Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molestowanie seksualne
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #41
RE: Molestowanie seksualne
Tylko co ten temat ma wspólnego z molestowaniem (chyba że jak ktoś jest przyjmowany do pracy we fundacjach różnej maści...)? Icon_rolleyes
14.11.2017 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Molestowanie seksualne
Sundrajta napisał(a):Tylko ja nie rozumiem o co chodzi z tym Sorosem?
Ja to w ogóle pierwszy raz słyszę tą nazwę.
dziobaseczek napisał(a):Lewica zakłada równość wszystkich bez wyjątku.
Rzekłbym, że zdefiniowałeś komunizm.
dziobaseczek napisał(a):Lewactwo zakłada równość jednych kosztem drugich.
Tu się zgodzę. I zgodzę się, co już chyba pisałeś, że reżimy uważające się za komunistyczne to jest/było lewactwo (także dlatego mogła zainstnieć lewicowa opozycja w stosunku do nich).
dziobaseczek napisał(a):2800 tys.
Chyba coś zdublowałeś, bo to jest ponad dwa miliony. A tyle kościołów to we Francji jednak chyba nie ma.
14.11.2017 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #43
RE: Molestowanie seksualne
Nie chcę już nadmiernie ciągnąć off topic w tym wątku więc tylko krótko powiem, że jeśli suweren nie życzy sobie człowieka, który sieje ferment, kłamstwo, propagandę lub wzywa do destabilizacji porządku publicznego oraz szkaluje dobre imię Polski lub finansuje takie inicjatywy brudnymi pieniędzmi, więc nawet jeśli teoretycznie porusza się w granicy prawa - rząd ma prawo poprosić takich ludzi o opuszczenie kraju. Pieniądze są ale nie powinny być narzędziem do budowania relacji społecznych. Ja myślę, że fundacja, żeby pomogła nam wykształcić odpowiednie kadry nie pomoże, tylko porządna repolonizacja mediów, której słabiutki projekt gdzieś został przysypany kurzem. Ale wróćmy do meritum, czyli molestowania. Ostatnio ilość oskarżeń o molestowanie jest zatrważająca. Mam wrażenie, że oskarżenie może nie być podparte dowodami i można zniszczyć ludziom karierę. Fakt, że w Polsce wiek graniczny młodocianego jest 15 a w USA 18. Ciężko jest w dzisiejszych czasach rozpoznać różnicę między 20 a 18 letnią dziewczyną. Travolta, jakiś konserwatywny senator w USA, Mark Schwahn, Tom Sizemore - to tylko kilka przykładów z ostatniej doby. Ofiary molestowań/gwałtów są w trudnej sytuacji psychicznej, ale każda decyzja o niezgłaszaniu tego przestępstwa, utwierdza tych podludzi w poczuciu bezkarności i zachęca do dalszych molestowań/gwałtów. Ale z drugiej strony pojawiają się coraz częściej anonimowi ludzie, którzy coś sobie stwierdzają. Nie można tego zweryfikować. Ja wiem, że sądy w krajach komunistycznych, jak Francja prawda jest podginana a nawet nie szanuje się podstawowych zapisów konstytucyjnych, ale może są jeszcze jakieś kraje, które do cholery potrafią przesłuchać strony i sprawiedliwie osądzić... Na podstawie faktów! Zwłaszcza, gdy nagranie procederu nie stanowi żadnego technicznego problemu. Co gorsza Kevibn S czy KC nie kombinował, tylko się kurde przyznał. Czyli co? Ukrzyżujmy KC, bo się przyznał, a inni cynicznie się odżegnują i chodzą sobie bezkarnie. Niech się prokuratorzy i Policjanci wezmą do roboty.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.11.2017 08:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Molestowanie seksualne
Nie wiem dlaczego niektórzy uważają ponowne unarodowienie mediów za remedium na wszelkie bolączki.
dziobaseczek napisał(a):Ja wiem, że sądy w krajach komunistycznych, jak Francja
Uuuu... No to żeś pojechał.
15.11.2017 09:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Molestowanie seksualne
dziobaseczek napisał(a):Ciężko jest w dzisiejszych czasach rozpoznać różnicę między 20 a 18 letnią dziewczyną.
Między 14-latką a 16-latką czasem też.
dziobaseczek napisał(a):w Polsce wiek graniczny młodocianego jest 15
Ale to chyba jest tylko kategoria dotycząca sexu i to nawet nie w całej rozciągłości.
prz_rulez napisał(a):Uuuu... No to żeś pojechał.
Pojechał. Nie ma żadnych krajów komunistycznych i nigdy nie było. Co najwyżej takie, co uzurpują sobie prawo do takiego określenia.
15.11.2017 09:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #46
RE: Molestowanie seksualne
kajman napisał(a):Co najwyżej takie, co uzurpują sobie prawo do takiego określenia.
Przepraszam - nieprecyzyjnie. Francja czyli kraj, który postawą "wolnomyślicieli i postępowców" uzurpuje sobie prawo do określenia bycia Komunistycznym. Szkoda mi tego kraju...
prz_rulez napisał(a):Nie wiem dlaczego niektórzy uważają ponowne unarodowienie mediów za remedium na wszelkie bolączki.
Znów odbiegamy od tematu. Nie powiedziałem, że na wszelkie bolączki i nie powiedziałem, że całkowita repolonizacja. Aktualny projekt ustawy trzeba by było doszlifować i byłoby ok. Ale nie może być tak, że 4 władza jest w rękach niepolskich i trzęsie opinią publiczną (za PO nie było praktycznie żadnej prawicowej stacji czy portalu). Negatywnych efektów jest masa. Możemy w osobnym wątku roztrząsać ten temat?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.11.2017 10:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Molestowanie seksualne
Ja bym raczej się zastanowił, co z 14-latką, która sama jest chętna na seks... Także na sytuację, gdy dziewczyna ma 14,5, chłopak skończył właśnie 15 i co, nagle jest gwałcicielem? Icon_rolleyes Ja bym nigdy nie skoczył z laską do łóżka w wieku 15,5 i na pewno zachęcałbym wszystkich do poczekania z tym, ale myślę, że współżycie seksualne to sprawa na tyle indywidualna, że przynajmniej nie powinno się kogoś karać, jeśli druga strona sama wyraża chęć.
15.11.2017 12:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #48
RE: Molestowanie seksualne
prz_rulez napisał(a):że przynajmniej nie powinno się kogoś karać, jeśli druga strona sama wyraża chęć.
Nie - dziecko nie ma samodzielności i wystarczającej dojrzałości, dlatego np. nie ma praw wyborczych, czy nie może jeździć samochodem. To, że dziecko chce - dorosły powinien powiedzieć - stanowcze nie - marsz do nauki! Jeśli powie tak - pod sąd i/lub za kraty.
Ale jak prawo mówi o takich relacjach dzieci bezpośrednio - w sumie nie wiem. Dobre pytanie Icon_smile Z pewnością tutaj powinni czuwać rodzice.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.11.2017 12:41 PM przez dziobaseczek.)
15.11.2017 12:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Molestowanie seksualne
Z tymi prawami wyborczymi to ja bym obniżył do 16. Ale też zrobił sensowniej lekcje WOS-u Icon_wink Wiesz, jak powtarzam, ja bym nigdy nie zrobił czegoś takiego z żadną dziewczyną poniżej 18 roku życia, ale dopuszczam inną możliwość w wypadku, gdy obie strony tego chcą. No i "marsz do nauki" to mam nadzieję był żart - takim tekstem to tylko zachęci się nastolatków do buntowania się.
Ale tak ogólnie - czy Ty nigdy nie robiłeś niedozwolonych prawnie rzeczy przed 18-tką, żadnego piwka, papierosków, maryśki, nic? Serio? Icon_wink
15.11.2017 05:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Molestowanie seksualne
prz_rulez napisał(a):Ja bym raczej się zastanowił, co z 14-latką, która sama jest chętna na seks...
Jak masz te 18 lat lub więcej to powinieneś być na tyle świadomy, żeby z takiej okazji nie korzystać.
dziobaseczek napisał(a):Ale jak prawo mówi o takich relacjach dzieci bezpośrednio - w sumie nie wiem.
Przyznam, że ja też nie. Ale faktycznie powinno być to jakoś dookreślone, bo jeżeli nie to mogłoby dojść do sytuacji, że w przypadku pary przed 15 skazano by obydwoje.
prz_rulez napisał(a):Z tymi prawami wyborczymi to ja bym obniżył do 16.
Czy ja wiem, chociaż w obecnej chwili to nie wiem czy... (tu mogą być różne opcje).
prz_rulez napisał(a):czy Ty nigdy nie robiłeś niedozwolonych prawnie rzeczy przed 18-tką, żadnego piwka, papierosków, maryśki, nic?
Kusi mnie, żeby odpowiedzieć. Pewnie robiłem, ale nic z tego co wymieniłeś. Pierwszy kieliszek wódki (piwo znacznie później) wypiłem niecały miesiąc przed 21, klasycznego papierosa przez ponad 61 lat ani razu, maryśkę dwa razy w życiu, ale pierwszy raz jak miałem 25. Ale kraść mi się zdarzało (przy czym to były drobiazgi - tabliczka z nazwą ulicy, menu, tomik poezji, kisiele; część z tego na prośbę osób, które nie miały odwagi).
15.11.2017 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #51
RE: Molestowanie seksualne
kajman napisał(a):kisiele;
Icon_lol
15.11.2017 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #52
RE: Molestowanie seksualne
Dobra, ja też ulegnę pokusie: na moim pierwszym openerze skroiliśmy z kumplem ze stoiska 'Łódź ESK 2016' paletę krówek... Potem częstowaliśmy festiwalowiczów... Myślę, że gdybyśmy powtórzyli proceder stolica mojego województwa miałaby większe szanse na wiktorię. Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.11.2017 08:07 PM przez thestranglers.)
15.11.2017 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Molestowanie seksualne
Nie ma się z czego śmiać. Kisiele zwijałem opierając się na zasadzie kradzione nie tuczy.
15.11.2017 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #54
RE: Molestowanie seksualne
prz_rulez napisał(a):No i "marsz do nauki" to mam nadzieję był żart - takim tekstem to tylko zachęci się nastolatków do buntowania się.
Naturalnie - uprościłem - chodzi o dopingowanie do nauki a nie przymuszanie Icon_smile
prz_rulez napisał(a):Ty nigdy nie robiłeś niedozwolonych prawnie rzeczy przed 18-tką, żadnego piwka, papierosków, maryśki, nic? Serio?
Ależ oczywiście, że pokusa zrobienia głupot w tym wieku jest wręcz naturalna i wpisana w młodość. Prawda jest też taka i nie podlega ona dyskusji, że nawet największy łobuz, gdy ma przekazane pewne wartości w rodzinie - wybierze koniec końców rozsądną drogę nawet żyjąc na krawędzi, a gdy się zachłyśnie się postępowym światem, będzie też go ciągnęło do normalnego, zaściankowego - bo rodzice przekazali mu wartości ponadczasowe i będzie mu w tym domu zwyczajnie dobrze. Dlatego stwierdzam - tak, rodzina powinna stać na uprzywilejowanej pozycji, jako komórka społeczna. Jej właściwy rozwój w klasycznym, wręcz konserwatywnym znaczeniu jest w interesie każdego.
PS. Pierwsze piwo wypiłem w 2 klasie technikum - i uważam, że to było niezwykłe wydarzenie Icon_smile W okresie studenckim zdarzyło mi się zniszczyć reklamę i napisać coś w tramwaju mazakiem. Ale to są śmieszne wybryki.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
16.11.2017 08:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Molestowanie seksualne
dziobaseczek napisał(a):rodzice przekazali mu wartości ponadczasowe
Jeżeli przekazali. Jeżeli to, co przekazali jest faktycznie ponadczasowe. No i nie wiem czy zaścianek jest lepszy od postępowego świata; według mnie niekoniecznie.Z rodziną jest w zasadzie jak z demokracją - to nie musi być wcale dobre rozwiązanie, ale lepszego nie wymyślono.
16.11.2017 09:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #56
RE: Molestowanie seksualne
kajman napisał(a):Jeżeli przekazali. Jeżeli to, co przekazali jest faktycznie ponadczasowe.
Jeśli trafiasz do rodziny patologicznej, której nie przekazano dekalogu tylko antydekalog - to oczywiście będzie wiadome, że wcześniej czy później będziesz wyznawał wartości przekazane. A w tym przypadku antywartości.
kajman napisał(a):Z rodziną jest w zasadzie jak z demokracją - to nie musi być wcale dobre rozwiązanie, ale lepszego nie wymyślono.
Nie sądzę, żeby ktoś dał światu coś piękniejszego niż rodzina.
kajman napisał(a):No i nie wiem czy zaścianek jest lepszy od postępowego świata; według mnie niekoniecznie
ja tam wolę mój kochany zaścianek i ciemnogród. Ty masz prawo zostać w postępowym.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
16.11.2017 09:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
RE: Molestowanie seksualne
kajman napisał(a):Nie ma się z czego śmiać. Kisiele zwijałem opierając się na zasadzie kradzione nie tuczy.
Icon_lol
Ja nigdy niczego nie zwinąłem. Nawet w mojej pracy nie było czego zwijać, bo musiałem sam przynosić długopisy i inne rzeczy. Także chyba jestem w mniejszości.
dziobaseczek napisał(a):to oczywiście będzie wiadome, że wcześniej czy później będziesz wyznawał wartości przekazane. A w tym przypadku antywartości.
ale z drugiej strony często jest tak, że dzieci z rodziny bardzo katolickiej w swoim dorosłym życiu odrzucają te wartości i żyją zupełnie inaczej, więc nie ma to takiego przełożenia w każdym przypadku.
16.11.2017 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #58
RE: Molestowanie seksualne
Tomekk napisał(a):ale z drugiej strony często jest tak, że dzieci z rodziny bardzo katolickiej w swoim dorosłym życiu odrzucają te wartości i żyją zupełnie inaczej, więc nie ma to takiego przełożenia w każdym przypadku.
Pewnie, że nie ma - ale dobro zawsze zwycięża. Trzeba w to wierzyć i konsekwentnie szerzyć. Może kiedyś powróci, jak syn marnotrawny, albo będzie można zaśpiewać "Love Hurts". Moje doświadczenie wskazuje, że wspomniane przez Ciebie przypadki to margines.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
16.11.2017 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Molestowanie seksualne
dziobaseczek napisał(a):Jeśli trafiasz do rodziny patologicznej, której nie przekazano dekalogu tylko antydekalog - to oczywiście będzie wiadome, że wcześniej czy później będziesz wyznawał wartości przekazane.
No i właśnie niekoniecznie. Możesz wyjść poza to, jak Cię wychowano i co Ci przekazano. W drugą stronę (nie tak jak pisałeś wcześniej) także.
Tomekk napisał(a):często jest tak, że dzieci z rodziny bardzo katolickiej w swoim dorosłym życiu odrzucają te wartości i żyją zupełnie inaczej
No właśnie. Ale inaczej bynajmniej nie musi znaczyć gorzej.
dziobaseczek napisał(a):Nie sądzę, żeby ktoś dał światu coś piękniejszego niż rodzina.
Zgodzę się z tym, że dobra rodzina to wspaniała rzecz. Ale jaki procent rodzin można tak określić?
dziobaseczek napisał(a):ja tam wolę mój kochany zaścianek i ciemnogród
To znacznie lepiej brzmi. Ty wolisz to, ja co innego, ktoś inny jeszcze innego. I każda z tych opcji może być dobra.
Ostatniej wypowiedzi pozwolę sobie nie skomentować, bo mogłoby być za ostro.
16.11.2017 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Molestowanie seksualne
Kajman napisał(a):Ale jaki procent rodzin można tak określić?
Jak dla mnie nie więcej niż 1...
16.11.2017 08:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości