Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Dyskusja na temat roli świąt i ich komercjalizacji zostaje przeniesiona do Hyde Parku bo samym nowym singlem Gwen Stefani nie ma za wiele wspólnego.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2017 01:44 PM przez Szymek79.)
22.09.2017 08:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
To chyba na złość mojemu komentarzowi pod płytą Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.09.2017 09:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
dziobaseczek napisał(a):To chyba na złość mojemu komentarzowi pod płytą Icon_smile
Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.09.2017 09:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Rozumiem, że mrugnięcie jest pozytywna odpowiedzią na zadane pytanie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.09.2017 09:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #5
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
dziobaseczek napisał(a):Rozumiem, że mrugnięcie jest pozytywna odpowiedzią na zadane pytanie.
raczej na rozładowanie ciśnienia. Icon_smile
Bo w swoim komentarzu chyba nie wziąłeś poprawki na to, że w krajach anglosaskich Boże Narodzenie to jest od dawna raczej święto rodzinne niż religijne.
Dla mnie publikowanie świątecznych piosenek jest raczej śmieszne i wydaje mi się, że management Gwen poniosła fantazja.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.09.2017 10:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Szymek79 napisał(a):dawna raczej święto rodzinne niż religijne.
To jest proces i faktycznie zgadzam się z postawioną diagnozą. Było religijne, teraz jest rodzinne, a za niedługo nie będzie go wcale (tak jak w Szwecji, gdzie zabrania się stawiania choinek.). Wraz z religią umiera tradycja, wraz z tradycją kultura, wraz z kulturą tożsamość, wraz z tożsamością świadomość itd. Ale to normalne, tam gdzie socjalizm - tam znikają narody i dobrobyt - tego już nawet entuzjaści nie ukrywają Icon_smile.
Szymek79 napisał(a):Dla mnie publikowanie świątecznych piosenek jest raczej śmieszne i wydaje mi się, że management Gwen poniosła fantazja.
Rozumiem, że wklejenie tych wątków i to podwójnie było pewnego rodzaju prowokacją do zwiększenia aktywności na dość sennym ostatnio forum oraz możliwością wypowiedzenia się. Dzięki temu można było wymienić się doświadczeniami.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2017 10:16 AM przez dziobaseczek.)
22.09.2017 10:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #7
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
dziobaseczek napisał(a):To jest proces i faktycznie zgadzam się z postawioną diagnozą. Było religijne, teraz jest rodzinne, a za niedługo nie będzie go wcale (tak jak w Szwecji, gdzie zabrania się stawiania choinek.
Mam rodzinę w Szwecji i Norwegii i nie słyszałem o tym poza tym Skandynawia jest specyficznym regionem Europy tam się nie wypiera swojej przedchrześcijańskiej historii tak jak u nas. Poza tym chrześcijaństwo w większości krajów zostało wprowadzone siłą lub pod groźbą użycia siły więc swoją prawdziwą tożsamość większość narodów po prostu utraciła.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.09.2017 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Nie sądzę, żebyś nie słyszał o idiotycznym Dekretacie uchwalonym w imię "bezpieczeństwa". Chętnie podejmę dyskusji na temat "przedchrześcijańskiej" historii Skandynawów, opartej na rubieżach. Zabranianie kultywowania tradycji w imię politycznej poprawności jest złamaniem fundamentu demokracji. To jest znakomity temat i położył niejednego obrońcę sekularyzacji społeczeństw. Europa dzięki ewan­ge­li­za­cji oraz dzia­łal­no­ści Kościoła ka­to­lic­kiego po­znała sta­ro­żytną i śre­dnio­wieczną nawet niechrześcijańską mą­drość, wpro­wa­dzała ład mo­ralny w ży­cie jed­nost­kowe i spo­łeczne, a także po­sza­no­wa­nie god­no­ści każ­dego czło­wieka (także tego nienarodzonego). Oczywiście w krajach, gdzie już nie ma wolności słowa, czyli w krajach Skandynawskich, nikt tego nie powie. Co do tezy, że chrześcijaństwo zostało wprowadzone wyłącznie siłą - odniosę się innym razem, bo nie mam wystarczająco dużo czasu. Teza ta jest nieprawdziwa i jest nagminnie używanym uproszczeniem. Ale o tym innym razem.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.09.2017 10:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #9
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
dziobaseczek napisał(a):Europa dzięki ewan­ge­li­za­cji oraz dzia­łal­no­ści Kościoła ka­to­lic­kiego po­znała sta­ro­żytną i śre­dnio­wieczną nawet niechrześcijańską mą­drość, wpro­wa­dzała ład mo­ralny w ży­cie jed­nost­kowe i spo­łeczne, a także po­sza­no­wa­nie god­no­ści każ­dego czło­wieka (także tego nienarodzonego).
ty tak na serio?

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.09.2017 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
A niby dlaczego nie? Dokładnie to samo pytanie mogę mówić zadziwiając się wadliwej tezie o tym, że wraz z przymusem przyjęcia chrześcijaństwa tożsamość większość narodów po prostu utraciła. Polecam zaznajomienie się z pełną definicją tożsamości narodowej i wtedy możemy wrócić do dyskusji. Proponuje dyskusję przenieść do wątku off topic, by nie irytować zainteresowanych nowymi singlami tematyką niezwiązaną.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.09.2017 11:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
No oczywiście, że nie zawsze siłą - początki chrześcijaństwa + potem były to ruchy taktyczne, by znaczyć więcej na arenie międzynarodowej lub żeby ktoś nagle nie zaatakował pod pretekstem "nawracania na słuszną drogę" Icon_wink
P.S. Dziobek, przepraszam, ale gdy piszesz o ładzie moralnym mimowolnie pojawia mi się złośliwy uśmieszek na twarzy Icon_wink

Co do piosenki - jest elegancka, nie ukrywam, ale... No nie wiem, coś mi w niej nie pasuje i nie potrafię tego określić.
22.09.2017 11:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #12
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Posłuchaj jej w "Christmas" i pod jemiołą... Wtedy może podejdzie i przypasuje? Icon_rolleyes

Tyle o piosence, bo późniejsza dyskusja o chrześcijaństwie była bardzo zajmująca i co tu dużo pisać - ciekawsza! Ale faktycznie to nie czas(?) i miejsce na nią. Icon_idea
22.09.2017 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Sugerowałem przeniesienie wątku. Chciałem porozmawiać o tym, że świętowanie przed świętami jest niezgodne ze sztuką, ale temat zaczął schodzić na Ale widzę, że nie ma to sensu, bo zaczynają się cyniczne pytania ze strony Szymka i dziwne osobiste wycieczki prz-a (których kompletnie nie rozumiem i sobie nie życzę) Z resztą jeśli zdołałem zrobić coś niemoralnego, to mogło to być w okresie fascynacji ideologią liberalną, ale sobie nie przypominam. Zatem dyskusja na płaszczyźnie merytorycznej (duża rzadkość tutaj niestety) - tak - przerzucanie się cynizmem i wycieczki osobiste - nie. Zamykam dyskusję, bo przy takim podejściu raczej zuboży zasoby forum niż wzbogaci.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.09.2017 12:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Dziobasie, gdyby miały być wycieczki osobiste, to bym tu wszystko napisał, a, jak widzisz, tego nie zrobiłem Icon_wink Nie chciałem też być niemiły. Tylko, no przepraszam, ale razi mnie, gdy... Pojawia się pewien rozdźwięk między deklaracjami i czynami. Ty wiesz o co chodzi, ja wiem o co chodzi - i na tym poprzestańmy.
Racja, przenieśmy treści niezwiązane z Gwen do innego tematu. Tam możemy sobie podyskutować o sensie świąt etc.
22.09.2017 12:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Chciałeś być niemiły, bo się uciekasz do stwierdzenia, że jestem dwuznaczny moralnie. Gdybyś powiedział o co konkretnie - mogłoby to być uznane za naruszenie regulaminu forum. Podtrzymuję chęć zamknięcia wątku, zwłaszcza w momencie, gdy nie ma strony do podejmowania dyskusji - zatem prośba nie brnij w to dalej. Przekaż ewentualnie Pawłowi, co konkretnie masz na myśli. Wówczas podejmę dyskusję na innej płaszczyźnie i w ramach innego medium.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.09.2017 12:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #16
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
dziobaseczek napisał(a):cyniczne pytania ze strony Szymka
Cyniczne to jest postępowanie Rzymu od jakiegoś półtorej tysiąca lat. Jeśli wygrażanie w średniowieczu władcom północy czy wschodu krucjatami jeśli nie przyjmą chrztu to nie jest postępowanie siłowe wg ciebie to nie wiem co nim jest. O tym co się działo w czasie reformacji czy jak traktowano autochtonów podbijanych przez Europejczyków miejsc to były rzeczywiście szczyty moralnego zachowania.

Sprawa wiary, duchowości powinny być prywatną sprawą każdego człowieka wg mnie i nie podoba mi się jej narzucanie przez jakąkolwiek religię innym.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.09.2017 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Szymek79 napisał(a):Cyniczne to jest postępowanie
Dotyczyło to innego pytania cyt: "ty tak na serio?" - co zakłada nieprawdziwą tezę, że nie traktuję Cię poważnie, jako rozmówcę. I to jest podstawa do zakończenia dyskusji, bo nie znosi znamion merytorycznych, tylko forma zdyskredytowania rozmówcy poprzez okazanie lekceważenia (popularny emocjonalny facepalm). Jednocześnie wspomniałem o chęci odniesienia się do tych tez bazując na faktach i źródłach, co wymaga niestety czasu. Próbowałem przenieść także temat do off topic.
Ostatnie zdanie wypowiedzi - pełna zgoda. Co do pierwszego - emocjonalny, indywidualny osąd. Zdanie drugie i trzecie - pole do dyskusji, do której chciałem się lepiej przygotować, lecz w odrębnym wątku, bo nie zgadzam się z nimi.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.09.2017 01:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas
Boże Narodzenie we wrześniu...
Chyba jeszcze czegoś takiego nie było.
Ja tylko dorzucę, że kult jednostki, pomoc drugiemu człowiekowi, a nawet same prawa człowieka wynikają głównie z chrześcijańskich korzeni Europy, które wyewoluowały właśnie w tym kierunku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2017 01:50 PM przez Tomekk.)
22.09.2017 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #19
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Szymek79 napisał(a):O tym co się działo w czasie reformacji czy jak traktowano autochtonów podbijanych przez Europejczyków miejsc to były rzeczywiście szczyty moralnego zachowania.
Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem...
Zdaje się, że "Rzym" (jak to ująłeś) niejednokrotnie przepraszał za swoje występki,
ale o tym cicho sza, bo to nie wpisuje się w obecne promowanie pseudowartości w Europie.
Kościół... katolski... był zły... jest zły... i bedzie zły... i kropka. Icon_lol Ot, logika...
Jeśli mamy przejść na bardziej merytoryczną dyskusję, to proszę bardzo, ale wtedy proszę nie zamykać mi ust.
Postaram się wyciągnąć odpowiednie argumenty.
A jeśli nie ma dyskusji, to uprzejmie proszę zamknąć ten wątek i nie "wrzucać" tutaj swoich poglądów (dotyczy to przede wszystkim Moderatora), a forum pozostawić jedynie muzyce.

Co do wątku głównego dodam tyle, że będąc w Kanadzie widziałem w sklepach typu "wszystko po 4 zł" już we wrześniu
gadżety helołinowe, a już 01., 02.11. wystawa zmieniała się na krasnalskie Mikołaje, bombki, itp., bo biznes musi sie kręcić.
Oczywiście z napisem "Happy Holidays", bo "Merry Christmas" nie jest politycznie poprawne. "Happy Helloween" było OK, jakby co. Icon_smile
Reasumując menagement Gwen wyszedł frontem do klienta przed szereg i to grubo. Kogoś poniosła ułańska fantazja.
Obawiam się, że stan konta piosenkarki przez to się nie zwiększy, ale cóż... Kto nie ryzykuje... ten nie smaruje.
22.09.2017 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #20
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
adameria napisał(a):a forum pozostawić jedynie muzyce.
Dzięki za mocny, acz celny komentarz, mimo to nie zgadzam się, by nie było można na "Off Topic" porozmawiać merytorycznie na różne inne tematy. Po to został stworzony ten dział. I niniejszym dziękuję za przeniesienie. Ale podkreślam słowo merytorycznie, czego zabrakło na pewnym etapie.
Meritum jest takie, że w przeniesionym wątku nie ma kwintesencji wypowiedzi, czyli Tego. Tak na prawdę przesłanie mojej wypowiedzi było pozytywne, a zrobił się z tego antykatolicki kociokwik, z którym się nie zgadzam. Zwykłem zresztą argumentacje podpierać źródłami, a na to niestety nie mam czasu. Zatem z powyższych powodów wygaszam swoją działalność w przedmiotowym poście.
Tomekk napisał(a):a nawet same prawa człowieka wynikają głównie z chrześcijańskich korzeni Europy,
Ja już straciłem nadzieję, że w Zachodniej Europie i Kanadzie to zrozumieją, ale liczę, że chociaż moje dzieci i wnuki będą żyć w tych realiach, co ja. A realia te, co zawsze podkreślam, bardzo kocham - mimo, że mają swoje wady. I dlatego jestem tutaj, a nie tam. I mogę wyznawac, co chcę. I nie będzie ciazyc na mnie klątwa, jeśli zmienię zdanie. I kupię choinkę w dniu 23.12 a przy wigilijnych porządkach puszczę sobie Gwen Stefani. A po świętach będę śpiewał kolędy aż do zdarcia głosu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2017 02:40 PM przez dziobaseczek.)
22.09.2017 02:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości