Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
prz_rulez napisał(a):A jeśli któraś mniejszość jest w Polsce poważnie dyskryminowana, to homoseksualiści.
Oficjalnie czy kulturowo? Bo jeżeli kulturowo to także cyganie, Arabowie, kolorowi. Żydzi pewnie by też byli tylko się w oczy nie rzucają.
prz_rulez napisał(a):czasami ogrooomnym problemem jest nawet pozwolenie dziecku na udział w komunii czy bierzmowaniu w innej parafii
Czasem nawet niemożliwe. Ale z tego co mi wiadomo, są to kwestie lokalne. Akurat mój syn musiał w swojej parafii (po chrzcie i komunii w innej) bo proboszcz wymusił to na biskupie. Tylko co to ma wspólnego z wypisywaniem się?
prz_rulez napisał(a):narzuca temu dziecku kilkadziesiąt lat cierpienia na ziemi
I oczywiście w tym momencie wiadomo, że będzie cierpiał, a nie, że będzie szczęśliwy. Sorry, ale to akurat jest piramidalna bzdura.
prz_rulez napisał(a):Czyli nie mogę
Możesz ile chcesz. Tylko niektórych nie możesz realizować.
prz_rulez napisał(a):potrafią upokorzyć do reszty kobietę, która zgodziła się na dokonanie aborcji i wyzwać gejów od najgorszych ścierw...
Są ludzie i ludziska. Oczywiście też tacy są. Znałem także takie osoby, które uważały, że ludzie wierzący są nienormalni.
prz_rulez napisał(a):Z mojej perspektywy są tylko utrapieniem
Ja też kiedyś tak myślałem. Napiszę tak: W idealnym świecie są czymś bezsensownym, ale świat idealny nie jest i ja nie chciałbym niekontrowanego napływu wojujących muzułmanów do mojego miasta.
prz_rulez napisał(a):to, że urodziłem się tu, a nie gdzie indziej, to przypadek
Tak to faktycznie można określić, przypadkiem może jest, że Twoi rodzice, ich rodzice itd mieszkali tam gdzie mieszkali, a także, że akurat ten a nie inny plemnik zapłodnił jajeczko i powstałeś akurat Ty. Ale nie mogłeś się urodzić w innym kraju i z innych rodziców.
prz_rulez napisał(a):To często właśnie katolicy mają dziurawą moralność.
Często mają i inni. Związek tego z wyznaniem jest nie aż tak duży.
prz_rulez napisał(a):Bo o tym, co się tam działo, to można epopeję napisać.
O Twoim zachowaniu tam, które zmusiło Admina do dania Ci bana? Chyba jednak na epopeję by nie wystarczyło.
dziobaseczek napisał(a):To może warto zajrzeć do NT, który wyjaśnia, że pewnych rzeczy nie można brać dosłownie?
Akurat NT znam znacznie lepiej, bo udało mi się go jeżeli nie w całości to w znacznej części przeczytać i raczej tam tego znaleźć nie można.
dziobaseczek napisał(a):Masz jakiś przykład, który cię razi?
Nie znajdę Ci tego w tej chwili, ale jak może być narodem wybranym taki, który dokonuje rzezi kobiet, dzieci i nawet zwierząt domowych. A cóż to za Bóg, który się zachwyca zwycięstwem nad nieprzyjaciółmi i nawet sam głazami w nieprzyjaciół ciskał.
dziobaseczek napisał(a):Dzieci - to dzieci, czyli osoby niepełnoletnie.
W polskim prawie (i z tego co wiem to KK przeciw temu nie protestuje) sex z osobami w wieku 15 lat jest jak najbardziej dozwolony. Czyli jak to napisałeś z dziećmi, bo pełnoletni to w Polsce są od 18 lat.
dziobaseczek napisał(a):Nikt w społeczności "spokojnych" muzułmanów nie potępił oficjalne w Europie zbrodniczej działalności ISIS.
Sam słyszałem w polskiej telewizji polskich duchownych muzułmańskich, którzy potępiali ideę dżihadu.
dziobaseczek napisał(a):Mowa nienawiści jest karana, art. 256 Kodeksu karnego.
Ale ja nie o to pytałem tylko jak się w Polsce karze muzułmanów odstępujących od wiary?
dziobaseczek napisał(a):Ale Klątwa jest obrzydliwa (obraża uczucia religijne) a mimo to jeździła po całej Polsce.
Ale nikt nie każe chrześcijanom tego oglądać. Uczyni to ten, kto ma na to ochotę.
michal91d napisał(a):dziś pięknie wypowiedział się o tym o. Szustak
No sorry, dla mnie ta wypowiedź to totalna załamka. Usprawiedliwianie wszystkiego Jezusem czy tego by chciał czy nie kompletnie mnie nie bierze, szczególnie gdy to tłumaczenie jest wyjątkowo mocno naciągane.
26.09.2017 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - michal91d - 26.09.2017, 12:31 PM
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - kajman - 26.09.2017 08:41 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości