Argento krzyczała, a sama okazała się oprawcą. Jak dla mnie kolejna kompromitacja środowiska femistek.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.08.2018 11:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Molestowanie seksualne
Co najwyżej to kompromitacja konkretnej osoby i nic więcej.
23.08.2018 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #111
RE: Molestowanie seksualne
Jeśli zwolennik ruchu narodowego ma w Hajnówce coś co zdaniem Gozdyry przypomina krzyż żelazny, niekoniecznie nim będąc, to wszyscy narodowcy są faszystami, ale jak czołowa ruchu stawiającego na równi dotykanie kololana z gwałtem molestuje nieletniego. To dotyczy konkretnej osoby i nic więcej. Symetria godna Marcusego

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.08.2018 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
RE: Molestowanie seksualne
Nie wiem, kto to jest Gozdyra i o co chodzi z tym krzyżem. A tym bardziej nie wiem co to ma wspólnego z molestowaniem kobiet.
23.08.2018 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #113
RE: Molestowanie seksualne
w żadnym z tych przypadków nie powinny być wyciągane tak dalekie wnioski, a ty wdajesz się w serwowanie tanich prowokacji, przyjmując optykę przeciwników światopoglądowych, których za tę optykę krytykujesz Icon_wink

oczywiście jest to paradoksalne, może nawet zabawne i argento podkopała swoją wiarygodność, ale tylko tyle Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2018 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #114
RE: Molestowanie seksualne
(23.08.2018 11:35 AM)dziobaseczek napisał(a):  Zmienia duzo, bo pokazuje hipokryzje tego towarzystwa. Argento krzyczała, a sama okazała się oprawcą. Jak dla mnie kolejna kompromitacja środowiska femistek.
Obawiam się, że w każdym środowisku znajdzie się co najmniej jeden hipokryta, który budując społeczną dezaprobatę do pewnego typu zachowań, sam zachowuje się w ten sposób. Rok temu słyszałem o podobnej aferze w USA, gdzie jakiś zagorzały przeciwnik środowiska LGBT został przyłapany na seksie z mężczyzną.
Może jest to jakiś sposób na oddalenie od siebie podejrzeń w danej kwestii? Podejrzewam, że gdyby uważnie poszukać, takich przykładów będzie dużo więcej. Niemniej jednak, całkowicie zgadzam się z AKT-em, że nie można od razu generalizować i oskarżać całego środowiska o obłudę
23.08.2018 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #115
RE: Molestowanie seksualne
Chciałem obrazem pokazać, że kajman zastosował symptomatyczny mechanizm wyparcia, typowy dla środowisk lewicowych. Chciałem pokazać, jak to działa w drugą stronę. Gozdyra w Polsacie wysłała jasny sygnał, który podchwyciło dużo ludzi, od czci i wiary odsadzajac środowisko narodowe. Oczywiście kajman nie zrobił tego że złej woli i nie mam pretensji. Po prostu ruchy feministyczne są nienasycone i niezaspokojone oraz nie puszczają plazem tego typu wpadek po drugiej stronie. Pani Gretkowska jest ekspertem w tej kategorii. Po prostu Panie feministki, trzeba stanąć w prawdzie i przyznać że ten ruch metoo jest zrobiony na siłę, jest kolejnym orężem politycznej poprawności. Efektem takich inicjatyw jest Szwedzki wynalazek klauzuli przedrandkowej. Obłuda jest częstym zjawiskiem, ale warto obserwować dalsze losy pani Argento. Włos jej z głowy nie spadnie i dalej będzie upowszechniać hasła sprzeczne często same że sobą i z ludzką naturą.
23.08.2018 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: Molestowanie seksualne
dziobaseczek napisał(a):kajman zastosował symptomatyczny mechanizm wyparcia
Nie zastosowałem żadnego mechanizmu. Nie stosuję uogólnień w żadnym wypadku.
dziobaseczek napisał(a):Gozdyra w Polsacie wysłała jasny sygnał
Możliwe, ale ja pierwszy raz zobaczyłem to nazwisko niecałe trzy godziny temu i teraz wiem tylko że to pewnie jakiś dziennikarz, skoro piszesz o nim w związku z Polsatem.
dziobaseczek napisał(a):podchwyciło dużo ludzi, od czci i wiary odsadzajac środowisko narodowe
To już ich problem.
dziobaseczek napisał(a):Po prostu ruchy feministyczne są nienasycone i niezaspokojone oraz nie puszczają plazem tego typu wpadek po drugiej stronie.
To ruchy feministyczne poparły Gozdyrę?
dziobaseczek napisał(a):Pani Gretkowska jest ekspertem w tej kategorii.
Nie znam tej pani.
dziobaseczek napisał(a):Panie feministki, trzeba stanąć w prawdzie i przyznać że ten ruch metoo jest zrobiony na siłę, jest kolejnym orężem politycznej poprawności.
Jedni może robią go na siłę, inni z przekonania. Kryje się za nim pewnie mnóstwo przegięć i przekrętów, ale myślę, że jeszcze więcej prawdziwej krzywdy ludzkiej.
23.08.2018 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #117
RE: Molestowanie seksualne
Gaspard. Musisz podać przykład tego przeciwnika LBGT, o kogo chodzi. Bo co innego być przeciwnikiem nadmiernych przywilejów LBGT, które z założenia są wiecznie dyskryminowane a co innego krytykować samo środowisko za sodomię. A to teoretycznie może się znaleźć w jednym worku. W przypadku Argento jest coś po stokroć gorszego. Ruch ten, w tym i pani Asia para się stygmatyzowaniem ludzi, którzy mieli jakiś incydent i wydaje się wyroki bez sądu. Spacey stracił rolę w prestiżowym bez jakiegokolwiek procesu sądowego. To zaczęło iść w zupełnie karykaturalnym kierunku.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.08.2018 07:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #118
RE: Molestowanie seksualne
dziobaseczek napisał(a):ruch metoo jest zrobiony na siłę, jest kolejnym orężem politycznej poprawności
to jest absurd, jest wprost przeciwnie -- odbetonowuje pewne tabu; oczywiście wywleczesz zaraz jakieś skrajne przypadki, że ktoś nieporadny flirt (cytując deneuve) nazwie molestowaniem i ja się zgadzam, że faktycznie bywa, że kuriozalnie są pewne rzeczy odczytywane, ale z drugiej strony zawsze warto rozmawiać -- nie mówię teraz o formowaniu publicznie konkretnych oskarżeń, ale o przedstawianiu swojego punktu widzenia, bo ta dziewczyna, z którą ktoś próbował nieporadnie flirtować mogła czuć się zagrożona; jestem za tym, żeby wysłuchać obu stron -- zawsze; cieszę się, że ten temat trafił do dyskusji publicznej, to ważne

dziobaseczek napisał(a):sodomię
sodomia to akt seksualny ze zwierzęciem; obecny rzecznik praw człowieka przy rządzie pis napiętnował używanie tego sformułowania w stosunku do środowisk lgbt

dziobaseczek napisał(a):Spacey stracił rolę w prestiżowym bez jakiegokolwiek procesu sądowego
uważasz, że wyroki sądu są ponad wolą społeczeństwa?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.08.2018 10:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #119
RE: Molestowanie seksualne
dziobaseczek napisał(a):Efektem takich inicjatyw jest Szwedzki wynalazek klauzuli przedrandkowej.
możesz wyjaśnić tenże 'wynalazek'?
24.08.2018 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #120
RE: Molestowanie seksualne
AKT! napisał(a):uważasz, że wyroki sądu są ponad wolą społeczeństwa?
A po co w takim razie sądy, skoro społeczeństwo może wyrokować arbitralne - nie znajac wszystkich faktów. Społeczeństwo ponadto nie jest monolitem. Takie akcje bez angazowania procesów sądowniczych może się wymknąc spod kontroli i kończyć bezmyslnym linczem.
AKT! napisał(a):jestem za tym, żeby wysłuchać obu stron -- zawsze; cieszę się, że ten temat trafił do dyskusji publicznej, to ważne
Oczywiście debata jest bardzo ważna i niezbedna. Cieszy mnie, że np. po aferze w szeregach Gazety Wyborczeji Krytyki Politycznej udało się oczyscic srodowisko. Ale Feministki, trzymające mocno sztandar metoo, często w swojej retoryce i postawie działają bardzo opresyjnie. Nawet lubiana tutaj przez wielu Pani Jaruzelska odcięła się od patologicznego feminizmu, jakie niesie za sobą nieposkromiona i pozbawiona jasnej definicji akcja. Efektem braku definicji tego ruchu metoo nastąpił w sieci kociokwik, który jest dla mnie nie do przyjecia. Brutalnie to brzmi - ale Metoo to krzyk rozpaczy - silnie widocznym w społeczeństwach pozbawionym kregosłupa moralnego, szczególnie teraz, gdy w Europie znalazło się masę przybyszów, którzy nie wyrośli w rycie kultury łacińskiej i gwałt traktują, jako coś normalnego. Kodeks moralny kultury łacińskiej pokazuje jasno granice. Odrzucenie tej kultury (widać to odrzucenie, jak na dłoni) powoduje, że ludzie tracą z oczu pojecie i jasną definicję - zarówno oprawcy, jak i ofiary. Dekalog w dłoń i czytać. Dyskutowac owszem, mówic wyraźnie, nazywać rzecz po imieniu, ale nie ulegać paranoi.
thestranglers napisał(a):możesz wyjaśnić tenże 'wynalazek'?
hasłowo uprosciłem, ale chodzi o niniejszy temat (między innymi) Artykuł
kajman napisał(a):Nie zastosowałem żadnego mechanizmu. Nie stosuję uogólnień w żadnym wypadku.
Kajmanie - wiem, że nie stosujesz. Nie chodzi mi o Ciebie - nie mam zastrzeżeń. Chodziło mi o to, że retoryka "nie obwiniaj całego ruchu za ten incdent" jest standardowy, ale tylko w jedną strone.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.08.2018 11:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości