Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molestowanie seksualne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Molestowanie seksualne
Myślę, że sporo więcej, chociaż moje do takich się nie zaliczały. Zarówno ta, w której byłem dzieckiem jak i ta, w której byłem rodzicem.
16.11.2017 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #62
RE: Molestowanie seksualne
Polecam artykuł dotyczący przedmiotowej tematyki: CZYTAJ
Może ktoś sie skusi by przeczytać, a może nawet by skomentować. Ciekawy jestem waszego zdania.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.11.2017 01:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #63
RE: Molestowanie seksualne
Nick Carter z Backstreet Boys oskarżony o gwałt na 18-latce

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.11.2017 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: Molestowanie seksualne
AKT! napisał(a):Nick Carter z Backstreet Boys oskarżony o gwałt na 18-latce
Sprawa świeża czy było to X lat temu?
Przeczytałem. I właściwie z tego textu kompletnie nic nie wynika poza tym, że autor ma kompletnie wykrzywiony obraz kina idealizując te sprzed iluś tam lat. Do tego przeprowadza jakąś dziwną paralelę między życiem bohaterów a życiem aktorów.
22.11.2017 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #65
RE: Molestowanie seksualne
Wszyscy teraz o tym mówią.
Paranoja, teraz jak ktoś nie był molestowany, to nie ma prawa się wypowiadać.

Dziwna moda nastała.
23.11.2017 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: Molestowanie seksualne
Pewnie ktoś, kto przeżył to bardzo niemiłe doświadczenie, mógłby się poczuć urażony nazwaniem tego "modą". Chociaż fakt, ta nagła burza jest zaskakująca.
23.11.2017 11:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #67
RE: Molestowanie seksualne
Na pewno wiele z tych wyznań jest prawdziwa, ale myślę, że nie jest to 100% prawdy.
23.11.2017 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #68
RE: Molestowanie seksualne
kajman napisał(a):Sprawa świeża czy było to X lat temu?
W 2000 roku chyba, jak był u szczytu sławy.

Tomekk napisał(a):Dziwna moda nastała.
Już raz pisałeś o modzie, kilka osób się oburzyło, w tym ja i nadal apeluję, żebyś nie upraszczał sprawy w tak krzywdzący sposób.

prz_rulez napisał(a):Chociaż fakt, ta nagła burza jest zaskakująca.
Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak lawina? To zjawisko funkcjonuje też w sferze społecznej.

Tomekk napisał(a):Na pewno wiele z tych wyznań jest prawdziwa, ale myślę, że nie jest to 100% prawdy.
To zupełnie odrębna sprawa, która absolutnie nie uprawnia użycia słowa "moda" w tym kontekście.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.11.2017 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #69
RE: Molestowanie seksualne
AKT! napisał(a):Już raz pisałeś o modzie, kilka osób się oburzyło, w tym ja i nadal apeluję, żebyś nie upraszczał sprawy w tak krzywdzący sposób.
Większość tych "wyznań" to była zapewne kariera przez łóżko. Skarżyć to się mogą te osoby, które odmówiły i przez to nie mogły występować w filmach czy być popularne w różnego rodzaju programach.


AKT! napisał(a):Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak lawina?
a słyszałeś kiedyś o czymś takim jak profity? lans? itd.?
Przecież teraz te "prawdopodobne" ofiary molestowania bedą się domagały milionych odszkodowań od swoich "oprawców".
23.11.2017 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #70
RE: Molestowanie seksualne
Tomekk napisał(a):Większość tych "wyznań" to była zapewne kariera przez łóżko. Skarżyć to się mogą te osoby, które odmówiły i przez to nie mogły występować w filmach czy być popularne w różnego rodzaju programach.
Bardzo łatwo przychodzi ci ocenianie innych. Najwyraźniej znasz motywację sprawców i ofiar wszystkich tych przypadków, skoro dajesz sobie prawo do decydowania, komu wolno się odezwać, a kto powinien milczeć.

Tomekk napisał(a):a słyszałeś kiedyś o czymś takim jak profity? lans? itd.?
Słyszałem, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie oceniam, tylko wyjaśniam, że akcja pociąga reakcję, a jeden zrzucony z wysokości kamień może poskutkować wielkim osuwiskiem.

Tomekk napisał(a):Przecież teraz te "prawdopodobne" ofiary molestowania bedą się domagały milionych odszkodowań od swoich "oprawców".
Nie wiem, czy "lansowanie się" byciem ofiarą przestępstwa seksualnego to ten rodzaj rozgłosu, który ktokolwiek, zwłaszcza osoba, która faktycznie takiej traumy doświadczyła i już tym czuje się upokorzona, bierze na siebie z lekkością.
Co więcej -- prawdziwe milionowe ugody, w dziesiątkach, setkach, może nawet tysiącach przypadków, zawiera się teraz z pewnością pod stołem, pod groźbą upublicznienia spraw i zniszczenia kariery kolejnym osobom.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.11.2017 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #71
RE: Molestowanie seksualne
AKT! napisał(a):Bardzo łatwo przychodzi ci ocenianie innych. Najwyraźniej znasz motywację sprawców i ofiar wszystkich tych przypadków, skoro dajesz sobie prawo do decydowania, komu wolno się odezwać, a kto powinien milczeć.
Nie znam, ale trzeba też być realistą i nie wierzyć we wszystko co podają media.
Ja też mogę powiedzieć, że znana gwiazda muzyki mnie molestowała. Tylko co z tego? Poczekajmy na wyroki sądu.

AKT! napisał(a):że akcja pociąga reakcję, a jeden zrzucony z wysokości kamień może poskutkować wielkim osuwiskiem.
Tylko czy to osuwisko naprawdę jest zasadne? Pamiętamy słynną Anetę K., która namieszała w polityce i niczego nie udowodniła śp. Lepperowi.

AKT! napisał(a):i już tym czuje się upokorzona, bierze na siebie z lekkością.
Skoro większość gwiazd i gwiazdeczek Hollywood o tym mówi, to nie jest to taki ciężar. Nie bronię sprawców, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek. Dobry był mem z tym, że czarnoskóra aktorka (?) chce oskarżyć Weinsteina o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety.

AKT! napisał(a):zawiera się teraz z pewnością pod stołem, pod groźbą upublicznienia spraw i zniszczenia kariery kolejnym osobom.
No i to jest naganne i godne potępienia. Czyli po raz kolejny - ważniejsza jest kasa niż sam fakt molestowania. Przykre.
23.11.2017 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #72
RE: Molestowanie seksualne
Tomekk napisał(a):Poczekajmy na wyroki sądu.
Prawda. Niemniej jednak słowo "moda" jest nieodpowiednie. Podobnie jak wrzucanie wszystkich tych spraw do jednego worka.

Tomekk napisał(a):Tylko czy to osuwisko naprawdę jest zasadne?
To jest inna kwestia. Najwyraźniej coś jest na rzeczy, skoro przybrało to taką skalę.

Tomekk napisał(a):Pamiętamy słynną Anetę K., która namieszała w polityce i niczego nie udowodniła śp. Lepperowi.
Zupełnie przeinaczasz tę historię.

Tomekk napisał(a):Skoro większość gwiazd i gwiazdeczek Hollywood o tym mówi, to nie jest to taki ciężar
Stary, nie życzę ci, żebyś kiedykolwiek mniej lub bardziej bezpośrednio zetknął się z tego rodzaju traumą. Życzę ci natomiast więcej zrozumienia i empatii dla drugiego człowieka. Inaczej taką sytuację odbiera prawie 30-letni mężczyzna, a inaczej 18-letnia dziewczyna. I naprawdę nie chodzi mi o to, żeby wyrokować, oceniać, stawać po czyjejkolwiek stronie. Chodzi mi tylko o to, żeby nie stosować krzywdzących i bezmyślnych uproszczeń i chociaż spróbować wyobrazić sobie, z czym taka osoba może się mierzyć. Nóż mi się w kieszeni otwiera, jak czytam tak te lekko pisane, generalizujące, zupełnie ignorujące lwią część kontekstu pod własną tezę wypowiedzi na tak delikatny i złożony temat.

Tomekk napisał(a):Nie bronię sprawców, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek.
W tym momencie jedyną rzeczą, jakiej bronisz, jest moje rosnące przeświadczenie o twojej skrajnej ignorancji, bucie i głupocie.

Tomekk napisał(a):trzeba zachować zdrowy rozsądek. Dobry był mem z tym, że czarnoskóra aktorka (?) chce oskarżyć Weinsteina o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety.
Zachowajmy zdrowy rozsądek = cytujmy absurdy.

Tomekk napisał(a):No i to jest naganne i godne potępienia. Czyli po raz kolejny - ważniejsza jest kasa niż sam fakt molestowania. Przykre.
A gdyby te sprawy zostałyby upublicznione, to pisałbyś o nich: "Większość tych "wyznań" to była zapewne kariera przez łóżko. Skarżyć to się mogą te osoby, które odmówiły i przez to nie mogły występować w filmach czy być popularne w różnego rodzaju programach" albo " Przecież teraz te "prawdopodobne" ofiary molestowania bedą się domagały milionych odszkodowań od swoich "oprawców". I gdzie tu logika? Koherencja? Konsekwencja?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.11.2017 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #73
RE: Molestowanie seksualne
AKT! napisał(a):Stary, nie życzę ci, żebyś kiedykolwiek mniej lub bardziej bezpośrednio zetknął się z tego rodzaju traumą. Życzę ci natomiast więcej zrozumienia i empatii dla drugiego człowieka
a ja Tobie stary życzę, żebyś przestał wierzyć w to, co prezentują media. Nie można bezkrytycznie patrzeć na tego typu oskarżenia. Nie przesądzam przecież, że wszyscy nagle zaczęli kłamać, ale jeżeli ktoś przez lata przyzwalał na to, kosztem robienia kariery czy wielkich pieniędzy, to nie nazwałbym tego molestowaniem. Trzeba znaleźć granicę. Nie twierdzę, że we wszystkich przypadkach tak było.

AKT! napisał(a):Zachowajmy zdrowy rozsądek = cytujmy absurdy.
zdrowy rozsądek to też zdrowy dystans do sprawy i niepodchodzenie emocjalne do każdego przypadku molestowania ujawnionego w ostatnich dniach.

AKT! napisał(a):W tym momencie jedyną rzeczą, jakiej bronisz, jest moje rosnące przeświadczenie o twojej skrajnej ignorancji, bucie i głupocie.
Widzę, że jednak nie potrafisz rozmawiać bez używania argumentów ad personam. Bez odbioru.
23.11.2017 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: Molestowanie seksualne
Panowie, co tu się dzieje?! Icon_surprised
23.11.2017 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #75
RE: Molestowanie seksualne
Tomekk napisał(a):Nie można bezkrytycznie patrzeć na tego typu oskarżenia.
nie patrzę,
ale też nie wskazuję palcem, twierdząc, że ten ma do czegoś prawo, a tamten nie,
nie generalizuję,
nie przesądzam, że ktoś robi coś dla pieniędzy czy rozgłosu, podważając jednocześnie hurtowo zasadność oskarżeń,
nie bagatelizuję traumy i wstydu, które takiej sytuacji i wyznaniu towarzyszą,
nie piszę też, że oskarżeni muszą być winni, że są poworami,
nie rzucam w nich kamieniami, nie opluwam, choć niektórzy sami się przyznali,
zdaję sobie sprawę co ta sytuacja oznacza też dla nich

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2017 06:42 PM przez AKT!.)
23.11.2017 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
RE: Molestowanie seksualne
prz_rulez napisał(a):Pewnie ktoś, kto przeżył to bardzo niemiłe doświadczenie, mógłby się poczuć urażony nazwaniem tego "modą".
Mógłby. Ale jak inaczej nazwać co się teraz dzieje? To teraz jest trendy, więc teraz można zebrać się na odwagę i można mówić o tym, co było kiedyś.
Tomekk napisał(a):myślę, że nie jest to 100% prawdy
Myślę, że pewnie faktycznie nie. I sądzę, że czasami te relacje mogą być przesadzone i to niekoniecznie ze złej woli.
AKT! napisał(a):To zjawisko funkcjonuje też w sferze społecznej.
Ale zaczyna budzić wątpliwości na ile ta lawina to prawdziwy śnieg, a na ile śmieci.
AKT! napisał(a):absolutnie nie uprawnia użycia słowa "moda" w tym kontekście
Fakt, to nie jest najlepsze słowo, ale coś w tym jest.
Tomekk napisał(a):Większość tych "wyznań" to była zapewne kariera przez łóżko.
Czy większość? Ale pewnie duża część. I w pewnym sensie obydwie strony powinny czuć się winne.
Tomekk napisał(a):Skarżyć to się mogą te osoby, które odmówiły i przez to nie mogły występować w filmach czy być popularne w różnego rodzaju programach.
Myślę, że i takie są.
Tomekk napisał(a):Przecież teraz te "prawdopodobne" ofiary molestowania bedą się domagały milionych odszkodowań od swoich "oprawców".
Myślę, że część z nich może tak, ale to zbyt daleko idące uogólnienie.
AKT! napisał(a):Najwyraźniej znasz motywację sprawców i ofiar wszystkich tych przypadków
Nie padło tu słowo wszyscy.
AKT! napisał(a):osoba, która faktycznie takiej traumy doświadczyła i już tym czuje się upokorzona, bierze na siebie z lekkością.
Pewnie nie, ale pytanie dla ilu osób to nie była trauma, a teraz to wyciągają.
Tomekk napisał(a):niczego nie udowodniła
Co nie znaczy, że do niczego nie doszło.
AKT! napisał(a):Stary, nie życzę ci, żebyś kiedykolwiek mniej lub bardziej bezpośrednio zetknął się z tego rodzaju traumą.
On pisze o wypowiedziach konkretnych osób. Skoro one tak twierdziły to czemu to podważasz?
AKT! napisał(a):moje rosnące przeświadczenie o twojej skrajnej ignorancji, bucie i głupocie
Po takiej wypowiedzi może powstać we mnie przekonanie o Twoim chamstwie. W każdym razie przegiąłeś.
Tomekk napisał(a):jeżeli ktoś przez lata przyzwalał na to
Ale nie spotkałem się (chociaż może były) z oskarżeniami jakiejś osoby o wielokrotne molestowanie albo molestowanie przez różne osoby. A jeżeli coś takiego się pojawiło to była to zdecydowana mniejszość.
23.11.2017 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Molestowanie seksualne
AKT! napisał(a):nie wskazuję palcem, twierdząc, że ten ma do czegoś prawo, a tamten nie,
nie generalizuję,
nie przesądzam, że ktoś robi coś dla pieniędzy czy rozgłosu, podważając jednocześnie hurtowo zasadność oskarżeń,
nie bagatelizuję traumy i wstydu, które takiej sytuacji i wyznaniu towarzyszą,
nie piszę też, że oskarżeni muszą być winni, że są potworami,
nie rzucam w nich kamieniami, nie opluwam, choć niektórzy sami się przyznali
Nie zauważam także, żeby on generalizował czy uogólniał. Nie pisze nigdzie o wszystkich, a to jak odbiera te nie wszystkie do końca jednoznaczne historie absolutnie go nie dyskryminuje.
23.11.2017 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #78
RE: Molestowanie seksualne
Ehh. Odpowiem.
AKT! napisał(a):ale też nie wskazuję palcem, twierdząc, że ten ma do czegoś prawo, a tamten nie,
a ja wskazuję? przecież nie wiem czy dana aktorka była faktycznie molestowana czy nie. Nie napisałem o żadnym indywidualnym przypadku.
Samo zjawisko jest godne potępienia i powinno być mocno karalne.
Odnosiłem się tylko do akcji typu "metoo" i fali oskarżeń. Ale szkoda nerwów na tłumaczenia i tak raczej nie potrafisz rozumieć innego punktu widzenia.
23.11.2017 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: Molestowanie seksualne
Tomekk napisał(a):tak raczej nie potrafisz rozumieć innego punktu widzenia
A może potrafi? Nie wydawaj wyroków.
23.11.2017 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #80
RE: Molestowanie seksualne
Schowajcie noże do kieszeni, obie strony sporu maja trochę racji. Tomekk - bo faktycznie sam widzę, że Hollywood to środowisko do imentu zdegenerowane a Konrad, bo nie wolno generalizować.
Tomekk napisał(a):Tylko co z tego? Poczekajmy na wyroki sądu.
I tu jest klucz do rozstrzygnięcia. Dopóki sąd nie postanowi - jesteś niewinny - chyba, że się przyznasz. Dołożę swoją wstawkę - sądy niezdominowane przez określoną ideologię (w mojej ocenie lewicową). Przykład sądów Kanadyjskich jest najbardziej dobitny. Ilość przykładów, gdzie układ sądów jest stronniczy w jedną stronę, jest zatrważający. Wobec tego akcja krzyżowania znanych filmowców (w tym zrywanie umów itp) bez sądów, jest to styl iście kanadyjski. Tak ja to widzę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.11.2017 08:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości