Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #421
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(27.11.2017 06:09 PM)mike napisał(a):  cooo. O co chodzi z tym R.E.M. xD Jakim cudem oni są w finale Icon_lol

Może takim cudem, że nagrali 15 dobrych płyt z czego co najmniej dwie to jedne z największych klasyków rocka? Ale z tego co kojarzę to dla ciebie połowa tutejszych topów wykonawców to zupełne podziemie a Linkin Park to mało znany zespół który miał "może 3 przeboje", więc odbieram twoje wpisy jako marne trollowanie. Jak można prowadzić listę tyle lat i tak słabo ogarniać muzykę?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.11.2017 06:33 PM przez Dobromiera.)
27.11.2017 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #422
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
mike napisał(a):cooo. O co chodzi z tym R.E.M. xD Jakim cudem oni są w finale Icon_lol
Taka była wola Suwerena. Icon_wink Przyznaję że ostatnimi czasy szło im ledwo, ledwo... A jednak są tam, gdzie są. Icon_cool
Jedenaście głosów sprawiło, że wyniki wyglądają lepiej niż wczoraj. Icon_lol

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.11.2017 07:04 PM przez Sundrajta.)
27.11.2017 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #423
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Artur.O napisał(a):Jak można prowadzić listę tyle lat i tak słabo ogarniać muzykę?
Po prostu ogarnia inną muzykę niż Ty. Ja też mam ogromne braki w komercyjnym popie, hipie hopie, reggae, że nie wspomnę o techno. Ty też pewnie masz jakieś elementarne braki (przynajmniej z mojego punktu widzenia).
Artur.O napisał(a):Może takim cudem, że nagrali 15 dobrych płyt
Ja słyszałem ich wszystkie płyty (i sporo innych utworów) i tylko jedną uważam za dobrą a jedną za niezłą (i chyba żadna z nich nie jest klasykiem), więc wszystko zależy od punktu słyszenia.
27.11.2017 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #424
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Jak widać większość się z Tobą nie zgadza... Icon_lol
I kolejny, dwunasty głos sprawił, że teraz mamy trzy remisy, a niżej notowany wykonawca wygrywa w ledwie dwóch pojedynkach. Icon_twisted

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.11.2017 09:51 PM przez Sundrajta.)
27.11.2017 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #425
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Dla mnie to powinien być finał:
Sundrajta napisał(a):Guns 'n' Roses ^ Red Hot Chili Peppers
jeżeli patrzeć na pary. To dwaj z najlepszych trzech wykonawców w top 16 (trzeci to Doorsi).
Sundrajta napisał(a):Jak widać większość się z Tobą nie zgadza...
Bywa. Zresztą ja przyczyniłem się też do przepchnięcia REMu do finału wybierając w półfinale mniejsze zło. W drugim niestety byłem w mniejszości.
27.11.2017 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Geephard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 120
Dołączył: Mar 2013
Post: #426
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Jak czytam te wszystkie licytacje dotyczące tego, kto ile płyt nagrał i kto jest ważniejszy, i bardziej przełomowy w historii muzyki, to odechciewa mi się brać udziału w tego typu zabawach.
Zawsze mi się wydawało, że w takich plebiscytach głosuje się na tych, których się najbardziej lubi i na artystów mających dla głosującego największe znaczenie. Na wykonawców, którzy przynieśli w życiu najwięcej przyjemności i radości, a nie tych najważniejszych dla całego świata muzyki.
Jeśli jednak o to drugie chodzi to nie róbmy plebiscytów, tylko powołajmy kilkuosobową komisję składającą się z osób o największej wiedzy muzycznej i niech ustalą jakieś obiektywne kryteria, a następnie zadecydują, który artysta jest najważniejszy.
27.11.2017 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #427
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(27.11.2017 06:56 PM)kajman napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Jak można prowadzić listę tyle lat i tak słabo ogarniać muzykę?
Po prostu ogarnia inną muzykę niż Ty. Ja też mam ogromne braki w komercyjnym popie, hipie hopie, reggae, że nie wspomnę o techno. Ty też pewnie masz jakieś elementarne braki (przynajmniej z mojego punktu widzenia).
Nie wymagam znajomości każdego gatunku od podszewki. Ale przecież nawet nie słuchając głównonurtowego popu, reggae czy hip-hopu jesteś w stanie powiedzieć, kim są np. Bob Marley, Paktofonika, Lady Gaga czy Eminem.

(27.11.2017 06:56 PM)kajman napisał(a):  (i chyba żadna z nich nie jest klasykiem)

"Automatic for the People" i "Murmur" niestety są dość sporymi klasykami rocka alternatywnego, a ta druga płyta jest wręcz uznawana za jego początek. Choć może przesadziłem z 15 dobrymi płytami, bo sam nie jestem fanem 3-4 z nich.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.11.2017 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 998
Dołączył: Sep 2017
Post: #428
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(27.11.2017 07:43 PM)Geephard napisał(a):  Jak czytam te wszystkie licytacje dotyczące tego, kto ile płyt nagrał i kto jest ważniejszy, i bardziej przełomowy w historii muzyki, to odechciewa mi się brać udziału w tego typu zabawach.
Zawsze mi się wydawało, że w takich plebiscytach głosuje się na tych, których się najbardziej lubi i na artystów mających dla głosującego największe znaczenie. Na wykonawców, którzy przynieśli w życiu najwięcej przyjemności i radości, a nie tych najważniejszych dla całego świata muzyki.
Jeśli jednak o to drugie chodzi to nie róbmy plebiscytów, tylko powołajmy kilkuosobową komisję składającą się z osób o największej wiedzy muzycznej i niech ustalą jakieś obiektywne kryteria, a następnie zadecydują, który artysta jest najważniejszy.

Z jednej strony masz rację, z drugiej chyba własnie po to robimy te plebiscyty, żeby mieć kolejny pretekst, aby pogadać o muzyce, a nie tylko głosy-wyniki, głosy-wyniki. Owszem, czasem żeby zacząć dyskusję trzeba najpierw nazwać kogoś plebsem, ale hej, lepszy taki starter rozmowy, niż żaden Icon_razz2

Radio Epsilon
27.11.2017 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #429
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Nie spodziewałem się, że Murmur (to ta niezła moim zdaniem). Myślałem, że Automatic i Out. Obie średnio lubię
27.11.2017 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Geephard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 120
Dołączył: Mar 2013
Post: #430
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
EVENo napisał(a):Z jednej strony masz rację, z drugiej chyba własnie po to robimy te plebiscyty, żeby mieć kolejny pretekst, aby pogadać o muzyce, a nie tylko głosy-wyniki, głosy-wyniki. Owszem, czasem żeby zacząć dyskusję trzeba najpierw nazwać kogoś plebsem, ale hej, lepszy taki starter rozmowy, niż żaden
Ale ja nie mam nic przeciwko rozmawianiu o muzyce bo rzeczywiście po to są plebiscyty żeby podzielić się swoimi sympatiami i antypatiami. Chodzi mi o same argumenty. Przeszkadza mi tylko uzasadnianie tego, że artysta X bardziej zasługuje na finał od artysty Y, bo nagrał więcej płyt, albo jego twórczość była bardziej przełomowa. Skoro dla większości głosujących artysta Y nagrywa muzykę, która bardziej im pasuje to dochodzi dalej w zabawie. Proste. A jak komuś to nie odpowiada to niech napisze, że "to gniot i nie rozumie jak tego można słuchać", itp. Nie odmawiam nikomu prawa do krytyki tych wyborów. Z mojego punktu widzenia ideałem do naśladowania jest kajman. Mimo, że czasem jego wypowiedzi mogą wydawać się kontrowersyjne to przynajmniej zawsze mam pewność, że wynikają z tego jak on odczuwa daną muzykę, a nie wielkości dyskografii i znaczenia dla historii muzyki, albo podobnych bzdetów.
27.11.2017 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #431
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Brawa dla R.E.M. wielka niespodzianka, że są w finale.
Myślałem, że połfinał to szczyt ich możliwości.
Madonna też nie była tak do końca oczywista na pojedynek w ścisłym finale.
Ciekawe kogo wybierzemy Icon_smile
27.11.2017 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #432
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
A ja z kolei nie rozumiem pochwał świata wobec Automatic. Jak dla mnie to po latach dość średnia płyta z tak naprawdę jednym genialnym i ponadczasowym utworem. Co nie przeszkadza w tym, że była to najbardziej oczekiwana płyta w moim życiu.
Out of Time oceniam wyżej, jest to kwintesencja ciepłego amerykańskiego grania przełomu lat 80 i 90.
R.E.M. cenię za to tak naprawdę, że są, że nie zeszli mimo wszystko nigdy poniżej poziomu przyzwoitości, no i za to, że w moim wieku młodzieńczym byli najważniejszą dla mnie formacją, afirmacją tego wszystkiego co alternatywne, acz przebojowe. Chyba do nich należy też rekord przebywania non stop na pierwszym miejscu listy: 14 tygodni - po siedem Drive i Man on the Moon... A teraz po latach na tyle znielubiłem ten drugi kawałek, że nie głosuję na niego w MC Classic Chart! I oto cała namiętność do muzyki, której umysł nie pojmie. Dlatego podoba mi się to co pisze mój kuzyn, czyli gepard. Icon_wink2
27.11.2017 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #433
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
O nie wiedziałem, że tutaj piszą też kuzyni. Icon_wink
Również słuchając "Man on the Moon" do MC Classic byłem zdziwiony, że tak słabo teraz ten utwór odbieram! Wcześniej powiedziałbym, że będzie pewne pierwsze miejsce, a nie wiem czy za tydzień dostaną jeszcze mój głos? Icon_rolleyes
27.11.2017 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #434
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Z tej dwójki jeżeli miałbym coś wybierać to wybrałbym Moon. Drive zupełnie mi nie leży. Co ciekawe mojego numeru 1 z tej płyty kompletnie w tej chwili nie pamiętam. Ale ten typ tak ma, że nie wraca do swoich ulubionych utworów z płyt czy nawet w twórczości danego wykonawcy (chociaż są tacy, do których wraca).
27.11.2017 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #435
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Już jest 15 głosów. Wyniki rozłożyły się bardzo równo, bowiem w trzech parach mamy wynik najbliższy remisu. Icon_lol Za to jak na razie w czterech prowadzą wykonawcy niżej notowani i tak się to rozłożyło, że w każdej ćwiartce jest po jednym takim liderze. Icon_cool
Wcześniej jak pisałem w pewnej parze doszło do wyniku 9-0! Teraz się już trochę wyrównało i jest 11-4. A gdy sprawdziłem rezultaty z poprzednich rund, to tylko zwycięzca eliminacji w 1/32 finału uzyskał większą przewagę startową 10-0. Icon_idea
Edycja: doszedł jeszcze jeden głos (razem więc jest ich 16)...

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017 01:24 PM przez Sundrajta.)
27.11.2017 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #436
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
(27.11.2017 06:29 PM)Artur.O napisał(a):  
(27.11.2017 06:09 PM)mike napisał(a):  cooo. O co chodzi z tym R.E.M. xD Jakim cudem oni są w finale Icon_lol

Może takim cudem, że nagrali 15 dobrych płyt z czego co najmniej dwie to jedne z największych klasyków rocka? Ale z tego co kojarzę to dla ciebie połowa tutejszych topów wykonawców to zupełne podziemie a Linkin Park to mało znany zespół który miał "może 3 przeboje", więc odbieram twoje wpisy jako marne trollowanie. Jak można prowadzić listę tyle lat i tak słabo ogarniać muzykę?

Czymże jest ich 15 płyt z kilkoma przebojami przy dorobku artystycznym Michaela Icon_lol A Linkin Park to zdecydowanie przeceniany zespół. Nie zmienię swojego zdania nawet w obliczu egoistycznej śmierci ich frontmena.
28.11.2017 12:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #437
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
mike napisał(a):Czymże jest ich 15 płyt z kilkoma przebojami przy dorobku artystycznym Michaela
Możemy się licytować i ktoś napisze coś dyskredytujące dorobek Michaela. Tylko po co. Ty lubisz i cenisz Michaela, ktoś inny R.E.M., a ja obydwóch za przeciętniaków. I mówmy jak już ktoś napisał o swoich odczuciach, a nie starajmy się obiektywizować osiągnięć.
28.11.2017 08:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adikman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 96
Dołączył: Aug 2017
Post: #438
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Mike się zgrywa albo nie wie nic o muzyce popularnej. R.E.M. to przecież marka tego samego kalibru co Jackson, chociaż funkcjonująca w zupełnie innym wymiarze.
28.11.2017 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #439
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Geephard napisał(a):Jak czytam te wszystkie licytacje dotyczące tego, kto ile płyt nagrał i kto jest ważniejszy, i bardziej przełomowy w historii muzyki, to odechciewa mi się brać udziału w tego typu zabawach.
a nie o chodzi też o to, żeby powymieniać się opiniami?
samo suche głosowanie bez komentarzy byłoby przecież jałowe

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.11.2017 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #440
RE: Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych
Nie zgrywam się tylko próbuję zrozumieć ich fenomen. Bardzo lubię muzykę lat 90, ale R.E.M. nie uważam za jakiś wyjątkowy zespół.
Moim skromnym zdaniem jest wiele zespołów które zrobiły o wiele więcej dla muzyki, a odpadli na wcześniejszych etapach.
Rozumiem, że jest tu duże grono fanów tego zespołu i to szanuję. Wyrażam tylko swoje niezadowolenie z wyników plebiscytu (domyślam się, że go wygrają).
A boli mnie to tym bardziej, że Michael jest dla mnie czymś więcej niż muzyką. Na jego piosenkach się wychowałem, to on uformował rynek muzyki popularnej, która jest mi bardzo bliska.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017 10:33 AM przez mike.)
28.11.2017 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiś Top Polskich Wykonawców Muzycznych EVENo 155 6 641 10.03.2024 08:53 AM
Ostatni post: kajman
Gwiazdka Pierwszy TOP Krajowych Wykonawców Muzycznych Sundrajta 378 58 584 05.02.2023 09:26 PM
Ostatni post: Sundrajta
Gwiazdka Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 370 40 414 02.10.2022 04:37 PM
Ostatni post: thestranglers
  Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 428 58 556 07.10.2017 08:35 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Noc Muzycznych Pejzaży ALBUM 2014 Yacy 0 1 794 31.12.2014 02:42 PM
Ostatni post: Yacy
  Noc Muzycznych Pejzaży - WYBIERAMY ULUBIONY ALBUM ROKU 2013 Yacy 8 5 287 14.12.2013 03:58 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości