Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #54
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
kajman napisał(a):I pewne rzeczy nie są do podważenia.
To może warto zajrzeć do NT, który wyjaśnia, że pewnych rzeczy nie można brać dosłownie? Temat rzeka - powiadam. Nie tacy, jak Ty się nawracali. Masz jakiś przykład, który cię razi? Bo na tak dużym stopniu ogólności nie sposób dyskutować.
kajman napisał(a):To nie ma nic wspólnego z logiką. To kwestia punktu widzenia.
Nie ma w Polskim prawie poligamii. W Europie będzie już niebawem wraz z wprowadzeniem prawa Szariatu. To kwestia bliskiego czasu. Pierwsza będzie Francja. Wspomnisz moje słowa.
kajman napisał(a):że jest to znacznie bardziej powszechne wśród katolików niż ateistów.
Orędzie JPII 27 stycznia 1999 roku podczas Mszy św. w St. Louis. Tego się trzymam. I swoich przekonań, że sądy nie są nieomylne i jest to zwyczajnie wstrętne.
kajman napisał(a):Nie trafiłem na takie informacje
Ostanio, był to Palikot, rok 2013.
kajman napisał(a):A w sprawie dzieci to zapytam - pozwalają na obcowanie z niemowlętami?
A jakie to ma znaczenie w sprawie? Dzieci - to dzieci, czyli osoby niepełnoletnie.
kajman napisał(a):to nie te doktryny pozwalają na różne rzeczy tylko ich interpretacja
Jeśli coś jest podane na tacy w sposób bezpośredni i nie ma prób wyjaśniania w innych oficjalnych publikacjach - nie jest to interpretacja. Przykładem jest koncepcja dżihadu, która pozostawia bardzo dużą dowolność, ponieważ nikt nie zdobył się na próbę wyemitowania publikacji, która odżegnuje się od bardziej bezwzględnych interpretacji. Nikt w społeczności "spokojnych" muzułmanów nie potępił oficjalne w Europie zbrodniczej działalności ISIS.
kajman napisał(a):A mógłbyś powiedzieć czym to skutkuje? Grzywnami, więzieniem?
Mowa nienawiści jest karana, art. 256 Kodeksu karnego. Z resztą spróbuj sam się przekonać. Co się stanie, gdy skrytykujesz publicznie islam i chrześcijaństwo w odważny sposób. Szybko przyznasz mi rację. W Niemczech już nawet faktów nie da się podawać (vide - sprawa Michaela Stuerzenbergera i wiele innych).
kajman napisał(a):Protestów przeciw sztukom obrażającym chrześcijaństwo słyszałem i widziałem wiele, na sztukę obrażającą islam niekoniecznie
Może w Polsce jeszcze nie jest tak silnie. Ale Klątwa jest obrzydliwa (obraża uczucia religijne) a mimo to jeździła po całej Polsce. Owszem wolność słowa - ale nie obrażanie. Wtedy jest prawo karne.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.09.2017 09:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - dziobaseczek - 26.09.2017 09:10 AM
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - michal91d - 26.09.2017, 12:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości