Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Widzę, że tematy zeszły daleko poza meritum, czyli święta Bożego Narodzenia. Ale ja w tym nie widzę nic złego, jeśli nie ma elementu złośliwości i jest szacunek do człowieka. Zwłaszcza, że na tym forum nic właściwie się nie dzieje. A zgodnie z definicją podręcznikową forum to internetowa forma grupy dyskusyjnej, służąca do wymiany informacji i poglądów przy użyciu przeglądarki internetowej
adikman napisał(a):ale też np. za Potop Szwedzki.
traktat oliwski podpisany przez Szwedów nie został wypełniony zatem byłoby to uzasadnione. Ale tutaj możemy tylko się dogadać z nimi, albo oni z własnej woli by nam kontrybucję wypłacili. A prób było mnóstwo ( Jan III Sobieski i SA Poniatowski i inni). Możemy próbować, ale gra nie jest warta świeczki w kontekście skali. W przypadku II wojny światowej reparacje się nam po prostu należą. I o ile Potop się już prawnie przedawnił, to rzeź Hitlerowska nigdy. Co zrobili ci dżentelmeni na Ziemi Polskiej każdy dobrze wie. Potop szwedzki powinien zmienić nazwę przy tych potwornościach.
adikman napisał(a):Nawiązywałem tamtym wpisem do pewnej postaci "radzieckiego żyda", który kiedyś prowadził rozgłośnię radiową w czasach głębokiego stalinizmu.
To jest niestety niebezpieczeństwo, że czasem nas ktoś nie zrozumie. Ja też nie do końca zrozumiałem na początku Icon_smile
Szymek79 napisał(a):Rzymu Watykan przeprasza za swoje postępowanie sprzed wieków czy lat a robi to ostatnio dosyć często
Argument nietrafiony i bardzo nieładny z ludzkiego punktu widzenia. Watykan nie przeprasza - źle, Watykan przeprasza - pewnie coś knują, pewnie się im opłaca. Jak Polacy przeprosili za Jedwabne (w sumie nie wiem do końca dlaczego), to towarzystwo zaczęło knuć, że przeprosiny były zbyt ubogie, że nie wszystko itp. Przypomnij mi kiedy ISIS przeprosiło za swoje mordy? Kiedy Hutu przeprosiło Tutsi? Kiedy Niemcy przeprosili za zbrodnie nazistowskie Polaków? Kiedy Ukraińcy za Wołyń? Ucz się od Papieża, jak się przeprasza, a nie ganisz ich za piękną postawę.
Szymek79 napisał(a):Szymek79 napisał(a):Sprawa wiary, duchowości powinny być prywatną sprawą każdego człowieka wg mnie i nie podoba mi się jej narzucanie przez jakąkolwiek religię innym.
Pełna zgoda. Problem tylko, że weźmy przykład: teoretycznie laicka Europa zaprasza tu Islamistów (złośliwi twierdzą, że Libia jest już w Shoengen, a Bułgaria nigdy nie będzie), którzy to narzucanie wręcz ma wpisane w priorytety. Każda inność jest w tej doktrynie przeznaczona w najlepszym przypadku do śmierci honorowej. Zatem Europa wyrzekając się chrześcijańskich korzeni, skończy kiepsko. Dlatego trzeba bronić tych korzeni i przypominać, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko Last Christmas i świecidełka.
adikman napisał(a):Ty za to bywasz złośliwy i podstępny, co można zaobserwować na forum, ale oczywiście też nie znam cię
Tutaj czuję ogromny zawód, bo zarzucono mi dwulicowość.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2017 05:56 PM przez dziobaseczek.)
22.09.2017 05:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - dziobaseczek - 22.09.2017 05:53 PM
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - michal91d - 26.09.2017, 12:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości