Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 732
Dołączył: Jun 2007
Post: #261
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
U mnie najpierw Nicholson, potem Williams.
17.07.2023 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #262
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Nicholson też klasa, a za Williamsem nie przepadałem.
17.07.2023 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #263
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Przegapiłem ogłoszenie wyników. Nastawiałem się na poniedziałek o 19:00. Dzięki temu pozbawiłem Was przyjemności z czytania moich komentarzy. Icon_lol
Wyniki w relacji do mojego Top-10 wypadły bardzo dobrze. 2 utwory z mojego Top-10 wylądowały w Top-3, 3 w Top-4; 5 w Top-10 i wszystkie w Top-19. Do tego mój nr 1 znalazł się na wysokim #9 miejscu. Tak dobrze dawno nie było. Icon_cool
Rewelacyjna końcówka utworu Scarborough Fair/Canticle. Analizują 5 ostatnich głosów aż 4 osoby dały ten utwór na miejscu #1 (w sumie aż 6 osób dało go na miejscu #1). W tej statystyce ten utwór wygrywa ten Top.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2023 03:59 PM przez obserw99.)
17.07.2023 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #264
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
A dla mnie niespodziankami są niskie pozycje I Am a Rock (to właśnie moje odkrycie topu), no i klasyka w moim odczuciu, A Hazy Shade of Winter.
17.07.2023 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #265
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Widziałem, to chyba tam bohater pozwalał sobie na wypuszczenie ptaszka na wolność?
17.07.2023 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 732
Dołączył: Jun 2007
Post: #266
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
thestranglers napisał(a):za Williamsem nie przepadałem
Tak z ciekawości: czy widziałeś Fisher Kinga.
thestranglers napisał(a):klasyka w moim odczuciu, A Hazy Shade of Winter
Kompletnie nie kojarzę. Nawet po topie nie pamiętam.
17.07.2023 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #267
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Edit: kajman spytał o Fisher Kinga.
17.07.2023 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 732
Dołączył: Jun 2007
Post: #268
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
thestranglers napisał(a):Widziałem, to chyba tam bohater pozwalał sobie na wypuszczenie ptaszka na wolność?
Tylko tyle pamiętasz z filmu?
17.07.2023 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #269
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Jak widzisz nie wywołał u mnie dużo emocji.
17.07.2023 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #270
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
(17.07.2023 02:29 PM)kajman napisał(a):  
thestranglers napisał(a):za Williamsem nie przepadałem
Tak z ciekawości: czy widziałeś Fisher Kinga.
thestranglers napisał(a):klasyka w moim odczuciu, A Hazy Shade of Winter
Kompletnie nie kojarzę. Nawet po topie nie pamiętam.
Filmowo się zrobiło. Wg mnie wszyscy aktorzy o których piszecie są bardzo dobrzy.
Williams był świetny np. w takich filmach: Good Will Hunting (Buntownik z wyboru), Stowarzyszenie Umarłych Poetów (Dead Poets Society), Insomnia (Bezsenność), Mrs. Doubtfire itd.
Nicholson był świetny np. w takich filmach: As Good as It Gets (Lepiej Być nie może); One Flew Over the Cuckoo's Nest (Lot nad Kukułczym Gniazdem), The Shining (Lśnienie); A Few Good Men (Ludzie Honoru); The Witches of Eastwick (Czarownice z Eastwick) itd.
Hoffman był świetny np. w takich filmach: Rain Man, Tootsie, Midnight Cowboy itd.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2023 04:16 PM przez obserw99.)
17.07.2023 04:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #271
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
(17.07.2023 02:33 PM)thestranglers napisał(a):  Jak widzisz nie wywołał u mnie dużo emocji.
Tak napiszę usprawiedliwiająco, że Gilliam, jak i Burton, są specyficzni, więc albo się bierze ich z dobrodziejstwem fantazji, albo nie.
W filmie gra dwóch moich ulubionych aktorów, bo i Bridges.

(17.07.2023 04:16 PM)obserw99 napisał(a):  Filmowo się zrobiło. Wg mnie wszyscy aktorzy o których piszecie są bardzo dobrzy. (...)
Ja bym tu wymieniła aktorom tytuły: "Good Morning, Vietnam", "Obietnica" i "Sprawa Kramerów".

I żeby nie być tak OT:
(07.07.2023 08:45 PM)wwas napisał(a):  O, bardzo mi miło Icon_smile Cieszę się, że wyciągnąłem właściwe wnioski z reakcji na moją poprzednią propozycję Icon_wink
A jak Ci miło po zapoznaniu z wynikami?
17.07.2023 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #272
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
barb42 napisał(a):A jak Ci miło po zapoznaniu z wynikami?
Wojtek jest na wyjeździe - wiem, że przynajmniej do dziś włącznie.

barb42 napisał(a):"Obietnica"
Dobry przykład, no i przede wszystkim to film z szuflady, którą cenię, a poza tym ma niesamowite zakończenie! Nie wspomnieliście przy jego postaci o Easy Riderze, Chinatown, czy Batmanie, nadrabiam więc te braki. Icon_wink

barb42 napisał(a):"Sprawa Kramerów"
I tu podpisuję się obiema rękoma, doskonały przykład na jednoczesny tragizm i komizm odgrywanych przez niego postaci.

barb42 napisał(a):Tak napiszę usprawiedliwiająco, że Gilliam, jak i Burton, są specyficzni
Bingo! Tego pierwszego nie trawię.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2023 06:57 PM przez thestranglers.)
17.07.2023 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #273
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Nie wiem czy oglądałem Fisher King. Tytuł nic mi nie mówi.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.07.2023 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 732
Dołączył: Jun 2007
Post: #274
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
thestranglers napisał(a):Nie wspomnieliście przy jego postaci o Easy Riderze, Chinatown, czy Batmanie, nadrabiam więc te braki.
Dla mnie najlepszy film z nim (bardzo cenionego przeze mnie Ahsbiego) i jedna z najlepszych kreacji Jacka.
thestranglers napisał(a):Tego pierwszego nie trawię.
A to jeden z moich ulubionych reżyserów.
17.07.2023 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #275
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
przewidziałem, że walka rozegra się w tej konfiguracji i gdybym miał stawiać, to chyba właśnie na "silence", które jest oczywiście ładną piosenką, ale trochę zerwaną radiowo z łańcucha zupełnie niepotrzebnie; dużo przyjemniej z tego powodu obcuje mi się choćby z "mrs. robinson", które też przecież jest absolutnie ikoniczne, a nie mam poczucia jakiegoś nieznośnego przesytu

cieszy mnie też mój lider w dyszce, nic na to nie wskazywało z początku; simon & garfunkel mają masę subtelniejszych i wcale nie gorszych nagrań niż "silence", choćby "boy in new york", który gdzieś tam przemknął w tle tego topu; rozumiem, że nie da się przy okazji takich topów zawrócić kijem wisły, ale zawsze można o tym wspomnieć, bo lepszej okazji już nie będzie, a nuż, może ktoś następnym razem spróbuje Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2023 06:14 PM przez AKT!.)
18.07.2023 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #276
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
kajman napisał(a):Tak z ciekawości: czy widziałeś Fisher Kinga.
Dla mnie w tym filmie był przesyt formy nad treścią. Po prostu to jest kino z gatunku tych dla mnie nie strawnych. Nigdy mnie nie zachwycił.
thestranglers napisał(a):I tu podpisuję się obiema rękoma, doskonały przykład na jednoczesny tragizm i komizm odgrywanych przez niego postaci.
A tu zgadzam się w pełnej rozciągłości, takie kino obyczajowe porusza mnie do głębi, no ale też musi być świetnie zagrane.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.07.2023 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #277
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
(17.07.2023 06:57 PM)thestranglers napisał(a):  Wojtek jest na wyjeździe - wiem, że przynajmniej do dziś włącznie
Potwierdzam, mam wyjazd jeszcze do końca tygodnia i komentowanie mam w tym czasie utrudnione, udało mi się jednak przez chwilę zerknąć w niedzielę na wyniki i muszę przyznać, że podobają mi się niezwykle. Trudno jednak, żeby było inaczej, skoro podium pokrywa się z moim (drobna rozbieżność w kolejności nie ma żadnego znaczenia), zwłaszcza trzeciego miejsca nie spodziewałem się tak wysoko. Przy czym jednak o żadnym ich utworze nie mógłbym powiedzieć, że nie lubię, więc trudno mi sobie wyobrazić wyniki, które by mi się naprawdę nie podobały.
19.07.2023 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 732
Dołączył: Jun 2007
Post: #278
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
wwas napisał(a):więc trudno mi sobie wyobrazić wyniki, które by mi się naprawdę nie podobały
Takiemu to dobrze. Mi by się zdecydowanie wszystkie nie podobały. No ale na szczęście były jakie były.
No i uczestnicy byli zadowoleni z topu. Obawiam się, że z mojego zdecydowanie nie będą. A to już nie tak długo.
19.07.2023 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości