Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molestowanie seksualne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Molestowanie seksualne
01.11.2017 01:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Molestowanie seksualne
Witam

Zanim zaczniecie czytać moją odpowiedź do Was, polecam artykuł w Wyborczej: CZYTAJ. Nie wiem dlaczego, ale na komputerowej wersji napisano mi, że Wyczerpałeś już limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu, choć niewiele korzystam. Zatem musiałem poczytać na wersji androidowej. Artykuł jest z sierpnia 2016 i do tej pory nie został zdjęty, pomimo kłamliwego tytułu. O tym, że jest kłamliwy można dojść czytając ten artykuł oraz z przywołanym do tego artykułu raportem fundacji Ster "Przełamać Tabu". Nie trzeba być uprzedzonym do postępowców z Agory, by to stwierdzić. Zadawano ankieterkom pytania dotyczące w większości praktycznie dotyczących napaści seksualnych. Kobiety w całej Europie pytano o to czy kiedykolwiek ktoś je uderzał pięścią, zmuszał do seksu siłą, uderzał ich głowami o coś twardego lub próbował podpalić(!).
Wg tego raportu Europejskiej Agencji Praw Podstawowych, Polska zajmuje ostatnie miejsce w Europie z ilością 19% doświadczających przemocy kobiet. Prowadzą Dania, Finlandia, Szwecja, Holandia i Wielka Brytania z odsetkami 44-52% czyli praktycznie co druga kobieta zetknęła się w tamtych krajach z przemocą. U nas co piąta.
Niestety część publicystów neguje ten fakt tłumacząc wyniki "różnicami kulturowymi oraz większą świadomością kobiet w krajach zachodnich na temat tego czym jest molestowanie".
Pytam zatem wszystkich szerzących tezy o "nieświadomości molestowania polskich kobiet". Na jakiej podstawie tak twierdzicie? Czy uważacie polskie kobiety za idiotki, które ze względu na różnice kulturowe nie wiedzą czy ktoś je kiedykolwiek zgwałcił, pobił lub podpalił?
Otóż molestowanie w mojej młodości było rozpoznawane jako coś ohydnego i definicja była dość łatwa do pojęcia.
Aktualnie mawia się, idąc za Postepowcami z Pontona
Molestowanie seksualne to każde nieakceptowane zachowanie, którego celem jest poniżenie lub naruszenie godności drugiej osoby odnoszące się do jej płci lub mające charakter seksualny. Może dochodzić do niego wśród osób każdej orientacji seksualnej. O molestowaniu mówimy wtedy, gdy osoba molestowana wyraża swój sprzeciw wobec takiego zachowania, nie godzi się na nie. Bardzo ważne więc, by w takich sytuacjach wyraźnie komunikować swój sprzeciw. Molestowanie często łączy się z poczuciem władzy wobec drugiej osoby (przełożony wobec pracownika, wychowawca wobec ucznia, rodzic wobec dziecka, starszy nastolatek wobec młodszego). Na zachowanie to mogą się składać fizyczne, werbalne lub pozawerbalne elementy.
Czyli już wiemy dlaczego Mohamed Abdul w gwałcący 14-latkę w Göteborgu - Do więzienia nie trafi, bo nie tylko nie zrozumiał słowa "nie, ale on ją tylko molestował, ponieważ Molestowanie seksualne to każde nieakceptowane zachowanie... Świat postawiony na głowie. Patrząc na pytania w ww ankiecie do tego stopnia już definiowalne jest molestowanie.
Za mojej młodości molestowanie sprowadzało się tylko do werbalnych środków! Niewerbalne środki, które stanowiły naruszanie tzw. strefy tzw Dystansu intymnego były już przekroczeniem pewnej granicy. Np. macanie po tyłku było już określane, jako napaść. Nawet w starych słownikach (np. dostępny w sieci Doroszewski) określał słowo molestowanie, jako forma naprzykrzania się. A wg staropolskiej definicji jest to wręcz biadanie / ubolewanie (np. nawet nad własnym losem).
I tutaj dochodzimy dwóch głównych punktów - do punktu dotyczącego politycznej poprawności oraz możliwości dokonania przegięć w drugą stronę. Polityczna poprawność była widoczna w przypadku Mohameda Abdul, gdzie głupia sędzina nie potrafiła właściwie zinterpretować prawa swojej ojczyzny i powołała się na nieznajomość kultury przez przybysza. Za tę decyzję powinno się jej odebrać togę albo zmienić jej barwę na tęczową. W ślad za tym idzie szereg innych podobnych incydentów, chociażby Sevran, gdzie kobieta, aby mogła przejść – musi sobie najlepiej dokleić brodę Icon_biggrin. Do tego dochodzi ankieta, która ewidentnie jest patologiczna i zmanipulowana. Choć jej wyniki są dobre dla Polaków to jak jest możliwe, że aż tyle kobiet było beneficjentkami tak hardkorowych zachowań. Polityczna poprawność niestety rzadko dąży do poznania prawdy. Tu chodzi o specyficzną źle pojętą delikatność w obcowaniu z innością. Głośne protesty, gdzie kobiety odważają się cokolwiek mówić. – nie powinny w Państwie prawa musieć istnieć. Bo w Państwie Prawa (może trochę wyidealizowanym) pozywa się delikwenta za macanie czy klepanie po pupie – kobieta idzie do sądu i wzorem „sędziego pokoju” wyrok jest na pniu wydawany w postaci choćby grzywny. W naszej EU postępowanie sądowe jest uwłaczające normalnym ludziom, trwa długo, i generalnie jest do dupy (Abdul). To też powodowałoby, że złoczyńcy nie chcieliby bawić się w klepanie po pupach. Ale ponieważ za klepanie po pupie czy nawet gwałcie nie ma kar – to kobiety muszą robić akcje. Czyż nie?
Dalej – Konrad pisze o Nie ma też zewnętrznych prób blokowania takich informacji. Jesteś w błędzie. Statystyki w UE (szczególnie Szwecja i Niemcy) są zafałszowywane. Bardziej niż w statystyki wierzę tendencjom i wydarzeniom, których nikt nie potrafi podważyć. Najbardziej dobitnym acz zdecydowanie nie jedynym były incydenty w Kolonii w Sylwestra 2015, gdzie fakty wyszły tylko dzięki temu, że ktoś się odważył powiedzieć to głośno w internecie i wrzucić filmiki. Można tez poczytać na temat kontrowersji wokół statystyk w Szwecji (https://www.gatestoneinstitute.org/5195/sweden-rape) – jakby nie było interpretacji, wraz z postępującym wykrzywianiem definicji molestowania i napływem osób nierozumiejących, że kobieta nie jest tylko cyt: ”polem do uprawiania” – tendencje są niepokojąco złe. A próby zatuszowania są nagminne.
Teraz kwestia – jak zrobić, by nie doszło do przesady w drugą stronę. Ludzie (nie tylko kobiety) potrafią nadużywać hasła molestowanie, gdy ktoś nastąpi im na odcisk. Faktycznie, gdy powiesz „ee dupcia” po raz kolejny, słyszało to już kilka osób i nie ma w tym krztyny szacunku a do tego dokleja się jeszcze innych parę niezbyt wyrafinowanych teksów, może śmiało to być uznane, jako molestowanie. Jeśli takie stwierdzenie jest tylko wesołą podśmiechujką do tego akceptowalną przez adresata – to myślę, że nikt nie będzie z tego robił larum. Dużo też zależy z kim robimy te podśmiechujki. To kwestia pewnego wyczucia. Kluczem jednak jest postawienie jasnej granicy. Bo w dzisiejszym świecie podśmiechujki są coraz mniejszym problemem, tylko coraz mocniej wcina się w obyczaje bardziej wulgarne odmiany molestowania czy napaści seksualnych.
Różni ludzie mają różnie rozciągniętą strefę komfortu i w związku z czym różnie pewne sytuacje odbierają - zgoda, dlatego uważam, że sędzia powinien wykazać się oczywistym wyczuciem i mieć kręgosłup moralny oraz móc stwierdzić, że karać za spojrzenie jest gorsze niż samo spojrzenie.
Co do sztuki – to Topology i Klątwa jest uznane za sztukę i zostało to tak ocenione przez żyri. Sądzę, że to twierdzenie należałoby rozważać nie na gruncie stricte prawnym – dlatego uważam, że Pani Maja powinna opuścić mury festiwalu w kajdankach. Ale nie opuściła. Bo przecież zadeptano jej k…a wolność słowa. A że przekroczyła granice przyzwoitości zapisane w konstytucji? O tym się nie mówi…
Tomek wspomina, żeby nie robić larum: zaraz dojdziemy do sytuacji, że zaczną się oskarżenia pod adresem każdej gwiazdy. A ja się pytam – dlaczego nie? Jeśli ktoś się poczuł molestowany lub po prostu nim był – dlaczego nie może o tym powiedzieć, bo gość nazywa się Kevin Spece? Ja myślę, że skoro Kevin sam przekazał mediom informacje na temat swojego HS, to pewnie nie ma nic do ukrycia i będzie się w stanie łatwo obronić. Niech idą do sądu i niech sąd rozstrzyga, kto winny, kto zły a kto powinien pójść do pierdla. Media jak zwykle dzielą skórę na niedźwiedziu. Znając podobne przypadki molestowania – Kevinowi włos z głowy nie spadnie.
Póki co, jeszcze nikt nie zaleca protestującym ubieranie się w nikaby i nie banuje ich inicjatywy, co należy już na tym etapie uznać za sukces. A takie zakusy – bądźcie pewni - się pojawią, bo już były w przeszłości.
Na zakończenie przypomina mi się dowcip o molestowaniu. Wysoka pracownica biura skarży się szefowi, że jest molestowana, bo jej pracownik IT stwierdził, że ładnie jej pachną włosy. Szef uspokajał, że to przecież komplement. A Pani – ale on mi to powiedział, gdy podłączał UPS pod stołem 
Należy rozmawiać o tych problemach i nie zamiatać ich pod dywan. Bo, jak słusznie powiedział Konrad, W ten sposób poznajemy stanowiska i doświadczenia innych osób i sami dzięki temu możemy stać się bardziej empatyczni i chodzi o szacunek, opanowanie i empatię.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.11.2017 09:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Molestowanie seksualne
Jeszcze ciekawostka. Specjalnie podaję źródło sprzyjające środowiskom lewicującym, by nie być posądzony o stronniczość: Zapraszam do http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/nabi...h/h4fwwq5. Także jest to wyraźny manifest: Róbmy to, ponieważ dziewoje ubierają się w rozcięte i obcisłe spodnie i to ich wina, że są gwałcone/molestowane a obowiązkiem obywatela jest gwałcić/molestować. I jak ma być wymiar sprawiedliwości sprawiedliwy, skoro wpływowy prawnik tak twierdzi i jestem pewien, że nie będzie wyciągnięta żadna konsekwencja względem niego.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.11.2017 11:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Molestowanie seksualne
Dzisiaj była w Trójce audycja na temat #metoo.
Tutaj można posłuchać: https://www.polskieradio.pl/9/6205/Artyk...ozrywkowej

I tak się zastanawiałem nad kilkoma kwestiami...
Po pierwsze: po raz kolejny zastanawiam się, czy akcje typu "byłem zgwałcony przez kobietę" albo "jestem ofiarą mobbingu szkolnego" byłyby potraktowane równie poważnie. Zresztą, samo #metoo jest różnie traktowane, bo zrównywanie brutalnego gwałtu z "ee, du*cia" jest moim zdaniem słabe. Swoją drogą, jestem ciekaw, co by było, gdyby gwałt był ścigany z urzędu i wszystkie dziewczyny/kobiety wpisujące #metoo automatycznie dostawałyby wezwanie do złożenia zeznań na policji.
Po drugie: czy przypadkiem część tych zwierzeń nie służy w celu ugrania czegoś dla siebie? Uważam, że żeby akcja była wiarygodna, to domniemane ofiary powinny zrezygnować z roszczeń finansowych lub przeznaczyć je na organizacje charytatywne.
Po trzecie: wiem, to nie będzie dobrze o mnie świadczyć, ale... Zdałem sobie dzisiaj sprawę, że u mnie niestety też jest relatywizm moralny Icon_sad Że takiego Spacey'a to szkoda, że zniszczono mu karierę, etc... Ale gdyby ktoś mnie skrzywdził, to pewnie życzyłbym mu wszystkiego najgorszego. Niestety, emocje grają rolę...
13.11.2017 12:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: Molestowanie seksualne
Czytałem dzisiaj o Louisie C.K. Lubiłem go zawsze, trochę mi przykro. Przyznał się do wszystkiego, przeprosił i zapowiedział, że zawiesza karierę. W międzyczasie współpracę zerwały z nim m.in. HBO, Netflix, FX i własna menedżerka.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.11.2017 01:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Molestowanie seksualne
A, jeszcze jedna rzecz. Część przyznała, że wiedziała o ekscesach tych gwiazd. Ale dopiero teraz nagle wszyscy chcą zrywać z nimi współpracę. Czyż to nie jest hipokryzja?...
13.11.2017 02:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: Molestowanie seksualne
Oczywiście mamy do czynienia z hipokryzją. Bo jest to działanie pod presją środowiska a nie wynika z faktycznych pobudek. Nikt mi nie powie, że te stacje nie wiedziały o jego ekscesach. Teraz już nie będzie miało znaczenia co zrobi Komik, nawet, jak będzie stał na rzęsach, by odkupić swoją winę, nikt z ww organizacji nie doceni tego. Zresztą sam CK okazał się hipokrytą, bo sam potępiał ten proceder.
Wiadomym jest, że CK przekroczył granicę, po której stąpanie jest niebezpieczne. Było trzymać fujarę w gaciach? Cieszy natomiast, że faktycznie mocno się uderzył w pierś a nie kręcił czy stwierdził, że jest np. homoseksualistą.
Ad1 - przecież od stycznia 2014 gwałt jest ścigany z urzędu. Precyzyjniej: przestępstwa: zgwałcenia, nadużycia stosunku zależności lub wykorzystania krytycznego położenia oraz wykorzystania bezradności innej osoby lub upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej w celu doprowadzenia do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności są ścigane z urzędu. Uważam, że policja powinna się wziąć do roboty. Może to by też odsiało potencjalnych oszustów, chcących ugrać coś nieczysto i chętnych do skompromitowania kogoś. A jednocześnie ośmieli ludzi przestraszonych i bojących się powiedzieć, co się wydarzyło. Pod warunkiem, że policja nie będzie przedłużeniem neobolszewickiego działacza, który znalazł się na kluczowym stanowisku, wydając do swoich podopiecznych dee facto zalecenie, typu ataki terrorystyczne są "częścią życia w wielkim mieście".
Nie do końca zrozumiałem trzeci punkt. Sprecyzuj.
Co do drugiego - częściowa zgoda. Akcja mogłaby pracować pod egidą organizacji przeznaczającej środki (szeroko rozumiane) na cele wspierania skrzywdzonych ludzi. Akcja jest jednak pozytywnym impulsem, dla tych, którzy boją się i wstydzą powiedzieć, że byli ofiarą. Więc tak naprawdę akcja się w sumie jeszcze rodzi i może być tak, że będzie ewoluować w stronę organizacji pozarządowej. Pod warunkiem, że nie będzie się wtrącała się w to jedna z głów Sorosowskiej hydry lernejskiej. A ponieważ to środowisko szybko potrafi zaskarbić sobie sprzymierzeńca w propagandzie - obawiam się, że wolę, aby akcja miała charakter spontanicznego manifestu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.11.2017 09:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Molestowanie seksualne
Rany, Soros, muzułmanie, lewaki, neobolszewizm, ja rozumiem pewne racjonalne obawy, ale moim zdaniem to już przesadzasz Dziobasie - piszem o tym W KAŻDYM poście na temat spraw społecznych.
13.11.2017 09:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Molestowanie seksualne
prz_rulez napisał(a):Rany, Soros, muzułmanie, lewaki, neobolszewizm, ja rozumiem pewne racjonalne obawy, ale moim zdaniem to już przesadzasz Dziobasie - piszem o tym W KAŻDYM poście na temat spraw społecznych.
Jakoś w tym poście lewaków nie zauważyłem, muzułmanów na pewno nie ma, a neobolszewizmu to z kolei zupełnie nie kojarzę z jego poprzednich wypowiedzi.
13.11.2017 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Molestowanie seksualne
Chodziło o całokształt. Idem per idem.
13.11.2017 10:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #31
RE: Molestowanie seksualne
Prz - Miast pisać ogólniki - napisz z czym się nie zgadzasz. To, że Sadiq Khan dał sygnał policji, żeby nie traktowała terroru w mieście, jako coś strasznego, czy że organizacje pozarządowe przyciągają lepkie paluchy?
Poza tym nie bądź nietolerancyjny - czego chcesz od muzułmanów? Nie rozumiem, dlaczego przywołujesz ich w tym wątku.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2017 10:30 AM przez dziobaseczek.)
13.11.2017 10:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Molestowanie seksualne
prz_rulez napisał(a):co by było, gdyby gwałt był ścigany z urzędu
w Polsce od parunastu miesięcy to przestępstwo jest ścigane z urzędu. Kiedyś było na wniosek - teraz już jest obilgatoryjnie z urzędu, więc Policja mogłaby mieć ręce pełne roboty.

prz_rulez napisał(a):Uważam, że żeby akcja była wiarygodna, to domniemane ofiary powinny zrezygnować z roszczeń finansowych lub przeznaczyć je na organizacje charytatywne.
Pełna zgoda. Pieniądze niech przeznaczą na organizacje zajmujące się walką z dyskryminacją kobiet czy pomocą kobietom pokrzywdzonym na skutek molestowania czy gwałtu.
13.11.2017 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #33
RE: Molestowanie seksualne
Tomekk napisał(a):teraz już jest obilgatoryjnie z urzędu, więc Policja mogłaby mieć ręce pełne roboty.
Niech mają pełne ręce roboty - za to im płacimy. Jeśli ich przełożeni mówią wyraźnie - łapaj go, a nie "gwałty są normalne w dużym mieście".
Tomekk napisał(a):organizacje zajmujące się walką z dyskryminacją kobiet czy pomocą kobietom pokrzywdzonym na skutek molestowania czy gwałtu.
Życie pokazuje, że takie organizacje choć są NGO, to w rzeczywistości ktoś pociąga za sznurki i im więcej pieniędzy - tym więcej pijawek. Czasem przychodzą "darczyńcy i filantropi" i nagle organizacje zajmują się nie zawsze tym, do czego zostały powołane. Najlepszym przykładem są Amnesty International i Lekarze bez Granic.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.11.2017 03:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Molestowanie seksualne
^ No i właśnie o to mi chodziło, że ciągle węszysz jakieś teorie spiskowe.
13.11.2017 08:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #35
RE: Molestowanie seksualne
Jakie teorie? Konkretnie gadaj. Który fakt jest twoim zdaniem spiskowa teorią?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.11.2017 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Molestowanie seksualne
Ale jakie fakty, te kwestie o Sorosu, New World Order, etc. to tylko teorie Icon_wink
Nie że wykluczam w stu procentach takie rzeczy, ale... Jeśli faktycznie coś jest na rzeczy, to raczej jest zupełnie inaczej, niż większość myśli. To by było za proste Icon_wink
13.11.2017 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: Molestowanie seksualne
Dałem się wkręcić przez prz, ale co tam wyjaśnię innym, bo do prz raczej to nie trafi. Niestety nie mam czasu na dłuższy wywód. Nie wiem, jakie kwestie o Sorosu są teoriami. Przecież to fakty namacalne i łatwe do sprawdzenia. Może dlatego, że sprawozdania są jawne (ponieważ są to organizacje pożytku publicznego). Przy czym oczywiście nie ma powodów przypuszczać, że sprawozdania posiadają wszystkie kwoty wpływu. Filantrop Socjalista Soros rozpoczął nieśmiało od założenia w Polsce Fundacji im. Stefana Batorego dystrybuującej fundusze norweskie na potrzeby w teorii wzniosłe, w praktyce do walki ze światem prawicowym i kulturą europejską oraz kościołem katolickim. Potem się rozochocił i się zaczęło Ad Hoc, Lambda, Open Society Foundation (dofinansowanie ostatniej jest skromne - jedynie 18 mld dolców), czy skrajnie Antypolski Otwarty Dialog (nazwa fundacji idealna na promująca "wyłączenie" Państwa). Byłbym niesprawiedliwy, gdybym nie doprecyzował ostatniej - główne źródło dochodu OD (6,6 mln za 16 rok) to rodzinno-biznesowe otoczenie oligarchy Petra Kozlowskiego z Sewastopolu, brata prezes fundacji Lyudmyły Kozlowskiej. Ale o tym, że Lyudmyła się spotykała z GS nie jest żadna tajemnicą i jest duże prawdopodobieństwo, że i po wspólnej wizycie sypnął groszem. Na szczęście nie moja w tym głowa znajdować dowody na wspieranie antyobywatelskich inicjatyw przez oszustów finansowych, zwanych spekulantami bądź koniunkturalistą finansowym. Od tego są odpowiednie władze, które niestety stwierdzam w Polsce nie maja jaj. Z kwitkiem GS odszedł w Rosji, Węgrzech, natomiast niebawem to samo stanie się w Austrii (tygodniowe ultimatum), USA i Norwegii itd. U nas rząd nie czuje wystarczającego imperatywu, by szybko załatwić takie hydry. Tymczasem spekulanci w Polsce mogą sporo. Z resztą o tym można się przekonac po świetnym artykule w Wirtualnej Polsce i Vlogu Atora na bazie tego artykułu dotyczącego spekulacji produktami spożywczymi. Kolejne Sorosy bogacą się naszym kosztem a UoKIK siedzi bezczynnie! Do roboty Polski Rządzie. Wysusz bagno i bądź decyzyjny, jak Donald Trump.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.11.2017 09:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Molestowanie seksualne
No namacalne są jego wsparcia (a też na pewno nie wszystkie). Ale za dużo w tym różnych domysłów. Zresztą nie tylko w kwestii Sorosa.
Swoją drogą (przyjmę prosty podział, bo sam taki zaprezentowałeś) rozpaczasz nad tym jak to chce się zniszczyć świat prawicowy i kościół katolicki, ale niszczenie świata lewicowego i wartości świeckich jest ok Icon_wink Nie podoba mi się to, jak idealizujesz prawicę i kościół katolicki.

P.S. Proszę, nie potępiajmy w czambuł, ale też nie idealizujmy Trumpa Icon_wink
14.11.2017 12:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Molestowanie seksualne
Zgadzam się, że głowa jest pełna najgorszych domysłów, ale też kreatywność GS i jego podopiecznych w robieniu rzeczy niegodnych i nikczemnych jest niczym nieokiełznana i znana wszem i wobec. Natomiast jest też masa dowodów, których epatowanie współczytających jest bezzasadne i powoduje spiętrzenie informacji.
prz_rulez napisał(a):P.S. Proszę, nie potępiajmy w czambuł, ale też nie idealizujmy Trumpa
Absolutnie nie mam zamiaru tego robić, ale w tym aspekcie nawet jego przeciwnicy dostrzegają już, że gość jest decyzyjny i konkretny.
prz_rulez napisał(a):Swoją drogą (przyjmę prosty podział, bo sam taki zaprezentowałeś) rozpaczasz nad tym jak to chce się zniszczyć świat prawicowy i kościół katolicki, ale niszczenie świata lewicowego i wartości świeckich jest ok Nie podoba mi się to, jak idealizujesz prawicę i kościół katolicki.
Tutaj odchodzimy od problem, jak w tytule posta. Ale wyjaśnię Ci to na prostym przykładzie. Żeby była jasność - uważam, że lewica jest potrzebna nawet samej prawicy, jako sumienia, by nie doszło do przegięć w drugą stronę. Jednak Lewica zostaje wypierana przez Lewactwo. Definicja uproszczona acz obrazowa. Lewica zakłada równość wszystkich bez wyjątku. Lewactwo zakłada równość jednych kosztem drugich. Ale do meritum. Jak wytłumaczyć problem w Ploërmel? Jako najbardziej obrazowego. Z jednej strony sąd nakazuje usunąć krzyż tłumacząc się, że jest to ostentacyjny znak religijny. Nie wzięto pod uwagę oceny lokalnych ludzi, zdania rosyjskiego rzeźbiarza, kontrowersji wokół definicji pomnika w kontekście ustawy, ani zapisu w konstytucji "zagwarantowana jest wolność wyznania". Nakazano usunąć bez prawa odwołania. Jednocześnie w raporcie francuskiego Senatu, w ciągu najbliższych kilku lat we Francji ma zostać wyburzonych ok. 2800 tys. katolickich kościołów. Pomimo, że katolicy są w większości. Jednocześnie Muzułmanie dysponują ponad 2500 meczetami w całym kraju, natomiast kolejnych 500 jest budowie. Jak się to ma do "Laickości", "świeckości" i "neutralności światopoglądowej" i teorii gnębienia świata lewicowego? To oczywiście jeden z tysiąca przykładów. Najzabawniejsze jest zamknięcie bez ostrzeżenia kanału YT e-szajbajk o serwisowaniu rowerów (kompletnie pozbawionego polityki) - powód - częste pojawianie się słowa pedał.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2017 02:02 PM przez dziobaseczek.)
14.11.2017 02:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #40
RE: Molestowanie seksualne
Tylko ja nie rozumiem o co chodzi z tym Sorosem? Icon_eek
Skoro chłop ma pieniądze, to w wolnym kraju robi z nimi co zechce. Icon_idea I dopóki żaden sąd mu nie powie, że łamie prawo, będzie to nadal robił. Zdaje się na tym polega ten "ukochany" ustrój w jakim żyjemy i do jakiego dążyliśmy przez lata czyli kapitalizm. Icon_rolleyes A że mamy nieudolną władzę (i nie piszę tu wcale o ostatnich dwóch latach), której brakuje wykształconych ludzi do kontrolowania tego typu fundacji, to czyja to jest wina? I nie sądzę by inne kraje pod tym względem były mądrzejsze - przykład Francji jest dla mnie idealny - totalna hipokryzja (na pomniku papieża zabrania się krzyża, a muzułmanki do niedawna w burkach mogły chodzić po ulicach Icon_lol).
Może udajmy się do którejś z fundacji, żeby pomogła nam wykształcić odpowiednie kadry? Glupek2
14.11.2017 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości