Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #121
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Sundrajta napisał(a):W Europie niestety poza anglo-sasami i Rosją nie widzę nic ciekawego!
Bluźnierstwo!
23.10.2017 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #122
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(23.10.2017 07:36 PM)prz_rulez napisał(a):  Nie wierzę, że ludzie tutaj nie są w stanie podać wykonawców z Francji czy z Holandii.

Z Francji czy może nawet i Holandii może i słucha się po kilka wykonawców, ale to naprawdę jest nic przy tym, jak kraje anglojęzyczne zdominowały nasze rozumienie muzyki popularnej w ostatnich 60 latach z wielu powodów, zwłaszcza na tym forum - do tego stopnia że rywalizacja Brytanii z resztą Europy jest akurat całkiem równa. Ja trochę cię rozumiem, bo spokojnie mógłbym podać sporo swoich ulubieńców spoza Polski, UK i USA - a myślę że aaktt nawet znacznie więcej, choć niekoniecznie tych samych - ale mychartsowy top np. Rosji raczej okazałby się bardzo "słaby" pod względem konkurencji w nim i dwóch czy trzech bardziej znanych niż reszta wykonawców zdominowałaby wyniki. Nawet Reszta Europy i Reszta Świata zapewne będą miały znaczący udział Kanady, Irlandii, Południowej Afryki i Australii.



A to powiedziawszy, podważam amerykańskość System of a Down (jeśli jeszcze można)! xD Tylko jeden z obecnych członków zespołu urodził się w USA, a wszyscy są Ormianami.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.10.2017 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #123
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(23.10.2017 08:32 PM)prz_rulez napisał(a):  
Sundrajta napisał(a):W Europie niestety poza anglo-sasami i Rosją nie widzę nic ciekawego!
Bluźnierstwo!
Że Rosja to już musi być tak czerwono? Icon_lol

Artur.O napisał(a):ale mychartsowy top np. Rosji raczej okazałby się bardzo "słaby" pod względem konkurencji w nim i dwóch czy trzech bardziej znanych niż reszta wykonawców zdominowałaby wyniki. Nawet Reszta Europy i Reszta Świata zapewne będą miały znaczący udział Kanady, Irlandii, Południowej Afryki i Australii.
Napiszę wręcz, że te topy o takiej frekwencji jak teraz ma Ameryka będą mogły jedynie pomarzyć (swoją drogą na top USA wybrałem świetną porę). Icon_cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2017 08:40 PM przez Sundrajta.)
23.10.2017 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
prz_rulez napisał(a):w dodatku od czasu do czasu słuchamy stacji, która silnie promuje polską muzykę
W której poza tym leci muzyka z USA i GB. Zresztą ta też dominuje (chyba w jeszcze większym stopniu) w większości innych rozgłośni. I tak w ogole to sporo jest osób, ktore polskiej muzyki nie znają i/lub nie lubią. W moim odczuciu i jak sądzę nie tylko w moim taki podział jaki został zrobiony jest sensowny (chociaż pewnie znaleźliby się tacy, którzy by resztę Europy z resztą świata połączyli razem.
prz_rulez napisał(a):A bo Ty jesteś marudny czasem.
Nie jestem marudny tylko podobnie jak większość słuchających muzyki w tym kraju znam przede wszystkim muzyków z krajów anglojęzycznych.
prz_rulez napisał(a):Nic nie zrobię, że masz ultrawysublimowany gust.
Gust to jedno, znajomość to drugie. A jak już mam kogoś wybierać to chciałbym, żeby muzycznie mnie przekonywał.
23.10.2017 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #125
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Nie wiem, Sundrajto, może i masz Icon_lol
Artur.O napisał(a):ale to naprawdę jest nic przy tym, jak kraje anglojęzyczne zdominowały nasze rozumienie muzyki popularnej w ostatnich 60 latach
Nie, to Wy daliście się im zdominować.
Artur.O napisał(a):ale mychartsowy top np. Rosji raczej okazałby się bardzo "słaby" pod względem konkurencji w nim i dwóch czy trzech bardziej znanych niż reszta wykonawców zdominowałaby wyniki
A to już by tylko od was zależało.
Sundrajta napisał(a):Napiszę wręcz, że te topy o takiej frekwencji jak teraz ma Ameryka będą mogły jedynie pomarzyć
PFFFFFFFF
Sundrajta napisał(a):(swoją drogą na top USA wybrałem świetną porę)
Premiera nowej książka Marka Wałkuskiego? Icon_lol
kajman napisał(a):Nie jestem marudny tylko podobnie jak większość słuchających muzyki w tym kraju znam przede wszystkim muzyków z krajów anglojęzycznych.
Ale napisałeś o wykonawcach, których Ty lubisz najpierw, a nie ogólnie.
P.S. Nie musisz być jak większość Icon_razz2

Wiecie, w sumie to jest moja porażka, skoro was od tylu lat edukuję i nic to nie daje Icon_razz2
23.10.2017 08:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #126
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
prz_rulez napisał(a):Wiecie, w sumie to jest moja porażka, skoro was od tylu lat edukuję i nic to nie daje
Bo w sumie do końca nie masz racji...
Ty się nastawiasz, że anglosaskie jest BE, większość z nas że CACY - a prawda jak to ona... leży pośrodku. Icon_wink
23.10.2017 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #127
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(23.10.2017 08:54 PM)prz_rulez napisał(a):  Nie, to Wy daliście się im zdominować.
Tak, tak. My wszyscy sprzedaliśmy swoją duszę anglojęzycznemu diabłu, który omamił nas bogactwem setek nurtów, podgatunków i scen muzycznych. Icon_wink Nie, serio, co to znaczy że "my się daliśmy im zdominować"? Zdanie bez sensu jak dla mnie.

Cytat:A to już by tylko od was zależało.
Od nas zależało i dlatego wybraliśmy obecny podział na cztery topy.

Cytat:Wiecie, w sumie to jest moja porażka, skoro was od tylu lat edukuję i nic to nie daje Icon_razz2

No właśnie, a może mimo wszystko rzecz jest w słabości materiału promowanego? Icon_wink Z tego co kojarzę to najczęściej podsyłasz zwyczajną radiową papkę która z poszerzaniem horyzontów muzycznych nie ma nic wspólnego. Ale już mogę słabo pamiętać.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.10.2017 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 132
Dołączył: Dec 2014
Post: #128
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
broniąc prza przypomnę tylko o konkursie Euro, który swego czasu (2012, 2013) zorganizowałem z podziałem na każdy kraj - nie tylko miał sens, ale i dość sporą widownię i uczestników, odsyłam do archeo Icon_wink
23.10.2017 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Sundrajta napisał(a):Oj nie przesadzaj
To była ironia.
prz_rulez napisał(a):Bluźnierstwo!
Fakt! Zapomniał o Skandynawii i Irlandii. Chyba że ich liczy jako a-s.
prz_rulez napisał(a):ie, to Wy daliście się im zdominować.
Daliśmy i jesteśmy, ale to jest fakt i przeciąganie nas na siłę na inną stronę może i ma jakiś sens, ale to akurat "nie pora, nie miejsce i nie czas" jak śpiewał Kofta.
prz_rulez napisał(a):A to już by tylko od was zależało.
Fakt. Szczególnie że podejrzewam że tam właśnie byłby wielki rozrzut głosów.
prz_rulez napisał(a):Ale napisałeś o wykonawcach, których Ty lubisz najpierw, a nie ogólnie.
A to jedno z drugim ma wiele wspólnego. Łatwiej jest polubić 20 z 2000 niż ze 120.
prz_rulez napisał(a):Wiecie, w sumie to jest moja porażka, skoro was od tylu lat edukuję i nic to nie daje
Mi akurat nie masz wiele do zaproponowania. Gdybyś proponował wykonawców w klimatach Garbarków, Bjork czy Kidjo to może bym na coś się skusił.
23.10.2017 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Sundrajta napisał(a):Ty się nastawiasz, że anglosaskie jest BE
Ale ja nie twierdzę, że anglosaskie jest be. Jest tak samo be lub tak samo dobre jak z każdego innego regionu świata.
Artur.O napisał(a):Tak, tak. My wszyscy sprzedaliśmy swoją duszę anglojęzycznemu diabłu, który omamił nas bogactwem setek nurtów, podgatunków i scen muzycznych. Icon_wink Nie, serio, co to znaczy że "my się daliśmy im zdominować"? Zdanie bez sensu jak dla mnie.
No trochę tak, nie szukacie głębiej, wystarczy wam to, co podsyła wam na wierzchu popkultura. I nawet jeśli to jest rockkultura, to wciąż ta najłatwiej podawana. Nie piszę o wszystkich, ale jednak o większości.
Artur.O napisał(a):Od nas zależało i dlatego wybraliśmy obecny podział na cztery topy.
No i moim zdaniem jest to bardzo słabe i dyskryminujące.
Artur.O napisał(a):No właśnie, a może mimo wszystko rzecz jest w słabości materiału promowanego? Icon_wink Z tego co kojarzę to najczęściej podsyłasz zwyczajną radiową papkę która z poszerzaniem horyzontów muzycznych nie ma nic wspólnego. Ale już mogę słabo pamiętać.
No to słabo pamiętasz. Poza tym, jeśli ktoś oczekuje np., że na Papui-Nowej Gwinei pojawi się druga Metallica, to faktycznie może uznać, że "materiał promowany jest słaby". Każdy kraj ma swoją specyfikę. Czasem to może wkurza, ale czasem thank God, że nie wszystko brzmi jak amerykańska kopia.
kajman napisał(a):Mi akurat nie masz wiele do zaproponowania.
Hoho, co za pewność Icon_biggrin
kajman napisał(a):Gdybyś proponował wykonawców w klimatach Garbarków, Bjork czy Kidjo to może bym na coś się skusił.
Tego też jest sporo, tylko trzeba szukać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2017 10:04 PM przez prz_rulez.)
23.10.2017 09:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #131
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(23.10.2017 09:55 PM)prz_rulez napisał(a):  No trochę tak, nie szukacie głębiej, wystarczy wam to, co podsyła wam na wierzchu popkultura. I nawet jeśli to jest rockkultura, to wciąż ta najłatwiej podawana. Nie piszę o wszystkich, ale jednak o większości.
To jest logiczne, że dla kogoś, kto się wychował w kulturze i tradycji zachodniej, najbardziej przyswajalna jest muzyka typu zachodniego. I wcale nie równa się to z "nieszukaniem głębiej", przecież nawet w UK czy USA pełno jest muzyki dobrej a bardzo mało znanej. Dla mnie to co mówisz, jest trochę obraźliwe. Nie każdego musi interesować to samo.

(23.10.2017 09:55 PM)prz_rulez napisał(a):  No to słabo pamiętasz. Poza tym, jeśli ktoś oczekuje np., że na Papui-Nowej Gwinei pojawi się druga Metallica, to faktycznie może uznać, że "materiał promowany jest słaby". Każdy kraj ma swoją specyfikę. Czasem to może wkurza, ale czasem thank God, że nie wszystko brzmi jak amerykańska kopia.

I w drugą stronę - co muzycznie ma mi do zaoferowania ta przykładowa Papua-Nowa Gwinea? Icon_wink

(23.10.2017 09:39 PM)thestranglers napisał(a):  broniąc prza przypomnę tylko o konkursie Euro, który swego czasu (2012, 2013) zorganizowałem z podziałem na każdy kraj - nie tylko miał sens, ale i dość sporą widownię i uczestników, odsyłam do archeo Icon_wink
No tak, tylko że tam głosowało się tylko na 3 wykonawców, a chyba nawet 3 utwory. To o wiele za mało, żeby jakkolwiek to reprezentowało jakiś kraj. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2017 10:52 PM przez Dobromiera.)
23.10.2017 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #132
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Artur.O napisał(a):Dla mnie to co mówisz, jest trochę obraźliwe.
Obraźliwe? Szczere po prostu.
Artur.O napisał(a):I w drugą stronę - co muzycznie ma mi do zaoferowania ta przykładowa Papua-Nowa Gwinea? Icon_wink
Fajny, wyspiarski klimat.
23.10.2017 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
prz_rulez napisał(a):Tego też jest sporo, tylko trzeba szukać.
Szukam. Ale może nie do końca tam gdzie trzeba. Ale w Twoich rekomendacjach raczej nie natrafiłem.
23.10.2017 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #134
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(23.10.2017 11:10 PM)prz_rulez napisał(a):  Fajny, wyspiarski klimat.

Nic mi to nie mówi....

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.10.2017 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
No to sobie posłuchaj muzyki z Papui-Nowej Gwinei, to będziesz wiedział, o co chodzi.
24.10.2017 01:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #136
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
To poleć jakąś dobrą muzykę stamtąd, jezu xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
24.10.2017 01:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #137
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Całkiem niedawno wrzucałem info o nowych singlach z tego kraju. Ale znów - jeśli oczekujesz hardrocka stamtąd, to się rozczarujesz.
24.10.2017 01:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #138
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
prz_rulez napisał(a):Ale znów - jeśli oczekujesz hardrocka stamtąd, to się rozczarujesz.
Hardrocka nie oczekiwałem. Ale jednak czegoś bardziej w stylu Żywiołaka niż Daabu czy Sarsy. To co tam było to komercyjna sieczka i tylko jeden utwór wydał mi się całkiem ciekawy.
W anglo-amerykańskiej muzyce poza komercją znajduję jeszcze rzeczy przeznaczone dla mniej masowego odbiorcy. Może i tam coś takiego da się znaleźć ale tak dogłębnie to nie chce mi się szukać.
24.10.2017 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #139
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
W tej chwili mam już trzynaście głosów (w tym jeden mailem), a zatem wszystko przebiega w miarę sprawnie.
Jeszcze wszystkich nie wrzuciłem do excella, więc nawet nie wiem jakie są wyniki, jak to zrobię, to Wam co nieco ujawnię. Icon_wink

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2017 07:02 PM przez Sundrajta.)
24.10.2017 10:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #140
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(24.10.2017 01:34 AM)prz_rulez napisał(a):  Całkiem niedawno wrzucałem info o nowych singlach z tego kraju. Ale znów - jeśli oczekujesz hardrocka stamtąd, to się rozczarujesz.

Eee... dlaczego mam oczekiwać akurat hard rocka? Wybrałeś losowy gatunek żeby mną w nim rzucić, czy naprawdę uważasz, że poza hard rockiem nie słucham żadnej innej muzyki? Kolejne stwierdzenie bez sensu.
Musiałem to przegapić. :/ Ale skoro dalej się migasz, to nie ciągnę tematu i wracam do swojej płytkiej i ograniczonej anglosaskiej klatki.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
24.10.2017 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiś Top Polskich Wykonawców Muzycznych EVENo 155 6 830 10.03.2024 08:53 AM
Ostatni post: kajman
Gwiazdka Pierwszy TOP Krajowych Wykonawców Muzycznych Sundrajta 378 58 700 05.02.2023 09:26 PM
Ostatni post: Sundrajta
Gwiazdka Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 370 40 983 02.10.2022 04:37 PM
Ostatni post: thestranglers
  Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 428 58 921 07.10.2017 08:35 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Noc Muzycznych Pejzaży ALBUM 2014 Yacy 0 1 800 31.12.2014 02:42 PM
Ostatni post: Yacy
  Noc Muzycznych Pejzaży - WYBIERAMY ULUBIONY ALBUM ROKU 2013 Yacy 8 5 304 14.12.2013 03:58 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości