Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
prz_rulez napisał(a):No i dodatkowy minus za to, że król puścił focha na Eurowizję
Ja raczej odbierałbym to w kategorii pozytywów.
A w temacie to jestem gdzieś pośrodku. Zgadzam się, że chrześcijaństwo wniosło sporo pozytywów, ale przez wieki tylko przez to, co zawarte zostało w większości NT. W realizacji było z tym bardzo różnie. Można narzekać na krucjaty, inkwizycję, konquistę, ale po pierwsze to były rzeczy w tym czasie normalne, a po drugie często religia była tylko przykrywką dla działań politycznych.
Co do socjalizmu i tak zwanego komunizmu to napiszę tylko, że są/były realizacją/wypaczeniem idei wywodzących się właśnie z NT. Co więcej, komunizm swego czasu udało się wprowadzić i to ze znakomitym skutkiem, tak znakomitym, że pewien zakon, który był tego przyczyną na wiele lat poszedł w odstawkę.
Nie do końca zgodzę się ze stwierdzeniem, że KK zrobił bardzo wiele od czasów Jana XXIII. Była szansa, że to zrobi, ale niestety Jan Paweł II sporo z tego zaprzepaścił właściwie pchając w przód tylko sprawę ekumenizmu (chociaż jeden z najbardziej cenionych polskich świętych jest zaprzeczeniem tej idei). Na szczęście obecny papież sporo rzeczy stara się przepchnąć do przodu.
Co do tematu świąt to wypowiadać się nie będę, bo dla mnie od zawsze była to Gwiazdka, a nie jakieś Boże Narodzenie.
Pewnie trochę chaotycznie i wiele rzeczy ominąłem, ale nie chce mi się jeszcze raz wszystkiego czytać.
23.09.2017 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
kajman napisał(a):Ja raczej odbierałbym to w kategorii pozytywów.
Kajmanie, ale pamiętaj, że nie jesteś sam na tym świecie Icon_wink
23.09.2017 08:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Ty też nie. Dla Ciebie minus, dla mnie plus, ale to wszystko jest bardzo subiektywne.
23.09.2017 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
No wiesz, ale ja nie mówię np., że dobrze by było, gdyby Voo Voo czy Anna Maria Jopek przestali nagrywać Icon_wink
23.09.2017 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #45
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Kajman, nie wiem co chcesz od JP2, ale nie chce mi się drążyć i dyskutować o tym na forum.
Może kiedyś będzie okazja prywatnie i osobiście...
24.09.2017 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Być może chodzi mu m.in. o kwestię rwandyjską.
24.09.2017 10:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Jeżeli piszesz o tym, co myślę, to to także. Ale to tylko jeden z elementów.
Dodałbym do tego konserwatyzm w kwestiach stricte religijnych, ale to akurat nic nie ma wspólnego z tą dyskusją.
24.09.2017 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #48
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Obiecałem, że odpowie - to odpowiadam
prz_rulez napisał(a):adameria napisał(a):
BTW, mnie też się nie podoba narzucanie. Tylko zdaje się inne narzucanie mamy na myśli.
Cóż. Kościół katolicki też narzuca. Nie tylko islam. Może tylko kwestia skali.
Wysłałem Ci Vlog Atora. Człowiek generalnie zawsze stara się, pomimo lekko prawicowych poglądów, mówić i często nawet bronić stanowiska "lewicy". Ale w przypadku okropnego listu Mniejszości Tatarskiej (który, jak się okazuje jest napisany przez Polityków i społeczności nietatarskich) mówi, jak jest. W tej chwili, bardziej dyskryminowana w Polsce jest część chrześcijańska i może się czuć, jak mniejszość. Świetne porównanie spektaklu Klątwa ze spaleniem kukły. A co Ci teraz narzuca kościół? Dlaczego twierdzisz, że Ci narzuca, skoro możesz (a nie musisz) krytykować kościół, wyszydzać, znieważyć symbole kościelne, ale jednocześnie opuścić kościół lub się z niego wypisać. W przypadku Islamu jest to niemożliwe. Co Ci kościół narzuca? Żebyś nie mordował nieurodzonego człowieka? Żebyś nie zabijał starszych ludzi, bo stają się kulą nogi? Żebyś nie uprawiał seksu z nieletnimi i zwierzętami? Żebyś nie dokonywał samosądów i nie mordował w imię wiary wysadzając się w metrze? Kościół tego nie chce i nie chce też tego nasze prawo. Czyli nasza cywilizacja wyrosła z prawa dekalogu. I oczywiście nie musisz być chrześcijaninem i możesz wyznawać swoje zasady moralne, ale na powyższe się na razie Polacy nie zgadzają. W Szwecji i Francji już zaczyna się wprowadzać prawo Szariat, więc postępowa laicka Europa wyzwala się, W Kopenhadze jest już pierwszy dom publiczny ze zwierzętami, W Szwecji już możesz mieć oficjalnie ileśtam żon - muzułmanin w Nacka otrzymał mieszkania dla każdej z zon. Róbta co chceta. Skala narzucania przez ideologię sekularną jest nie do wyobrażenia.
prz_rulez napisał(a):dziobaseczek napisał(a):
Rozumiem, że wklejenie tych wątków i to podwójnie było pewnego rodzaju prowokacją do zwiększenia aktywności na dość sennym ostatnio forum oraz możliwością wypowiedzenia się. Dzięki temu można było wymienić się doświadczeniami.
Ale Szymek od kilku lat wrzuca takie wątki na długo przed 24 grudnia...
Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że nie mam do Szymka pretensji - zrobił top z dziennikarskiego obowiązku. Po prostu zostało przypomniane, że święta nie kończą się 27 grudnia.
prz_rulez napisał(a):dziobaseczek napisał(a):
Wraz z religią umiera tradycja, wraz z tradycją kultura, wraz z kulturą tożsamość, wraz z tożsamością świadomość itd. Ale to normalne, tam gdzie socjalizm - tam znikają narody i dobrobyt - tego już nawet entuzjaści nie ukrywają Icon_smile.
Ech.
A może warto by się zastanowić dlaczego znikają? Dlaczego nie jest to już atrakcyjne? Przy czym zastanowić się bez potępiania kogokolwiek.
Przyczyn jest mnóstwo. Jednym z nich to działanie silnego lobby Marksistów Kulturowych, o czym mało się mówi. Nie udało się Marksowi, Engelsowi i Leninowi - to uda się Sorosowi i innym podobnym jego mackom rozwalić cywilizację, którą znamy i w sumie, którą lubimy. Cywilizację ludzi świadomych, ludzi mających wartości, ludzi, którzy potrafią (i jeszcze mogą) być asertywni... Można wymieniać bez końca. Niestety religia katolicka wymaga, jest trudna. W niej Bóg kocha każdego i nie jest mściwy. Nie potępi Cię, jeśli w Poście po zmroku napijesz się piwa i zjesz wieprzowinkę. Nie każe zabijać drugiej osoby ani honorowo, ani niehonorowo. Religia chrześcijańska nie podoba się, bo jest niezmienna i konsekwentna. Nie powoli Ci na balangę w kościele, tak jak Katedrze we Francji. Dekalog się nie zmienił, ale chętnie by go już zmienili, bo jest nudny. Ale dzięki tego wciąż brzydzimy się zabijaniem a czynienie zła drugiej osobie uznajemy za złe (w zależności od konstrukcji sumienia)
prz_rulez napisał(a):Ale przecież Halloween również ma częściowo korzenie chrześcijańskie. Tak samo jak palenie lampek na cmentarzach jest częściowo pogańskie.

prz_rulez napisał(a):Mamy na tyle wolny kraj, że nikomu się tego nie zabrania. Ja tam lubię sobie czasami puścić kolędę lub "Last Christmas" w lecie. Zresztą, to drugie zrobił kiedyś Piotr Baron - i chwała mu za to!
Ależ nikt nikomu nie zabrania! Nawet ja czasem nucę "Lulajże Jezuniu" w czerwcu do usypiania Mojego Synka - bo to najlepsza kołysanka i uspokajanka ever. Była mowa tylko o tym - zresztą poczytaj sam - bo widzę, żeś nie przeczytał.
prz_rulez napisał(a):Akurat Maroko jest dość spokojne.
Tam jest tyle Policji, że szok. Tam ludzie nie są w stanie panować nad swoimi popędami. W Tunezji plac Farhat Hached, najbardziej pilnowany - a jednak chłystki zaczęły się do mojej żony i córki czepiać. Fontanna w Casablance. Jakieś dziwne okrzyki, strach. Lasek Bouskoura, to był jedyne miejsce na ziemii, w którym nie bałem się tylko psów Icon_smile . Choć wtedy robiłem codziennie minimum 10 km.
prz_rulez napisał(a):O przepraszam. Słowa gorsze niż na Listoholika, a nie uważam, że na nie zasłużyłem. Zawsze starałem i staram się być pomocny dla innych. Jedynie czasami piszę o pewnych rzeczach, które mnie bolą i wtedy każda krytyka, tym bardziej, jeśli jest emocjonalna, może być uznana za afront.
Nie znam Pana adikmana, ale jak widać nie było to bez przyczyny. Powiadam, cel był prosty - zdyskretytować i ośmieszyć. A ja się na to nie godzę.
Owszem - jest wolność słowa. Rzecz cenna i na zachodzie Europy zdeptana już do imentu, ale ja jako adresat zauważa brak uzasadnienia w wątku głównym i pobocznym a przywołanie tego kontekstu nie ma żadnej wartości dodanej oprócz chęci dosolenia i znieważenia (podanie nieprawdy lub prawdy "objawionej"). Jednak zapomniałem już o sprawie, tak jak nie chcę pamiętać o incydentach, o których wspominał Adikman. Zapominam i wybaczam.
prz_rulez napisał(a):Poza tym chrześcijaństwo w większości krajów zostało wprowadzone siłą lub pod groźbą użycia siły więc swoją prawdziwą tożsamość większość narodów po prostu utraciła.Icon_wink
Trochę prawda...
Choć pytanie co to znaczy "prawdziwa tożsamość". Wiecie, może Światowid też został Słowianom narzucony przez jakieś plemię
Nikt nie wspomina o barbażyństwach, jakie miały miejsce w okresie przedchrześcijańskim i nie zawsze współpraca i obrzędy wyglądały tak grzecznie, jak w komiksach Kajko i Kokosza. Oczywiście historycy nie wspominają o ciągłych waśniach i mordowaniu cywilów, a pojęcie jeńca jeszcze nie było znane. Co nie zmienia faktu, że nie wszystko mi się wtym Co Rzym i Kościół zrobili - to przymuszenie do stworzenia zrębu tożsamości, kanonów prawa stało się w wielu przypadkach siłą. Był to swoisty dekret. Tylko, że nie wszyscy chcieli pozbywać się szamańskim tradycji i procedur, który bywały obrzydliwe i ociekały krwią niewinnych. Nawet sam stwierdzasz, że może Światowid też został Słowianom narzucony przez jakieś plemię. Niestety prawideł dekalogu nie dało się zawsze wprowadzić po dobroci.
Dwa: Kwestia Krucjat krzyżowych podnoszona był już nie raz. Argument marny i podważany już wiele razy. Skala krucjat i skala działalności Imperium Osmańskiego - to porównywanie tupania nogą przez mrówkę i przez słonia. Warto pobuszować po sieci - materiałów jest bez liku. Nawet Krzyżacy, którzy stosowali terror i od którego Niemcy się odcinają - to była przy tamtych rzeziach fraszka igraszka.
Czarwownice, księgi zakazane - powiadam - Kościół miał mroki i nikt tego nie zaprzeczał. Czy natomiast bierze ktoś na tapetę zapisy Koranu, czyny Mahometa oraz podwaliny pod prawo szariat? Nie było tam odpowiednika Chrystusa, który zdążył przefiltrować Stary testament przez Nowy i bardzo spacyfikował agresywny wydźwięk niektórych zapisów, które przez maluczkich były brane dosłownie. Dziś prawo szriat, praktycznie niezmienione forsuje się w Europie. Dominik Tarczyński zabrał niegdyś głos podczas debaty w Radzie Europy nt. zgodności prawa szariatu z Europejską Konwencją Praw Człowieka w kontekście Deklaracji Kairskiej. Do tej pory niektórzy są zdumieni, że ratyfikowano coś takiego.
prz_rulez napisał(a):Z tą starożytną to różnie bywało... Z ładem moralnym, patrząc po różnych zapiskach ze średniowiecza, było raczej "średni", a poszanowanie godności ma może korzenie w kościele, ale typu franciszkowego. A kościoł miał i ma wiele innych twarzy...
Swoją drogą, ja nie chcę nic mówić, ale clue socjaldemokracji (czyli: każdemu człowiekowi cośsię należy) też ma tak naprawdę korzenie chrześcijaństwa franciszkowego. Warto chyba o tym pamiętać.
Kościół jest instytucją Bosko Ludzką. Dlatego są odłamy bardziej lewicujące, są i prawicujące. Jak różnią się Benedykt i Franciszek - nie trzeba chyba mówić nikomu. Przecież kanonizacja abp. Szeptyckiego jest już sama w sobie koszmarem i dowodem na podziały w Kościele. Są nawet w świecie islamu ludzie, którzy chcą ładu i tacy, którzy tną głowy chrześcijanom. Tylko, że lobby tych pierwszych nie ma takiej siły, jak siła krzykaczy. Dekapitacja muzułmanów - pomagającym chrześcijanom - cisza. 'Ataki Werbalne na społecznośc muzułmańską" - haniebne.
Przykładów szalonej dysporoporcji i niesprawideliwości w laicyzującej się Europie jest koszmarna.
prz_rulez napisał(a):Jak dla mnie to granice są przeżytkiem. A jak coś to powinni o tym decydować ludzie w gminach, a nie wielcy politycy...
Granice są niezbędne. Nie rozumiem, dlaczego nie mogę weryfikować przyjezdnego, czy nie chce zrobić ała mojemu rodakowi.? temat rzeka - może się szerzej wypowiem na ten temat. Bo teza o granicach - jest nałatwiejsza do "rozpykania" w formie debaty. Obiecuję, że wrócę do tej złej z natury tezy.
O tym, jak powinni skończyć zbrodniarze i ci, którzy zrujnowali nasz kraj - powinny wspólnie decydować społeczeństwa dotknięte - czyli ich Suweren. A nie wielcy (czytaj - rozstawiający szachy na szachownicy) Politycy, jak się stało w Jałcie. Suweren w Polsce nie miał jeszcze możliwości otrzymać, tego co mu się należy.
prz_rulez napisał(a):fajna komitywa na tym forum była spowodowana... rzadkim poruszaniem kontrowersyjnych tematów?
Co to jest fajna komitywa? Czy to oznacza, że nie lubię Ciebie, czy Szymka? Nie - Nie zgadzam się z Wami - ale to nie oznacza, że nie ma komitywy. Nauczmy się nie wstydzić swojego zdania - to jest filar demokracji.
prz_rulez napisał(a):Każdy kraj i każda nacja jest wielka. I każda ma swoje za uszami...
Masz jedną piękną zaletę w demokracji - jeśli Ci się nie podoba w Polsce, możesz ją opuścić. Powyższa Twoja wypowiedź jest typowo kosmopolityczną. To znaczy niby miłą w tonie a w gruncie rzeczy jest niczym innym, jak przeciwieństwem szowinizmu. Kosmopolityczna mentalność powoduje poddanie się bardziej agresywnym, prężnym i dynamicznym ruchom (dajmy przykład islamu) i wyparcie każdej inności. Nie zakłada on, że to, co dobre tam jest też dobre tutaj. Zlanie się w jeden kocioł i pozbycie się tradycji, różnicy i odmienności. Popularnym argumentem islamizacji jest ubogacanie kulturowe Europy. Sorry - ale nie znam bogatszego kulturowego kontynentu na globie. Polska jest krajem pięknym i wielkim. I to nie tylko ja tak twierdzę, ale twierdzi wiele osób. Szwedzi ostatnio w internecie napisali pięknie o Polsce, w dyskusji do niby ksebnofobii, jaka zauważają postepowcy. A najlepiej powiedział Donald Trump czy Francois Hollande - i nawet jak ich nie lubi - nie da się zaprzeczyć, że to podstawa podstaw.
prz_rulez napisał(a):Ale ja nie wspomniałem, że jest oblechem...
Był taki, co tak mówił, wylewając cysternę pomyjów nie podnosząc żadnego argumentu merytorycznego.
Edit - nie wypowiedziałem się na temat halloween - kiedy indziej

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2017 10:11 AM przez dziobaseczek.)
25.09.2017 09:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
dziobaseczek napisał(a):W tej chwili, bardziej dyskryminowana w Polsce jest część chrześcijańska i może się czuć, jak mniejszość.
To chyba spora przesada. Kościół w telewizji, kościół w szkole, święta kościelne państwowymi, krzyże w sejmie i różnych innych instytucjach, jak bym pomyślał, to jeszcze coś bym znalazł.
dziobaseczek napisał(a):W przypadku Islamu jest to niemożliwe.
W Polsce? No, kurcze, nie wierzę.
dziobaseczek napisał(a):Żebyś nie mordował nieurodzonego człowieka?
Myślę, że to temat na inną dyskusję. Ja (ateista) akurat się z tym zgadzam, ale myślę, że to temat na osobną dyskusję.
dziobaseczek napisał(a):Żebyś nie zabijał starszych ludzi, bo stają się kulą nogi?
Ale czy ktoś w Polsce w ogóle taką koncepcję forsuje.To samo dotyczy dwóch kolejnych pytań.
dziobaseczek napisał(a):Czyli nasza cywilizacja wyrosła z prawa dekalogu.
To swoją drogą jest ostry paradox, bo zrobiono z lokalnego i dotyczącego tylko jednego narodu zestawu wytycznych ogólny zbiór podstawowych zasad (przy okazji przedstawiając go w wygodnej dla władz kościelnych formie). Ale to też temat na oddzielną dyskusję.
dziobaseczek napisał(a):W Kopenhadze jest już pierwszy dom publiczny ze zwierzętami
I to jest chore. Przede wszystkim dlatego, że zwierzęta nie wyraziły zgody na takie traktowanie.
dziobaseczek napisał(a):W Szwecji już możesz mieć oficjalnie ileśtam żon
To akurat uznałbym za pozytyw pod warunkiem, że prawo dopuszcza także posiadanie oficjalnie więcej niż jednego męża. Bo jeżeli nie to oznacza, że w Szwecji mamy ewidentnie dyskryminację jednej z płci.
dziobaseczek napisał(a):Nie każe zabijać
Chyba użyłeś niewłaściwego słowa. Zamiast każe powinno być pozwala. Swoją drogą jest jedna dziedzina, w której katolicy popierają zabijanie znacznie bardziej niż ateiści.
dziobaseczek napisał(a):Ale dzięki tego wciąż brzydzimy się zabijaniem
Bo jesteśmy świadomymi ludźmi i wyznanie nie ma tu nic do rzeczy.
dziobaseczek napisał(a):Oczywiście historycy nie wspominają o ciągłych waśniach i mordowaniu cywilów
Ale takie rzeczy czynili także chrześcijanie. To była powszechna praktyka przez wiele wieków. Zresztą także w ST Bóg pochwalał podobne rzeczy.
Dokończę później, bo zaczyna się top INXS.
25.09.2017 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #50
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
kajman napisał(a):jak bym pomyślał, to jeszcze coś bym znalazł.
Nie musisz więcej myśleć. Taka jest rzeczywistość z punktu widzenia niewierzącego. Z mojego - drastyczna laicyzacja. Ale clue leży gdzie indziej. Podam przykład z życia. Spróbuj Wystawić sztukę obrazoburczą w stosunku do Chrześcijaństwa - to jest to sztuka. Taka sama obrażająca Islam - Jesteś ksenofobem i generalnie zły do szpiku kości. Hejtować Kler można (bez wyjątków) - imamów już nie. Spalenie synagogi - wyrażenie opinii, wrzucenie świńskiego ryja do meczetu - dewastacja. Przykładów są tryliony. No i zapomniałeś o konstytucyjnym prawie do manifestowania religijności. Za głośne dzwony w Prudniku i konieczność ich wyciszania są dowodem, że krzykacze już wygrywają.
kajman napisał(a):W Polsce? No, kurcze, nie wierzę.
No widzisz, są na to dowody. I tendencja. Dziwię się w sumie, że tak twierdzisz zwłaszcza, jeśli jesteś młody, wykształcony i z dużego miasta.
kajman napisał(a):Ale czy ktoś w Polsce w ogóle taką koncepcję forsuje.
Przecież mamy lobby, które jest żywo zainteresowane wprowadzeniem.
kajman napisał(a):Przede wszystkim dlatego, że zwierzęta nie wyraziły zgody na takie traktowanie.
zwierzęta się nie wypowiedzą. Jest kanon normalności, który nakreślił m.in. kościół.
kajman napisał(a):Bo jesteśmy świadomymi ludźmi i wyznanie nie ma tu nic do rzeczy.
I tu zaprzeczasz sam sobie wygłaszając wadliwą tezę. Społeczeństwo Kanadyjskie, które akceptuje dom publiczny do zwierząt - jest jednym z najbardziej zsekularyzowanych Państwa świata. To przykład, który zadaje kłam, jakoby sumienie było naturalnym wytworem człowieka. Świadomość nie ma nic wspólnego z kondycją sumienia. Co dla jednego jest sufitem - dla drugiego jest podłogą. Jak widzisz wyznanie też ma znaczenie - My twierdzimy, że obcowanie z dziećmi i zabójstwa honorowe są złe. Sąsiednie doktryny nie potępiają - nawet ich spokojne odmiany. Czyli co oni są świadomi inaczej?
kajman napisał(a):Swoją drogą jest jedna dziedzina, w której katolicy popierają zabijanie znacznie bardziej niż ateiści.
Kolejna wdaliwa teza. Jeśli coś potępia PiS nie koniecznie jest zbieżne z doktryną kościoła. Masz na myśli karę śmierci - z którą się nie zgadzam absolutnie. Zapis w konstytucji stanowi "ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci" i nie można nikogo pozbawić życia. Chyba, że w obronie koniecznej - ale to nie jest to samo.
kajman napisał(a):Ale takie rzeczy czynili także chrześcijanie. To była powszechna praktyka przez wiele wieków.
Wypowiedziałem się wyżej.
kajman napisał(a):Zresztą także w ST Bóg pochwalał podobne rzeczy.
Temat na dłuższy wywód. Jak wiadomo bardzo nośny dla ateistów, ale do podważenia.
kajman napisał(a):To akurat uznałbym za pozytyw pod warunkiem, że prawo dopuszcza także posiadanie oficjalnie więcej niż jednego męża.
Logika, której nie jest w stanie pojąć moje jestestwo. Jestem zbyt zaściankowy, by wchodzić w taką polemikę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.09.2017 07:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
dziobaseczek napisał(a):Podam przykład z życia.
Myślę, że to jest Twój punkt widzenia, którego nie neguję. Ale ja to odbieram inaczej. Protestów przeciw sztukom obrażającym chrześcijaństwo słyszałem i widziałem wiele, na sztukę obrażającą islam niekoniecznie. Ale akurat to nie dziwota, bo jednak potencjalnych protestujących na pierwsze jest znacznie więcej.
dziobaseczek napisał(a):Za głośne dzwony w Prudniku i konieczność ich wyciszania są dowodem, że krzykacze już wygrywają.
Są dowodem na rozsądek. Jeżeli są za głośne i np budzą ludzi, którzy chcą się wyspać to nic dziwnego.
dziobaseczek napisał(a):No widzisz, są na to dowody.
A mógłbyś powiedzieć czym to skutkuje? Grzywnami, więzieniem? Nie znam sprawy, więc pytam.
dziobaseczek napisał(a):zwierzęta się nie wypowiedzą
Zgoda, dlatego coś takiego nie powinno mieć miejsca.
dziobaseczek napisał(a):Przecież mamy lobby, które jest żywo zainteresowane wprowadzeniem.
Nie trafiłem na takie informacje. I nie chcę nawet tego komentować.
dziobaseczek napisał(a):I tu zaprzeczasz sam sobie wygłaszając wadliwą tezę.
Odpowiadasz nie za bardzo na temat. Przynajmniej na początku. A do tego co napisałeś dalej to z tego co wiem, to nie te doktryny pozwalają na różne rzeczy tylko ich interpretacja. I tak, moim zdaniem są świadomi inaczej. A w sprawie dzieci to zapytam - pozwalają na obcowanie z niemowlętami?
dziobaseczek napisał(a):Jeśli coś potępia PiS nie koniecznie jest zbieżne z doktryną kościoła.
Ja nie wchodzę w to, co głoszą partię tylko z doświadczenia wiem, że jest to znacznie bardziej powszechne wśród katolików niż ateistów. A że uważasz inaczej to chwała Ci za to.
dziobaseczek napisał(a):Temat na dłuższy wywód. Jak wiadomo bardzo nośny dla ateistów, ale do podważenia.
Nie zawsze byłem ateistą. Ale to lektura ST spowodowała, że odszedłem od tamtego Boga (ateistą stałem się później). I pewne rzeczy nie są do podważenia.
dziobaseczek napisał(a):Logika
To nie ma nic wspólnego z logiką. To kwestia punktu widzenia.
26.09.2017 08:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
dziobaseczek napisał(a):Co to jest fajna komitywa? Czy to oznacza, że nie lubię Ciebie, czy Szymka? Nie - Nie zgadzam się z Wami - ale to nie oznacza, że nie ma komitywy.
Pewnie się na mnie za to prz_rulez obrazi, ale mam wrażenie, że on traktuje takie wypowiedzi zbyt osobiście. Brakuje mu dystansu i rzeczową dyskusję traktuje jak personalny atak i czasem nawet kontratakuje. Tak się stało na sebastosie. Mam wrażenie, że w mniejszym stopniu przytrafia się to też innym. Ale może to tylko takie moje odczucie, bo ja całkowicie rozdzielam osoby od ich poglądów (chociaż nie od postępowania).
26.09.2017 08:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Ale jaja, pomyliłem tematy.... Ale już naprawiam swój błąd.

dziobaseczek napisał(a):W tej chwili, bardziej dyskryminowana w Polsce jest część chrześcijańska
Uuuuuuuuuuuuuuuuuu.
Faktycznie są takie miejsca i w Europie zachodniej pewnie też. Natomiast zdecydowanie nie w Polsce. Oczywiście, są takie grupy ludzi, co by zjechały każdego napotkanego chrześcijanina, ale ja częściej słyszę tu (w mediach, etc.) najazd na niechrześcijan. A jeśli któraś mniejszość jest w Polsce poważnie dyskryminowana, to homoseksualiści. I w tym niestety kościół katolicki ma ogromne zasługi. Bo nawet, jeśli ktoś formalnie odszedł od kościoła, to została mu taka mentalność i to niestety w formie tego zaściankowego kościoła rydzykowego.
dziobaseczek napisał(a):Świetne porównanie spektaklu Klątwa ze spaleniem kukły.
Ja jakoś pamiętam tylko nagonkę oburzonych chrześcijan...
dziobaseczek napisał(a):A co Ci teraz narzuca kościół?
Bardzo dużo mi narzuca. Choć fakt, radykalny islam znacznie więcej. Ale czy teraz będziemy przez to za każdym razem udawać, że w kościele katolickim wszystko jest supcio?
dziobaseczek napisał(a):lub się z niego wypisać
Podobno też to różnie bywa.
Natomiast z doświadczenia wiem, że czasami ogrooomnym problemem jest nawet pozwolenie dziecku na udział w komunii czy bierzmowaniu w innej parafii.
dziobaseczek napisał(a):W przypadku Islamu jest to niemożliwe.
Ogólnie tak, ale pamiętajmy o tym jak rozpiętą skalą jest islam. Natomiast kościół katolicki to już dość wąska kategoria. W końcu nie piszę o liberalnych kościółkach protestanckich, right? Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):Co Ci kościół narzuca? Żebyś nie mordował nieurodzonego człowieka?
Narzuca kobiecie rodzenie dziecka z gwałtu, narzuca (przede wszystkim to!) temu dziecku kilkadziesiąt lat cierpienia na ziemi (bo nie możesz popełnić samobójstwa, masz cierpieć i nie masz jęczeć, w końcu patrz jak Jezus cierpiał, a ty nie potrafisz kilkadziesiąt lat przecierpieć? Loser!), zabrania uśmierzenia cierpień w postaci eutanazji (jeden księżulek się tłumaczył, że dzisiaj to przecież już są wystarczające środki przeciwbólowe, i pozostaje tylko kwestia bólu psychicznego, ale to się da łatwo rozwiązać... EHE. Chyba mało wie na temat medycyny...).
dziobaseczek napisał(a):Żebyś nie zabijał starszych ludzi, bo stają się kulą nogi?
Domyślam się, że masz na myśli pewne niesprawdzone doniesienia o zachęcaniu chorych ludzi w Holandii do eutanazji.
dziobaseczek napisał(a):Żebyś nie uprawiał seksu z nieletnimi i zwierzętami?
Ze zwierzętami to, jak wspomniał Kajman, nie wiadomo czy one tego chcą. Co do nieletnich... Cóż. Co w sytuacji gdy taka wyjątkowo dojrzała jak na swój wiek 14-latka (już nie wspomnę o 17-ce) sama chce seksu?
dziobaseczek napisał(a):Żebyś nie dokonywał samosądów
Oooo, to w tym cała masa katolików jest genialna. I to od dziecka. Krzywdzenie innych to ich specjalność.
(Nie żeby inni byli lepsi, ale...)
dziobaseczek napisał(a):nie mordował w imię wiary wysadzając się w metrze
To jedno zgoda. Tylko trochę to się staje argument usprawiedliwiający wszystko inne. To, że coś jest gorsze, nie znaczy, że tamto drugie jest super.
dziobaseczek napisał(a):Czyli nasza cywilizacja wyrosła z prawa dekalogu.
No nie tylko, również z prawa rzymskiego m.in.
dziobaseczek napisał(a):I oczywiście nie musisz być chrześcijaninem i możesz wyznawać swoje zasady moralne, ale na powyższe się na razie Polacy nie zgadzają.
Czyli nie mogę Icon_lol
dziobaseczek napisał(a):W Szwecji i Francji już zaczyna się wprowadzać prawo Szariat, więc postępowa laicka Europa wyzwala się
Tak często lubi się jechać po tej "postępowej laickiej Europie". A idee tego były szczytne, tylko trochę nie wyszło.
Inna sprawa to to, że stało się to w dużej mierze za sprawą polityków, których obchodzą tylko intratne kontrakty na ropę naftową...
dziobaseczek napisał(a):Jednym z nich to działanie silnego lobby Marksistów Kulturowych
Widzę, że dużo czytasz ndie.pl. Cóż, jest taka teoria spiskowa, ale nie wiadomo, czy jest prawdziwa. Choć fakt, pewne kwestie zastanawiają.
dziobaseczek napisał(a):Cywilizację ludzi świadomych, ludzi mających wartości, ludzi, którzy potrafią (i jeszcze mogą) być asertywni...
Mógłbym odbić piłeczkę: którzy wciąż potrafią upokorzyć do reszty kobietę, która zgodziła się na dokonanie aborcji i wyzwać gejów od najgorszych ścierw...
dziobaseczek napisał(a):Niestety religia katolicka wymaga, jest trudna
Islam pod pewnymi względami jest nawet trudniejszy. Choć fakt, kwestia przebaczenia... Ale spoko, komentujący na ndie.pl i nie tylko tak to potrafią sobie umiejętnie przekabacić, że okaże się, iż "w pewnych sytuacjach to nie obowiązuje" - i można spokojnie zabijać Icon_smile
dziobaseczek napisał(a):Nie potępi Cię, jeśli w Poście po zmroku napijesz się piwa i zjesz wieprzowinkę.
Bo to jest w katolicyzmie dozwolone. Ale potępi za coś innego. Zwłaszcza ten "ludyczno-rydzykowy" kościół potępi, oj, potępi, czasami można to wręcz poczuć... fizycznie.
dziobaseczek napisał(a):Religia chrześcijańska nie podoba się, bo jest niezmienna i konsekwentna.
Chłopie, to chyba historii katolicyzmu nie znasz Icon_smile Przecież wiele kwestii zostało wprowadzonych, by pasowało kościelnej górze. A pewne kwestie (jak homoseksualizm) wcale nie są tak jasne, gdy się prześledzi pisma oryginalne. Tyle, że wielu ludzi traktuje je jak dogmat, a to zwykły bulls*it.
dziobaseczek napisał(a):Nie powoli Ci na balangę w kościele, tak jak Katedrze we Francji.
Impreza w kościele, ojej, ale to straszne Icon_wink
(Dobra, jakby co to miałem na myśli balangę bez alkoholu. Ale w końcu mamy tam się radować z Bogiem, prawda? No więc...)
dziobaseczek napisał(a):Dekalog się nie zmienił, ale chętnie by go już zmienili, bo jest nudny.
Widzę, że nie wiesz, iż dekalog już został przez chrześcijan raz zmieniony Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):Ale dzięki tego wciąż brzydzimy się zabijaniem
Kto się brzydzi, ten brzydzi, na ndie.pl już marzą kiedy będzie wojna, bo będą sobie mogli postrzelać do wszystkich, którzy nie są wystarczająco aryjscy i heteroseksualni...
dziobaseczek napisał(a):a czynienie zła drugiej osobie uznajemy za złe
Good joke Icon_lol
Koloryzujesz katolicyzm/chrześcijaństwo i nakładasz za dużo czarnej farbki na islam. Proporcje nie są jednak wcale tak jasne.
dziobaseczek napisał(a):Tam ludzie nie są w stanie panować nad swoimi popędami.
I to prawda i widać, że im bardziej się zakazuje, tylko tylko gorzej.
dziobaseczek napisał(a):pobocznym a przywołanie tego kontekstu nie ma żadnej wartości dodanej oprócz chęci dosolenia i znieważenia
Miało to na celu pokazanie prawdy.
dziobaseczek napisał(a):Niestety prawideł dekalogu nie dało się zawsze wprowadzić po dobroci.
To słaby ten dekalog...
dziobaseczek napisał(a):Czy natomiast bierze ktoś na tapetę zapisy Koranu, czyny Mahometa oraz podwaliny pod prawo szariat?
Oczywiście, że się bierze.
dziobaseczek napisał(a):Dekapitacja muzułmanów - pomagającym chrześcijanom - cisza. 'Ataki Werbalne na społecznośc muzułmańską" - haniebne.
Przykładów szalonej dysporoporcji i niesprawideliwości w laicyzującej się Europie jest koszmarna.
Ale nie zwalajmy wszystkiego na "laicyzującą się Europę".
Że wszyscy powinni być karani po równo to inna sprawa...
dziobaseczek napisał(a):Granice są niezbędne.
Z mojej perspektywy są tylko utrapieniem - chciałbym móc sobie jeździć gdzie chcę bez wiz. Inna sprawa, że ja jadę w celach poznania kultury i (przede wszystkim) języka, a nie czynić przestępstwa (pomijając to, że we Włoszech jest idiotyczny zakaz autostopu na autostradowych stacjach benzynowych :/ ).
Chodzi mi przede wszystkim o to, że granice to sztuczny, mocarstwowy twór.
dziobaseczek napisał(a):Nauczmy się nie wstydzić swojego zdania - to jest filar demokracji.
Zależy jeszcze jakie to jest zdania...
Ale chodzi mi o coś innego. Niestety, po tym zawsze pozostaje jakiś niesmak. Dlatego wolę już nie poruszać takich tematów. Gorzej, gdy ktoś je poruszy...
dziobaseczek napisał(a):Masz jedną piękną zaletę w demokracji - jeśli Ci się nie podoba w Polsce, możesz ją opuścić.
Teoretycznie tak. W praktyce... Nawet dla mnie, uczącego się x języków, wizja nauczenia się języka tak, by brzmieć jak native i nie być z tego powodu dyskryminowanym, jawi mi się jako baaaardzo, BARDZO trudne wyzwanie.
dziobaseczek napisał(a):Powyższa Twoja wypowiedź jest typowo kosmopolityczną.
No tak, powinienem krzyczeć: "WIELKA POLSKA NIEPODLEGŁA!".
Tylko tak się składa, że ja widzę, iż to, że urodziłem się tu, a nie gdzie indziej, to przypadek (chyba, że ktoś wierzy w predestynację, ale takie wierzenia nie przynoszą nic dobrego, o czym świadczy podejście w hinduizmie i dlatego Indie wciąż tkwią w wielkim rozwarstwieniu...).
Każdy kraj ma swoje za uszami. I piękne rzeczy też.
dziobaseczek napisał(a):Kosmopolityczna mentalność powoduje poddanie się bardziej agresywnym, prężnym i dynamicznym ruchom (dajmy przykład islamu) i wyparcie każdej inności.
A może powoduje też, że taki Brytyjczyk znieważający Polaków będzie ukarany?
dziobaseczek napisał(a):Polska jest krajem pięknym i wielkim.
Tak tak, podburzajmy do nacjonalizmu. Tylko po byłej Jugosławii czy Kaukazie widać jak się te nacjonalizmy kończą...
dziobaseczek napisał(a):W Kopenhadze jest już pierwszy dom publiczny ze zwierzętami
Co do tego domu publicznego, to zaskakująca informacja o tyle, że dość niedawno Dania została ostatnim państwem UE, gdzie zoofilia przestała być legalna.
kajman napisał(a):To akurat uznałbym za pozytyw pod warunkiem, że prawo dopuszcza także posiadanie oficjalnie więcej niż jednego męża. Bo jeżeli nie to oznacza, że w Szwecji mamy ewidentnie dyskryminację jednej z płci.
Dokładnie.
Kwestia poliamorii jest dość trudna i pewnie wywołałaby kolejną rozmowę.
kajman napisał(a):Bo jesteśmy świadomymi ludźmi
Świadomymi? Akurat Icon_lol

Dobra, nie chcę się już denerwować takimi tematami, więc kończę komentowanie tutaj.

EDIT: Ech, jak zwykle w takich tematach łamię swoje przyrzeczenia... Dlatego skończmy już ten temat.

dziobaseczek napisał(a):My twierdzimy, że obcowanie z dziećmi i zabójstwa honorowe są złe.
Do dzisiaj znajdziesz społeczności chrześcijańskie, gdzie zabójstwa honorowe są absolutnie ok. I przez wieki były w wielu rzekomo chrześcijańskich miejscach.

W ogóle to Dziobasie z twoich wywodów można odnieść, że jeśli ktoś nie jest katolickim fanatykiem, to nie ma moralności. Bi**h, please. To często właśnie katolicy mają dziurawą moralność.

kajman napisał(a):Pewnie się na mnie za to prz_rulez obrazi, ale mam wrażenie, że on traktuje takie wypowiedzi zbyt osobiście. Brakuje mu dystansu i rzeczową dyskusję traktuje jak personalny atak i czasem nawet kontratakuje.
Gdyby to były tylko puste poglądy i nic więcej... Gorzej, że ci ludzie później głosują w wyborach i mają wpływ na to, co się dzieje w kraju. A jeśli ich poglądy oznaczają, że chcieliby sprowadzić niektórych twoich znajomych do roli śmieci pod pantoflem, no to...
kajman napisał(a):Tak się stało na sebastosie.
Bardzo proszę i nie wymieniaj więcej tego miejsca. Bo o tym, co się tam działo, to można epopeję napisać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2017 08:52 AM przez prz_rulez.)
26.09.2017 08:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #54
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
kajman napisał(a):I pewne rzeczy nie są do podważenia.
To może warto zajrzeć do NT, który wyjaśnia, że pewnych rzeczy nie można brać dosłownie? Temat rzeka - powiadam. Nie tacy, jak Ty się nawracali. Masz jakiś przykład, który cię razi? Bo na tak dużym stopniu ogólności nie sposób dyskutować.
kajman napisał(a):To nie ma nic wspólnego z logiką. To kwestia punktu widzenia.
Nie ma w Polskim prawie poligamii. W Europie będzie już niebawem wraz z wprowadzeniem prawa Szariatu. To kwestia bliskiego czasu. Pierwsza będzie Francja. Wspomnisz moje słowa.
kajman napisał(a):że jest to znacznie bardziej powszechne wśród katolików niż ateistów.
Orędzie JPII 27 stycznia 1999 roku podczas Mszy św. w St. Louis. Tego się trzymam. I swoich przekonań, że sądy nie są nieomylne i jest to zwyczajnie wstrętne.
kajman napisał(a):Nie trafiłem na takie informacje
Ostanio, był to Palikot, rok 2013.
kajman napisał(a):A w sprawie dzieci to zapytam - pozwalają na obcowanie z niemowlętami?
A jakie to ma znaczenie w sprawie? Dzieci - to dzieci, czyli osoby niepełnoletnie.
kajman napisał(a):to nie te doktryny pozwalają na różne rzeczy tylko ich interpretacja
Jeśli coś jest podane na tacy w sposób bezpośredni i nie ma prób wyjaśniania w innych oficjalnych publikacjach - nie jest to interpretacja. Przykładem jest koncepcja dżihadu, która pozostawia bardzo dużą dowolność, ponieważ nikt nie zdobył się na próbę wyemitowania publikacji, która odżegnuje się od bardziej bezwzględnych interpretacji. Nikt w społeczności "spokojnych" muzułmanów nie potępił oficjalne w Europie zbrodniczej działalności ISIS.
kajman napisał(a):A mógłbyś powiedzieć czym to skutkuje? Grzywnami, więzieniem?
Mowa nienawiści jest karana, art. 256 Kodeksu karnego. Z resztą spróbuj sam się przekonać. Co się stanie, gdy skrytykujesz publicznie islam i chrześcijaństwo w odważny sposób. Szybko przyznasz mi rację. W Niemczech już nawet faktów nie da się podawać (vide - sprawa Michaela Stuerzenbergera i wiele innych).
kajman napisał(a):Protestów przeciw sztukom obrażającym chrześcijaństwo słyszałem i widziałem wiele, na sztukę obrażającą islam niekoniecznie
Może w Polsce jeszcze nie jest tak silnie. Ale Klątwa jest obrzydliwa (obraża uczucia religijne) a mimo to jeździła po całej Polsce. Owszem wolność słowa - ale nie obrażanie. Wtedy jest prawo karne.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.09.2017 09:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #55
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
prz_rulez napisał(a):Tak tak, podburzajmy do nacjonalizmu.
Odniosę do tego. Ale jeśli stwierdzasz, że sformułowanie, że Polska jest piękna i wielka - to jest to podburzanie do nacjonalizmu - to nie jestem pewien, czy rozumiesz, czym jest nacjonalizm i że nie jest ono pejoratywne w znaczeniu.
Nie przeszkadzam mi to w stwierdzeniu, że Maroko jest pięknym krajem, że Wielka Brytania jest świetna. Nacjonalizm, w przeciwieństwie do szowinizmu - u swych podstaw nie przejawia wrogości do mniejszości narodowych czy innych narodów. Bardzo szkodliwa retoryka (jak z resztą prawie cała Twoja wypowiedź) - ale o tym już dopiero w przyszły poniedziałek. Będzie mi się trudno odnieść - bo meteorytyki jak na lekarstwo, emocji - ponad miarę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2017 09:37 AM przez dziobaseczek.)
26.09.2017 09:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #56
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Pozwolę się wtrącić, bo przez to, co tu czasem widzę, to aż oczy bolą Icon_lol
prz_rulez napisał(a):(bo nie możesz popełnić samobójstwa, masz cierpieć i nie masz jęczeć, w końcu patrz jak Jezus cierpiał, a ty nie potrafisz kilkadziesiąt lat przecierpieć? Loser!
ktoś tutaj w ogóle nie rozumie idei chrześcijaństwa.
prz_rulez napisał(a):Widzę, że nie wiesz, iż dekalog już został przez chrześcijan raz zmieniony Icon_wink
dziś pięknie wypowiedział się o tym o. Szustak. Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=vPwDX2LvccU
prz_rulez napisał(a):A pewne kwestie (jak homoseksualizm) wcale nie są tak jasne, gdy się prześledzi pisma oryginalne. Tyle, że wielu ludzi traktuje je jak dogmat, a to zwykły bulls*it.
są jasne. Odsyłam tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=bEdvItaf3zM (Czekam na argumenty o np. obrzezaniu, ale i w tym, jak i w przypadku homoseksualizmu polecam ponownie pierwszy polecany filmik o. Szustaka)
prz_rulez napisał(a):dziobaseczek napisał(a):
Polska jest krajem pięknym i wielkim.
Tak tak, podburzajmy do nacjonalizmu. Tylko po byłej Jugosławii czy Kaukazie widać jak się te nacjonalizmy kończą...
Icon_lol
Dobrego dnia!
26.09.2017 12:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #57
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
michal91d napisał(a):dziś pięknie wypowiedział się o tym o. Szustak.
Propsy za śledzenie Szustaka.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.09.2017 01:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
prz_rulez napisał(a):A jeśli któraś mniejszość jest w Polsce poważnie dyskryminowana, to homoseksualiści.
Oficjalnie czy kulturowo? Bo jeżeli kulturowo to także cyganie, Arabowie, kolorowi. Żydzi pewnie by też byli tylko się w oczy nie rzucają.
prz_rulez napisał(a):czasami ogrooomnym problemem jest nawet pozwolenie dziecku na udział w komunii czy bierzmowaniu w innej parafii
Czasem nawet niemożliwe. Ale z tego co mi wiadomo, są to kwestie lokalne. Akurat mój syn musiał w swojej parafii (po chrzcie i komunii w innej) bo proboszcz wymusił to na biskupie. Tylko co to ma wspólnego z wypisywaniem się?
prz_rulez napisał(a):narzuca temu dziecku kilkadziesiąt lat cierpienia na ziemi
I oczywiście w tym momencie wiadomo, że będzie cierpiał, a nie, że będzie szczęśliwy. Sorry, ale to akurat jest piramidalna bzdura.
prz_rulez napisał(a):Czyli nie mogę
Możesz ile chcesz. Tylko niektórych nie możesz realizować.
prz_rulez napisał(a):potrafią upokorzyć do reszty kobietę, która zgodziła się na dokonanie aborcji i wyzwać gejów od najgorszych ścierw...
Są ludzie i ludziska. Oczywiście też tacy są. Znałem także takie osoby, które uważały, że ludzie wierzący są nienormalni.
prz_rulez napisał(a):Z mojej perspektywy są tylko utrapieniem
Ja też kiedyś tak myślałem. Napiszę tak: W idealnym świecie są czymś bezsensownym, ale świat idealny nie jest i ja nie chciałbym niekontrowanego napływu wojujących muzułmanów do mojego miasta.
prz_rulez napisał(a):to, że urodziłem się tu, a nie gdzie indziej, to przypadek
Tak to faktycznie można określić, przypadkiem może jest, że Twoi rodzice, ich rodzice itd mieszkali tam gdzie mieszkali, a także, że akurat ten a nie inny plemnik zapłodnił jajeczko i powstałeś akurat Ty. Ale nie mogłeś się urodzić w innym kraju i z innych rodziców.
prz_rulez napisał(a):To często właśnie katolicy mają dziurawą moralność.
Często mają i inni. Związek tego z wyznaniem jest nie aż tak duży.
prz_rulez napisał(a):Bo o tym, co się tam działo, to można epopeję napisać.
O Twoim zachowaniu tam, które zmusiło Admina do dania Ci bana? Chyba jednak na epopeję by nie wystarczyło.
dziobaseczek napisał(a):To może warto zajrzeć do NT, który wyjaśnia, że pewnych rzeczy nie można brać dosłownie?
Akurat NT znam znacznie lepiej, bo udało mi się go jeżeli nie w całości to w znacznej części przeczytać i raczej tam tego znaleźć nie można.
dziobaseczek napisał(a):Masz jakiś przykład, który cię razi?
Nie znajdę Ci tego w tej chwili, ale jak może być narodem wybranym taki, który dokonuje rzezi kobiet, dzieci i nawet zwierząt domowych. A cóż to za Bóg, który się zachwyca zwycięstwem nad nieprzyjaciółmi i nawet sam głazami w nieprzyjaciół ciskał.
dziobaseczek napisał(a):Dzieci - to dzieci, czyli osoby niepełnoletnie.
W polskim prawie (i z tego co wiem to KK przeciw temu nie protestuje) sex z osobami w wieku 15 lat jest jak najbardziej dozwolony. Czyli jak to napisałeś z dziećmi, bo pełnoletni to w Polsce są od 18 lat.
dziobaseczek napisał(a):Nikt w społeczności "spokojnych" muzułmanów nie potępił oficjalne w Europie zbrodniczej działalności ISIS.
Sam słyszałem w polskiej telewizji polskich duchownych muzułmańskich, którzy potępiali ideę dżihadu.
dziobaseczek napisał(a):Mowa nienawiści jest karana, art. 256 Kodeksu karnego.
Ale ja nie o to pytałem tylko jak się w Polsce karze muzułmanów odstępujących od wiary?
dziobaseczek napisał(a):Ale Klątwa jest obrzydliwa (obraża uczucia religijne) a mimo to jeździła po całej Polsce.
Ale nikt nie każe chrześcijanom tego oglądać. Uczyni to ten, kto ma na to ochotę.
michal91d napisał(a):dziś pięknie wypowiedział się o tym o. Szustak
No sorry, dla mnie ta wypowiedź to totalna załamka. Usprawiedliwianie wszystkiego Jezusem czy tego by chciał czy nie kompletnie mnie nie bierze, szczególnie gdy to tłumaczenie jest wyjątkowo mocno naciągane.
26.09.2017 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Ogólnie to kiedy indziej przyjdzie czas na komentarze, ale póki co, bo tu trzeba szybko reagować.
kajman napisał(a):O Twoim zachowaniu tam, które zmusiło Admina do dania Ci bana?
Ban był niesprawiedliwy i niczym nieuzasadniony (i jeszcze tłumaczony "dla mojego dobra", jaki żal), na tamtym forum panowała (bo teraz to ciężko powiedzieć) wybiórcza cenzura, niektórzy mogli strzelać wyzwiskami i to było okej. Ciekawe czemu Bear albo Emilia za swoje cyrki nie zostali zbanowani. A leciały wulgaryzmy. A admin przede wszystkim wkurzył się wtedy, gdy napisałem jak by się czuł, gdyby jego syn był gejem.
Poza tym kilkoro ludzi stamtąd wykazało się ogromną hipokryzją, z reakcją na pamiętny temat S. na czele.
Naprawdę, nie wspominaj o tym beznadziejnym forum, bardzo proszę. Udawajmy, że nie istnieje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2017 08:54 PM przez prz_rulez.)
26.09.2017 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
prz_rulez napisał(a):Ban był niesprawiedliwy i niczym nieuzasadniony
Sprawiedliwy i jak najbardziej uzasadniony, chociaż ja jako kajman z natury łagodny bym Ci go chyba nie dał. Ale z tego co pamiętam to ostrzegano Cię wcześniej i proszono.
prz_rulez napisał(a):niektórzy mogli strzelać wyzwiskami
Ja pamiętam przede wszystkim ataki personalne z Twojej strony. A inne osoby reagowały na zwracanie uwagi zdecydowanie bardziej niż Ty, który traktowałeś je jako nagonkę na Ciebie.
prz_rulez napisał(a):A admin przede wszystkim wkurzył się wtedy, gdy napisałem jak by się czuł, gdyby jego syn był gejem.
I chyba drążyłeś ten temat dalej.
prz_rulez napisał(a):Poza tym kilkoro ludzi stamtąd wykazało się ogromną hipokryzją
To jest insynuacja.
prz_rulez napisał(a):Udawajmy, że nie istnieje.
Nie mam zamiaru, bo istnieje i co więcej w kilku sprawach panuje między nim a mycharts współpraca.
26.09.2017 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości