Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 113 z 9.01.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 113 z 9.01.09
Metodą żmudnej selekcji doszedłem w końcu do 21 piosenek na praktycznie równym poziomie, potem jeszcze wybrałem z nich 18 na ostatnie przesłuchanie, które jednak okazało się przedostatnim. Teraz zaczynam od nowa przesłuchanie 7 piosenek, więc zacznę nietypowo, zostawiając sobie szczęśliwą (chociaż nie do końca, bo będą tu też stratni) na koniec komentarza.
No i na ósmym pierwsza niespodzianka, bo tytuł piosenki Down to Earth jest ewidentnym zaprzeczeniem ruchu utworu w tym tygodniu. Powrót do pierwszej 10 i do tego forma jak za najlepszych dni, tylko że teraz rywale jeszcze grożniejsi.
Tym razem zaskoczyły mnie nieco Bigelfy, bo wyżej z nich znalazł się Counting sheep, czego zupełnie nie przewidywałem.
Chyba jestem w odlotowym nastroju, bo znowu świetne dni ma jedna z najbardziej odlecianych piosenek w moim zestawieniu Cape cod kwassa kwassa. Wprawdzie do 10 trochę zabrakło, ale spory postęp został zanotowany.
Ostatnio tradycją zaczyna u mnie się stawać spektakularny powrót z poczekalni. Tym razem nie aż tak efektowny jak tydzień temu, ale 25 miejsce spoza 50 to jest bardzo dobry wynik. Porcelain heart chyba przypomniało sobie, że kiedyś było w pierwszej 10 i na razie zrobiło pierwszy wielki krok w kierunku powrotu, ale o następne będzie znacznie trudniej.
A tuż za Opethem Buddy Guy ze swoim Show me the money nadal ostro prze do przodu, a to dopiero 2 tydzień w zestawieniu.
Dwie nowości w zestawieniu wchodzą z pominięciem poczekalni i mają w sumie ponad pół godziny. Krótsze Bring out the Sun (so alive) pojawia się wyżej, a Cerulean skies, które zaczęło niesamowicie efektownie, w pewnym momencie przeżyło niespodziewany kryzys i wylądowało znacznie niżej niż początkowo przypuszczałem.
Ostatnio jakoś ciężko było z nowościami z poczekalni, ale w końcu i to się zdarzyło. Jedyny utwór Goldfrap, który mi się podoba czyli Clowns długo czekał na swoją szansę, ale w końcu się doczekał.
No i najwyższa pora na powrót do pierwszej siódemki, a w niej są cztery utwory, które były w niej tydzień temu, jeden powracający i dwójka absolutnuch debiutantów. Największym skokiem w całym zestawieniu popisał się utwór powracający, ale to pewnie dlatego, że tydzień temu wrócił z leżakowni rozespany i dopiero teraz pokazał swoje możliwości. Come alive do ostatniej chwili awansował i zakończył rywalizację na 5 miejscu.
Tuż przed nim drugi ogromny skok, który wykonało Underneath the stars. 4 miejsce było pewne już od kilku przesłuchań, ale istniała szansa na wyższe miejsce. Tą szansę miała też Jeszcze zima, ale i tak niewątpliwie sukcesem jest awans na podium. A skoro jesteśmy przy nosowskiej, to był to dla niej niezwykle udany tydzień, bo wielkim skokiem popisała się Kokaina.
Pierwsza dwójka nie zmieniła się w ciągu tygodnia, ale o ile pierwsze miejsce The man I love praktycznie nie podlegało dyskusji, to Summers lost do samego końca musiało odpierać ataki Nosowskiej i Cure'a.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, a z leżakowni błękitne. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny i czerwony oznaczają to samo co w Top50. Być może będę kombinował coś z błękitem, ale w tym tygodniu akurat go nie ma, więc mam czas.
1. 1. 5 THE MAN I LOVE - Rokia Traore
2. 2. 38 SUMMERS LOST - Hurt
3. 10. 2 JESZCZE ZIMA - Nosowska
4. 29. 4 UNDERNEATH THE STARS - The Cure
5. 33. 18 COME ALIVE - Foo Fighters

6. 6. 15 SUMMERTIME - Eva Cassidy
7. 3. 6 THIS I LOVE - Guns n'Roses
8. 16. 24 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
9. 4. 71 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
10. 13. 7 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc
11. 24. 4 COUNTING SHEEP - Bigelf
12. 5. 67 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
13. 22. 19 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
14. 17. 17 RICH KID BLUES - The Raconteurs
15. 18. 5 GRAVEST SHOW OF EARTH - Bigelf
16. 9. 17 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
17. 12. 72 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
18. 14. 6 ABERINKULA - The Mars Volta
19. 27. 34 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
20. 7. 4 THE SWITCH AND THE SPUR - The Raconteurs
21. 44. 3 KOKAINA - Nosowska
22. 11. 8 CAMINHO - Dorota Miśkiewicz
23. 8. 14 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy
24. 25. 12 SOMEWHERE - Eva Cassidy
25. P. 14 PORCELAIN HEART - Opeth
26. 38. 2 SHOW ME THE MONEY - Buddy Guy
27. 20. 7 ZMYŚLENI - Grzegorz Tomczak & Lena Piękniewska
28. 28. 4 BIG JACK - AC/DC
29. 15. 16 ARA BATUR - Sigur Ros
30. 23. 9 MALIN CZAR - Grzegorz Bukała
31. 34. 7 KSIĘŻYC W NOWIU - Hanna Banaszak
32. N. 1 BRING OUT THE SUN (SO ALIVE) - Von Hertzen Brothers
33. 30. 46 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
34. 32. 52 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
35. 31. 5 THE GARDEN - Unitopia
36. 47. 15 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
37. 35. 15 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
38. 36. 3 TOY COLLECTION - Katie Melua
39. 37. 19 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
40. 40. 6 PAST MISTAKE - Tricky
41. N. 1 CERULEAN SKIES - Maria Schneider Orchestra
42. 43. 4 KTO TAM U CIEBIE JEST - Nosowska
43. 42. 4 SNUFF - Slipknot
44. P. 15 NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz
45. N. 1 CLOWNS - Goldfrapp
46. 39. 8 THE SPACE FOR THIS - Cynic
47. 49. 16 SIT AND WONDER - The Verve
48. 46. 17 MED SUD I EYRUM - Sigur Ros
49. P. 8 NIE MANIPULUJ - Voo Voo
50. 48. 15 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk


poczekalnia:
PROSPECT'S MARCH/POPPYFIELDS - Coldplay
NATTURA - Bjork
THE FINAL TRUTH - Lunatic Soul
CREATIVE - Leon Jackson
BUDZIĆ SIĘ I ZASYPIAĆ Z TOBĄ - Dorota Miśkiewicz
41. FLACZKI ZAKRZEWSKIE BLUES - Blues Flowers
50. TO TAME A LAND - Dream Theater
THE DULL FLAME OF DESIRE - Bjork & Anthony Haggerty
I WILL WRITE PEACE ON YOUR WINGS AND YOU WILL FLY OVER THE WORLD - Sleepmakeswaves
FLJOTAVIK - Sigur Rós
THE LOTUS EATER - Opeth
CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - Josh Groban & Brian McKnight
HER EYES ARE UNDERNATH THE GROUND - Antony & the Johnsons

DEVOUR - Shinedown
THE KINGDOM - Portal
BURDEN - Opeth
ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
JEJ PORTRET - Anna Maria Jopek & Bogusław Mec
LESZEK MI MÓWIŁ - Voo Voo
ANESTHETIZE - Porcupine Tree
WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
A GREAT DAY FOR FREEDOM - David Gilmour
EVOLUTIONARY SLEEPER - Cynic
WHAT IF - Cog
PIGEON DRUMMER - No-Man
J SMITH - Travis
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
INDIGO - Pendragon

leżakownia:
19. NAGLE - Anna Maria Jopek
21. SORRY - Guns n'Roses
26. THE JUDAS KISS - Metallica
45. LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
ILYENA - The Mars Volta
CHAIN OF FOOLS - Eva Cassidy

przyszłość?:
MAGIC DOORS - Portishead
THE HUNT IS ON - Votum
3055 - Olafur Arnalds
FAST BLOOD - Frightened Rabbit
09.01.2009 01:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
kajman napisał(a):4. 29. 4 UNDERNEATH THE STARS - The Cure

a jednak zajrzałem, może nawet jako pierwszy, i dla tego miejsca, warto było Icon_mrgreen
09.01.2009 01:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Zerknąłem i nie jest tak źle, więc oglądam.
Cure faktycznie zaskoczyło, a co najważniejsze Bigelf już na 11 miejscu.
Świetna najwyższa nowość, ale po przesłuchaniu płyty, chyba inna ich piosenka jest bliżej mojej listy.
Szkoda by było, gdyby "Sorry" tak miało skończyć.
09.01.2009 06:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Ha! Ale mnie zaskoczyłeś z tym The Cure i Foo Fighters. Cieszę się, że te najlepsze piosenki z obu płyt tych grup mają wiele do powiedzenia. Kokaina załapała się jako ostatnia do bycia wpisaną pogrubioną czcionką, chociaż jest poza top 20. To dobry znak ;] Drugi jej numer - Jeszcze Zima po bardzo wysokim debiucie utrzymał formę, co nie jest łatwe na KLP Icon_wink Anna Maria niebezpiecznie oddala się od podium....koniec ery się zbliża? W końcu przemogłeś się i puściłeś Clowns na listę, oby tylko nie wyszedł z tego jeden tydzień, dany im na zasadzie ''a niech mają to miejsce w top 50, tyle czekali...a i Paweł przestanie marudzić'' Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2009 10:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):4. 29. 4 UNDERNEATH THE STARS - The Cure
a jednak zajrzałem, może nawet jako pierwszy, i dla tego miejsca, warto było Icon_mrgreen
Niesamowite! Czasem na mojej liście nawet Tobie coś się podoba. Icon_mrgreen
09.01.2009 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Gary napisał(a):1. Zerknąłem i nie jest tak źle, więc oglądam.
2. Cure faktycznie zaskoczyło,
3. a co najważniejsze Bigelf już na 11 miejscu.
4. Świetna najwyższa nowość, ale po przesłuchaniu płyty, chyba inna ich piosenka jest bliżej mojej listy.
5. Szkoda by było, gdyby "Sorry" tak miało skończyć.
1. Nie jest tak źle? A już się bardzo bałem.
2. Mnie też zaskoczyło, ale podejrzewam, że najbardziej jednak Sebastiana.
3. Mnie samego ciekawi, który będzie wyżej. Z Bigelfami wiąże się jeszcze jedna historia, ale o tym napiszę w innym wątku.
4. Ja znam tylko tą jedną, więc nie mam porównania.
5. Nie musi. Jest wiele sposobów na ich powrót, a najprostszy to zapostowanie listy na czas przez Megalomaniaka (wtedy też wróci Metallica).
09.01.2009 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):1. Ha! Ale mnie zaskoczyłeś z tym The Cure i Foo Fighters.
2. Cieszę się, że te najlepsze piosenki z obu płyt tych grup mają wiele do powiedzenia.
3. Kokaina załapała się jako ostatnia do bycia wpisaną pogrubioną czcionką, chociaż jest poza top 20. To dobry znak ;]
4. Drugi jej numer - Jeszcze Zima po bardzo wysokim debiucie utrzymał formę, co nie jest łatwe na KLP Icon_wink
5. Anna Maria niebezpiecznie oddala się od podium....koniec ery się zbliża?
6. W końcu przemogłeś się i puściłeś Clowns na listę, oby tylko nie wyszedł z tego jeden tydzień, dany im na zasadzie ''a niech mają to miejsce w top 50, tyle czekali...
7. a i Paweł przestanie marudzić'' Icon_biggrin
1. Chyba nie tylko Ciebie, zresztą u Cure już pisałem.
2. Ja zawsze staram się, żeby na mojej liście były najlepsze piosenki, ale z tego co z tych płyt znam, to rzeczywiście najlepsze utwory (i o ile mi wiadomo to nie single Icon_wink2 ).
3. Prze pomyłkę zrobiłem pogrubienie zamiast zazielenienia. Już teraz pogrubiona jest jak zwykle cała 50. A dobry znak to raczewj jej awans, chociaż przyznam się, że kilka przesłuchań wcześniej była jeszcze wyżej.
4. Ale jak dla mnie numer jest znakomity, a w kilku fragmentach rewelacyjny.
5. Żaden koniec ery, po prostu wyrównuje się poziom czołówki. Może wróci kiedyś nawet na szczyt, jak już u Sebastiana 20 tygodni na szczycie pobędzie. Icon_wink2
6. Tu nie ma nic do przemagania. Ja często nawet dopiero spisując (to niezupełnie spisywanie, ale w praktyce do tego się sprowadza) piosenki z winampa dowiaduję się, czy łapie się na moją listę czy nie.
7. A Ty marudziłeś? Nie zauważyłem. Poza tym czyjeś marudzenie nie ma żadnego wpływu na moje zestawienie.
09.01.2009 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Przecież żartuję z tym Clowns, wiem, że każdy jest czuły na punkcie swojej listy i żadne gierki nie wchodzą...w grę Icon_wink Cieszę się po prostu, że Clowns się przebiło. Może faktycznie marudziłem, chociaż początkowo zwróciłem 2,3 razy uwagę, że ma pecha.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2009 12:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #9
 
kajman napisał(a):4. 29. 4 UNDERNEATH THE STARS - The Cure
Przyznam się bez bicia Icon_lol , że cała płyte Kjurczaków przesłuchałem jeden raz i to niedokładnie, ale nie wiem czy bede miał ochotę do niej wracać. Za to mam wrażenie że zdołam przesłuchać dokładnie ten jeden utwór Icon_wink2
kajman napisał(a):11. 24. 4 COUNTING SHEEP - Bigelf
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 najmilszy jak dla mnie fragmencik z niezwykle ciekawej listy tego tygodnia .
kajman napisał(a):21. 44. 3 KOKAINA - Nosowska
wow wow, ale tempo, mam nadzieje że wyjdzie jej to branie na zdrowie Icon_biggrin3 Ale tak na powaznie, nie przypominam sobie (chyba ze nie znam , a to wtedy dobrze) , czy ktoś wczesniej spierniczył muzycznie jakiś utwór do genialnych tekstów Osieckiej .
kajman napisał(a):32. N. 1 BRING OUT THE SUN (SO ALIVE) - Von Hertzen Brothers
ta pozycja także baardzo mnie ucieszyła , i chciałbym aby podobnie dobrze ułozyła się ich kariera na forum jak Bigelfami . Icon_biggrin3
kajman napisał(a):BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - Josh Groban & Brian McKnight
jeśli to jest ten cover tego utworu o którym mysle, to z chęcią bym się zapoznał Icon_wink2
Cytat:leżakownia:
21. SORRY - Guns n'Roses
przykra wiadomość. Jest blisko mojej listy.... ale może się okazac za późno na Twoją


EDIT ;
Cytat: przyszłość?:
THE HUNT IS ON - Votum
przyszłośc jak najbardziej, ale bez znaku zapytania. To musi do Ciebie dotrzeć Icon_wink2
09.01.2009 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
kajman napisał(a):4. 29. 4 UNDERNEATH THE STARS - The Cure
wow. jak chyba jako pierwszy pisałem o tym utworze, że spodobał mi się od pierwszego przesłuchania i wejdzie na moją listę, to absolutnie się nie spodziewałem, że takie sukcesy na innych listach będzie osiągać Icon_smile2.

nie chce mi się wgryzać w zasady Twojej listy, spytam tylko - czy "M.I.A." ma szansę u Ciebie wrócić?
09.01.2009 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
ku3a napisał(a):nie chce mi się wgryzać w zasady Twojej listy, spytam tylko - czy "M.I.A." ma szansę u Ciebie wrócić?
Icon_wink2 jakby co to mozna zawsze złamac zasady..... Icon_mrgreen ...lub podwoic wsparcie .
09.01.2009 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Aro napisał(a):lub podwoic wsparcie
nie ukrywam, że liczę, że niektóre rzeczy z wtorkowej audycji zaplusują na niektórych listach Icon_smile2.
a jakby co, to w sobotę po LP3 będzie powtórka jeszcze Icon_wink2.
09.01.2009 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #13
 
ku3a napisał(a):nie ukrywam, że liczę, że niektóre rzeczy z wtorkowej audycji zaplusują na niektórych listach Icon_smile2 .
duzo fajnej mocy plynie z naszego Radioorbit , ale pewne rzeczy sa zostały już zapisane więc .. Icon_wink2
ku3a napisał(a):a jakby co, to w sobotę po LP3 będzie powtórka jeszcze Icon_wink2 .
z przyjemnością sobie posłucham powtórki , ale wieksza adrenalina jest gdy leci na żywca Icon_wink2
09.01.2009 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Aro napisał(a):
kajman napisał(a):4. 29. 4 UNDERNEATH THE STARS - The Cure
Przyznam się bez bicia Icon_lol , że cała płyte Kjurczaków przesłuchałem jeden raz i to niedokładnie, ale nie wiem czy bede miał ochotę do niej wracać. Za to mam wrażenie że zdołam przesłuchać dokładnie ten jeden utwór Icon_wink2
kajman napisał(a):11. 24. 4 COUNTING SHEEP - Bigelf
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 najmilszy jak dla mnie fragmencik z niezwykle ciekawej listy tego tygodnia .
kajman napisał(a):21. 44. 3 KOKAINA - Nosowska
wow wow, ale tempo, mam nadzieje że wyjdzie jej to branie na zdrowie Icon_biggrin3 Ale tak na powaznie, nie przypominam sobie (chyba ze nie znam , a to wtedy dobrze) , czy ktoś wczesniej spierniczył muzycznie jakiś utwór do genialnych tekstów Osieckiej .
kajman napisał(a):32. N. 1 BRING OUT THE SUN (SO ALIVE) - Von Hertzen Brothers
ta pozycja także baardzo mnie ucieszyła , i chciałbym aby podobnie dobrze ułozyła się ich kariera na forum jak Bigelfami . Icon_biggrin3
kajman napisał(a):1. BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - Josh Groban & Brian McKnight
jeśli to jest ten cover tego utworu o którym mysle, to z chęcią bym się zapoznał Icon_wink2
Cytat:leżakownia:
21. SORRY - Guns n'Roses
przykra wiadomość. Jest blisko mojej listy.... ale może się okazac za późno na Twoją
2. EDIT ;
Cytat: przyszłość?:
THE HUNT IS ON - Votum
przyszłośc jak najbardziej, ale bez znaku zapytania. To musi do Ciebie dotrzeć Icon_wink2
29. Bardzo mnie to cieszy, bo moim zdaniem ten utwór na tej płycie jest wyjątkowy (i mam wrażenie, że to nie tylko ja tak uważam).
11. Chyba nie tylko Twój o ile pamiętam.
21. Chyba wyjdzie mi elaborat, bo poruszyłeś dwie dla mnie ważne rzeczy. Co do utworu, to się nie zgadzam, może dlatego, że chyba nie znam oryginału. Dla mnie brzmi bardzo dobrze (poza brzmieniem frazy mą szeri). Przykładem skopania utworu jest dla mnie natomiast Na całych jeziorach ty, a i wcześniej nie wszystko mi się z jej utworów podobało.
No i może dostanę tutaj po głowie, ale napiszę, że nie podzielam zachwytu nad textami Osieckiej. Owszem uważam, że są to w zdecydowanej większości texty dobre, ale chyba od zawsze moim idolem textowym był Leszek Moczulski.
32. Przyznam się, że ciężko się przebijał do góry i jakoś mi nie wygląda, żeby miał siłę przebicia Bigelfa.
1. Tak, to cover tego utworu w wykonaniu koncertowym (i chyba coś wspólnego z nim ma jeszcze David Foster). Przyznam się, że nie jest to odkrywcza wersja, ale zaśpiewana moim zdaniem bardzo dobrze.
21. Tutaj sytuacja wygląda tak, że ten utwór ma spore szanse powrotu, chyba że przed pojawieniem się u Ciebie wypadnie u Megalomaniaka.
2. Jakoś próbuje 2 tygodnie i nie zaskakuje, chociaż 2 tygodnie w tym miejscu świadczą, że mocno mi się podoba.
09.01.2009 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
saferłel napisał(a):1. Przecież żartuję
2. z tym Clowns, wiem, że każdy jest czuły na punkcie swojej listy i żadne gierki nie wchodzą...w grę Icon_wink Cieszę się po prostu, że Clowns się przebiło. Może faktycznie marudziłem, chociaż początkowo zwróciłem 2,3 razy uwagę, że ma pecha.
1. Przecież wiem Icon_lol
2. No fakt, jest się z czego cieszyć, bo bardzo ciężko mu to przyszło. Teraz może być bardzo różne, bo lista czynników jest niewiadoma.
09.01.2009 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):4. 29. 4 UNDERNEATH THE STARS - The Cure
wow. jak chyba jako pierwszy pisałem o tym utworze, że spodobał mi się od pierwszego przesłuchania i wejdzie na moją listę, to absolutnie się nie spodziewałem, że takie sukcesy na innych listach będzie osiągać Icon_smile2.
1. nie chce mi się wgryzać w zasady Twojej listy, spytam tylko - czy "M.I.A." ma szansę u Ciebie wrócić?
4. Skoro tak Ci się spodobał, to trzeba było myśleć pozytywnie, że innym się spodoba. Icon_wink2
1. Praktycznie nie. Teoretycznie tak, jeżeli wróci do Top50 Forumowej lub np. będzie w zestawie głosowania na LP3. Icon_frown
09.01.2009 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Aro napisał(a):
ku3a napisał(a):nie chce mi się wgryzać w zasady Twojej listy, spytam tylko - czy "M.I.A." ma szansę u Ciebie wrócić?
Icon_wink2 jakby co to mozna zawsze złamac zasady..... Icon_mrgreen ...lub podwoic wsparcie .
A wszystko to być może wina kolejnej płyty grupy. Inaczej może by trafiło do Sebastiana i może nadal by tam było. Icon_wink2
09.01.2009 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
kajman napisał(a):Co do utworu, to się nie zgadzam, może dlatego, że chyba nie znam oryginału. Dla mnie brzmi bardzo dobrze (poza brzmieniem frazy mą szeri). Przykładem skopania utworu jest dla mnie natomiast Na całych jeziorach ty, a i wcześniej nie wszystko mi się z jej utworów podobało.
No własnie , chyba żle sie wyraziłem przez co Ty później inaczej to odebrałeś. Po pierwsze , uważam Kokainę za swietny utwór Kasi , po drugie chodziło mi o skopanie innych utworów innych wykonawców na podstawie tekstu Osieckiej. Icon_smile2
kajman napisał(a):ale chyba od zawsze moim idolem textowym był Leszek Moczulski.
Przyznam że tego pana w ogóle nie kojarzę, ale z tego co mi swita to znam tylko jednego i to w dodatku byłego posła , z Konfederacji Polski Niepodległej i/lub współzałożyciela Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela Icon_wink2
09.01.2009 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Aro napisał(a):Przyznam że tego pana w ogóle nie kojarzę, ale z tego co mi swita to znam tylko jednego i to w dodatku byłego posła , z Konfederacji Polski Niepodległej i/lub współzałożyciela Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela Icon_wink2
O tym samym panu pomyślałem, ale w branży muzycznej też mi się obiło o uszy to nazwisko. Icon_wink2 Tylko nie wiem, czy to jest jedna i ta sama osoba. Chyba nie.
09.01.2009 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #20
 
kajman napisał(a):Niesamowite! Czasem na mojej liście nawet Tobie coś się podoba

nieraz się podoba!
ale ogólnie szatę graficzną to masz do dupy Icon_lol
09.01.2009 08:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości