Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #441
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(27.11.2017 07:43 PM)Geephard napisał(a):  Zawsze mi się wydawało, że w takich plebiscytach głosuje się na tych, których się najbardziej lubi i na artystów mających dla głosującego największe znaczenie. Na wykonawców, którzy przynieśli w życiu najwięcej przyjemności i radości, a nie tych najważniejszych dla całego świata muzyki.
ja mam pewność, że tak jest. tzn. że nie tylko kajman głosuje zgodnie ze swoim muzycznym sumieniem.
nie wyobrażam sobie żeby można było inaczej do tego podejść. a to, że ktoś pisze o płytach czy przebojach to raczej są tylko ... ciekawostki Icon_wink2
obiektywizm jest dobry w ... recenzji, a nie tu. Icon_wink2
gdybym miał się silić na obiektywizm to jedynym finałem byłby wg mnie (i w tym momencie kończy się obiektywizm Icon_wink2 ) pojedynek Michaela i Madonny. Ale na szczęście to nie miliony płyt i przebojów Icon_razz o tym decydują.
dla mnie REM nagrało jedną z płyt mojego życia i żadna opinia o nich czy ich muzyce tego nie zmieni.
i ta płyta plus kilka innych perełek są dla mnie zdecydowanie ważniejsze od świetnych utworów MJ, którego bardzo cenię i z wielkim podziwem patrzę to co działo się w czasach BAD. doceniam jego twórczość, bardzo lubię tę płytę, ale ona i dziesiątki kapitalnych teledysków to za mało, żeby miał szansę z Stipem i spółką.
podobnie Madonna - pewnie można jej nie lubić, ale nie da rady nie zauważyć jej sukcesów. mało tego ja ją lubię, kiedyś nawet bardzo, mam w TWC kilka jej utworów ale głosy oddałem REM Icon_razz bo osobiście są dla mnie ważniejsi.

z całej tej "16" chyba jedynie na Kravitza nie oddałem głosu na żadnym etapie i z mojego punktu widzenia jest tu najsłabszym ogniwem Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.11.2017 10:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #442
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(28.11.2017 12:38 AM)mike napisał(a):  A Linkin Park to zdecydowanie przeceniany zespół. Nie zmienię swojego zdania nawet w obliczu egoistycznej śmierci ich frontmena.
1. Akurat co do kolejnych płyt to trochę bym się zgodził, ale pierwsze dwie zrobiły taki ferment, że zespół był w stanie się utrzymać do końca (? ale chyba tak niestety...) swojego istnienia.
2. Ech, ja sam tego nie rozumiem i sam mam dość ambiwalentny stosunek, ale... Ty masz jeszcze bardziej krytyczny.
28.11.2017 01:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #443
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
P.S. Można by się spierać, czy to Michael, czy ktoś wcześniej. A może ktoś później?
28.11.2017 01:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #444
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Sam także uważam się za wielkiego fana R.E.M. Myślę że wiele dobrego dla ich popularyzacji zrobiły amerykańskie filmy i seriale, bo w nich najczęściej wśród młodzieży cool i bardzo trendy było słuchanie tej kapeli. Icon_idea
Pod wpływem Waszych opinii postanowiłem wczoraj posłuchać sobie dwóch płyt, które większość uznawała za przełomowe! I tak "Murmur" wypadł nieco lepiej, zaś "Out of Time" gorzej. Ze zdumieniem stwierdziłem, że gdybym teraz brał je pod uwagę w mojej liście albumów, to pierwsza byłaby ok. 15-tej lokaty, a druga pod koniec stawki! Icon_eek Nie miałem już czasu (a może i trochę się bałem) żeby wziąć też na warsztat tę dla mnie najważniejszą czyli "Automatic for the People". Gdybym dzisiaj przyznawał punkty w rundzie eliminacyjnej, to na pewno tylu oczek by nie zdobyli. Rotfl
Wygląda na to że z biegiem lat band z Aten stracił w moich oczach. Czyżby zatem dopadła ich tzw. patyna czasu?
Bo przykładowo, teraz w sąsiednim dziale biorę udział w topie Skaldów i ta muzyka w ogóle się nie zestarzała, choć oczywiście nie znajduje się w głównym nurcie (i chyba nigdy tam nie była?) rocka czy popu. Tancze
28.11.2017 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #445
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Już jest 18 głosów, no i cóż ujmę to tak, wyniki wracają do normy, bo już tylko w dwóch parach górą są niżej notowani. I z ciekawostek dodam że wykonawca, który przegrał w 1/8 finału do tej pory zawsze wygrywa i to za każdym razem z kimś wyżej notowanym! Icon_lol
Jeszcze nie pisałem prawie nic o wynikach w dwóch najważniejszych pojedynkach, a więc w jednym artystów dzieli ledwie głos, a w drugim kilka...
Aha i ujawniłem wyniki czwartej rundy fazy pucharowej. I tam można zauważyć pewne tendencje, np. że Metallica z trudem przebijała się już przez dwie ostatnie rundy przed półfinałem. Inni pewnie dostrzegą jeszcze dla siebie ważne odniesienia?

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017 08:34 PM przez Sundrajta.)
28.11.2017 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #446
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Yacy napisał(a):obiektywizm jest dobry w ... recenzji, a nie tu. Icon_wink2
oj nie, recenzja z samej swojej natury jest opinią, opinią krytyczną, bardziej rozbudowaną niż lubię/nie lubię, ale opinią; to fundament każdej recenzji; obiektywizm jest dobry w teorii; w praktyce obiektywizm pozostaje teorią Icon_wink

Yacy napisał(a):gdybym miał się silić na obiektywizm to jedynym finałem byłby wg mnie
obiektywizm vs. wg mnie
samo kryterium doboru "obiektywnego" kryterium jest subiektywne, czyż nie? Icon_smile

ja bym raczej powiedział, że to faktycznie są subiektywne próby obiektywnego spojrzenia -- często krytykowane ze względu na to, że sam ich fundament jest przecież subiektywny, ale myślę, że niezależnie od popełnianych przy tym błędów, można uznać je na pewnej płaszczyźnie za szlachetne i godne tego, aby się nad nimi pochylić przynajmniej nad owym sposobem doboru kryterium właśnie niezależnie od samych rezultatów

Sundrajta napisał(a):I tak "Murmur" wypadł nieco lepiej
muszę do tego wrócić bez uprzedzeń, bo kolejny ich album lubię, ogólnie w latach 80. byli całkiem fajną grupą, na początku 90. jakoś zdziadzieli

Sundrajta napisał(a):oczywiście nie znajduje się w głównym nurcie (i chyba nigdy tam nie była?) rocka czy popu
była na przełomie lat 60. i 70. w Polsce, no jak nie!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.11.2017 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Geephard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 118
Dołączył: Mar 2013
Post: #447
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
AKT! napisał(a):a nie o chodzi też o to, żeby powymieniać się opiniami?
samo suche głosowanie bez komentarzy byłoby przecież jałowe
Mam nieodparte wrażenie, że w drugim poście już się do tego odniosłem. Może to przeoczyłeś...
Yacy napisał(a):ja mam pewność, że tak jest. tzn. że nie tylko kajman głosuje zgodnie ze swoim muzycznym sumieniem.
Ale ja nie pisałem o głosowaniu, tylko o wypowiedziach. Nie uważam, że ludzie głosują na wykonawcę, którego nie lubią tylko dlatego, że uważają, że powinni. Chociaż, może ktoś się trafi... Często jest tak, że dany wykonawca jest przez kogoś ceniony za dokonania dla świata i jednocześnie bardzo lubiany, a następnie ten ktoś na siłę próbuje udowodnić pozostałym, że to jest jedyny słuszny wybór, bo przecież obok tych osiągnięć nie można przejść obojętnie. O to mi chodziło.
Aha. I jeszcze jedno. Nie przeszkadzałaby mi również dyskusja o dorobku danych artystów i ich znaczenia dla muzyki gdyby odbywała się w odpowiednim wątku. Tzn. gdyby tytuł plebiscytu brzmiał: "Najbardziej przełomowe zespoły w historii muzyki", albo "Zasłużeni dla świata" to tego typu dyskusje byłyby mile widziane. Mało tego, byłbym również zwolennikiem tego aby każda z propozycji była odpowiednio uzasadniona, tak aby inni przy wyborze nie kierowali się sympatią do muzyki ale innymi kryteriami. Chciałbym napisać obiektywnymi, ale już w powyższym poście AKT stwierdził, że takie nie istnieją.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017 06:40 PM przez Geephard.)
28.11.2017 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #448
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
No nie wiem. Ja uważam, że fajne są recenzje, w których autora nie ponoszą niepotrzebne negatywne emocje. Pozytywne są spoko, choć czasem mogą drażnić Icon_lol
AKT! napisał(a):na początku 90. jakoś zdziadzieli
Hmm. Mam wrażenie, że to trochę kwestia wokalu i imidżu Michaela Stipe'a. Dość szybko stał się/zaczął się kreować (niepotrzebne skreślić) na bardzo poważnego gościa. A "Losing My Religion" bardzo pomogło w tej kreacji.
28.11.2017 08:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #449
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
AKT! napisał(a):była na przełomie lat 60. i 70. w Polsce, no jak nie!
To tego mam prawo (mimo mego solidnego wieku) nie pamiętać. Icon_lol

No i już mamy 20 osób. I tym razem jako że jest to ostatnia runda, ciszy wyborczej nie będzie. Icon_twisted A jeszcze mam pomysł (o ile się wyrobię) żeby na kilka godzin przed końcem wkleić pełne wyniki eliminacji. Icon_cool
Mój poprzedni opis podziałał, bowiem znowu w trzech pojedynkach prowadzą artyści z niższych lokat. I do tego dwa remisy. Najlepsze pod tym względem są pierwsze połówki, a nawet ćwiartki. Icon_wink
Edycja: 21-szy głos utrzymał niektóre tendecje i sprawił, że w finale mamy remis! Muza

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2017 02:35 PM przez Sundrajta.)
28.11.2017 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #450
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Sundrajta napisał(a):To tego mam prawo (mimo mego solidnego wieku) nie pamiętać.
On też tego raczej nie pamięta.
28.11.2017 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #451
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Geephard napisał(a):Mam nieodparte wrażenie, że w drugim poście już się do tego odniosłem. Może to przeoczyłeś...
dotarłem do tego już później, ale nadal chciałem to wyrazić, nie musisz się odnosić po raz kolejny rzecz jasna Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Dość szybko stał się/zaczął się kreować (niepotrzebne skreślić) na bardzo poważnego gościa. A "Losing My Religion" bardzo pomogło w tej kreacji.
i porzucili słoneczne jangle i collegerockową alternatywę i weszli w jakąś taką fazę alternative dla dorosłych, a to nigdy nie jest fajne

kajman napisał(a):On też tego raczej nie pamięta.
Icon_lol

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.11.2017 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #452
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
AKT! napisał(a):i porzucili słoneczne jangle i collegerockową alternatywę i weszli w jakąś taką fazę alternative dla dorosłych, a to nigdy nie jest fajne
Bo ja wiem... Różnie bywa.
28.11.2017 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #453
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Zazwyczaj (dla mnie)

Lepiej? Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.11.2017 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
makkartnej Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2016
Post: #454
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
R.E.M., z tego co pamiętam, nigdy nie grali słonecznych jangli (rozumiem, że to nawiązanie do gatunku jangle pop - teraz na wikipedii o nim przeczytałem w ich kontekście). Ich repertuar raczej jest przygnębiający, a piosenki typu Stand to wyjątek. Nie wiem co to alternatywa dla dorosłych, ale utożsamianie jej ze smutnym graniem to chyba przesada. Dla mnie R.E.M. zawsze przypominał amerykańskie Radiohead, przynajmniej w latach 90.

Free as a bird, it's the next best thing to be.
28.11.2017 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #455
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
makkartnej napisał(a):R.E.M., z tego co pamiętam, nigdy nie grali słonecznych jangli
ok, fair enough, może nie było tam zbyt wiele słońca, ale zdarzało im się nagrywać rzeczy lżejsze i bardziej energetyczne, nawet jeśli ostatecznie były jednocześnie melancholijne i tajemnicze; akurat mój ulubiony "harborcoat" to jest niesamowicie świetlisty numer, ale nie była to dominanta ich stylu nawet wtedy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.11.2017 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #456
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Dwudziesty drugi głos spowodował, że w innej parze znowuż mamy remis. W dwóch pojedynkach sytuacja jest stykowa, a w jeszcze jednym... pozamiatane (tym od 9-0 na początku Icon_twisted ). I w tej chwili w trzech parach górą są wykonawcy z niższych lokat. A na górze się ustabilizowało. Rotfl
Najwyższa pora rozesłać ostatnie przypomnienia.

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2017 04:35 PM przez Sundrajta.)
29.11.2017 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #457
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
23-ci głos wiadomo musiał namieszać, chociaż niektóre tendencje zostały utrzymane.
I dodam informację, bo może są forumowicze, którzy nie mają takiej świadomości, że w naszym topie można wziąć udział pierwszy raz nawet od ostatniej rundy, bowiem regulamin tego nie zabrania. Icon_idea

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017 04:05 PM przez Sundrajta.)
29.11.2017 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #458
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Dwudziesty czwarty głos sprawia, że sensacja wisi w powietrzu. Icon_wink
Dzisiaj też dodam pełne wyniki głosowe każdej rundy i jeśli się wyrobię, to jutro przed zakończeniem plebiscytu także pełne wyniki eliminacji. Icon_idea

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017 10:45 PM przez Sundrajta.)
30.11.2017 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #459
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
I wreszcie doszedł dwudziesty piąty głos, który jeżeli pozwolicie na razie przemilczę. Icon_twisted
Zrobiłem też to, co obiecałem post wyżej.

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2017 07:28 PM przez Sundrajta.)
30.11.2017 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #460
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
To już ostatnie godziny topu, Panie i Panowie. Icon_exclaim
Czekam na decydujące głosy.
01.12.2017 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiś Top Polskich Wykonawców Muzycznych EVENo 155 6 436 10.03.2024 08:53 AM
Ostatni post: kajman
Gwiazdka Pierwszy TOP Krajowych Wykonawców Muzycznych Sundrajta 378 58 519 05.02.2023 09:26 PM
Ostatni post: Sundrajta
Gwiazdka Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 370 40 274 02.10.2022 04:37 PM
Ostatni post: thestranglers
  Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 428 57 172 07.10.2017 08:35 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Noc Muzycznych Pejzaży ALBUM 2014 Yacy 0 1 787 31.12.2014 02:42 PM
Ostatni post: Yacy
  Noc Muzycznych Pejzaży - WYBIERAMY ULUBIONY ALBUM ROKU 2013 Yacy 8 5 251 14.12.2013 03:58 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości